Aktualności

Warsztaty "Moje dziecko jest kosmitą..."

W dniu 27 maja odbyły się warsztaty "Moje dziecko jest kosmitą, czyli jak porozmawiać po ludzku ze swoim dzieckiem?" w ramach Akademii Rodzica. W spotkaniu wzięło udział siedmioro rodziców dzieci z gimnazjum i szkoły podstawowej. Celem warsztatu było poznanie podstawowych narzędzi aktywnego słuchania oraz formułowania i poznania znaczenia komunikatu JA. Omówione zostały również bariery komunikacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem relacji rodzic-dziecko. Akademia Rodzica to cykl bezpłatnych warsztatów mających na celu przekazanie rodzicom wiedzy, dzięki której będą mogli lepiej zrozumieć swoje dziecko. Spotkania pomogą rodzicom świadomie wspierać rozwój dziecka.
Warsztaty prowadzi Małgorzata Siupik, pedagog szkolny.
Kolejne zajęcia: "Czy chcesz wychowywać szczęśliwe dziecko czy zwycięzcę
„wyścigu szczurów”? Czyli jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?" odbędą się 17 czerwca o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Informatycznych przy ul.Koszalińskiej 9 w sali 107. Warsztaty trwać będą 90 minut. Zapisy bezpośrednio u prowadzącej osobiście w szkole w gabinecie nr 204, telefonicznie 59 845 60 70 (prosić pedagoga) bądź "mejlowo" gosiasiupik@wp.pl
Zapraszamy!
Wysłano 29 Maja 2015

Technikum Weterynarii na fermie drobiu

Dnia 11 maja klasa II Technikum Weterynarii odwiedziła Fermę Doświadczalno- Żywieniową w Czapelkach, która specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej i drobiu. Na fermie odbył się wykład na temat hodowli trzody chlewnej. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali nowinek zootechnicznych m in. dowiedzieli się, iż od jednej lochy (płeć żeńska) uzyskuje się miot liczący ponad 20 młodych prosiąt. Następnie uczniowie udali się na fermę, każdy z nich musiał ubrać się w specjalny kombinezon, czapkę i buty. Strój ten zapewniał bezpieczeństwo zwierzętom oraz uczniom. Na fermie panują bardzo restrykcyjne zasady dotyczące bioasekuracji. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali zootechnika pracującego na fermie, który opowiadał o swoich codziennych obowiązkach w pracy ze zwierzętami. Uczniowie wrócili do Słupska bogatsi w emocje i nową wiedzę. Wielu z nich potwierdziło zasadność swojego wyboru szkoły o profilu weterynaryjnym.
Wysłano 29 Maja 2015

Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

We wtorek, 26 maja br., w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbyły się XV obchody Dnia Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Zgromadzonych przywitał Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń.
W wydarzeniu aktywnie uczestniczyła nasza szkoła. Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza pod opieką pani Marii Lelakowskiej rozdawała balony i malowała twarze dzieciom, natomiast uczniowie Technikum Weterynarii wraz z panią Magdaleną Stolc przygotowali stoisko informacyjne na temat dogoterapii i hipoterapii - jako naturalnych form wspomagania rehabilitacji i leczenia osób niepełnosprawnych poprzez zabawy i ćwiczenia z odpowiednio wyszkolonymi zwierzętami. Dzięki obecności psów i na ich przykładzie uczestnicy obchodów łatwiej przyswajali i pogłębiali wiedzę z zakresu dogoterapii. Pomocą techniczną służyli również nasi licealiści z SMS i PLO, którzy pod opieką pana Tadeusza Żakiety pomogli rozstawić namioty.
Poza tym nasi uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć m.in. w przeglądzie twórczości osób niepełnosprawnych, które prezentowały swoje umiejętności i dotychczasowe dokonania, a także w pokazie tresury psów, ognia oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Młodzież z naszej szkoły miała również okazję porozmawiać z pracownikami fundacji i organizacji na rzecz osób niepełnosprawnych.
Obchody Dnia Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych były również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o możliwościach płynących z integracji osób niepełnosprawnych. To bardzo ważne, byśmy rozumieli problemy osób niepełnosprawnych, umieli współuczestniczyć w ich życiu.
smile
Wysłano 28 Maja 2015

Karolina i jej konie...

Karolina Wenta, uczennica klasy I Technikum Weterynarii to osoba, której niezwykłą pasją i miłością są konie. Nieprzypadkowo zatem, trafiła do klasy o profilu weterynaryjnym. Karolina uprawia jeździectwo od siódmego roku życia, swojego konika ma już dwa lata i trzyma go w stajni gospodarstwa pani Wandy Szlufik w Dębnicy Kaszubskiej. Kilka razy w roku bierze udział w prestiżowych zawodach jeździeckich.
- Pasję swoją zawdzięczam mamie, która zaszczepiła we mnie miłość do tych cudownych i majestatycznych zwierząt. Dziś już nie potrafię wyobrazić sobie dnia bez ich obecności. To mądre i bardzo czułe zwierzęta, jednak musimy zdawać sobie sprawę, że oprócz miłości, wymagają one od nas wiele pokory i zwyczajnej codziennej pracy w stajni. Za to odwidzięczą się nam nadspodziewanie... - dodaje Karolina.
Zazdrościmy Karolinie i życzymy dalszej realizacji tej cudownej pasji wink
Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 27 Maja 2015

Konkurs literacki o tytuł mistrza wiedzy o Janie Kochanowskim

Miło nam poinformować o wynikach "Konkursu wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego". Uczniowie uczestniczyli w trzech etapach Konkursu: I - życie poety, II - twórczość , III - cytaty i ciakawostki. Laureatami literackich zmagań okazali się: I miejsce: Adrian Ossowski z kl. IB PLO, II miejsce: Kacper Jendruch z kl. ILOMS oraz III miejsce: Jakub Giec z kl. ILOMS. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat czołowego poety doby renesansu oraz humanistycznych ideałów epoki, która zapoczątkowała erę jezyka polskiego w literaturze. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zapraszamy na przyszłoroczny konkurs literacki, który dotyczyć będzie twórczości Ignacego Krasickiego.
Wysłano 27 Maja 2015

V Szkolny Turniej Savoir Vivre

Dnia 12 czerwca (piątek) br. w auli szkolnej odbędzie się V Szkolny Turniej Savoir Vivre. W ramach przygotowań należy do 3 czerwca dostarczyć plakat przedstawiający dobre obyczaje do pani Agnieszki Kałuży - Horbaczewskiej.Tematykę plakatów wylosują uczniowie z danej klasy. Plakaty zostaną ocenione jako jedna z konkurencji turniejowych. Do 29 maja należy dostarczyć do pani Mai Frąckowiak zbiór zasad związanych z savoir vivre szkoły (od 3 do 6 zasad), które wypełnią "Szkolne Drzewo Złotych Zasad". Principia savoir - vivre'u powinny być zapisane mazakami, na kolorowych kartkach o formacie nie większym niż A4 (1 klasa przygotowuje 1 kartkę) w kształcie owoców, liści itd. One także będą ocenione jako jedna z konkurencji turniejowych. Prosimy wychowawców klas o wytypowanie trzyosobowych drużyn oraz pięcioosobowych zespołów kibicujących.
Dziękujemy!!!
Wysłano 27 Maja 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl