Aktualności

Sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w XII Pomorskim Biegu Niepodległości

9 listopada br. na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych odbył się XII Pomorski Bieg Niepodległości zorganizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupsku, Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce, Urzędem Miasta w Ustce, Urzędem Gminy Ustka oraz Urzędem Gminy Postomino. Na starcie biegu stanęło ponad 80 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Na trasie biegu na orientację uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, używania kompasu, strzelania z kbksu na odległości 50 metrów oraz rzucania granatem do celu, a także wiedzą historyczną dotyczącą walk narodowowyzwoleńczych od I rozbioru Polski do wyznaczenia granic II Rzeczpospolitej w 1921 r. Zawodników nie rozpieszczała także pogoda i nawierzchnia, niska temperatura oraz piaszczyste drogi i wzgórza wydm na terenie poligonu nie ułatwiały im 10 kilometrowego biegu. Miło nam poinformować, że w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Szymon Szkil, Maciej Zierke i Paweł Pszeniczny po raz kolejny zajęli I miejsce. Do zawodów uczniów przygotował pan Arkadiusz Herman.
Zakończenie biegu odbyło się niedaleko strzelnicy poligonu, gdzie usytuowany był start i meta zawodów. Tu na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, kiełbaski, herbata i ognisko.
Laureaci XII Pomorskiego Biegu Niepodległości otrzymali puchary, medale oraz cenne nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz upominki.
Dodatkową atrakcją zawodów była obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa, a puchary i nagrody wręczał sam marszałek Józef Piłsudski wspólnie z Dowódcą Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce.
Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w konkursach szkół mundurowych! smile smile smile
Wysłano 09 Listopada 2017

Amerykańscy żołnierze z wizytą w ZSI

7 listopada gościliśmy w naszej szkole amerykańskich oficerów i marynarzy z U. S. Navy, którzy na co dzień stacjonują w bazie w Redzikowie. Nasi Szanowni goście poprowadzili tzw. „żywą” lekcję języka angielskiego. Była to doskonała okazja, by nasi uczniowie mogli wykorzystać swoje umiejętności w rozmowie z rdzennymi użytkownikami języka angielskiego, a przy okazji mogli sprawdzić poziom swojej wiedzy. Celem spotkania było też zmotywowanie naszych uczniów do dalszej nauki języka angielskiego. Po interesujących zajęciach trwających półtora godziny, amerykańscy goście byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności językowych naszej młodzieży oraz byli pozytywnie zaskoczeni otwartością i inteligentnymi pytaniami, które zadawali nasi uczniowie. Miłym akcentem spotkania było wręczenie prezentu przez Panią Dyrektor Monikę Stępnik – Amerykanie otrzymali obraz wykonany przez naszych uczniów Liceum Plastycznego. Podarunek sprawił ogromną radość naszym przemiłym gościom. Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie Matkowskiej, naszej nauczycielce języka angielskiego za organizację spotkania i zaproszenie interesujących i ciekawych ludzi. smile smile smile
Wysłano 09 Listopada 2017

Makaronowy warsztat na lekcji matematyki

Lekcja matematyki nie musi być nudna! Udowodnili to dzisiaj uczniowie z klasy 3B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, którzy pod opieką Pani Moniki Skwarek mieli za zadanie skonstruować jak największy wielościan - a konkretnie ostrosłup o dowolnej podstawie, używając jedynie tradycyjnych nitek makaronu spaghetti, tasiemki malarskiej, metrowego sznurka oraz wstążki, które posłużyły do zaznaczania odcinków w danym ostrosłupie np. przekątnych, czy odpowiednich wysokości. Dodatkowo każdy zespół miał za zadanie odpowiedzieć na pytanie (wykonując odpowiednie obliczenia) jaka jest objętość i pole powierzchni każdego przygotowanego modelu. Lekcja miała na celu przede wszystkim rozwinięcie wyobraźni przestrzennej i wpłynąć na aktywność uczniów, a także umiejętności porozumiewania się językiem matematycznym. Gratulujemy kreatywności! smile smile smile
Wysłano 06 Listopada 2017

Wernisaż wystawy rysunku Stanisława Czombera

W miniony piątek w słupskiej Galerii OT Rondo odbył się wernisaż wystawy rysunku Stanisława Czombera, naszego ucznia Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza.
O sobie i przygotowanej ekspozycji nasz licealista mówi:
„Celowo unikam terminów jak: "artysta", "wystawa rysunku", "technika", "styl". Nie chcę być utożsamiany ze stereotypową wizją "artysty" - zwykłego świra bazgrającego cokolwiek, gdziekolwiek za pieniądze. Nie jest to też wystawa umiejętności, to galeria Treści ubranych w znane mi techniki pośredniego przekazu. Próbuję w ten sposób ukazać proces tworzenia. Efekt końcowy to tylko śmierć dzieła: powstaje ono poprzez potok myśli, uczuć, wydarzeń; żyje dopóki nie zostanie ukończone. "Dzieło" zmienia się, jest wizualnym przedstawieniem wnętrza autora, wypływa, nadając formę myślom i ich tokowi, by w końcu zastygnąć w martwej, zimnej postaci, jako gotowe dzieło. Tytuły mają dać odbiorcy jedynie wskazówkę, a obraz drogę, którą jego myśli mają podążyć. Odbiorco, nie idź za mną, to Twoja droga, i to ty nią podążasz”.
Brawo Stasiu! Serdecznie gratulujemy! smile smile smile
Wysłano 05 Listopada 2017

Uczennice ZSI awansowały do finału B rozgrywek w piłkę ręczną

24 i 27 października w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Słupsku odbyły się zawody grupowe w piłkę ręczną dziewcząt szkół ponadgimnazjalnym rozgrywane w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. W rozgrywkach bardzo dobrze spisały się Nasze uczennice zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie, wygrywając mecze z Zespołem Szkół Agrotechnicznych oraz Zespołem Szkół Technicznych, i przegrywając spotkanie z gospodarzem turnieju. Naszą szkołę reprezentowały: Welzandt Daria i Gawenda Sandra z klasy 2B PLO, Barzowska Dominika z klasy 1 LP, Kępczyńska Magdalena, Burda Wiktoria, Graczyk Katarzyna i Opaczyk Weronika z klasy 2A PLO, Pianka Klaudia i Szymańska Monika z klasy 3B PLO, Piekarz Dorota z klasy 3A PLO, Megger Kinga i Kij Martyna z klasy 1A PLO oraz Borkowska Wiktoria z klasy 1B PLO. Dzięki zajęciu wysokiego miejsca w grupie uczennice mają możliwość wystąpienia w finale B rozrywek i tym samym zdobyć kolejne cenne punkty dla szkoły w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.
Gratulujemy wszystkim startującym uczennicom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych. smile smile smile
Wysłano 29 Października 2017

Porozumienie o współpracy z Instytutem Neofilologii Akademii Pomorskiej w Słupsku

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zawarła porozumienie o współpracy z Instytutem Neofilologii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Dokument sygnowali dyrektor ZSI w Słupsku Monika Stępnik oraz przedstawiciel Instytutu Neofilologii Akademii Pomorskiej dr Klaudiusz Bobowski.
Porozumienie dotyczy uczestnictwa naszych uczniów w gościnnych wykładach organizowanych przez Akademię Pomorską. Już w listopadzie na zaproszenie wykładowców z Zakładu Filologii Angielskiej Instytutu Neofilologii Akademii Pomorskiej nasi uczniowie zasiądą w ławach akademickich i wysłuchają wykładów prowadzonych przez wykwalifikowanych wykładowców ze słupskiej uczelni. Nasi podopieczni będą mieli kapitalną sposobność zgłębiać zagadnienia kultury anglosaskiej oraz rozwijać zainteresowania dotyczące nauki języków obcych. Ogromnie cieszymy się na tę współpracę i już nie możemy doczekać się pierwszych wykładów. smile smile smile
Wysłano 23 Października 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl