Aktualności

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 21- 22 kwietnia uczniowie Technikum Weterynarii reprezentowali szkołę w konkursach związanych z przedmiotami zawodowymi.
- Michał Demkowycz, uczeń klasy IV TW zmagał się z zadaniami dotyczącymi ergonomii i bezpieczeństwa pracy w rolnictwie, plasując się na wysokim - 45 miejscu na 121 startujących.
- Katarzyna Wrońska z klasy III TW reprezentowała nas na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym "Weterynaria", zajęła bardzo wysoką - 8 lokatę.
- Dagmara Kosikowska uczennica klasy IITW reprezentowała nas na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym "Produkcja Zwierzęca", zajmując 16 miejsce w rankingu.
Uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowanie do konkursów, która, jak widać, nie poszła na marne! Zważywszy prężna i liczną konkurencję zdobyli wysokie miejsca. Celem dorocznej olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań szeroko rozumianym rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębianie wiedzy i umiejętności rolniczych. Nauczycielem przygotowującym uczniów była pani Magdalena Piniaha, która podczas pracy z uczniami wykazała się wielkim zaangażowaniem i cierpliwością. Gratulujemy uczniom i gorąco dziękujemy pani Magdalenie.
Wysłano 28 Kwietnia 2016

Warsztaty pielęgnacji zwierząt

W miesiącu marcu i kwietniu I i II klasa Technikum Weterynaryjnego wzięła udział w warsztatach dotyczących pielęgnacji zwierząt. Zajęcia odbywały się w zakładzie gromerskim „Pupilek” w Słupsku i były prowadzone przez panią Dorotę Górną. Psy są pasją Pani Doroty. Pracę, którą wykonuje darzy ogromnym entuzjazmem, a codzienny kontakt z czworonogami daje jej ogromną satysfakcję. Uczniowie poszerzyli wiedzę z zakresu strzyżenia, trymowania, rozczesywania oraz kąpieli psów. Zapoznali się ze specjalistycznym sprzętem służącym do ww czynności. Mieli również okazję zobaczyć rzadkie rasy psów tj . czarny terier rosyjski, briard, pudel. Ćwiczenia odbywały się pod czujnym okiem Pani Magdaleny Piniaha
Wysłano 28 Kwietnia 2016

Pomoc dla Natalki Przedborskiej

Dnia 14 kwietnia br. Samorząd Uczniowski ZSI pod opieką pani Marii Lelakowskiej wraz z wolontariuszami zorganizował zbiórkę dla Natalki Przedborskiej, która cierpi na złośliwy nowotwór kości. Podczas długich przerw każdy z uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły mógł zakupić ciasta domowego wypieku, pyszne kanapki oraz uraczyć się wyśmienitą kawą czy herbatą. Cały dochód z akcji pomocowej zostanie przeznaczony na dofinansowanie leczenia dziewczynki. Udało nam się zebrać 360 zł. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w naszą akcję serdecznie dziękujemy. Wierzymy głęboko, że Natalka powróci do zdrowia, a wszelkie wysiłki okażą się skuteczne.wink
Wysłano 24 Kwietnia 2016

Wielki sukces uczennic Liceum Plastycznego

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennice naszego Liceum Plastycznego zdobyły najważniejsze miejsca w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Przedmiot Architektura Miasto”. To wielki sukces naszych licealistek!
Uczennice naszego plastyka zdominowały kategorię konkursową – przedmiot zdobywając trzy pierwsze miejsca. Hanna Lew Kiedrowska zajęła I miejsce, Ewelina Babis zdobyła II miejsce i wyróżnienie (w kategorii przedmiot), natomiast Alicja Grabska uplasowała się na III miejscu. Czwarta z uczennic Magdalena Łozińska otrzymała prestiżowe wyróżnienie w kategorii architektura. Nasze utalentowane licealistki do konkursu przygotowała pani Agnieszka Babińska.
- To ogromne dla mnie wyróżnienie, które będzie mnie motywowało do jeszcze większej pracy. Czuję się bardzo zaszczycona. Staram się brać udział w tego typu konkursach, ponieważ bardzo rozwijają moją osobowość i stanowią szerokie pole do kreatywnego działania – mówi Hanna Lew Kiedrowska, zdobywczyni I miejsca w konkursie.
Z sukcesu swoich podopiecznych cieszy się dyrektor Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku pani Monika Stępnik.
- To bardzo wszechstronnie uzdolnione uczennice, co potwierdzają uzyskiwane przez nie nagrody i wyróżnienia w licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych. Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki pracy naszym licealistom, tak aby mogli realizować swoje artystyczne pasje i marzenia. To dla nas priorytet. Sukces uczennic to również osiągnięcie naszych pedagogów, którzy dokładają wszelkich starań, aby młodzi adepci sztuki rozwijali swoje zdolności i poszerzali intelektualne horyzonty. Bardzo się cieszę z osiągnięcia naszych uczennic.
Konkurs ogłoszony był w 3 kategoriach tematycznych (Przedmiot, Architektura, Miasto). W ramach konkursu należało wykonać jedno zdjęcie, które najlepiej ilustruje wybrany przez uczestnika temat.
Wystawa podsumowująca międzynarodowy konkurs fotograficzny odbyła się 6 kwietnia w Stacji Kultura w Rumi. W tym samym dniu zorganizowana została Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Przedmiot, Architektura, Miasto” w której wzięli udział m.in. nasi nauczyciele i uczniowie Liceum Plastycznego.
Organizatorem międzynarodowego konkursu pt. „Przedmiot Architektura Miasto” był Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

smile smile smile
Wysłano 20 Kwietnia 2016

Szkolny turniej klas policyjnych POLICJADA 2016

Poznaliśmy zwycięzców szkolnego turnieju klas policyjnych POLICJADA 2016, który odbył się 13 kwietnia. W ramach turnieju każda klasa o profilu policyjnym wystawiła pięciu reprezentantów, którzy musieli sprawdzić się w trzech konkurencjach: teście wiedzy policyjnej, strzelaniu i teście sprawności fizycznej.
Pierwszą rozegraną konkurencją był sprawdzian wiedzy o Policji przeprowadzony w formie testu. Pytania dotyczyły ogólnej wiedzy o Policji, m.in., struktury organizacyjnej, służby w Policji, obowiązków i uprawnień policjanta, udzielania pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W konkurencji test wiedzy trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
1. Aleksander Szpynda 3B PLO
2. Kamil Mutka 2A PLO
3. Damian Wolski 2A PLO
Następną konkurencją był test umiejętności strzeleckich, który odbył się na strzelnicy sportowej. Wykonanie zadania polegało na oddaniu ośmiu strzałów, przez każdego z zawodników, z karabinka pneumatycznego do tarczy TS-8/88 z odległości 10 metrów, z postawy stojącej. W klasyfikacji indywidualnej tej konkurencji trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
1. Damian Wolski 2A PLO
2. Jakub Dziecinny 2B PLO
3. Daria Lange 3A PLO
Ostatnią konkurencją zawodów był test sprawności fizycznej (tor przeszkód), który został przeprowadzony zgodnie z załącznikiem nr 2 do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji.
Wyniki testu sprawności fizycznej, w tym normy czasowe, przeliczane były na punkty jednakowo, zarówno dla dziewcząt i chłopców. Każdy z zawodników pokonywał tor przeszkód w ramach testu sprawności fizycznej oddzielnie. W klasyfikacji indywidualnej tej konkurencji trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
1. Aleksander Szpynda 3B PLO
2. Jakub Dziecinny 2B PLO
3. Damian Wolski 2A PLO, Szymon Szczur 1B PLO i Mateusz Pietrzyk 3B PLO
O kolejności w klasyfikacji generalnej turnieju decydowała suma punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników we wszystkich konkurencjach. Do klasyfikacji drużynowej liczyła się suma punktów uzyskana przez czterech najlepszych uczniów z klasy.
W klasyfikacji indywidualnej Policjady 2016 trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
1. Aleksander Szpynda 3B PLO
2. Damian Wolski 2A PLO
3. Cezary Syldatk 3A PLO
Najlepszą uczennicą zawodów była Klaudia Drab z klasy 3A PLO.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła klasa 2A PLO w składzie: Damian Wolski, Kamil Mutka i Rafał Szulist. Drugie miejsce w turnieju przypadło klasie 3A w składzie: Cezary Syldatk, Daria Lange, Klaudia Drab i Robert Rahoza. Natomiast trzecią lokatę zajęli uczniowie klasy 2B PLO w składzie: Jakub Dziecinny, Arkadiusz Gostkowski, Damian Krywuć i Mateusz Kopa.
Wszyscy uczniowie biorący udział w Policjadzie 2015 zasługują na słowa uznania. Walka była bardzo zacięta do samego końca, ale przeprowadzona fair play. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom turnieju. Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się w następujących plikach:
Strzelanie
Test sprawności
Test wiedzy
Klasyfikacja indywidualna
Klasyfikacja drużynowa.
Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 18 Kwietnia 2016

Sukcesy uczniów Liceum Plastycznego w ogólnopolskich konkursach

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Liceum Plastycznego zajęli czołowe miejsca w ważnych ogólnopolskich konkursach plastycznych.
Nasi utalentowani licealiści szczególnie dobrze spisali się podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego: „Witkacy i ja”. Stach Czomber, uczeń drugiej klasy zajął I miejsce w konkursie o Witkacym w kategorii: Licea Plastyczne. W tej samej kategorii inni nasi uczniowie: Alicja Orłowska, Marta Wyczlińska i Dariusz Begiedza otrzymali prestiżowe wyróżnienia. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania inspiracji polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa. Organizatorem konkursu było Muzeum Pomorza Środkowego i Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku.
Wspomniany wyżej Stach Czomber równie dobrze spisał się w VIII Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego – II Edycja Ogólnopolska. Licealista zajął III miejsce w kategorii: prace nadesłane. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała się praca Czombra oraz jego szkolnego kolegi Dariusza Begiedzy. Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury „Browar B.” i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.
Reprezentacja Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza godnie reprezentowała Słupsk w XI Ogólnopolskim Przeglądzie Prac z Rysunku Malarstwa i Rzeźby. Nasi licealiści w składzie: Daria Elwart, Ewelina Babis i Hanna Lew Kiedrowska uplasowali się na 9 pozycji w klasyfikacji generalnej szkół. Szczególnie dobrze wypadła Daria Elwart, która w indywidualnym rankingu wszystkich 45 uczestników uplasowała się na 6 pozycji (z sumą punktów 25,5 na 30 max). Konkurs odbył się w Gdyni.
Wszystkich wyżej wymienionych młodych artystów przygotowała pani Maria Karpińska. Serdecznie gratulujemy!!! smile smile smile
Wysłano 17 Kwietnia 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl