Aktualności

Świetny występ naszych uczniów w finale warszawskiego biennale!

Rewelacyjnie spisali się uczniowie Liceum Plastycznego podczas warszawskiego finału IV Ogólnopolskiego Biennale Aranżacji Przestrzeni.
Jordan Fiszka Borzyszkowski otrzymał zaszczytne wyróżnienie - projekt stworzony przez naszego ucznia w trakcie finałowych warsztatów konkursowych został rewelacyjnie przyjęty przez jurorów – wykładowców ASP w Warszawie.W stolicy Jordan oraz Klaudia Galek i Kajetan Wójcik, którzy również zakwalifikowali się do warszawskiego finału, przez trzy dni rywalizowali z najzdolniejszymi rówieśnikami ze szkół plastycznych z całej Polski. Projekty Klaudii oraz Kajetana zostały także bardzo pozytywnie ocenione przez wykładowców ASP w Warszawie. Całą trójkę do konkursu przygotowały Panie Anna Wojcieszek i Julita Rzeppka.
Ponadto finaliści warszawskiego biennale wzięli udział w wykładach poświęconych zagadnieniom ergonomii w projektowaniu oraz etapom drogi projektowej. Młodzież także uczestniczyła w spotkaniu z profesorami będącymi czynnymi projektantami, architektury wnętrz, wzornictwa oraz scenografii. Z kolei Pani Ania Wojcieszek, która towarzyszyła naszym młodym artystom w Warszawie, uczestniczyła w specjalistycznych szkoleniach z Programu SketchUp 18 oraz szkoleniu marki Kronospan - producenta materiałów drewnopochodnych. W wolnym czasie nasza ekipa miała okazję zwiedzić Galerię Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym oraz salon Ekspozycyjny Design Center marki Kronospan.
Organizatorem konkursu był Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie pod patronatem: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej oraz Centrum Edukacji Artystycznej.
Brawo!!!! smile smile smile
Wysłano 18 Grudnia 2018

Wielki sukces naszej szkoły i Pani Moniki Skwarek!!!

Za nami uroczyste podsumowanie wielkiego pomorskiego plebiscytu „Nauczyciel na medal“!
Mamy podwójny sukces!!! Z wielką przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Informatycznych zajął II miejsce w Słupsku w kategorii SZKOŁA NA MEDAL w niniejszym plebiscycie, natomiast Pani Monika Skwarek, nasza Szanowna nauczycielka matematyki, zajęła III miejsce w Słupsku w kategorii NAUCZYCIEL SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ!!!
Uroczysta gala plebiscytu "Nauczyciel na medal" odbyła się w minioną sobotę w gdańskim Teatrze Wybrzeże, gdzie zwycięzcy odebrali dyplomy i atrakcyjne nagrody. Naszą szkołę reprezentowała nagrodzona Pani Monika Skwarek. W gali rozdania nagród uczestniczyli zarówno laureaci etapów powiatowych, jak i wojewódzkiego finału. Po zakończeniu gali wszyscy zebrani zostali zaproszeni na spektakl "Święto Winkelrida. Rewia Narodowa" w wykonaniu aktorów Teatru Wybrzeże.
A teraz słowo o Pani Monice Skwarek, naszej nagrodzonej nauczycielce. Nasza charyzmatyczna i kreatywna matematyczka nie tylko doskonale przekazuje wiedzę, lecz ma także świetną umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, cieszy się sympatią, autorytetem i szacunkiem. W pełni zasługuje na nagrodę! Jesteśmy z niej ogromnie dumni! Serdecznie gratulujemy!Świetny sukces! smile
Wysłano 17 Grudnia 2018

Ruszył kiermasz prac uczniów!

W Liceum Plastycznym imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku ruszył kiermasz prac uczniów! W naszym Plastyku można nabyć niedrogie i oryginalne prace wykonane przez uczniów w pracowniach aranżacji przestrzeni, rzeźby, rysunku, malarstwa, fotografii, a także przedmioty użytkowe, oryginalne ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, koszulki, bombki i inne.
Czas trwania kiermaszu:
- 14 grudnia, godz. 9.00-17.00
- 17 grudnia, godz. 9.00-15.00
- Wszystkie prace, które znajdują się na kiermaszu są wykonane przez naszych uczniów. Są jedyne, oryginalne i z pewnością będą stanowiły miły upominek z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy serdecznie do udziału w kiermaszu świątecznym – zachęca Pani Anna Wojcieszek, nasza nauczycielka z Plastyka.
Serdecznie zapraszamy! smile
Wysłano 16 Grudnia 2018

Wielki Maraton Czytelniczy

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie organizacyjne naszych uczniów i nauczycieli – uczestników i koordynatorów ogólnopolskiego konkursu czytelniczego WIELKI MARATON CZYTELNICZY.
Wielki Maraton Czytelniczy to konkurs czytelniczy pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Jego celem jest przede wszystkim promocja czytania książek wśród dzieci i młodzieży. Biorą w nim udział dzieci i młodzież z całego kraju. Z wielką przyjemnością informujemy, że do konkursu przystąpiła również nasza młodzież, a działania konkursowe koordynują Panie Maja Frąckowiak i Bronisława Boczoń – Sapeta, nauczycielki języka polskiego.
Na czym polegają Wielkie Maratony Czytelnicze? Na początku każdego miesiąca (od września do marca) nasze koordynatorki informują uczniów biorących udział w Maratonie, jaką książkę należy przeczytać. Na początku kolejnego miesiąca uczniowie piszą test konkursowy sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury. Za test można otrzymać maksymalnie 21 pkt. Do zdobycia jest 147punktów. Tytuły kolejnych lektur i testy konkursowe przesyłane są szkolnym koordynatorom pocztą elektroniczną. Po każdym teście nasze koordynatorki informują Organizatorów o liczbie uczniów biorących udział w konkursie i ich wynikach, przesyłając wypełniony protokół konkursowy. Do końca kwietnia 2019 r. należy przesłać zbiorczy protokół konkursowy. Po weryfikacji protokołów końcowych i wybranych prac uczniowskich komisja ogłosi listę nazwisk laureatów i finalistów oraz osób wyróżnionych. Życzymy powodzenia naszym uczniom! Czytajmy książki!

maraton_czytania.jpg
Wysłano 12 Grudnia 2018

Akcja "ZSI i SMS czyta dzieciom" na półmetku!

Półmetek akcji „ZSI i SMS czyta dzieciom” za nami ! W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy dziesiąte słupskie przedszkole. Jakie nasuwają się wnioski i spostrzeżenia? Jesteśmy po prostu zarażeni pozytywną energią i radością, jaką obdarowują nas nasi mali przyjaciele! Z wielką ochotą i frajdą odwiedzamy słupskich maluchów. Każda wizyta to spotkanie z małymi, interesującymi i ciekawymi świata ludźmi. To czas po brzegi wypełniony spontanicznością, beztroską zabawą i dużym ładunkiem humoru. Czas magicznej atmosfery i przestrzeni wykreowany przez naszych uczniów i nauczycieli, którzy czytając przepiękne bajki, przenoszą przedszkolaków w krainę nieograniczonej wyobraźni i fantazji, bezpiecznego, fajnego dzieciństwa, w świat zaludniony przez dobre wróżki, królewny, elfy, przyjaznych, prostolinijnych i sympatycznych bohaterów . Magiczne chwile za cenę skupienia i wsłuchania się w niestworzone, bajkowe historie. I tak było również przy okazji dzisiejszej wizyty w Przedszkolu Miejskim nr 31 im. Bajkowej Krainy. Cudownie spędzony czas! Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i sympatyczne prezenty! Pozdrawiamy ciepło! Dzisiejszą przygodę koordynowała, jak zawsze, Pani Karolina Pera oraz Pani Ewelina Walczak. Za tydzień kolejna wizyta w innym przedszkolu. Ale to już inna bajka… smile
Wysłano 11 Grudnia 2018

Zbiórka rzeczy potrzebnych na rzecz Fundacji Dziki Azyl

Uczniowie Technikum Weterynarii prowadzą do 21 grudnia zbiórkę potrzebnych rzeczy dla Fundacji Dziki Azyl - Centrum Pomocy dla Jeży i Dzikich Zwierząt, która opiekuje się dzikimi zwierzętami. Potrzebne są: rękawiczki i podkłady jednorazowe, ręczniki papierowe, papier toaletowy, trociny, drewniany żwirek, ziarna dla ptaków, mleko kozie, karmy mięsne dla kotów, oraz materiały budowlane: deski, belki, płyty, siatki ogrodzeniowe, wkręty, kątowniki. Potrzebne rzeczy można przynosić do Pani Marty Malinowskiej do gabinetu zabiegowego. Więcej informacji do uzyskania u Pani Marty Malinowskiej i Pani Magdaleny Piniahy. Kontakt również pod numerem telefonu: 516 248 129.
Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję! smile
Wysłano 10 Grudnia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl