Aktualności

Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku po raz kolejny najlepsze w Polsce !!!

W dniach 23-24 maja 2016 r. w Szkole Policji w Pile odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2016”. Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji nasi uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w klasyfikacji generalnej zajęli po raz kolejny I miejsce zdobywając zaszczytny tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2016”.
W tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział 25 drużyn z całego kraju, składających się z czterech zawodników i opiekuna, reprezentujących szkoły z różnych województw, w których utworzono klasy o profilu policyjnym. Policyjne Liceum Ogólnokształcące przy ZSI w Słupsku reprezentowali: Klaudia Drab, Aleksander Szpynda, Cezary Syldatk i Damian Wolski. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do turnieju był pan Arkadiusz Herman.
Czteroosobowe drużyny brały udział w następujących konkurencjach: test umiejętności strzeleckich, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, test sprawności fizycznej (tor przeszkód) oraz sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji.
Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka, który wręczył p.o. Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Roman Gryczka oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile pani Maria Kubica. Ponadto w konkurencji strzeleckiej nasi uczniowie: Damian Wolski i Cezary Syldatk zajęli II miejsce wśród wszystkich uczestników zawodów. W pozostałych konkurencjach słupszczanie również wypadli bardzo dobrze plasując się wysoko w klasyfikacji, co pozwoliło na odniesienie tak spektakularnego sukcesu. Podobnie jak w latach ubiegłych, rozdane zostały nagrody za osiągnięcia indywidualne i zespołowe.
W trakcie turnieju, oprócz zmagań w poszczególnych konkurencjach, uczniowie uczestniczyli w wieczorze integracyjnym, podczas którego mogli wymienić się doświadczeniami i wrażeniami z Turnieju oraz brali udział w uczczeniu Dnia Dziecka Zaginionego. Ponadto przeprowadzono dla uczestników wykład edukacyjny na temat narkotyków i dopalaczy.
Organizatorami turnieju była Szkoła Policji w Pile i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Zawody odbywały się pod patronatem Komendanta Głównego Policji, Starosty Pilskiego, Prezydenta Miasta Piły, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Szkole Policji w Pile.
Serdeczne gratulacje!!! Jesteśmy dumni z tak olbrzymiego sukcesu.
smile smile smile
Wysłano 25 Maja 2016

Dzień Otwartej Szkoły

W ubiegłą sobotę, 21 maja br. Zespół Szkół Informatycznych tchnął niecodzienną atmosferą. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dla odwiedzających nas kandydatów moc atrakcji i nie lada łamigłówek intelektualnych. Gimnazjaliści zaciekle bronili się w potyczkach matematycznych, historycznych oraz warsztatach plastycznych. Każdy z profilów naszej szkoły przedstawił swoją ofertę w nader interesujący sposób. Goście mogli zapoznać się z najnowszymi nowinkami ze świata fizyki, uczestnicząc np. w prezentacji działania drukarki 3D. Wszyscy zainteresowani nauką w klasach policyjnych mieli rzadką okazję udziału w pokazie tresury psów policyjnych oraz sprzętu policyjnego. Również dla plastyków szkoła przygotowała interesujące wystawy prac uczniów Liceum oraz pokazy filcowania i recyklingu "Ekodesign". Dzień Otwartej Szkoły stał się też udziałem gabinetu weterynaryjnego "Tygrysek", gdzie przeprowadzono badania EKG dla psów i kotów. Nie sposób ukazać wszystkich atrakcji ZSI przygotowanych dla naszych przyszłych uczniów. Na pewno jednak warto skorzystać z nauki w szkole, która wszystkim, nawet tym najbardziej wymagającym, zapewnia nie tylko przykładny poziom edukacji, ale również atrakcyjny przekaz treści nauczania. Zapraszamy, czekamy na Was!!!
Wysłano 25 Maja 2016

Konkurs o indeks Uniwersytetu Gdańskiego

Gratulujemy uczennicy klasy 2A PLO, Julii Sulik udziału w finale X Konkursu o Indeks Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Julia jest zainteresowana kontynuacją nauki na gdańskiej uczelni, zamierza stać na straży praworządności i służyć Polsce i Polakom. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyjmowaniu coraz to nowych wyzwań. smile
Wysłano 25 Maja 2016

GALA NAUCZYCIELSKICH OSKARÓW

Dnia 21 kwietnia Samorząd Uczniowski pod opieką pani Marii Lelakowskiej postanowił zrobić niespodziankę swoim nauczycielom i zorganizował Galę Nauczycielskich Oskarów. Próby do tego wydarzenia odbywały się w tajemnicy, głosowanie i nominacje nadzorowali przedstawiciele SU. Wszystko było owiane tajemnicą. Każdy uczeń naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. W tym roku całą uroczystość przygotowali i poprowadzili: Damian Grzeszkowiak, Patrycja Rusak i Magdalena Majewska. Nauczyciele typowani byli w 11 specjalnych kategoriach. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategorii:
„ZŁOTY WYKŁADOWCA” – pani Karolina Matkowska
Nauczyciel, który w świetny i skuteczny sposób potrafi przekazać wiedzę uczniom.
„ŻARTOWNIŚ ROKU” – pani Ewa Tomaszewska
Nauczyciel, który bez względu na czas, miejsce i okoliczności, zawsze dopisuje humor. Dzięki temu pozwala to także nam zachować pogodę ducha, nawet w najtrudniejszych chwilach. 
„LUZAK ROKU” - pani Maria Lelakowska
Nauczyciel, który potrafi swoim postępowaniem rozładować napiętą sytuację i powoduje, że świat staje się znośniejszy.
„ZŁOTA KATARYNKA” – pani Ewelina Walczak
Nauczyciel, który świetnie potrafi przekazać wiadomości, mówiąc przy tym sporo i ciekawie, oczywiście z wielką korzyścią dla ucznia.
„BRATNIA DUSZA” – pani Monika Skwarek
Nauczyciel, opiekujący się najmłodszymi uczniami, cieszący się zaufaniem.
„BIZNESWOMAN ROKU” – pani Maria Lelakowska
Nauczyciel, który porządnie rozlicza ucznia z lekcji z nieodrobionych prac domowych.
„NAJBARDZIEJ ZABIEGANY NAUCZYCIEL” – pan Bogdan Jankowski
Artystyczna dusza...
„NAJBARDZIEJ OPANOWANY NAUCZYCIEL” – pani Maria Karpińska
Sztuka i precyzja w jednym...
„ZŁOTY SŁOWIK” – pan Robert Zając
„MOLIK KSIĄŻKOWY” – pan Krzysztof Antonowicz
Nauczyciel, który codziennie nasiąka mądrością książek i jak dobra wróżka z bajki czaruje tak skutecznie, że książka jest naszym przyjacielem.
„ZŁOTA RĄCZKA” – pan Andrzej Gawiński
Gala sprawiła wiele radości i ogromne zaskoczenie zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Odczytywane nominacje budziły wśród publiczności wiele pozytywnych emocji. W ten sposób dobiegła końca kolejna w naszej szkole uroczysta gala wręczania Nauczycielskich Oskarów. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Mamy nadzieję, że wręczone nagrody zostały przyjęte z dużym poczuciem humoru.
Wysłano 16 Maja 2016

Kolejna edycja "Mam Talent"

Jak co roku, w naszej szkole został zorganizowany konkurs „Mam Talent ZSI i SMS” mający na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów oraz popularyzację działań artystycznych jako jednej z form spędzania wolnego czasu. Do konkursu zgłosiło się dziesięciu kandydatów obdarzonych nieprzeciętnymi umiejętnościami... Uczestników oceniano w trzech kategoriach:
· talent sceniczny
· talent muzyczny
· talent wokalny
Świetności całej uroczystości dodało wspaniałe jury w składzie: Maryla Rodowicz (Maria Lelakowska), Ela Zapendowska (Ewa Tomaszewska), Kuba Wojewódzki (Krystian Berliński) i trener Żakę (Tadeusz Żakieta). Część główną konkursu poprowadziła uczennica pierwszej klasy Technikum Weterynarii, Klaudia Guzowska, a operatorem sprzętu była Diana Roślik.
Poziom przygotowania naszych utalentowanych artystów okazał się naprawdę wysoki, dlatego jury stanęło przed bardzo trudnym wyborem. Ostatecznie, na I miejscu uplasowała się Blanka Erbel z klasy III LP, miejsce II zajął Marcel Chwaliński z klasy I LP, a zaszczytne, miejsce III przypadło Damianowi Grzeszkowiakowi z klasy II LOSMS. Gościem specjalnym tegorocznej edycji, prosto z Ukrainy była Swietłana, która swoim występem rozbawiła publiczność do łez. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a zwycięzcy dodatkowo drobne upominki. Organizatorem tegorocznej imprezy była pani Monika Skwarek wraz z klasą I TW. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy nie tylko talentu, ale i odwagi, bez której każdy talent znika w tłumie...

mam_talent.jpg
Wysłano 13 Maja 2016

Festyn "Razem przeciw nałogom"

26 kwietnia na terenie szpitala odbył się festyn "Razem przeciw nałogom", zorganizowany przez Zespół Szkół Informatycznych i Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Celem festynu było promowanie zdrowego stylu życia. Prezentacja zainteresowań i pasji naszych uczniów ukazywała konstruktywną alternatywę dla nałogów. Chcieliśmy pokazać, że sport może być również i moim uzależnieniem, że śpiew może być moim uzależnieniem. Pasja, zaangażowanie i brak nudy chroni przed destruktywnymi zachowaniami. Chcieliśmy pokazać, że nudę można "zabić" w inny sposób, niż uciekając w nałogi. Nasi uczniowie zaprezentowali krótkie scenki teatralne o tematyce związanej z umiejętnością odmawiania, np. wtedy, gdy ktoś próbuje nas nakłonić do używek. Odbył się pokaz technik interwencji oraz pokaz umiejętności sportowych uczniów Gimnazjum SMS. Zaprezentowaliśmy również talenty artystyczne - śpiew w wykonaniu naszych uczniów umilał
wszystkim czas, szczególnie tym najmłodszym pacjentom z oddziału pediatrycznego, którym podarowaliśmy kolorowe balony. Cieszymy się, że mogliśmy czynnie włączyć się w akcję przeciw nałogom i mamy nadzieję, że więcej szkół pójdzie w ślady ZSI i SMS, dokładając swoje cegiełki do ulepszenia świata młodych ludzi.
Wysłano 28 Kwietnia 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl