Aktualności

Aleksandra Groblewska zaprezentuje wykład na ogólnopolskim seminarium branżowym!

Aleksandra Groblewska, uczennica naszego Plastyka, będzie reprezentowała Słupsk podczas ogólnopolskiego seminarium poświęconemu zagadnieniom przemysłu warzywno-owocowego – Warzywniak Premium. Wydarzenie odbędzie się w końcu października we Wrocławiu.
W stolicy Dolnego Śląska nasza licealistka zaprezentuje wykład połączony z prezentacją pt. „Design Warzywniaka”. Wystąpienie będzie dotyczyć nieszablonowego projektu wnętrza i aranżacji przestrzeni sklepu warzywnego, jaki Ola opracowała. Koncepcja projektowa sklepu warzywnego to autorska praca naszej młodej artystki od początku do końca. Uczennica opracowała projekt wnętrza i zaaranżowała przestrzeń obiektu. Ola samodzielnie opracowała także wizualizację zaprojektowanego wnętrza.
Praca projektowa naszej uczennicy była w ostatnim czasie opisywana na łamach kilku ogólnopolskich czasopism podejmujących tematykę i aspekty branży warzywno-owocowej - tak namierzyli Olę organizatorzy seminarium i wystosowali doń zaproszenie. Wrocławskie seminarium odbędzie się 24 października w Targpiast przy ul. Obornickiej. Wezmą w nim udział m.in. odbiorcy, producenci, dystrybutorzy oraz klienci związani z przemysłem owocowo-warzywnym. Wydarzeniu będzie towarzyszyć m.in. prezentacja odmian warzyw, KOWR smaki regionów, przedstawione zostaną pomysły marketingowe, odbędą się również dyskusje.
Organizatorem spotkania jest: Targpiast we Wrocławiu, czasopismo „WiOM Warzywa i Owoce Miękkie”, firma Bejo oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Aleksandra Groblewska jest uczennicą trzeciej klasy na kierunku aranżacja przestrzeni. Pasjonuje się m.in. designem, architekturą wnętrz i projektowaniem form użytkowych.
smile
Wysłano 30 Września 2018

Spotkanie organizacyjne zespołu Uczeń zdolny, nie znaczny inny

1 października (poniedziałek) o godzinie 8:50 w sali 207 odbędzie się spotkanie organizacyjne zespołu Uczeń zdolny, nie znaczny inny. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które zgłosiły chęć swojego udziału do pracy w tym zespole w bieżącym roku szkolnym. smile
Wysłano 29 Września 2018

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny Matematyka w Obiektywie. Weź udział w konkursie!

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Matematyka w Obiektywie. Celem konkursu jest zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki. Konkurs jest skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii. Udział w konkursie jest bezpłatny, wystarczy odrobina chęci i czasu. Więcej informacji udziela zespół matematyczny - Panie: Maria Lelakowska, Agnieszka Kałuża – Horbaczewska oraz Monika Skwarek. smile
Wysłano 29 Września 2018

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Matematycznej Archimedes. Zapisz się koniecznie!

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Matematycznej Archimedes już w listopadzie! Jeśli chcesz sprawdzić swoje umiejętności matematyczne, porywalizować z rówieśnikami z innych miejscowości, nie zwlekaj, zapisz się koniecznie u swojego nauczyciela prowadzącego i wystartuj! Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki! smile
Wysłano 29 Września 2018

Kreatywna uczennica Plastyka zaprojektowała warzywniak dla swojej mamy! Projekt został uruchomiony!

Napisać, że ma talent to mało. Potrafi go przede wszystkim w sposób twórczy wykorzystać i przy okazji sprawić swoim bliskim ogromną radość i powód do dumy. Aleksandra Groblewska, bo o niej mowa, uczennica naszego Plastyka, podeszła bardzo kreatywnie do kwestii designu – utalentowana licealistka zaprojektowała sklep warzywny z myślą o swojej mamie Pani Kamilli. W efekcie, według pomysłu przedsiębiorczej dziewczyny, funkcjonuje od kilku tygodni nowy warzywniak w Słupsku. Oczywiście prowadzi go mama Oli.
Koncepcja projektowa sklepu warzywnego to autorska praca naszej artystki od początku do końca. Uczennica opracowała projekt wnętrza i zaaranżowała przestrzeń sklepu. Ola zaprojektowała podłogi, sufity, oświetlenie sklepu z uwzględnieniem doboru opraw i barw światła, elementy identyfikacji wizualnej. Dokonała rozmieszczenia poszczególnych kategorii z uwzględnieniem możliwości ekspozycyjnych projektu. Nasza pomysłowa licealistka odpowiada również za dobór kolorystyki, materiałów, elementów wykończenia wnętrza, design mebli specjalistycznych, lad, koszów ekspozycyjnych, regałów i wysp na warzywa i owoce. Dziewczyna samodzielnie opracowała także wizualizację zaprojektowanego wnętrza. Efektem tego jest przytulny z oryginalnie zaaranżowanym wnętrzem sklep warzywny o swojsko brzmiącej nazwie - „Warzywniaczek”, który jest zlokalizowany przy ulicy Chełmońskiego 1 w Słupsku. Dzieło kompletnie autorskie. Niezwykle sympatyczny i wymowny prezent od córki dla mamy.
Przedsiębiorstwo prowadzi Pani Kamilla Groblewska, mama Oli. W sklepiku można zaopatrzyć się oczywiście w świeże warzywa i owoce, ale także w zioła, sałatki, dżemy i konfitury, miody, oleje, syropy, zupy, soki, rozmaite bakalie, orzechy i przyprawy.
Ola Groblewska jest uczennicą trzeciej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza na kierunku aranżacja przestrzeni. Pasjonuje się m.in. designem, architekturą wnętrz i projektowaniem form użytkowych. Jedno wiemy o niej na pewno: ma ogromny talent i lubi sprawiać niespodzianki swoim bliskim.
Nie wiemy jak Wy, Drodzy fejsbookowicze, ale my niezwłocznie udajemy się do „Warzywniaczka” zaopatrzyć się w świeże warzywa i owoce przy okazji pogratulować i życzyć samych sukcesów Oli i jej mamie.
Brawo Ola! smile smile smile
Wysłano 22 Września 2018

Bierzemy udział w akcji "Sprzątanie Świata"!

Tradycyjnie jak co roku, w trzecim tygodniu września, młodzież z ZSI i SMS wraz z nauczycielami: Paniami Ewą Tomaszewską, Magdaleną Piniaha i Marią Lelakowską wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątania Świata". Porządkowaliśmy teren w pobliżu i sąsiedztwie szkoły, segregując śmieci do odpowiednich worków. Celem tegorocznej akcji było promowanie nawyków ekologicznych oraz podkreślenie roli każdego z nas w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.
Co roku pragniemy rozbudzić i wzmocnić świadomość ekologiczną uczniów naszej szkoły i mieszkańców naszego miasta, a także poczucie odpowiedzialności za środowisko, w którym przyszło nam żyć. Nasz coroczny udział w akcji to przede wszystkim aktywna edukacja ekologiczna prowadzona w terenie. Zapraszamy chętnych do udziału w przedsięwzięciu w przyszłym roku! Do zobaczenia!
smile
Wysłano 21 Września 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl