Aktualności

Warsztaty świąteczne dla młodzieży w plastyku

Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku zaprasza uzdolnioną artystycznie młodzież na świąteczne warsztaty, które odbędą się 7 grudnia, w godz. 16.00-19.00, w siedzibie szkoły przy ul. Koszalińskiej 9. Wstęp wolny!
W programie zajęć m.in. : warsztaty „zrób to sam” – tworzenie artystycznych papierowych toreb, kartek świątecznych, ozdób choinkowych, drobnych prezentów oraz wiele innych. Uczestnicy warsztatów oraz osoby zainteresowane, będą mogły również w tym dniu zakupić prace uczniów słupskiego plastyka z zakresu rysunku, malarstwa, fotografii oraz rzeźby.
Więcej informacji i rezerwacja pod numerem tel. 59 845 60 70 lub 516 248 129.
Serdecznie zapraszamy! smile smile smile
Wysłano 01 Grudnia 2017

Uczniowie ZSI w gronie stypendystów Prezesa Rady Ministrów!

W poniedziałek, 27 listopada, w sali Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni zebrało się ponad 200 zdolnych, młodych ludzi z województwa pomorskiego. Okazją była uroczystość wręczenia, przez wicewojewodę Mariusza Łuczyka oraz kurator oświaty Monikę Kończyk, stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Miło nam poinformować, że w tym gronie znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych - Alicja Nowicka (kl. III A Policyjne Liceum Ogólnokształcące), Marta Osojca (kl. III Technikum Weterynarii), Michał Stępnik (kl. II Politechniczne Liceum Ogólnokształcące) oraz Kajetan Wójcik (kl. II Liceum Plastyczne).
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! smile smile smile
Wysłano 30 Listopada 2017

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego z wizytą w słupskim komisariacie

Uczniowie klasy 1 B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pana Krzysztofa Straszaka udali się z wizytą do Komisariatu Policji I w Słupsku. Wyjście do komisariatu było praktycznym uzupełnieniem wiadomości na temat zadań oraz struktury organizacyjnej Policji. Licealiści zapoznali się z lokalizacją jednostki oraz z jej strukturą organizacyjną, a także wyposażeniem. Poznali też miejsce komisariatu Policji jako jednostki organizacyjnej w strukturze Policji RP. Dzięki uprzejmości pana komendanta KP I w Słupsku mł. insp. Tomasza Zacharzewskiego, młodzież zapoznała się z charakterem oraz specyfiką służby funkcjonariuszy Zespołu ds. Wykroczeń, Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, a także Referatu Dochodzeniowo-Śledczego. Uczniowie skorzystali również z możliwości zapoznania się z tzw. Niebieskim Pokojem , gdzie przeprowadzane są czynności służbowe z osobami małoletnimi. Wśród naszych podopiecznych znaleźli się również odważni, którzy zdecydowali się wejść do tzw. pomieszczenia przejściowego, najczęściej określanego kolokwialnie jako "klatka". Tradycyjnie nie zabrakło też okazji do zrobienia sobie zdjęć w radiowozie i włączenia przy tej okazji sygnałów świetlnych i dźwiękowych uprzywilejowania.
Wizyta była doskonałą okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem jednostki terenowej Policji szczebla komisariatu - mamy nadzieję w przyszłości miejsca pełnienia służby dzisiejszych uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego.
smile smile smile
Wysłano 30 Listopada 2017

Akcja #Komórkomania w Medycznym Liceum Ogólnokształcącym

Uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przeprowadzili akcję #Komórkomania. W ramach przedsięwzięcia uczniowie MLO przygotowali szereg działań promujących ideę dawstwa szpiku kostnego. Celem akcji było przeprowadzenie kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji.
Młodzież z medyka wspólnie z nauczycielami przygotowała otwartą prezentację pt. #Komórkomania i cykl zajęć według scenariuszy, przygotowanych przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Poza tym nasi podopieczni promowali rejestrację potencjalnych dawców za pomocą telefonów komórkowych, poprzez media społecznościowe i przesłanych przez Fundację DKMS drukowanych materiałów promocyjnych.
W finałowej odsłonie akcji licealiści umożliwili młodzieży szkolnej ze Słupska, rodzicom oraz pracownikom placówek oświatowych, rejestracji jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych. Całość działań w ZSI koordynował Pan Robert Zając.
W Polsce inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych dawców jest Fundacja DKMS.
- Naszą intencją jest uwrażliwienie przede wszystkim środowiska szkolnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi. Organizując akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych mamy możliwość realnego wpływu na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami krwi. Jest to również wspaniała przygoda dla całej szkoły, która uczniom pomaga zapoznać się z inicjatywą wolontariatu oraz ma pozytywny wpływ na ukształtowanie pożądanych prospołecznych postaw i zachowań –mówi Pan Robert Zając, koordynator akcji.
smile smile smile
Wysłano 29 Listopada 2017

Wizyta uczniów Technikum Weterynarii w Ranczo w Dolinie

Uczniowie z klasy 2 i 3 Technikum Weterynarii pod opieką Pani Anny Wnuk oraz Ewy Tomaszewskiej wybrali się na wycieczkę do Ranczo w Dolinie w Dębnicy Kaszubskiej. Dzięki uprzejmości właścicielki miejsca nasi podopieczni mogli obejrzeć stajnię, boksy dla zwierząt, halę, pastwisko oraz przyjrzeć się zabiegom wykonywanym na koniach.
Sztukę werkowania kopyt końskich przybliżył naszym przyszłym weterynarzom Pan Tomasz Ulenberg - kowal z wieloletnim doświadczeniem i ogromną pasją, wielki przyjaciel zwierząt, znakomity erudyta. Pan Tomek po raz kolejny (to nasza powtórna wizyta) dzielił się z naszymi uczniami wiedzą i umiejętnościami, odpowiadał wyczerpująco na każde pytanie, oraz opowiedział na czym polega jego praca. Podzielił się też swoimi przemyśleniami na temat trudności pracy z dużymi zwierzętami. Następnie nasza młodzież, dzięki uprzejmości uczennicy Weroniki Paszkiewicz, zapoznała się ze sprzętem jeździeckim oraz miała przyjemność uczestniczyć w pokazowej lekcji jazdy na koniu „Heronie” – notabene należącym do Magdy Zielińskiej, uczennicy klasy 2 Technikum Weterynarii. Po zajęciach na hali uczniowie uczyli się podstawowych czynności lekarsko-weterynaryjnych wykonywanych przy koniach. Szkolili się jak podchodzić do konia i zachowywać się przy zwierzęciu - osłuchiwać i opukiwać je, zaznajamiać się z miejscami pobierania krwi.
Wizyta w Ranczo w Dolinie to dla nas wspaniałe doświadczenie, a zajęcia poza murami szkolnymi oraz bliski kontakt ze zwierzętami jest, z pewnością, atrakcyjną formą zdobywania wiedzy, która umożliwia rozwój rozmaitych zainteresowań i wskazuje młodzieży ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu. Bardzo dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie! smile smile smile
Wysłano 29 Listopada 2017

Uczniowie Liceum Plastycznego na warsztatach w Politechnice Koszalińskiej

Uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach artystycznych, które odbyły się w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Nasza uzdolniona młodzież miała okazję pracować z tamtejszą kadrą naukową.
Licealiści z plastyka wzięli udział w szeregu licznych zajęć artystycznych, które odbyły się w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności, biorąc udział w warsztatach architektonicznych i zajęciach w Pracowni Produktu i Małych Form, a także w warsztatach w Pracowni Rysunku i w Pracowni Ubioru. Młodzi artyści mieli też okazję pracować na nowoczesnym skanerze 3D. Zajęcia w Koszalinie poprowadziła tamtejsza kadra naukowa: prof. Anna Orska, prof. Elżbieta Kalinowska, dr Paulina Kminikowska, mgr Jolanta Kwarciak, mgr Sara Betkier, mgr Ola Gołdyn-Witkowska, mgr inż. arch. Bartosz Warzecha, mgr Piotr Stramski i Emilian Reiske.
- Świetne doświadczenie - zajęcia i warsztaty przebiegały w bardzo twórczej, miłej i kreatywnej atmosferze. Wiele wynieśliśmy z wyjazdu do Koszalina. Była okazja, by spotkać się i popracować z koszalińską kadrą naukową – to ludzie oddani swojej pracy, pasjonaci i entuzjaści sztuki. Cieszę się, że zdobyłem cenną wiedzę i wskazówki do dalszej pracy. Wzbogacające doświadczenie – mówi Dariusz Begiedza, uczeń Liceum Plastycznego.
smile smile smile
Wysłano 26 Listopada 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl