Aktualności

Ekologiczny pokaz mody

W dniu 20 kwietnia br., w Słupsku w Szkole Podstawowej nr9, odbył się „Wiosenno-letni pokaz mody z makulatury i odpadów”. Wydarzeniu patronowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.
W trakcie pokazu uczniowie Liceum Plastycznego klasy I zaprezentowali stroje własnego projektu wykonane na zajęciach Dekorowania Wnętrz prowadzone przez Małgorzatę Hendrych-Lubińską. W zabawie Uczestniczyły również dzieci z Przedszkola nr 1 i nr 5 oraz Szkoły Podstawowej nr 9.
Informacje o pokazie ukazały się na stronach internetowych www.pgkslupsk.pl (EDUKACJA EKOLOGICZNA) www.edu.slupsk.eu (Eko - zabawa świetna sprawa).
Wysłano 09 Maja 2012

Konferencja: "E-edukacja"

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Magdaleną Heleniak i panią Natalią Hendrych uczestniczyli w konferencji "Wirtualny i multimedialny świat. E-edukacja", która odbyła się dnia 18 kwietnia. W konferencji brały udział klasy II, III i IV Technikum Informatycznego. Między innymi konferencja dotyczyła takich modułów jak: I-Możliwości wykorzystania wizualizera podczas lekcji, II-Mobilna edukacja w XXI wieku, III-Edutaiment, czyli jak uczyć, żeby uczniowie nie wiedzieli, że się uczą, IV-Zagrożenia świata wirtualnego obszarem refleksji współczesnego pedagoga, V-Jak w pełni wykorzystać narzędzia TIK na zajęciach lekcyjnych, VI- Miejski Portal Edukacyjny, VII- Projekt "lodówka" oraz VIII-Wykorzystanie aplikacji e-learningowych w nauczaniu matematyki. Program konferencji obfitował w mnóstwo informacji, które na pewno zostaną należycie spożytkowane przez naszych uczniów i nauczycieli. Największym jednak zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się moduł II i IV. Warto było tam być!
Wysłano 08 Maja 2012

Spotkanie z weteranem wojennym

W zeszłym tygodniu mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszej szkole weterana wojennego - porucznika w stanie spoczynku Pana Wacława Klentaka, który zasłużył się dla Polski podczas II wojny światowej. Pan Klentak opowiadał o swoich przeżyciach wojennych dając świadectwo niezwykłego bohaterstwa i wzorowej postawy patriotycznej. Jego odwaga, chart ducha i poświęcenie w imię wolności ojczyzny wielokrotnie były doceniane i nagradzane przez instytycje państwowe takie jak ZBoWiD czy Solidarność. Z arcyciekawych opowiadań Pana Wacława dowiedzieliśmy się m.in. szczegółów masakry 44 rannych żołnierzy polskich we wsi Horki pod Dreznem, którą przeprowadzili hitlerowcy. Pan Wacław Klentak jako jedyny uszedł z niej cało, jednak Jego dokumenty, nie wiedzieć czemu, trafiły do zbiorowej mogiły zamordowanych żołnierzy... Stąd tytuł publikacji Pana Klentaka wydanej w 2003 roku "Przeżyłem własną śmierć"... Takich i innych historii Pan Wacław mógłby opowiedzieć wiele. My jesteśmy wdzięczni za tę wielką lekcję historii. Dzięki takim spotkaniom jesteśmy bogatsi, a patriotyzm przestaje być jedynie teoretycznym sloganem z propagandowych "happeningów". Panie Wacławie: Dziękujemy i życzymy 100 lat w zdrowiu!!!
Wysłano 30 Kwietnia 2012

Lekturiada - Matura 2012

Dnia 19 kwietnia odbyło się w naszej szkole przedstawienie "Lekturiada - Matura 2012", którego celem było przypomnienie maturzystom najważniejszych lektur szkolnych oraz ogólne propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało: "Rozdziobią nas kruki i... treny, czyli lektury nie takie straszne jak je napisano!". Uczniowie klas II B PLO oraz I C PLO z przymrużeniem oka prezentowali najciekawsze według nich fragmenty utworów poetyckich, prozatorskich i dramatycznych, wzbogacając swój występ merytorycznym komentarzem na temat głównych problemów danego dzieła. W ten sposób maturzyści mieli okazję przypomnieć sobie między innymi, jak wyglądała Śmierć z "Rozmowy Mistrza Polikarpa...", co takiego głosił Jan Kochanowski we fraszce "Na lipę", na czym polegała nieszczęśliwa miłość Wokulskiego w "Lalce" oraz dlaczego Rodion Raskolnikow zabił lichwiarkę Alonę w "Zbrodni i karze". Życzymy powodzenia na maturze z języka polskiego!
Wysłano 26 Kwietnia 2012

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Gratulujemy uczniowi klasy IV TW zakwalifikowania sie droga eliminacji do udziału w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Marcin weżmie udział w bloku tematycznym: produkcja zwierzęca. XXXVI eliminacje okręgowe okręgu bydgoskiego odbyły sie 20-21 kwietnia 2012r. Trzymamy kciuki!
Wysłano 26 Kwietnia 2012

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Muzyką malowane".

Dnia 18 kwietnia 2012r. odbyły się obrady IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Muzyką malowane". Na konkurs nadesłano 419 prac z całej Polski. Prace wykonane zostały różnymi technikami. m.in. była to: tempera, plakatówka, ołówek, pióro, linoryt, drzeworyt oraz tzw. techniki mieszane. Uczniowie Liceum Plastycznego także uczestniczyli w Konkursie, a jakże! W kategorii "szkoły plastyczne" II nagrodę otrzymała Paulina Jankowska. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.
Wysłano 26 Kwietnia 2012

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl