Aktualności

IV Szkolny Turniej Savoir-Vivre

IV Szkolny Turniej Savoir - Vivre rozstrzygnięty! W zmaganiach wzięły udział klasy: 1BP, 1TW, 1LP, 2 GMS, 2 OLMS, 3 TW/3LP. Drużyny mierzyły się z testem dotyczącym dobrych obyczajów. Uczestnicy podczas pokazu mody zaprezentowali i omówili wylosowane wcześniej stroje na różne okazje. Następnie sprawdzili swoje umiejętności w zadaniach praktycznych. Wszyscy zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością jedzenia pałeczkami, ustawiania naczyń i sztućców oraz znajomością kolejności wchodzenia do różnych miejsc. Jury konkursowe w składzie: przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Krystian Wonitowy, pani Julita Rzeppka, przewodnicząca - pani Aneta Łosińska oraz członek honorowy pani dyrektor Monika Stępnik rzetelnie oceniło zawodników. Oprócz wiedzy savoir - vivre, pod lupę wzięto zachowanie i stosowność stroju uczestników i kibiców podczas turnieju. Mistrzami dobrych manier okazali się uczniowie klasy II OLMS, którzy za zajęcie pierwszego miejsca otrzymali zaproszenie dla dwóch osób do Słupskiej Herbaciarni. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za uczestnictwo.
Turniej poprzedziła kampania informacyjna, której celem było uwrażliwienie młodych ludzi na kulturalne zachowanie w życiu codziennym. Uczeń ZSI to uczeń, który: kulturalnie się zachowuje i ma dobre maniery w różnych sytuacjach (dom, szkoła, placówki kultury, środki komunikacji itp.), posługuje się kulturalnym słownictwem w kontaktach z dorosłymi i rówieśnikami, z szacunkiem odnosi się do innych, pracuje wytrwale, w skupieniu, nie przeszkadza innym, dba o swój wygląd, dba o rzeczy swoje i innych, nie przychodzi do szkoły w stroju niedbałym, dba o estetykę sali lekcyjnej, nie zostawia bałaganu w klasie.
W ramach podjętych działań odbyły się lekcje wychowawcze o dobrych manierach, kampania informacyjna, konkurs literacki na fraszkę związaną z tematyką projektu, klasy wykonały plakaty na temat wylosowanych zagadnień savoir - vivre.
W salach pojawiły się: Szkolne kodeksy postępowania kulturalnego ucznia. Pierwszy raz nauczyciele oraz pracownicy szkoły wybrali najkulturalniejszego ucznia szkoły. Tytuł ten otrzymała Julia Wróblewska z klasy 1B PLO. Gratulujemy!
Organizatorkami działań były panie Maja Frąckowiak oraz Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.
Mamy nadzieję, że lekcja dobrego wychowania zaowocuje na przyszłość wdziękiem, kultrą osobistą i umiejętnością zachowania naszych uczniów w każdej sytuacji życiowejwink.
Wysłano 16 Maja 2014

Dzień Otwartej Szkoły - Festyn dla wszystkich

Już kolejny rok z rzędu Zespół Szkół Informatycznych dnia 24 maja organizuje festyn szkolny, otwierając swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych nauką w naszych progach. Z tej okazji nauczyciele, uczniowie i pracownicy ZSI przygotowali dla odwiedzających szereg zdumiewających atrakcji wink Goście bedą mogli uczestniczyć w pokazie szkolenia psa policyjnego oraz wnętrza radiowozu. Nasz utalentowany fizyk i informatyk, pan Marcin Kisielewski zaprezentuje komputer chłodzony ... olejem rzepakowym. Na uzdolnionych plastycznie gimnazjalistów czekają warsztaty rysunku i malarstwa oraz profesjonalna sesja fotograficzna. Bedzie można wykazać się również wiedzą z języka angielskiego biorąc udział w anglojęzycznych grach słownych, a dla tych, którzy pragną przenieść się w czasie historycy przygotowali wystawę eksponatów historycznych. To tylko niektóre punkty ciekawego programu na Dzień Otwartej Szkoły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych gimnazjalistów wraz z przyjaciółmi i rodziną. Będzie też można liczyć na pyszny poczęstunek i mały upominektongue Czekamy na Was 24 maja w godz. 9.00 - 13.00. Zapraszamy!!!
Wysłano 11 Maja 2014

Podziekowania dla pani Julity Rzeppka

Serdecznie dziękujemy pani Julicie Rzeppka za udział w obradach jury IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Podwórko - Podwórkowa przyjaźń". Przypomnijmy, Konkurs został zorganizowany przez słupski Młodzieżowy Dom Kultury w ramach Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży. Dziękujemy!
Wysłano 11 Maja 2014

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Martwa natura"

Gratulujemy uczennicy Liceum Plastycznego, Aleksandrze Chmurze, która otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Martwa natura" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie. Składamy również podziękowania na ręce pani Maliny Tomaszewskiej, która sumiennie przygotowała wszystkich uczestników Konkursu i nie szczędziła mozołu, aby reprezentacja Liceum Plastycznego przyniosła chlubę naszej szkole. Gratulujemy!
Wysłano 11 Maja 2014

Pożegnanie absolwentów

Uroczyste pożegnanie absolwentów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Plastycznego, Technikum ZSI oraz Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego odbędzie się dnia 05.06.2014 r. o godzinie 17.00.
Serdecznie zapraszamy absolwentów, rodziców, uczniów klas młodszych oraz grono pedagogiczne.
Wysłano 02 Maja 2014

Podziękowania dla Pani Maliny Tomaszewskiej

Gimnazjum nr 2 i Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku składają serdeczne podziękowania pani Malinie Tomaszewskiej, która włożyła wiele trudu w przygotowanie uczniów Liceum Plastycznego do VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego "WITKACY I JA" Dziękujemy również wszystkim uczestnikom Konkursu za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Wysłano 30 Kwietnia 2014

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl