Aktualności

Wielki sukces Sandry Skurnóg na międzynarodowym konkursie plastycznym!

Z wielką radością informujemy, że Sandra Skurnóg, uczennica klasy drugiej Liceum Plastycznego, zdobyła prestiżową Nagrodę Przewodniczącego Jury prof. dr. hab. Jana Rylke na VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”. Na konkurs rekomendowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej napłynęła rekordowa liczba 754 prac z rekordowej liczby 37 szkół plastycznych z Polski i z zagranicy.
„Wejście - przejście – wyjście” - taki tytuł nosi praca stworzona przez naszą utalentowaną licealistkę.- To tryptyk, wyobrażający ogród w artystycznym aspekcie. Opiekę artystyczną nad uczennicą sprawował Pan Sergiusz Powałka.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Przewodniczący jury prof. dr. hab. Jan Rylke, podkreślił, że wiele nadesłanych prac jest tak dobrych, że można je „pokazać na każdej wystawie profesjonalnej sztuki”. Celem konkursu była m.in. promocja utalentowanej młodzieży, wrażliwej estetycznie i twórczo aktywnej, wymiana doświadczeń uczniów szkół artystycznych i prezentacja dokonań w zakresie sztuk plastycznych, inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności malarskich, rysunkowych i graficznych.
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” to jedyny konkurs plastyczny w Polsce, który odbywa się pod patronatem honorowym Ambasadorów Grupy V4 i Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorem głównym wydarzenia było I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego. Współorganizatorzy konkursu to: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Płocka Galeria Sztuki.
Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w Płockiej Galerii Sztuki przy ulicy Henryka Sienkiewicza 36 dnia 23 listopada o godz. 12.00.
Serdecznie gratulujemy Sandrze tak spektakularnego sukcesu! Wielkie brawa dla Pana Sergiusza Powałki za świetne przygotowanie naszej uczennicy do konkursu! Kawał dobrej roboty! smile smile smile
Wysłano 12 Listopada 2018

Sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w XIII Pomorskim Biegu Niepodległości!

W dniu dzisiejszym na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych odbył się XIII Pomorski Bieg Niepodległości zorganizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy z Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. Wydarzenie odbyło się z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na starcie biegu stanęło ponad 90 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Na trasie biegu na orientację uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, używania kompasu, strzelania z kbksu na odległości 50 metrów oraz rzucania granatem do celu, a także wiedzą historyczną dotyczącą walk narodowowyzwoleńczych od I rozbioru Polski do wyznaczenia granic II Rzeczpospolitej w 1921 r. Zawodników nie rozpieszczała także pogoda i nawierzchnia, niska temperatura, opady deszczu oraz piaszczyste drogi i wzgórza wydm na terenie poligonu nie ułatwiały im 10 kilometrowego biegu. Miło nam poinformować, że w rywalizacji szkół mundurowych uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Paweł Pszeniczny, Damian Kopciał i Arkadiusz Taramas zajęli II miejsce. Naszych licealistów do zawodów przygotował Pan Arkadiusz Herman.
Zakończenie biegu odbyło się niedaleko strzelnicy poligonu, gdzie usytuowany był start i meta zawodów. Tu na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, kiełbaski, herbata i ognisko. Laureaci XIII Pomorskiego Biegu Niepodległości otrzymali puchary, medale, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz upominki. Dodatkową atrakcją zawodów była obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa, a puchary i nagrody wręczał sam marszałek Józef Piłsudski wspólnie z Komendantem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. Serdecznie gratulujemy tak wysokiego miejsca w zawodach i życzymy dalszych sukcesów w konkursach szkół mundurowych! smile smile smile
Wysłano 09 Listopada 2018

ZSI i SMS uczciły 100 rocznicę odzyskania niepodległości

Uroczystym apelem i częścią artystyczną uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego uczcili 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w przepięknej, wzruszającej i podniosłej akademii z okazji tegorocznego, jakże wyjątkowego Narodowego Święta Niepodległości. Była to wspaniale wyrecytowana, wyśpiewana i zaprezentowana lekcja historii Polski, patriotyzmu i polskości.
O godzinie 11.11 nasza szkoła rozbrzmiała głosami uczniów i nauczycieli. Wszystko za sprawą akcji "Rekord dla Niepodległej", która polegała na wspólnym odśpiewaniu w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 czterech zwrotek hymnu narodowego przez młodzież i pedagogów. Akcja ta została ogłoszona przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Podołaliśmy zadaniu wyśmienicie!
Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości to zawsze czas przypominania sobie o tym, co dla nas, Polaków, najważniejsze. To również okazja do refleksji na temat historii, wolności i tożsamości narodowej. To sprawdzian patriotyzmu, który dziś tak trudno jednoznacznie zdefiniować.
Celebrując stulecie odzyskania niepodległości, życzymy Wam Droga Młodzieży, by Waszemu pokoleniu zawsze towarzyszyła wolność i suwerenność, a Wasz patriotyzm by mierzył się codzienną twórczą pracą dla Niepodległej!
Serdecznie dziękujemy uczniom, Paniom Natalii Hendrych, Karolinie Perze i Panu Stanisławowi Stefańskiemu za przygotowanie przepięknej uroczystości. smile
Wysłano 09 Listopada 2018

100-lecie z matematyką w tle

W tym roku Polska obchodzi setną rocznicę odzyskania niepodległości, z tej okazji nie mogło zabraknąć w naszej szkole akcentu związanego z matematyką. Zespół Ucznia Zdolnego i klasa 7 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego wraz z nauczycielkami matematyki przygotowali drobne atrakcje dla całej społeczności szkolnej. W samej nazwie tegorocznego święta już występuje powiązanie z nauką ścisłą, mianowicie liczba 100, co o niej wiemy? Dzięki akcji, każdy w szkole mógł poznać ciekawostki na temat słynnej liczby trzycyfrowej, jej występowanie, znaczenie i historię, i nie były to tylko odwołania do matematyki...Ponadto młodzież zrealizowała mini projekt pt. „100 żywych figur na 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości od ZSI i SMS”. Plakat promujący można podziwiać na naszej stronie ZSI i w budynku szkoły. Warto dodać, że wszystkie „żywe figury” można oglądać w szkolnej fotogalerii na stronie naszej szkoły. Oprócz informacji uczniowie dzielili się przepysznymi ciasteczkami, oczywiście z liczbą 100, przygotowanymi przez nasz młodszy zespół piłkarski. Dodatkowo na blogu ucznia zdolnego można obejrzeć dwa krótkie filmiki - inne spojrzenie na 100. I na sam koniec, 8 listopada maturzyści włączyli się w akcję w mediach społecznościowych - "Rozwiążmy dziś razem 100 dowolnych zadań", która po pierwsze promowała święto, a po drugie mobilizowała uczniów do dobrowolnego działania w kierunku zainteresowania przedmiotem i zbliżającego się egzaminu. Pamiętajmy matematyka jest wszędzie!smile
Wysłano 09 Listopada 2018

Spotkania edukacyjne „Mocarz i inni. Dopalacze” w ZSI

Uczniowie klas pierwszych ZSI uczestniczą w spotkaniach edukacyjnych „Mocarz i inni. Dopalacze.” w ramach projektu „Szkoła wolna od dopalaczy”. Celem spotkań jest kształtowanie umiejętności skutecznego odmawiania zażywania dopalaczy oraz zwrócenia uwagi na zagrożenia wynikające z sięgania przez młodych ludzi po używki. Zajęcia mają formę warsztatową, prowadzone są w małych grupach z wykorzystaniem multimediów, co wpływa na skuteczność oraz atrakcyjność zajęć.
Spotkania prowadzi Pan Mariusz Modrzewski, edukator seksualny z Poradni Planowania Rodziny w Słupsku w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja”. Zajęcia koordynuje pedagog szkolny Pani Małgorzata Siupik Winiszewska. smile
Wysłano 08 Listopada 2018

Matematyczne potyczki z Archimedesem

7 listopada młodzież naszej szkoły zmierzyła się z zadaniami w ramach XXX edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z matematyki, którego organizatorem jest Amercom S.A. w Poznaniu. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach i był uwieńczeniem długich przygotowań. Na wyniki musimy zaczekać do 11 stycznia 2019 roku. Jednocześnie, zespół nauczycieli matematyki przypomina, że można jeszcze wysyłać zdjęcia na konkurs matematyczno-fotograficzny „Matematyka w Obiektywie” organizowany przez Uniwersytet Szczeciński. Więcej informacji u nauczycieli prowadzących oraz na stronie: www.mwo.usz.pl
smile
Wysłano 08 Listopada 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl