Aktualności

Uczniowie PLO zabezpieczali VI Słupski Bieg Niepodległości

11 listopada uczniowie klas 2 i 3 Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pana Krzysztofa Straszaka wzięli udział w zabezpieczeniu VI Słupskiego Biegu Niepodległości. Wspólnie z pracownikami organizatora biegu oraz funkcjonariuszami Policji nasza młodzież aktywnie uczestniczyła w zapewnieniu porządku publicznego w trakcie trwania imprezy. - Przede wszystkim pomagała w zamykaniu i otwieraniu ruchu kołowego oraz pieszego na trasie biegu, a także pełniła służbę informacyjną. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności praktyczne i poszerzali wiedzę z zakresu zabezpieczania imprez wiążących się z całkowitym lub częściowym zajmowaniem pasa drogowego. Co jednak najważniejsze i wymaga szczególnego podkreślenia – wszyscy uczniowie uczestniczyli w zabezpieczeniu na ochotnika i w swoim czasie wolnym. To zaś zasługuje na uznanie i jest dowodem właściwego pojmowania przez uczniów PLO szczególnego znaczenia pracy, jaką jest służba społeczeństwu. smile
Wysłano 19 Listopada 2018

IV Edycja Konkursu Ogólnopolskiego z "Języka Polskiego"

W dniu 16 listopada br. uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym w następujących modułach: "Mitologia", "Życie i twórczość Juliusza Słowackiego" oraz "Wspomnienie o Irenie Sendlerowej". W Konkursie wystartowali uczniowie, którzy interesują się starożytnymi mitami, sylwetką wieszcza Słowackiego oraz "Matką dzieci Holocaustu", jak nazwała Irenę Sendlerową Anna Mieszkowska. Podczas sesji przygotowawczych uczniowie mieli możliwość zapoznania się z literaturą wykraczającą poza ramy podstawy programowej i zgłębić losy wybitnych osobistości z kręgu literatury oraz tych, którzy niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ryzykowali nie tylko swoje, ale i życie swoich najbliższych. Mowa tu, rzecz jasna, o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Uczniowie z zaangażowaniem, ale i niemałym stresem podeszli do Konkursu, który odbył się w formie pisemnej. Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki, o których poinformujemy niebawem. Trzymamy kciuki wink
Wysłano 19 Listopada 2018

Dzień Języków Obcych w ZSI i SMS

W naszej szkole odbyła się nowa, cykliczna impreza - Dzień Języków Obcych, przygotowana przez naszych anglistów: Panią Karolinę Matkowską i Pana Bartosza Norka. Wydarzenie miało na celu przybliżenie kultury, zwyczajów, języka, znanych postaci oraz tradycji kulinarnych z różnych zakątków świata. Mieliśmy okazję zobaczyć świetne prezentacje 11 krajów: Rumunii, Włoch, Grecji, Węgier, Rosji, Indii, Hiszpanii, Francji, Łotwy, Egiptu i Brazylii. Poziom konkursu przerósł oczekiwania organizatorów. A jury w składzie: Pani dyrektor Monika Stępnik oraz Pan Andrzej Fijałkowski, miało trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców. Ogłoszenie wyników odbędzie się już w poniedziałek na pierwszej długiej przerwie w auli szkolnej - zapraszamy przedstawicieli klas biorących udział w konkursie. smile smile smile
Wysłano 18 Listopada 2018

„Podróże intelektualne ze Zbigniewem Herbertem”. Międzypokoleniowe spotkanie poetyckie

Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku zapraszają Wszystkich Seniorów na wydarzenie pt. „Podróże intelektualne ze Zbigniewem Herbertem”.
Wydarzenie odbędzie się 28 listopada o godz. 10.30 w auli szkolnej Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9. „Podróże intelektualne ze Zbigniewem Herbertem” – to oryginalny i interesujący wykład połączony z montażem multimedialnym oraz prezentacją wierszy Herberta. Program jest przygotowany przez Sekcję Literacką Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach trwającego Roku Herbertowskiego.
Podczas wykładu dr Marianna Borawska (opiekun naukowy sekcji literackiej SUTW i Przewodnicząca Słupskiej Rady Seniorów) omówi życie i twórczość znakomitego polskiego poety, dramaturga i eseisty. Wystąpienie dr Borawskiej będzie przeplatane materiałami filmowymi o przedwojennym i okupacyjnym Lwowie (w mieście poeta spędził dzieciństwo i wczesną młodość ) oraz o powojennych losach Herberta. W ramach wydarzenia słupscy seniorzy będą też recytować wiersze autora „Pana Cogito”.
Wiersze Herberta stały się manifestem pokoleń walczących o wolną Polskę i sprzeciwiających się systemowi totalitarnemu. Pan Cogito piętnował oportunizm i nijakość. Ważna była postawa moralna. Bezkompromisowość, odwaga, wierność wartościom i wierność sobie. Serdecznie zapraszamy na międzypokoleniowie spotkanie poetyckie wszystkich seniorów do naszej szkoły. Celem wydarzenia jest również budowanie i wzmacnianie relacji międzypokoleniowych opartych na otwartości, wzajemnej ciekawości i poszanowaniu różnic, współdziałanie osób w różnym wieku na kanwie kultury, stwarzanie przestrzeni do poznawania się – mówi Pani Karolina Pera, nauczycielka w słupskim ZSI, koordynatorka spotkania poetyckiego.
Więcej informacji o wydarzeniu pod numerem telefonu 516 248 129.
Organizatorzy serdecznie zapraszają! smile
Wysłano 18 Listopada 2018

Wizyta klas policyjnych w Szkole Policji w Słupsku

Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Słupsku po raz kolejny uczniowie klas policyjnych mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia policjantów. Tym razem w odwiedzinach uczestniczyły dwie klasy 2A i 3B pod opieką pana Arkadiusza Hermana, byłego wykładowcy tej Szkoły. W trakcie pobytu młodzi adepci sztuki policyjnej uczestniczyli w zajęciach w zakresie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie uczyli się odpowiedniego zachowania w sytuacji udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, sprawdzenia jej oddechu, a w przypadku stwierdzenia bezdechu - prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz opatrywania ran. Ponadto uczniowie zapoznali się z obiektami symulacyjnymi, które wykorzystywane są do zajęć, w jakich uczestniczą policjanci odbywający szkolenie. W trakcie ćwiczeń uczniowie mieli okazję zapoznać się ze środkami przymusu bezpośredniego stosowanymi przez funkcjonariuszy w trakcie szkolenia i na służbie, takimi jak: kajdanki zespolone, pasy obezwładniające i kaftany bezpieczeństwa. Poza tym w trakcie pobytu klasy policyjne miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich z broni krótkiej na strzelnicy pneumatycznej. Wizyty uczniów odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły i Dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych. Dzięki takim wizytom uczniowie mogą w sposób praktyczny poznać system szkolenia i zakres wykonywanych zadań przez policjantów. Przyszli adepci wrócili pełni wrażeń i jeszcze bardziej zadowoleni z wyboru kształcenia w klasie policyjnej, mając jednocześnie nadzieję powrotu do Szkoły Policji, tym razem w charakterze jej słuchaczy. smile
Wysłano 16 Listopada 2018

"Zakręcona akcja dla Kubusia". Wspomóż inicjatywę uczniów ZSI i SMS!

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku rozpoczęli „Zakręconą akcję dla Kubusia. Wkręć się w pomaganie!”. W ramach akcji nasza młodzież zbiera plastikowe nakrętki, stare telefony komórkowe, zepsute laptopy, tablety, płyty CD/DVD, tusze atramentowe oraz baterie. W ten sposób nasi uczniowie chcą pomóc w zebraniu środków na nierefundowaną operację stóp niepełnosprawnego Kuby Jankowskiego.
Kuba Jankowski ma 10 lat i pochodzi z podbytowskiego Świątkowa. Urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową. Cierpi również na szereg innych poważnych schorzeń, które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Po ponad 9 - letniej intensywnej rehabilitacji samodzielnie jeździ na rowerze rehabilitacyjnym, a w ortezach i z pomocą kul ortopedycznych próbuje nauki chodzenia. Obecnie chłopiec wymaga leczenia operacyjnego z powodu nawrotu zniekształcenia w obu stopach. Operację zaplanowano na czerwiec 2019 roku w poznańskiej Ortop Poliklinice. Ośrodek w Poznaniu nie ma umowy podpisanej z Narodowym Funduszem Zdrowia, a koszt operacji wynosi 14000 zł.
Uczniowie ZSI i SMS postanowili wesprzeć Kubusia. W tym celu nasi podopieczni zbierają plastikowe nakrętki stare telefony komórkowe, zepsute laptopy, tablety, płyty CD/DVD, tusze atramentowe i baterie. Inicjatywa młodzieży potrwa do czerwca przyszłego roku. Zbierane rzeczy trafią do recyklingu, a pozyskane w ten sposób pieniądze mają zostać przeznaczone na operację 10-latka. Zbiórkę w naszej placówce koordynuje Pani Maria Lelakowska, opiekunka szkolnego wolontariatu.
Do akcji pomocy dla Kubusia mogą włączyć się wszyscy mieszkańcy powiatu słupskiego. Czekamy też na szkoły, przedszkola, firmy i instytucje, które chcą przyłączyć się do zbiórki. Wystarczy przynieść przedmioty, które zbiera nasza młodzież do budynku Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku przy ulicy Koszalińskiej 9 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 15. Po odbiór większych ilości zbieranych rzeczy chętnie podjedziemy. Wszelkie informacje o akcji pod numerem telefonu 516 248 129.
Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce charytatywnej dla Kubusia. Warto pomagać! smile smile smile
Wysłano 15 Listopada 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl