Aktualności

START THE CHANGE!

Z wielką radością informujemy, że nasze nauczycielki, Panie: Monika Skwarek i Natalia Hendrych będą realizowały w naszej szkole świetny projekt „START THE CHANGE ! Działaj lokalnie, zmieniaj globalnie”. W tym celu nasze Szanowne nauczycielki odbyły intensywne, profesjonalne i kilkudniowe szkolenie, które odbyło się w Warszawie. W ramach projektu Panie przeprowadzą aktywne warsztaty z młodzieżą i wspólnie zorganizują akcję społeczną. Inicjatywa startuje już w październiku!
Projekt ma na celu wyposażenie młodzieży w wiedzę i umiejętności umożliwiające zrozumienie globalnych współzależności, migracji oraz własnej roli i odpowiedzialności za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i praw człowieka. Młodzież zaangażowana będzie w realizację innowacyjnych działań łączących tematykę praw człowieka. Dlatego już teraz zapraszamy aktywistów i aktywistki oraz młodzież szkolną.
Niezmiernie cieszymy się, że nasze nauczycielki postanowiły realizować i propagować idee i założenia projektu w naszej placówce, dając tym samym świetny przykład dla młodzieży. To już kolejna, niezwykle interesująca inicjatywa, którą będą koordynowały Panie Skwarek i Hendrych. Brawo!
Serdecznie dziękujemy organizacji międzynarodowej Amnesty International (główny organizator i koordynator działań) za możliwość uczestnictwa w tym arcyciekawym i stymulującym przedsięwzięciu.
Wysłano 09 Października 2018

Sukces Martyny Szaniawskiej w Międzynarodowym Turnieju Judo Warsaw Cup!!!

Z wielką radością informujemy, że Martyna Szaniawska, uczennica klasy I Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, zajęła 5. miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo Warsaw Cup. W zawodach startowała rekordowa liczba 1800 zawodników z 35 państw, w tym reprezentacja Japonii! W osiągnięciu lepszego miejsca uniemożliwiła Martynie kontuzja, której doznała w drugiej walce.
Nasza utalentowana uczennica ma na swoim koncie spektakularne sukcesy w judo. Martyna zdobyła m.in. mistrzostwo Polski młodziczek (2017 r.), wielokrotnie zwyciężała też w międzynarodowych i krajowych turniejach. Na co dzień trenuje w TS Judo Gryf Słupsk. Nasza licealistka pasjonuje się oczywiście judo oraz medycyną.
A już w najbliższy piątek Martyna opowie o swoich sukcesach w wywiadzie dla TV Słupsk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów w zawodach. Brawo! smile
Wysłano 09 Października 2018

W Plastyku powstała Spółdzielnia Uczniowska „Plastusie”!

Prowadzenie własnego biznesu jest nie tylko pożądaną drogą zawodową dorosłych Polaków. O zakładaniu własnych przedsiębiorstw myśli większość młodzieży. I nie tylko myśli, ale już w szkole realizuje praktyczne działania skupione wokół przedsiębiorczości. Przykładem takiego podejścia jest działalność spółdzielni uczniowskiej, która powstała w naszym Liceum Plastycznym im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Nasi „Plastusie” – taką nazwę przyjęła spółdzielnia, nie tylko realizują interesujące działania o charakterze gospodarczym na rzecz szkoły i uczniów, ale również promują idee przedsiębiorczości u podstaw, których leżą pojęcia takie jak gospodarność, współpraca, zaradność oraz aktywność społeczna. Stowarzyszenie cieszy się dużą popularnością wśród naszej młodzieży i obecnie zrzesza 30 członków.
Koncepcja spółdzielni uczniowskiej w naszym Plastyku to wspólny pomysł młodzieży i Pani Natalii Hendrych, nauczycielki podstaw przedsiębiorczości. Struktury organizacyjne wspólnoty ukształtowały się w wyniku obrad walnego zgromadzenia o charakterze założycielskim. W trakcie zebrania podjęto uchwałę o założeniu organizacji, wybrano Zarząd w składzie: przewodniczący, sekretarz i skarbnik, a także powołano Radę Nadzorczą, którą tworzą: przewodniczący oraz dwóch jego zastępców. Idea zintegrowania młodzieży szkolnej wokół zagadnienia przedsiębiorczości zyskała pełną akceptację i przychylność Dyrekcji oraz Rady Pedagogicznej. Stowarzyszenie działa w oparciu o zasady określone w statucie uchwalonym przez Walne Zgromadzenie. Opiekę nad zrzeszeniem sprawuje wspomniana wyżej Pani Natalia.
Głównym przedmiotem aktywności „Plastusiów” jest m.in. prowadzenie działalności gospodarczej, a szczególnie handlowej, usługowej, wytwórczej na rzecz szkoły i uczniów, produkcja twórczości artystycznej i rękodzieła uczniów szkoły, organizowanie wzajemnej pomocy i zaspokajanie materialnych i kulturalnych potrzeb członków, kształtowanie nawyków oszczędzania oraz celowego wykorzystywania wypracowanej nadwyżki bilansowej, popularyzowanie idei spółdzielczości w środowisku szkolnym, a także koordynacja imprez kulturalnych z udziałem szkoły.
Nasi nastoletni spółdzielcy posiadają odpowiednio przystosowane zaplecze techniczne oraz potrzebny sprzęt do realizacji określonych zadań. Działalność wytwórczą młodzi artyści prowadzą m.in. w pracowniach aranżacji przestrzeni, rysunku i malarstwa, rzeźby oraz fotografii: tam zajmują się produkcją artystycznych koszulek, rękodzieł artystycznych, projektowaniem ubiorów i wyrobów artystycznych, w pracowniach powstają również interesujące realizacje malarskie i rysunkowe. Młodzież przeznacza wypracowane zyski i korzyści niematerialne, zgodnie z decyzją uczniowskiej wspólnoty, na jej spółdzielcze potrzeby, na potrzeby własnej szkoły, bądź na potrzeby lokalnej społeczności. Ponadto zaradni licealiści uczą się prowadzenia przedsiębiorstwa w aspekcie formalnym - poznają funkcjonowanie organów statutowych spółdzielni, wewnątrzspółdzielcze relacje pomiędzy tymi organami oraz zadania tych organów.
Spółdzielnia uczniowska angażuje się w szereg innych inicjatyw, mających na celu realizację celów społecznych, do których zaliczyć można między innymi: organizowanie akcji zbiórki książek dla instytucji pomocy społecznej, kiermaszy, imprez okolicznościowych i charytatywnych, wycieczek, wyjść do teatru i kina itp.
- Nasza organizacja prowadzi działalność łączącą w sobie cele gospodarcze i społeczne. Opiera się głównie na zasadach gospodarności i umiejętności działania na rzecz dobra wspólnego. Jest symulacją przedsiębiorstwa prowadzonego w warunkach szkolnych. Nasi uczniowie działający w ramach spółdzielni nabywają praktycznych doświadczeń w organizowaniu i realizacji przedsięwzięć gospodarczych, uczą się zespołowej pracy i zbiorowej zaradności. W przeciwieństwie do teoretycznych zajęć z przedsiębiorczości, spółdzielczość uczniowska jest doskonałą formą nauki, poprzez zabawę i bezpośrednie działanie. To idealna forma rozwoju kompetencji w zakresie przedsiębiorczości – podsumowuje Pani Natalia Hendrych.
Gratulujemy Spółdzielni Uczniowskiej „Plastusie” i życzymy sukcesów!🙂
Organy Spółdzielni:
Zarząd:
- Przewodniczący: Kajetan Wójcik, kl. III LP (Prezes)
- Sekretarz: Sara Chomicz, kl. II LP
- Skarbnik: Salomea Skroś, kl. III LP
Rada Nadzorcza:
- Przewodniczący: Tadeusz Czomber, kl. III LP
- Zastępca Przewodniczącego: Julia Starczewska, kl. III LP
- II Zastępca Przewodniczącego: Aleksandra Łuczaj, kl. III LP
oraz Walne Zgromadzenie. smile
Wysłano 07 Października 2018

Uczniowie z wizytą w schronisku dla zwierząt

W dniu dzisiejszym klasa I Technikum Weterynarii odwiedziła słupskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Jak przystało na przyszłych weterynarzy pytań i emocji było wiele. Uczniowie oferowali podopiecznym schroniska karmę. Zachęcamy wszystkie klasy do takiej inicjatywy i udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu możemy uczyć naszych wychowanków przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.
smile
Wysłano 02 Października 2018

Sportowy sukces uczennic Zespołu Szkół Informatycznych!

27 września na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbyły się drużynowe biegi przełajowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. W jesiennej scenerii, na trudnej trasie krosowej liczącej ok. 1000 m, rywalizowali ze sobą uczniowie ze słupskich szkół o różnym szczeblu edukacji. Miło nam poinformować, ze reprezentacja dziewcząt z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zajęła II miejsce w zawodach spośród wszystkich startujących szkół średnich w Słupsku. Łącznie w zawodach udział wzięło 110 dziewcząt z klas ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Grybisz Sandra 2TW, Szaniawska Martyna 1 MLO, Megger Kinga 2A PLO, Jaskuła Joanna 2A PLO, Dydyna Julia 2B PLO, Borkowska Wiktoria 1B PLO, Skrobek Martyna 2 PLO, Burda Wiktoria 2A PLO, Maksymiuk Wiktoria 2B PLO, Welzandt Daria 3B PLO, Gawenda Sandra 3B PLO, Stukan Natalia 1 PLO, Łukus Nikola 1 PLO, Szczęsna Patrycja 1 PLO, Walentynowicz Julia 1 PLO.
Opiekę trenerską nad naszymi sportsmenkami sprawował Pan Arkadiusz Herman.
Gratulujemy wszystkim startującym uczennicom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów sportowych! smile
Wysłano 02 Października 2018

15 murali na 15-lecie Plastyka. Jubileuszowa akcja uczniów

Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza obchodzi swoje 15-lecie. Z tej okazji nasza młodzież wychodzi z akcją „15 murali na 15-lecie Plastyka”. W ramach przedsięwzięcia uczniowie zamierzają stworzyć cykl piętnastu artystycznych malowideł ściennych – w ten sposób chcą ożywić miejską przestrzeń, promować region słupski oraz w oryginalny sposób uczcić swój jubileusz.
Jubileuszowy projekt zakłada wykonanie przez naszą młodzież artystycznych murali m.in. w szkołach i placówkach oświatowych, instytucjach kultury i pomocy społecznej, na ścianach budynków miejskich, a także w zaniedbanych miejskich przestrzeniach. Uczniowie chcą stworzyć wielkoformatowe grafiki związane tematycznie m.in. ze Słupskiem i jego kulturowym dziedzictwem oraz tożsamością i symboliką, mające upamiętniać ważne postaci i wydarzenia związane z miastem. Na muralach pojawiłyby się też mocno zaakcentowane motywy związane z osobą Witkacego – patronem szkoły, do której uczęszczają inicjatorzy akcji. Kilka dekoracji ściennych licealiści planują wykonać jeszcze w tym roku, a realizacja kolejnych jest przewidziana na rok następny. Prace w tym zakresie uczniowie zamierzają realizować nieodpłatnie. W celu realizacji swoich planów nasi młodzi artyści apelują i zachęcają wszystkie zainteresowane osoby oraz instytucje do składania propozycji wykonania murali. Młodzież namawia też władze miasta do włączenia się w pomysł ożywienia słupskiej przestrzeni.
- Tak się złożyło, że w tym roku obchodzimy jubileusz 15-lecia działalności naszej szkoły. Wpadliśmy na pomysł, że zrobimy z tej okazji coś szczególnego z pożytkiem dla naszego miasta i jego mieszkańców. I tak narodziła się koncepcja stworzenia piętnastu murali. Uznaliśmy, że można wykorzystać ten rodzaj działań dla szerokiej promocji miasta. Przede wszystkim chodzi nam, żeby mające powstać murale oddawały ducha miasta, stały się jego artystyczną wizytówką i tworzyły zarazem oryginalny szlak sztuki w przestrzeni miejskiej. Przez taką inicjatywę chcemy rozwijać również wrażliwość na sztukę i estetykę. Ponadto mogłyby one stać się istotnym elementem miejskiego krajobrazu, który nadaje nowego blasku nierzadko zapomnianym i zwyczajnie brzydkim zakątkom czy zaułkom. Serdecznie zachęcamy słupszczan do składania konkretnych propozycji, gdzie i komu/czemu poświęcony mógłby być mural – mówi Pani Julita Rzeppka, nauczycielka w naszym Plastyku.
Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu: 516 248 129. Kontakt również pod adresem mailowym: danielstaw3@wp.pl
smile smile smile
Wysłano 02 Października 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl