Aktualności

Lekcja muzealna na temat życia i twórczości Witkacego

Uczniowie z klasy 2 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego oraz 2 Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pani Mai Frąckowiak wzięli udział w lekcji muzealnej zorganizowanej przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku: Stanisław Ignacy Witkiewicz – Witkacy. Życie i twórczość. Jednoosobowa Firma Portretowa S. I. Witkiewicz. Prowadzący w ciekawy sposób przybliżył kontrowersyjną postać i wszechstronną działalność artystyczną Stanisława Ignacego Witkiewicza, jego życiowe doświadczenia i to, jaki wpływ miały na jego twórczość. Uczniowie poznali również działalność Jednoosobowej Firmy Portretowej S.I. Witkiewicz, w oparciu o jej regulamin, a także mieli okazję obejrzeć obrazy z jednej z największych na świecie kolekcji dzieł. smile smile smile
Wysłano 16 Października 2017

Uczniowie Liceum Plastycznego na Łódź Design Festival 2017

Uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza aktywnie uczestniczyli w 11. edycji Łódź Design Festival – najważniejszym w Europie Środkowo – Wschodniej wydarzeniu związanym z projektowaniem o randze międzynarodowej. Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się pod hasłem OD.NOWA.
Nasza młodzież miała okazję obejrzeć interesujące wystawy, uczestniczyć w wykładach, panelach dyskusyjnych i warsztatach skoncentrowanych wokół tematyki współczesnego wzornictwa w kontekście projektowania na nowo.
W Łodzi nasi licealiści podziwiali design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę. Wzięli aktywny udział w panelach wykładowych oraz blokach tematycznych oscylujących wokół tematów architektury, nowej ekonomii, biznesu, przestrzeni miejskiej, badań rynku i trendów w projektowaniu. Uczniowie mogli obejrzeć też premierowo pokazywaną w Polsce, prosto z London Design Museum, wystawę „New Old - projektowanie dla nas w przyszłości”. Kuratorzy Helen Hamlyn i Jeremy Myerson zaprezentowali projekty takich twórców, jak Konstantin Grcic, Yves Béhar/Fuseproject, Future Facility, Special Projects, Ideo, Priestman Goode.
- Świetne przedsięwzięcie! Łódź Design Festival to nie tylko wystawy, to przede wszystkim miejsce kreatywnych spotkań i ożywionych dyskusji. Wydarzenie organizowane jest nie tylko z myślą o specjalistach z branży szeroko pojętego projektowania, ale dla każdego kto lubi twórczo spędzić czas, niezależnie od wieku czy profesji – mówi Pani Julita Rzeppka. smile smile smile
Wysłano 13 Października 2017

Certyfikaty szkół promujących honorowe oddawanie krwi

Z przyjemnością informujemy, że Policyjne Liceum Ogólnokształcące i Medyczne Liceum Ogólnokształcące otrzymały Certyfikaty szkół promujących honorowe oddawanie krwi. Zaszczytne świadectwa zostały wystawione przez Dyrekcję Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku.Uczniowie PLO i MLO wraz z nauczycielami zrealizowali inspirujące i nowatorskie scenariusze lekcji w ramach akcji "Twoja krew, moje życie", przyczyniając się tym samym do uzupełnienia wiedzy na temat Honorowego Oddawania Krwi i kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych. Brawo!!! smile smile smile
Wysłano 13 Października 2017

Uczennice ZSI godnie reprezentowały szkołę w sztafetowych biegach przełajowych

10 października w Lasku Północnym w Słupsku odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych bardzo dobrze spisały się Nasze uczennice zajmując IV miejsce spośród wszystkich słupskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały: Welzandt Daria i Gawenda Sandra z klasy 2B PLO, Barzowska Dominika z klasy 1 LP, Grybisz Sandra z klasy 1TW, Kępczyńska Magdalena i Burda Wiktoria z klasy 2A PLO, Barska Kamila z klasy 3B PLO, Brunke Daria, Kij Martyna i Oliwia Łukomska z klasy 1A PLO oraz Dydyna Julia i Borkowska Wiktoria z klasy 1B PLO.
Wynik tym bardziej jest cenny, ponieważ nasze biegaczki nie mogły wystąpić w optymalnym składzie ze względu na urazy i problemy zdrowotne. Opiekun uczennic Pan Arkadiusz Herman był bardzo dumny z postawy swoich podopiecznych, które pomimo trudności dzielnie walczyły na swoich zmianach biegowych i ma do nich ogromny szacunek za wkład jaki włożyły aby godnie reprezentować Zespół Szkół Informatycznych. Dzięki waleczności naszych biegaczek po dwóch konkurencjach w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmujemy II miejsce. Gratulujemy wszystkim startującym uczennicom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych. smile smile smile
Wysłano 13 Października 2017

Dzień Edukacji Narodowej

Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa,
ten może być nauczycielem innych.
(Konfucjusz)


Szanowni Państwo

Z okazja Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie w pracy, za licznie i chętnie podejmowane działania na rzecz uczniów i szkoły, za cierpliwość i wyrozumiałość, za to że to co robicie staracie się robić jak najlepiej, za dystans do siebie i poczucie humoru, bez którego codzienność byłaby często nie do zniesienia.

Życzę Państwu przede wszystkim satysfakcji z pracy, radości z sukcesów uczniów, z pokonywania kolejnych wyzwań edukacyjnych. Samych sukcesów i spełnienia marzeń!
Nie poddawajcie się zwątpieniu, wierzcie w siebie i uczniów, bądźcie motorem zmian, zarażajcie innych pozytywnym myśleniem i zaangażowaniem. Razem nam się uda!


Monika Stępnik
dyrektor szkoły

smile smile smile
Wysłano 13 Października 2017

Wyjazd edukacyjny na Białoruś i Ukrainę. Dzień 6

Dzień 6

Po porannym śniadaniu w hotelu „Warszawa” we Lwowie uczestnicy wyruszyli na Cmentarz Łyczakowski (najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa), który jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki. Na cmentarzu znajduje się wiele zabytkowych nagrobków o wysokiej wartości artystycznej. Od wiosny 1919 r. w części cmentarza od strony Pohulanki utworzono Cmentarz Obrońców Lwowa (potocznie zwany „Cmentarzem Orląt Lwowskich”) dla polskich żołnierzy poległych w wojnach z Ukraińcami i bolszewikami w latach 1918-1920. Następnie laureaci udali się do Muzeum Pamięci Narodowej – dawnego więzienia na ul. Łąckiego, które było miejscem męczeństwa i śmierci tysięcy Polaków, a także Ukraińców i Żydów z rąk niemieckich i sowieckich oprawców. Po odwiedzeniu miejsc pamięci związanych z projektem nadszedł czas na spacer po starym mieście i zakup pamiątek z wycieczki, ponieważ był to już ostatni dzień wyjazdu edukacyjnego. Na koniec podróży przed przekroczeniem granicy ukraińsko – polskiej grupa odwiedziła Mosty Wielkie, miejscowość na Ukrainie. W okresie II Rzeczypospolitej w mieście tym znajdowała się Centralna Szkoła Policji Państwowej. Po wybuchu II wojny światowej, kampanii wrześniowej i agresji Sowietów na Polskę 17 września 1939 r., kadeci szkoły, wraz z ostatnim dowódcą szkoły insp. Witoldem Dunin-Wąsowiczem, zostali wymordowani przez NKWD ogniem z karabinów maszynowych po zgromadzeniu się na placu apelowym szkoły na wezwanie okupantów.
Podsumowanie
Nagroda w konkursie „Policjanci w służbie historii” w postaci wyjazdu edukacyjnego śladami historii policjantów i Policji Państwowej na Kresach Wschodnich II Rzeczpospolitej była wspaniałą inicjatywą organizacyjną Instytutu Pamięci Narodowej i Komendy Głównej Policji. Wyjazd z Warszawy przez Mińsk do Kijowa i Lwowa tropem zbrodni katyńskiej i historii policjantów Policji Państwowej był żywą lekcją historii. Uczniowie mogli zobaczyć miejsca, o których tworzyli swoje prace konkursowe. Poza walorami edukacyjnymi laureaci konkursu mieli okazję poznać ukraińskich rówieśników, którzy bardzo serdecznie przywitali polskich gości. Była to wspaniała okazja do integracji, wymiany doświadczeń i poznania wiedzy na temat innych kultur, ich podobieństw i różnic.
PS. Nawet często podawane na Kresach Wschodnich takie potrawy jak barszcz i placki ziemniaczane będą mile wspominane przez uczestników wyprawy. smile smile smile
Wysłano 10 Października 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl