Aktualności

V Pomorskie Dni Otwarte dla Klas o Profilu Policyjnym

Kilkuset uczniów z województwa pomorskiego, a także kujawsko - pomorskiego, wzięło udział w V Pomorskich Dniach Otwartych dla klas o profilu policyjnym. W tym wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego z klas pierwszych pod opieką pana Arkadiusza Hermana, Krzysztofa Straszaka i Roberta Zająca. Głównym celem wizyty w Gdańsku było budowanie pozytywnego wizerunku pomorskiej policji.
Specjalne atrakcje dla młodzieży przygotowano na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Poza stoiskami i sprzętem policyjnym, pojawiły się tu m.in. stoiska Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego i innych służb mundurowych.
Uczniowie klas policyjnych, którzy na co dzień w szkole zdobywają wiedzę teoretyczną związaną ze służbą w Policji, mogli w praktyczny sposób zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu różnych formacji mundurowych, m.in. robota pirotechnicznego, wykorzystywanego do usuwania niewybuchów, policyjnego "busa wypadkowego", specjalnie przystosowanego do udziału w zdarzeniach czy samochód z wideo rejestratorem i łódź motorową oraz inne pojazdy służbowe będące na wyposażeniu Policji.
Podczas spotkania odbył się konkurs sportowy dla wszystkich klas mundurowych, który polegał na pokonaniu toru przeszkód na czas. Każda szkoła wytypowała swojego przedstawiciela do zmagań sportowych. Miło nam poinformować, że Arkadiusz Taramas reprezentujący Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku zajął I miejsce w zawodach. W ramach Pomorskich Dni Otwartych dla klas o profilu policyjnym odbyły się również pokazy musztry, pierwszej pomocy, tresury psów policyjnych oraz pokazy policjantów pododdziału antyterrorystycznego, co cieszyło się największym zainteresowaniem. Po wizycie w Gdańsku uczniowie na pewno zdobyli odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ich przyszłego zawodu, jak wygląda w praktyce praca w Policji i w innych służbach mundurowych, czy jakie trzeba mieć predyspozycje, by wybrać zawód wojskowego lub strażaka. Wszyscy z wycieczki wrócili z uśmiechami na twarzy, co świadczy o tym, że wyjazd był ciekawy i udany. smile
Wysłano 08 Czerwca 2018

Certyfikat Szkoły Dobrego Wychowania

Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego otrzymały Certyfikat w Ogólnopolskim Konkursie Szkoła Dobrego Wychowania zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Całoroczne starania zostały uwieńczone sukcesem!!!
Wykonaliśmy wszystkie zadania przewidziane regulaminem. Założeniem konkursu było kształtowanie postawy kulturalnego stylu bycia w różnych sytuacjach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na temat tolerancji w szkole i poza nią, a jego celem zapoznanie uczniów ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie, jaki ma ono wpływ na codzienne życie i relacje rówieśnicze.
W realizację zadań konkursowych zaangażowana była cała społeczność uczniowska. Zadania projektu realizowane były w różnorodny sposób. W grudniu młodzież z naszej szkoły wspólnie z opiekunami, podczas godzin wychowawczych, stworzyła Szkolne Zasady Dobrego Zachowania, które zbudowały nasze Drzewo Dobrych Zasad. Na przełomie listopada i grudnia Pani Maja Frąckowiak zorganizowała szkolny konkurs literacki Moje zachowanie świadczy o mnie. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. Każda klasa wykonała plakat: Mój wygląd świadczy o mnie. Prace zostały wyeksponowane w formie wystawy. Zdolności reżyserskie oraz teatralne uczniów zaprezentowane zostały w międzyklasowych inscenizacjach, które dotyczyły zachowań w miejscach publicznych. Uwieńczeniem naszych działań był VI Szkolny Turniej Savoir-vivre. Organizatorkami konkursu były Panie Maja Frąckowiak i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska. W zmaganiach wzięli uczniowie z każdej klasy. Wysoki poziom uczestników sprawił, że do rozstrzygnięcia wyniku niezbędne były dodatkowe konkurencje.
Dziękujemy młodzieży za aktywny, twórczy i liczny udział w działaniach oraz wychowawcom za pomoc w realizacji zadań konkursowych. To nasz wspólny sukces! Koordynatorami działań były Panie Maja Frąckowiak i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska. Szczegółowe informacje na stronie szkoły w zakładce Szkoła Dobrego Wychowania. smile
Wysłano 08 Czerwca 2018

Akcja „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać”

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seksu.
Z tej okazji w naszej szkole ruszyła akcja profilaktyki i edukacji na temat HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową pod nazwą „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać”. Akcję zainicjowali uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego.
Młodzież z Medyka przeprowadziła akcję edukacyjno – profilaktyczną wśród swoich szkolnych kolegów i koleżanek oraz nauczycieli i pracowników szkoły. W ramach przedsięwzięcia nasi licealiści rozdawali ulotki i broszury tematyczne oraz udzielali podstawowych informacji na temat profilaktyki HIV/AIDS i zakażeń przenoszonych drogą płciową oraz zmniejszenia zagrożenia związanego z ryzykownymi zachowaniami seksualnymi. Działania uczniów koordynowała Pani Małgorzata Siupik- Winiszewska, pedagog w naszej szkole.
Celem akcji było promowanie zdrowego stylu życia wolnego od ryzykownych zachowań, podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową oraz kształtowanie postaw ukierunkowanych na odpowiedzialność za zdrowie i życie własne.
Serdecznie dziękujemy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Słupsku za udostępnienie materiałów edukacyjno-informacyjnych. smile
Wysłano 07 Czerwca 2018

Uczniowie klas pierwszych policyjnych na spektaklu „Służba”

W ramach zatwierdzonej przez Komendanta Głównego Policji koncepcji zintegrowanych działań polskiej Policji na poziomie centralnym oraz przygotowań i obchodów 100-lecia Policji w 2019 r., Szkoła Policji w Słupsku była organizatorem spektaklu pt.: „Służba”.
W przedstawieniu uczestniczyli uczniowie z klas pierwszych o profilu policyjnym wraz z opiekunami Arkadiuszem Hermanem i Krzysztofem Straszakiem na zaproszenie Komendanta Szkoły Policji w Słupsku.
Spektakl „Służba” przedstawiał dzieje policyjnej rodziny i historię policji w pigułce. Opowieść była linearna, a główny bohater – dziadek, sięgając do wydarzeń sprzed lat, prowadził swoją wnuczkę i jej przyjaciół przez karty historii. Odkrywał przy tym rodzinne tajemnice, komentował i wyjaśniał historię. Żeby uatrakcyjnić przekaz, w spektaklu wykorzystane były fragmenty filmów, inscenizacje i muzyka na żywo. Spektakl poruszał kwestie dotyczące trudnych wyborów, odpowiedzialności za kraj i obywateli, oraz opowiadał o dziejach rodziny, dla której noszenie munduru, honor i Ojczyzna były wartościami nadrzędnymi.
Spektakl „Służba” dostarczył uczniom miłych wrażeń, niezapomnianych przeżyć oraz uzmysłowił przyszłym adeptom sztuki policyjnej jak ważne jest budowanie i wzmacnianie wizerunku polskiej Policji, jej wartości i etosu, zarówno w środowisku policyjnym jak i w społeczeństwie. smile
Wysłano 05 Czerwca 2018

Prewencja ale inaczej 2018

W dniu dzisiejszym w Gimnazjum nr 4 w Słupsku odbył się finał turnieju "Prewencja ale inaczej 2018" zorganizowany przez Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski.
Program teoretyczno – warsztatowy oraz finał rozgrywek sportowych miał za zadanie promować zdrowy styl życia wśród młodzieży. W trakcie trwania turnieju dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz samoobrony i technik interwencji w wykonaniu uczniów Naszej Szkoły z klas pierwszych policyjnych. W trakcie pokazu, oprócz zademonstrowanych umiejętności stosowania technik obrony i ataku, nasi licealiści przedstawili scenkę sytuacyjną związaną z napadem agresywnych napastników na uczennice. Na koniec turnieju obyła się ceremonia wręczenia dyplomów i pucharów najlepszym drużynom startującym w zawodach. Przedstawiciele Stowarzyszenia Bezpieczny Region Słupsk podziękowali w uroczysty sposób Dyrekcji Zespołu Szkół Informatycznych za pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu turnieju.
Klasy policyjne w pokazie reprezentowali: Wiktoria Borkowska, Milena Mrzygłocka, Dawid Bezmen, Arkadiusz Taramas, Damian Kopciał, Seweryn Szymański, Damian Dubielski i Łukasz Żurawski. Uczniów do pokazów przygotował Pan Arkadiusz Herman. smile
Wysłano 05 Czerwca 2018

Pożegnanie absolwentów 2018

W minioną środę odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas maturalnych. Kolejny rocznik odebrał świadectwa i opuścił naszą szkołę w poszukiwaniu swojej drogi życiowej.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor, dziękując wszystkim za owocny, kilkuletni okres nauki i rozwijania pasji, podkreślała, jak ogromne znaczenie miały wszystkie inicjatywy i działania absolwentów, jak wiele wnieśli w życie szkoły. Życzyła im powodzenia i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, ale przede wszystkim zapewniła młodzież, że pozostanie w pamięci nauczycieli i wychowawców przez długie lata.
Główną część uroczystości stanowiło podziękowanie absolwentom za ich osiągnięcia w nauce oraz udział w przedsięwzięciach społecznych, obywatelskich, wolontariackich i artystycznych. Wyrazy wdzięczności oraz gratulacje przekazano rodzicom, wychowawcom oraz gronu pedagogicznemu W czasie uroczystości nagrodzono uczniów, godnie reprezentujących szkołę w licznych olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych oraz działających społecznie i wykonujących pracę na rzecz szkolnej społeczności.
Życzymy naszym absolwentom odwagi w dążeniu do spełnienia własnych marzeń, wytrwałości w pokonywaniu przeszkód i przeciwności losu, codziennego uśmiechu i pogody ducha. Mamy nadzieję, że zapamiętają naszą szkołę jako wyjątkowe miejsce, w którym młody człowiek zawsze może liczyć na pomoc nauczycieli i dyrekcji. Życzymy im spełnienia w życiu osobistym i zawodowym, tego, żeby pozostali takimi wspaniałymi ludźmi, jakich mieliśmy przyjemność poznać. Liczymy na to, że nie zapomną o swojej szkole i będą nas odwiedzać, gdziekolwiek nie zaprowadziłyby ich ścieżki dalszego życia. smile smile smile
Wysłano 04 Czerwca 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl