Aktualności

Judo. Martyna Szaniawska wicemistrzynią Polski!

Z wielką radością informujemy, że Martyna Szaniawska, nasza uczennica pierwszej klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski młodziczek w judo w kategorii do 70 kg. Nasza licealistka po raz kolejny zaprezentowała swoje ogromne możliwości i świetnie walczyła na mistrzostwach. Martyna wszystkie walki eliminacyjne rozstrzygnęła przed czasem. W walce finałowej spotkała się z zawodniczką Wybrzeża Gdańsk Pauliną Muszyńską. Martyna była aktywniejsza podczas całego pojedynku, lecz jej rywalka wykorzystała chwilę nieuwagi i skontrowała naszą uczennicę. Niestety nie udało się Martynie odrobić strat i musiała zadowolić się srebrnym medalem. Należy podkreślić, że to już drugi medal z Mistrzostw Polski wywalczony przez naszą bardzo uzdolnioną uczennicę. W ubiegłym roku Martyna wywalczyła złoty medal. Martyna Szaniawska jest zawodniczką TS Judo Gryf Słupsk. Serdecznie gratulujemy sukcesu! Brawo! smile
Wysłano 24 Października 2018

Akcja „ZSI i SMS czyta dzieciom”. Uczniowie czytają przedszkolakom

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku ruszyli z akcją „ZSI i SMS czyta dzieciom”. Inicjatywa naszej młodzieży polega na realizowaniu działań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci. W ramach przedsięwzięcia nasi uczniowie w ciągu bieżącego roku szkolnego odwiedzą 20 słupskich przedszkoli, gdzie będą czytać milusińskim bajki oraz inicjować zabawy wokalno-taneczne.
Młodzież akcję czytelniczą wśród najmłodszych dzieci rozpoczęła od wizyty w słupskim Przedszkolu Parkowym. Tam nasi uczniowie czytali przedszkolakom bajki oraz aranżowali różne zabawy związane ze śpiewem i tańcem. Działania czytelnicze nasi podopieczni będą realizować co tydzień w słupskich przedszkolach. Akcja „ZSI i SMS czyta dzieciom” stanowi część zaplanowanych wydarzeń w związku z jubileuszem 20-lecia działalności naszego „Informatyka”.
Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa i wartościowej literatury dla dzieci, kształcenie nawyków czytelniczych, rozbudzanie wyobraźni, wyrabianie w dziecku postawy czytelniczej i zachęcenie dorosłych do głośnego i systematycznego czytania dzieciom. Koordynatorem akcji jest Pani Karolina Pera, nauczycielka języka polskiego w naszej szkole.
- W ramach naszej akcji planujemy odwiedzić dwadzieścia słupskich przedszkoli. Dlaczego akurat będziemy gościć w tylu placówkach? W tym roku przypada jubileusz 20-lecia działalności naszej szkoły, więc wspólnie z uczniami wpadliśmy na pomysł, że zorganizujemy jakąś fajną, cykliczną akcję z pożytkiem dla lokalnej społeczności. Pojawił się pomysł na inicjatywę czytelniczą wśród przedszkolaków. Dwadzieścia wizyt w przedszkolach ma więc symbolikę jubileuszową. Ponadto czytanie książek wspiera rozwój intelektualny, psychiczny i społeczny dziecka. Zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne malucha, a przy tym przynosi mu radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Warto kształtować takie nawyki wśród najmłodszych – mówi Pani Pera.
smile
Wysłano 24 Października 2018

Młodzież przekazała blisko 1600 książek dla DPS w Lubuczewie

Nasi wspaniali uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zakończyli zbiórkę książek dla Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie. Młodzieży udało się zgromadzić blisko 1600 książek. Ogromny księgozbiór nasi podopieczni przekazali przedstawicielom i pensjonariuszom lubuczewskiego ośrodka.
W ramach akcji „Podaruj książkę, stwórz bibliotekę, spraw radość” zainicjowanej przez uczniów ZSI i SMS w Słupsku zebrano około 1600 książek.
W inicjatywę naszej młodzieży aktywnie włączyli się również mieszkańcy Słupska, Ustki i okolic, którzy ofiarowali swoje zbiory. Akcja trwała niewiele ponad miesiąc. Zebrane książki uczniowie przekazali na terenie szkoły reprezentantom DPS w Lubuczewie. Delegacja lubuczewskiej placówki złożona z pracowników i pensjonariuszy podarowała naszej szkole wspaniałe prezenty oraz zaprosiła na spotkanie do Lubuczewa.
- Chcielibyśmy z dumą oznajmić, że udało nam się zebrać blisko 1600 książek! Dzięki hojności słupszczan, ustczan, mieszkańców powiatu słupskiego, naszej społeczności szkolnej, mogliśmy wszyscy razem podarować i sprawić naszym przyjaciołom z Lubuczewa ogromną radość. Nie udałoby się to bez bezinteresownej i charytatywnej pomocy wielu osób dobrej woli, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Szczególną rolę w akcji odegrały nasze lokalne media, które nagłaśniały zbiórkę i wielu ludzi dowiedziało się o inicjatywie naszych uczniów. Ogromnie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w akcję – mówi Pani Karolina Pera, koordynatorka zbiórki.smile
Wysłano 19 Października 2018

Słupscy uczniowie w „Pogoni za Witkacym”

Kilkudziesięciu uczniów ze słupskich szkół podstawowych uczestniczyło w grze miejskiej pt. „Pogoń za Witkacym”, której organizatorem była nasza młodzież z Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Zadaniem uczestników było odnalezienie – przy wykorzystaniu przekazanych im wskazówek – dziewięciu miejsc związanych z Witkacym. Młodzi słupszczanie tropem zagadek przemierzali niemal całe słupskie śródmieście.
- Chcieliśmy w interesujący sposób przekazać wiedzę na temat Witkacego, promować jego osobę i twórczość, zapewniając przy tym porządną porcję zabawy jej uczestnikom. Myślę, że nam się udało. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, wszystkim dopisywały humory, każdy mógł również poszerzyć wiedzę na temat autora „Szewców” – mówi Pani Julita Rzeppka, nauczycielka w naszym Plastyku.
smile
Wysłano 19 Października 2018

Wielki sukces Pana Marcina Kisielewskiego!!! Nasz fizyk będzie reprezentował Polskę w Berlinie!!!

Z wielką radością informujemy, że Pan Marcin Kisielewski, nauczyciel fizyki i informatyki w naszej szkole, będzie reprezentował Polskę (jako jeden z dwóch nauczycieli z całego kraju) na Science on Stage Berlin 2018. – Ten niemiecki festiwal nauki jest odpowiednikiem naszej polskiej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie, który odbywał się we wrześniu w Poznaniu.Naukowa impreza w Berlinie potrwa od 16 do 18 listopada.
W stolicy Niemiec nasz popularny i lubiany nauczyciel, wytrawny znawca kiszenia warzyw i owoców, zaprezentuje swoją dotychczasową pracę z uczniami w zakresie propagowania kiszenia oraz projekt, który przedstawił m.in. z naszymi uczniami w Poznaniu podczas polskiej edycji Science on Stage.
Zaproszenie Pana Kisielewskiego do Berlina jest nagrodą za rewelacyjne przygotowanie prezentacji przez międzyszkolny zespół (w tym naszego ucznia Michała Stępnika), pod kierunkiem naszego nauczyciela fizyki właśnie podczas poznańskiego festiwalu naukowego. Projekt koordynowany i nadzorowany przez Pana Marcina został bardzo wysoko oceniony, zbierając rewelacyjne recenzje i budząc powszechny zachwyt - tym samym stając się przepustką na berlińskie wydarzenie.
Warto odnotować fakt, że na polskim konkursie Science on Stage organizowanym przez UAM w Poznaniu, zaprezentowały się aż cztery zespoły z ZSI. Wszystkie nasze wystąpienia przed naukowym jury były bardzo interesujące i cieszyły się powodzeniem. Naszą szkołę w tegorocznej edycji reprezentowali uczniowie: Michał Stępnik, Dawid Pogorzalski, Oskar Szczepański, Szymon Zając i Artsem Shlapak. Młodzież do konkursu przygotowały Panie: Grażyna Linder i Ewa Tomaszewska oraz wspomniany wyżej Pan Kisielewski z międzyszkolnym teamem. Udział w tegorocznej edycji wzięło ponad 400 nauczycieli i ich uczniów szkół wszystkich poziomów nauczania, oraz dydaktycy i popularyzatorzy nauk przyrodniczych z wyższych uczelni z całej Polski.
Serdecznie gratulujemy sukcesu Panu Marcinowi oraz naszym uczniom i ich opiekunom za przygotowanie świetnych prezentacji!!! smile smile smile
Wysłano 14 Października 2018

Partnerujemy i wspieramy I BIEG Radia Gdańsk „100 km dla Niepodległej”

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie Liceum Plastycznego i Technikum Weterynarii pod opieką Pana Daniela Stawskiego, partnerowali i wspierali działaniami artystycznymi I BIEG Radia Gdańsk „100 km dla Niepodległej”, malując motywy patriotyczne i niepodległościowe na deptaku przy ul. Wojska Polskiego w Słupsku. Nasza młodzież oprócz tego, że uświetniła swoimi oryginalnymi pracami interesujące wydarzenie, wystąpiła również na żywo w audycji gdańskiego radia, gdzie opowiedziała o swoich streetartowych poczynaniach, szkole oraz bieżących inicjatywach. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani przez redakcję Radia Gdańsk sympatycznymi upominkami.
Prace autorstwa naszych podopiecznych budziły powszechny zachwyt i zainteresowanie przechodniów oraz uczestników biegu - do naszych uczniów przyłączali się małoletni oraz dorośli słupszczanie, malując wspólnie motywy i symbole patriotyczne.
W dzisiejszej akcji udział wzięli: Julia Niemczyk, Marta Dorszyńska, Kinga Szczepańska, Julia Macko (kl. I A Liceum Plastyczne), Magdalena Zblewska, Wiktoria Irzyk (kl. I B Liceum Plastyczne), Eliza Galek (kl. II Liceum Plastyczne) oraz Kyrylo Bobro (kl. II Technikum Weterynarii). Brawo młodzież! smile
Wysłano 14 Października 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl