Aktualności

Krajowe Targi Zwierząt Hodowlanych z udziałem Technikum Weterynarii

W zeszłym tygodniu, uczniowie Technikum Weterynaryjnego udali się do Poznania na Krajowe Targi Zwierząt Hodowlanych. Mieli okazję zobaczyć przeróżne rasy większości zwierząt hodowlanych. Wystawa zgromadziła wielu hodowców oraz odwiedzających. Można było zapoznać się z nowatorskimi technikami hodowli zwierząt. Jedną z największych atrakcji Targów okazała się jednak wystawa zwierząt, które zyskały miano champion'ów Polski. Kolejnych wrażeń dodał klimatyczny spacer po poznańskiej starówce. W sobotę uczniowie wybrali się do ZOO, gdzie po krótkim wykładzie mogli podziwiać żyjące tam zwierzęta. Wyjazd można śmiało zaliczyć do udanych, gdyż łączył w sobie przyjemne z pożytecznym. Uczniowie powrócili do Słupska z bagażem wiedzy i pozytywnych emocji.
Wysłano 05 Czerwca 2015

XIII Bałtycki Festiwal Nauki

Dnia 22 maja 2015r. młodzież z klasy I MLO, II MLO, I a PLO i 2 TW pod opieką Agnieszki Kałuży- Horbaczewskiej i Moniki Skwarek miała przyjemność uczestniczyć w XIII Edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Studenci z Akademii Pomorskiej pod czujnym okiem wykładowców przygotowali mnóstwo atrakcji. W naszym harmonogramie znalazła się wizyta w planetarium. Na 25 minut przenieśliśmy się w centrum gwieździstego nieba, gdzie nauczyliśmy się odróżniać gwiazdy od planet jak i odnajdywać pewne gwiazdozbiory na niebie. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz "Drukowanie w przestrzeni (3D) – jakie mamy możliwości i ograniczenia". Uczniowie z niedowierzaniem oglądali druk, jaki wytwarza urządzenie dzisiejszych czasów. Matematycy przygotowali warsztaty składania japońskich brył – najwięcej cierpliwości miały oczywiście dziewczęta, które chętnie tworzyły np. kolorowe pudełka na biżuterię. W punkcie medycznym można było zobaczyć pokaz pierwszej pomocy z użyciem AED, zmierzyć ciśnienie i BMI, pokonując najpierw tor przeszkód. Najlepszy okazał się Rafał Szulist z klasy 1a PLO, najbardziej odważny i najaktywniejszy uczestnik spotkania. Medycy i weterynarze cieszyli się natomiast wystawą zabawek i doświadczeń fizycznych, obok której znajdował się twórczy kącik dla najmłodszych uczestników festiwalu. Naszą naukową przygodę zakończyliśmy wizytą w salonie gier oczywiście matematycznych i logicznych: łamigłówki, yenga, znajdź drogę, zapałki, krzyżówki, kostki „Rubika”, puzzle i wiele wiele innych. Zabawy te nie sprawiały większych trudności naszym wychowankom. Każdy z uczestników otrzymywał indeks gracza, zbierając przy stanowiskach odpowiednie naklejki, które można było zamienić na drobne upominki przygotowane przez wykładowców. Młodzież do domu wróciła zainspirowana nowymi doświadczeniami i gotowa do dalszej współpracy smile
Wysłano 05 Czerwca 2015

Profilaktyka w Teatrze

Dnia 25 i 29 maja uczniowie ZSI brali udział w spektaklu „Bagno” wraz ze spotkaniem młodzieży z terapeutą uzależnień. Podejmowane działania skierowane są na hamowanie zagrożeń oraz rzeczową i prawdziwą informację dotyczącą środków psychoaktywnych. W spektaklu główne role odgrywały tegoroczne maturzystki. Zaangażowanie w profilaktykę młodych ludzi (nastolatków) daje szansę na uwiarygodnienie przekazu. Najnowsze badania pokazujące wzrost liczby młodzieży sięgającej po środki psychoaktywne odzwierciedlają wagę problemu i ukazują stały wzrost młodych, którzy mieli kontakt z różnego rodzaju narkotykami. Istnieje potrzeba dotarcia z akcją informacyjną do jak największej liczby młodych ludzi. Wykorzystanie możliwości komunikacyjnych teatru poprzez przeprowadzenie spotkań łączących pokaz spektaklu z pogadanką na temat zagrożeń związanych z przyjmowaniem środków psychoaktywnych ma na celu dostarczenie rzetelnych informacji o zjawisku używania marihuany oraz nowych substancji psychoaktywnych, a pośrednio także przeciwdziała próbom użycia tych środków. Działania profilaktyczne realizowane poprzez teatr skierowane do młodzieży od 16 do 18 roku życia wpisują się w obszar profilaktyki uniwersalnej, bez względu na stopień zagrożenia używaniem substancji psychoaktywnych i ukierunkowane jest także na zapobieganie niepożądanym zjawiskom przez wychowawcze wspieranie rozwoju jednostek i zbiorowości.

Wysłano 05 Czerwca 2015

Wystawa fotograficzna - "Architecture & Design"

W najbliższy poniedziałek 8 czerwca br., o godz. 16.00. odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej - "Architecture & Design", który będzie miał miejsce w Herbaciarni Filar't, znajdującej się się przy ul. Filmowej 5 w Słupsku. Na wystawie będzie można oglądać prace uczniów ze specjalizacji fotografia artystyczna, uczęszczających do Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.Ekspozycję oglądać będzie można do 11 czerwca br. Prezentowane zdjęcia są częścią bogatego dorobku młodych twórców. To już kolejny pokaz prac uczniów szerszej publiczności. Licealiści już wcześniej organizowali podobne artystyczne wydarzenia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Słupska i osób okazjonalnie odwiedzających nasze miasto. Zdjęcia w oryginalny sposób pokazują kunszt autorów, część prac będzie również wystawiona na sztalugach na zewnątrz herbaciarni. Organizatorzy serdecznie zapraszają ! smile
Wysłano 04 Czerwca 2015

"Weterynarze" z wizytą w Stacji Unasienniania Loch

W maju br., uczniowie klasy II Technikum Weterynarii pod opieką pani Magdaleny Stolc odwiedzili Stację Hodowli i Unasienniania Loch, gdzie mieli okazję zapoznać się ze sposobami poboru nasienia od buhajów i knurów. Każdy z uczestników mogł obejrzeć pod mikroskopem nasienie. Na miejscu, pracownicy opowiadali o warunkach pracy w laboratorium, która często jest żmudna i ciężka. Nasi uczniowie jednak potrafią docenić bezwzględną wartość wyników badań laboratoryjnych, bowiem z wielkim zaciekawieniem słuchali wykładu na temat technologii rozcieńczania i porcjowania nasienia. Wiedza i praktyka, którą zdobyli z pewnością okaże się pomocna na drodze dalszej edukacji przyszłych lekarzy weterynarii.
Wysłano 02 Czerwca 2015

Konkurs o zdrowiu

Dnia 25 maja br. Medyczne Liceum Ogólnokształcące pod patronatem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka w Słupsku było organizatorem Konkursu o zdrowiu i pierwszej pomocy przedmedycznej. W Konkursie wzięło udział sześć szkół gimnazjalnych: G 2, G 4, G 5, SMS oraz Gimnazjum z Kobylnicy i Jezierzyc. Celem rywalizacji było promowanie zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania się, a także sprawdzenie swoich możliwości przy udzielaniu pomocy przedmedycznej.
Zmagania uczestników obejmowały nastepujące konkurencje:
1) test z zakresu ogólnej wiedzy o zdrowiu
2) sprawdzian praktyczny z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Pieczę nad prawidłowym przebiegiem Konkursu trzymali pani Ewelina Florek oraz pan Arkadiusz Herman. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku reprezentowała pani Jadwiga Stec, która stanowiła nieocenione źródło wiedzy medycznej oraz odniesienie konsultacyjne. Uczniowie klasy 1 MLO i 1 AP zadbali o zdrowy poczęstunek i wykazali się talentem aktorskim w części praktycznej.
Najlepszymi okazali się uczniowie Gimnazjum nr 5, którym serdecznie gratulujemy!
Organizatorom dziękujemy za szczytną inicjatywę i wyjątkowo udane przedsięwzięcie.
Wysłano 02 Czerwca 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl