Aktualności

Udział uczennic ZSI w turnieju tenisa stołowego w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży

W dniach 6-7 listopada odbył się turniej tenisa stołowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę w zawodach reprezentowały: Weronika Opaczyk (kl. 3A Policyjne Liceum Ogólnokształcące), Monika Domaros (kl. 2 Liceum Plastyczne) oraz Aleksandra Kaliszczak (kl. 1 Technikum Weterynarii). Rywalizacja w zawodach była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie sportowym. Miło nam poinformować, że w klasyfikacji indywidualnej Weronika Opaczyk zajęła IV miejsce w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Bardzo dobrze spisały się również pozostałe zawodniczki - Monika Domaros i Aleksandra Kaliszczak, które zdobyły cenne punkty dla naszej szkoły. Ponadto wysoką lokatę uzyskały nasze uczennice w deblu w składzie: Weronika Opaczyk i Monika Domaros – dziewczyny zajęły ostatecznie 6 miejsce w zawodach. Serdecznie gratulujemy tak dobrych wyników w turnieju i życzymy wszystkim uczennicom kolejnych sukcesów sportowych.
smile
Wysłano 07 Listopada 2018

Uczniowie ZSI i SMS uczestniczą w zajęciach z poradnictwa zawodowego

Uczniowie ZSI i SMS uczestniczą w zajęciach z poradnictwa zawodowego prowadzonych przez panią Agnieszkę Bondarenko – specjalistę ds. rozwoju zawodowego z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Słupsku. Spotkania mają charakter cykliczny i trwać będę do końca roku szkolnego. Celem zajęć jest przygotowanie uczniów do wyboru poziomu i kierunku dalszego kształcenia oraz przyszłego zawodu. Dla uczniów spotkanie z doradcą zawodowym stanowi również okazję do lepszego poznania siebie, swoich mocnych stron oraz predyspozycji zawodowych. Tematyka poruszana podczas zajęć oraz ciekawy i aktywny sposób ich prowadzenia stać się może inspiracją do poszukiwania i odkrywania własnej ścieżki edukacji i kariery zawodowej. Koordynatorem działań z ramienia szkoły jest pedagog szkolny Pani Małgorzata Siupik Winiszewska. Świetne zajęcia! smile
Wysłano 07 Listopada 2018

Akcja „20 dobrych uczynków na 20-lecie działalności ZSI”

Nasi szkolni wolontariusze pod opieką Pani Marii Lelakowskiej zainicjowali akcję „20 dobrych uczynków na 20-lecie działalności Zespołu Szkół Informatycznych”. W ramach przedsięwzięcia nasi młodzi społecznicy będą wspierać i angażować się w różne inicjatywy na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych. Sami też będą organizować działania o charakterze wolontariackim. Jak dotąd, uczniowie włączyli się w zbiórkę książek dla DPS w Lubuczewie, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”, zaangażowali się w zbiórkę plastikowych nakrętek dla Kubusia oraz w działania fundacji DKMS Pokonaj Nowotwory Krwi. Ponadto szkolni wolontariusze aktywnie działają w ramach trwającej cały rok akcji „Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi”, zorganizowali również akcję „Znicz” - polegającą na uporządkowaniu zaniedbanych grobów oraz paleniu na nich Zniczy Pamięci. Przed naszymi wolontariuszami kolejne akcje i wydarzenia o których na bieżąco będziemy informować społeczność szkolną.
Ogromnie cieszymy się, że nasi uczniowie są pełni pasji i zaangażowania. Kierują się wrażliwością, troską o drugiego człowieka. Chcą nieść bezinteresowną pomoc, służąc tak potrzebującym, jak i samym sobie.
smile
Wysłano 04 Listopada 2018

Marta Osojca ze Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego!

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica 4 klasy Technikum Weterynarii Marta Osojca, otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2018/2019 w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Wychowawcą Marty oraz opiekunem stypendium jest Pani Monika Skwarek, nasza nauczycielka matematyki. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na zbliżających się egzaminach. smile
Wysłano 03 Listopada 2018

Akcja "ZNICZ" szkolnych wolontariuszy. Uczniowie zapalili Znicze Pamięci

1 i 2 listopada - to dni, kiedy przychodzimy na cmentarze, by pochylić się nad grobami naszych bliskich, pomodlić się za ich dusze, wspomnieć. Przystrajamy groby kwiatami, zapalamy znicze, często nie zauważając, że tuż obok znajduje się mogiła, o którą nikt nie zadbał - bo nie mógł, zapomniał, nie miał kto…O takich mogiłach pomyśleli nasi szkolni wolontariusze pod opieką Pani Marii Lelakowskiej, którzy 30 października zorganizowali akcję „ZNICZ”. Nasza młodzież zaopatrzona w niezbędny sprzęt przystąpiła do uporządkowania zaniedbanych grobów. W ruch poszły szczotki, szmatki i miotełki. Powyrywano zeschniętą trawę i zielsko, wygrabiono i wymieciono liście, patyki i różne śmieci, oczyszczono krzyże i figurki. Wszyscy byli zadowoleni z wykonanej pracy, a cmentarz zyskał na wyglądzie. Na koniec uczniowie odmówili modlitwę za zmarłych oraz każdy zapalił znicz na grobie, który posprzątał.
- Idąc na groby swoich bliskich, warto też zapalić znicz na tych pomnikach, które są opuszczone i zapomniane przez wszystkich. Ten gest niewiele kosztuje, ale jest wyrazem szacunku dla tych, których już nie ma. Chcieliśmy zadbać o to, by na tych grobach znalazło się światełko pamięci o zmarłych. Żałujemy, że nie mogliśmy pójść w każde takie miejsce. Jednak mimo to cieszymy się, że chociaż na części pomników pali się symboliczny znicz - mówi Pani Maria Lelakowska.
Pamięć o zmarłych jest ważnym rysem naszej obyczajowości. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.
smile
Wysłano 02 Listopada 2018

Uczennice ZSI awansowały do finału B rozgrywek w piłkę ręczną

W dniu dzisiejszym w Liceum Ogólnokształcącym nr 4 w Słupsku odbyły się zawody grupowe w piłkę ręczną dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych rozgrywane w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. W rozgrywkach bardzo dobrze spisały się Nasze uczennice zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie, wygrywając mecz z Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych i przegrywając spotkanie z gospodarzem turnieju. Piłka ręczna to sport dla walecznych, odważnych oraz silnych osób, a takimi są licealistki z ZSI. Dziewczyny bardzo dzielnie walczyły w turnieju o każdą piłkę i zdobycie jak najwięcej bramek. Naszą szkołę reprezentowały: Barzowska Dominika, Domaros Monika i Skurnóg Sandra z klasy 2 LP, Kępczyńska Magdalena, Burda Wiktoria z klasy 3A PLO, Megger Kinga i Kij Martyna z klasy 2A PLO, Borkowska Wiktoria z klasy 2B PLO oraz Oliwia Florek i Nikola Łykus z 1P. Dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie uczennice mają możliwość wystąpienia w finale B rozrywek i tym samym zdobyć kolejne cenne punkty dla szkoły w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Gratulujemy wszystkim startującym uczennicom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
smile
Wysłano 30 Października 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl