Aktualności

VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Sport nas łączy"

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom z klasy II Liceum Plastycznego, którzy godnie reprezentowali nas na VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Sport nas łączy" - Olimpiada zorganizowanym przez Zespół Szkół w Postominie. Cały artystyczny team zgarnął najważniejsze trofea Konkursu w przedziale wiekowym 17 - 19 lat. A oto szczegółowe wyniki:
I miejsce: Stanisław Czomber
II miejsce: Alicja Orłowska
III miejsce: Alicja Grabska
Jury Konkursu przyznało również wyróżnienia dla Klaudii Zakrzewskiej oraz Dagmary Grzegorczyk. Jak widać, starania naszych reprezentantów nie poszły na marne... wink Wśród uczniów Liceum Plastycznego panuje całkiem słuszna, zdrowa rywalizacja, która przynosi znakomite efekty w postaci najwyższych miejsc na różnych konkursach powiatowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Nad wysokim poziomem uczniów czuwała pani Maria Karpińska, której również gorąco gratulujemy i dziękujemy.
Wysłano 25 Maja 2016

Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku po raz kolejny najlepsze w Polsce !!!

W dniach 23-24 maja 2016 r. w Szkole Policji w Pile odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2016”. Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji nasi uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w klasyfikacji generalnej zajęli po raz kolejny I miejsce zdobywając zaszczytny tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2016”.
W tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział 25 drużyn z całego kraju, składających się z czterech zawodników i opiekuna, reprezentujących szkoły z różnych województw, w których utworzono klasy o profilu policyjnym. Policyjne Liceum Ogólnokształcące przy ZSI w Słupsku reprezentowali: Klaudia Drab, Aleksander Szpynda, Cezary Syldatk i Damian Wolski. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do turnieju był pan Arkadiusz Herman.
Czteroosobowe drużyny brały udział w następujących konkurencjach: test umiejętności strzeleckich, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, test sprawności fizycznej (tor przeszkód) oraz sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji.
Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka, który wręczył p.o. Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Roman Gryczka oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile pani Maria Kubica. Ponadto w konkurencji strzeleckiej nasi uczniowie: Damian Wolski i Cezary Syldatk zajęli II miejsce wśród wszystkich uczestników zawodów. W pozostałych konkurencjach słupszczanie również wypadli bardzo dobrze plasując się wysoko w klasyfikacji, co pozwoliło na odniesienie tak spektakularnego sukcesu. Podobnie jak w latach ubiegłych, rozdane zostały nagrody za osiągnięcia indywidualne i zespołowe.
W trakcie turnieju, oprócz zmagań w poszczególnych konkurencjach, uczniowie uczestniczyli w wieczorze integracyjnym, podczas którego mogli wymienić się doświadczeniami i wrażeniami z Turnieju oraz brali udział w uczczeniu Dnia Dziecka Zaginionego. Ponadto przeprowadzono dla uczestników wykład edukacyjny na temat narkotyków i dopalaczy.
Organizatorami turnieju była Szkoła Policji w Pile i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Zawody odbywały się pod patronatem Komendanta Głównego Policji, Starosty Pilskiego, Prezydenta Miasta Piły, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Szkole Policji w Pile.
Serdeczne gratulacje!!! Jesteśmy dumni z tak olbrzymiego sukcesu.
smile smile smile
Wysłano 25 Maja 2016

Dzień Otwartej Szkoły

W ubiegłą sobotę, 21 maja br. Zespół Szkół Informatycznych tchnął niecodzienną atmosferą. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dla odwiedzających nas kandydatów moc atrakcji i nie lada łamigłówek intelektualnych. Gimnazjaliści zaciekle bronili się w potyczkach matematycznych, historycznych oraz warsztatach plastycznych. Każdy z profilów naszej szkoły przedstawił swoją ofertę w nader interesujący sposób. Goście mogli zapoznać się z najnowszymi nowinkami ze świata fizyki, uczestnicząc np. w prezentacji działania drukarki 3D. Wszyscy zainteresowani nauką w klasach policyjnych mieli rzadką okazję udziału w pokazie tresury psów policyjnych oraz sprzętu policyjnego. Również dla plastyków szkoła przygotowała interesujące wystawy prac uczniów Liceum oraz pokazy filcowania i recyklingu "Ekodesign". Dzień Otwartej Szkoły stał się też udziałem gabinetu weterynaryjnego "Tygrysek", gdzie przeprowadzono badania EKG dla psów i kotów. Nie sposób ukazać wszystkich atrakcji ZSI przygotowanych dla naszych przyszłych uczniów. Na pewno jednak warto skorzystać z nauki w szkole, która wszystkim, nawet tym najbardziej wymagającym, zapewnia nie tylko przykładny poziom edukacji, ale również atrakcyjny przekaz treści nauczania. Zapraszamy, czekamy na Was!!!
Wysłano 25 Maja 2016

Konkurs o indeks Uniwersytetu Gdańskiego

Gratulujemy uczennicy klasy 2A PLO, Julii Sulik udziału w finale X Konkursu o Indeks Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Julia jest zainteresowana kontynuacją nauki na gdańskiej uczelni, zamierza stać na straży praworządności i służyć Polsce i Polakom. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyjmowaniu coraz to nowych wyzwań. smile
Wysłano 25 Maja 2016

GALA NAUCZYCIELSKICH OSKARÓW

Dnia 21 kwietnia Samorząd Uczniowski pod opieką pani Marii Lelakowskiej postanowił zrobić niespodziankę swoim nauczycielom i zorganizował Galę Nauczycielskich Oskarów. Próby do tego wydarzenia odbywały się w tajemnicy, głosowanie i nominacje nadzorowali przedstawiciele SU. Wszystko było owiane tajemnicą. Każdy uczeń naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. W tym roku całą uroczystość przygotowali i poprowadzili: Damian Grzeszkowiak, Patrycja Rusak i Magdalena Majewska. Nauczyciele typowani byli w 11 specjalnych kategoriach. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategorii:
„ZŁOTY WYKŁADOWCA” – pani Karolina Matkowska
Nauczyciel, który w świetny i skuteczny sposób potrafi przekazać wiedzę uczniom.
„ŻARTOWNIŚ ROKU” – pani Ewa Tomaszewska
Nauczyciel, który bez względu na czas, miejsce i okoliczności, zawsze dopisuje humor. Dzięki temu pozwala to także nam zachować pogodę ducha, nawet w najtrudniejszych chwilach. 
„LUZAK ROKU” - pani Maria Lelakowska
Nauczyciel, który potrafi swoim postępowaniem rozładować napiętą sytuację i powoduje, że świat staje się znośniejszy.
„ZŁOTA KATARYNKA” – pani Ewelina Walczak
Nauczyciel, który świetnie potrafi przekazać wiadomości, mówiąc przy tym sporo i ciekawie, oczywiście z wielką korzyścią dla ucznia.
„BRATNIA DUSZA” – pani Monika Skwarek
Nauczyciel, opiekujący się najmłodszymi uczniami, cieszący się zaufaniem.
„BIZNESWOMAN ROKU” – pani Maria Lelakowska
Nauczyciel, który porządnie rozlicza ucznia z lekcji z nieodrobionych prac domowych.
„NAJBARDZIEJ ZABIEGANY NAUCZYCIEL” – pan Bogdan Jankowski
Artystyczna dusza...
„NAJBARDZIEJ OPANOWANY NAUCZYCIEL” – pani Maria Karpińska
Sztuka i precyzja w jednym...
„ZŁOTY SŁOWIK” – pan Robert Zając
„MOLIK KSIĄŻKOWY” – pan Krzysztof Antonowicz
Nauczyciel, który codziennie nasiąka mądrością książek i jak dobra wróżka z bajki czaruje tak skutecznie, że książka jest naszym przyjacielem.
„ZŁOTA RĄCZKA” – pan Andrzej Gawiński
Gala sprawiła wiele radości i ogromne zaskoczenie zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Odczytywane nominacje budziły wśród publiczności wiele pozytywnych emocji. W ten sposób dobiegła końca kolejna w naszej szkole uroczysta gala wręczania Nauczycielskich Oskarów. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Mamy nadzieję, że wręczone nagrody zostały przyjęte z dużym poczuciem humoru.
Wysłano 16 Maja 2016

Kolejna edycja "Mam Talent"

Jak co roku, w naszej szkole został zorganizowany konkurs „Mam Talent ZSI i SMS” mający na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów oraz popularyzację działań artystycznych jako jednej z form spędzania wolnego czasu. Do konkursu zgłosiło się dziesięciu kandydatów obdarzonych nieprzeciętnymi umiejętnościami... Uczestników oceniano w trzech kategoriach:
· talent sceniczny
· talent muzyczny
· talent wokalny
Świetności całej uroczystości dodało wspaniałe jury w składzie: Maryla Rodowicz (Maria Lelakowska), Ela Zapendowska (Ewa Tomaszewska), Kuba Wojewódzki (Krystian Berliński) i trener Żakę (Tadeusz Żakieta). Część główną konkursu poprowadziła uczennica pierwszej klasy Technikum Weterynarii, Klaudia Guzowska, a operatorem sprzętu była Diana Roślik.
Poziom przygotowania naszych utalentowanych artystów okazał się naprawdę wysoki, dlatego jury stanęło przed bardzo trudnym wyborem. Ostatecznie, na I miejscu uplasowała się Blanka Erbel z klasy III LP, miejsce II zajął Marcel Chwaliński z klasy I LP, a zaszczytne, miejsce III przypadło Damianowi Grzeszkowiakowi z klasy II LOSMS. Gościem specjalnym tegorocznej edycji, prosto z Ukrainy była Swietłana, która swoim występem rozbawiła publiczność do łez. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a zwycięzcy dodatkowo drobne upominki. Organizatorem tegorocznej imprezy była pani Monika Skwarek wraz z klasą I TW. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy nie tylko talentu, ale i odwagi, bez której każdy talent znika w tłumie...

mam_talent.jpg
Wysłano 13 Maja 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl