Aktualności

Policjada

Policyjne Liceum Ogólnokształcące we współpracy ze Szkołą Policji w Słupsku postanowiło zorganizować turniej dla klas mundurowych z różnych szkół. Impreza – „Policjada 2011” odbyła się dniach: 27, 28 kwietnia 2011 na terenie szkoły przy ulicy Koszalińskiej 9 oraz na terenie Szkoły Policji w Słupsku. Do udziału zgłosiły się szkoły z: Malborka, Białego Boru oraz z Żukowa. „Policjada 2011” miała na celu: integrację szkół mających klasy o profilu policyjnym, wymianę doświadczeń oraz sprawdzenie umiejętności teoretycznych
i praktycznych kadetów. Najważniejsze konkurencje, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy to: test wiedzy z przedmiotów specjalistycznych: elementy prawa, elementy prewencji; test sprawdzający wiedzę praktyczną z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; tor przeszkód; konkurencje strzeleckie, konkurs na plakat „Policja przyjazna społeczeństwu” oraz autoprezentacja drużyn (szkół). Oprócz typowych zmagań organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla gości z innych szkół m.in. zwiedzanie wystawy Witkacego w Zamku Książąt Pomorskich, piknik przed szkołą oraz rywalizację sportową. W rywalizacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół im. Oskara Lanego z Białego Boru, zaszczytne drugie miejsce zajęła reprezentacja z naszego Liceum Policyjnego Ogólnokształcącego, trzecie miejsce przypadło reprezentacji z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Malborka, na czwartym miejscu uplasowali się zawodnicy z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Żukowa. Puchary, medale i nagrody książkowe wręczyła pani wicedyrektor Aneta Łosińska i zastępca Komendanta Szkoły Policji w Słupsku inspektor Waldemar Kuczma. Dwudniowym zmaganiom towarzyszyło wiele emocji, wrażeń i niezapomnianych chwil. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w naszej szkole zastanie najważniejsze trofeum.
Wysłano 08 Maja 2011

Konkurs poetycki

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w XXXI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "O Laur Jabłoni 2011". Celem konkursu jest inspirowanie do aktywności twórczej, promowanie talentów poetyckich oraz popularyzacja amatorskiej twórczości poetyckiej wśród uczniów. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zestawu trzech do pięciu wierszy o tematyce dotyczącej Ziemi Grójeckiej. Termin nadsyłania prac upływa dnia 21 maja 2011r. Laureaci konkursu otrzymają wysokie nagrody pieniężne. Wszelkie pytania dotyczące szczegółów konkursu proszę kierować do pani Eweliny Walczak. Zapraszamy młodych poetów...
Wysłano 20 Kwietnia 2011

Ewelina Świerczewska jako Miss...

Gratulujemy Ewelinie Świerczewskiej, ktora otrzymała tytuł Miss Wsi Powiatu Słupskiego i Pomorza Środkowego oraz Miss Czytelników "Głosu Pomorza".Jesteśmy dumni, że w naszej szkole sa tak piękne dziewczyny. Ewelina uczęszcza do II klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego i w przyszłości zamierza reprezentować służby mundurowe. Gratulujemy serdecznie!!!
Wysłano 19 Kwietnia 2011

Szkolny Turniej Savoir Vivre oraz Konkurs Mam Talent

Dnia 18 kwietnia odbędzie się II Szkolny Turniej Savoir Vivre. Tym razem organizatorzy postanowili połączyć tę imprezę ze Szkolnym Konkursem Mam Talent.
II Szkolny Turniej Savoir Vivre został poprzedzony kampanią informacyjną. Każda klasa przygotowała plakat dotyczący wybranej dziedziny savoir vivre. Młodzież rozdawała „przyjacielskie rady” swoim koleżankom, kolegom, nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia na godzinie wychowawczej poświęcone dobrym obyczajom. Dziewczęta z Liceum Plastycznego przygotowały postać mężczyzny i kobiety, które przebierane były w stroje na różne okoliczności, np. strój wieczorowy, oficjalny, sportowy, szkolny, klubowy. Na drzwiach sal lekcyjnych zawisły porady dotyczące dobrych manier i zasad, jak zachować się stosownie w różnych sytuacjach.
Do konkursu każda klasa wydelegowała drużynę składająca się z trzech zawodników i trzech kibiców. Uczestnicy będą zmagać się w wielu konkurencjach, które sprawdzą ich wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą savoir vivre z różnych dziedzin.
Wysłano 15 Kwietnia 2011

I miejsce dla Mai Czeszejko-Sochackiej, nagroda Dyrektora Muzeum dla Doroty Chmiel

Miło nam poinformować, że w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym "Witkacy i ja" I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła uczennica klasy I - Maja Czeszejko-Sochacka.
Patryk Matusiak z klasy III otrzymał wyróżnienie.
Zaś Dorota Chmiel z klasy I - Nagrodę Dyrektora Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Wszyscy uczniowie pracowali pod okiem pani Marii Karpińskiej.

Serdecznie gratulujemy.
Wysłano 14 Kwietnia 2011

Wyróżnienie dla Oli Chmury z Liceum Plastycznego

Miło nam poinformować, że uczennica Liceum Plastycznego - Aleksandra Chmura otrzymała wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie na Pastele "Wyspiański i jemu podobni", zorganizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych w Jarosławiu.
Opiekę merytoryczną sprawowała pani Maria Karpińska.
Gratulujemy !!!
Wysłano 12 Kwietnia 2011

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl