Aktualności

Koncert "Pieśni i tańce Rzeczpospolitej"

Dnia 16 listopada uczniowie z klas 1 A PLO, 1 B PLO, 2 MLO oraz 2 PoLO uczestniczyli w koncercie edukacyjnym Pieśni i tańce Rzeczpospolitej. Młodzież wysłuchała pięknego koncertu "Pieśni i tańce Rzeczpospolitej" pod Bohdana Jarmołowicza, dyrektora Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara. Młodzież usłyszała najważniejsze utwory patriotyczne polskich kompozytorów, m.in.: Mazura z opery Halka Moniuszki, Warszawiankę - 1831 Kurpińskiego, Poloneza Pożegnanie ojczyzny Ogińskiego, Marsz Pierwszej Kompanii Kadrowej, Polonez Kościuszki - 1792. Prowadzący, Andrzej Zborowski opowiadał o kontekście historycznym i obyczajowym, w jakim powstał każdy z utworów. Dzięki temu uczniowie poznawali obyczaje i tradycję patriotyczną, zarówno szlachecką, jak i żołnierską. Solistą koncertu był Roman Kogut. Było wiele wzruszeń i emocji, niektórzy śpiewali nawet razem z solistą. Wszyscy wróciliśmy do szkoły uwzniośleni pięknem polskich pieśni oraz historią naszych przodków.
Wysłano 22 Listopada 2017

ZSI i SMS będą walczyć o tytuł "Szkoły Dobrego Wychowania"

Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Informatycznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku będą walczyć o tytuł "Szkoły Dobrego Wychowania" w ramach XV edycji konkursu Szkoła Dobrego Wychowania! Organizatorem konkursu jest Studium Prawa Europejskiego. Koordynatorki konkursu w naszej szkole – Panie Mają Frąckowiak i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska, mając do pomocy wszystkich nauczycieli pracujących w ZSI i SMS, wykonają szereg działań konkursowych, między innymi: zostanie opracowana Szkolna Karta Zasad Dobrego Wychowania, przeprowadzony będzie konkurs wiedzy "Mistrz Savoir Vivre" oraz zostanie zorganizowana w szkole pogadanka na temat dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka. To tylko niektóre z zaplanowanych działań. Więcej informacji zamieścimy już wkrótce na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce "Szkoła Dobrego Wychowania". smile smile smile
Wysłano 22 Listopada 2017

"Twój Vincent" zachwyca!

22 listopada uczniowie klas 2 MLO, 2 PoLO oraz 2 A PLO pod opieką Pani Mai Frąckowiak oraz Pani Agnieszki Kałuży Horbaczewskiej uczestniczyli w seansie filmowym "Twój Vincent" w kinie Rejs. 65 tysięcy ręcznie malowanych kratek przez ponad 100 malarzy z całego świata, 80 obrazów Vincenta van Gogha oraz pełna pasji do malarstwa i niezrozumienia przez ówczesnych biografia jednego z najwybitniejszych malarzy postimpresjonistycznych zachwyciły młodzież. Ostatnie dni malarza i tajemnicze okoliczności śmierci pobudziły domysły uczniów: „To jak powieść detektywistyczna. Jestem pewien, że został postrzelony” komentował wciągnięty przez fabułę Oskar. Prywatne śledztwo Armanda, nietuzinkowa perspektywa oraz połączenie filmu z malarstwem robią niesamowite wrażenie.smile smile smile
Wysłano 22 Listopada 2017

Koncert edukacyjny "Pieśni i tańce Rzeczpospolitej"

16 listopada uczniowie z klas 1 A PLO, 1 B PLO, 2 MLO oraz 2 PoLO uczestniczyli w koncercie edukacyjnym Pieśni i tańce Rzeczpospolitej. Młodzież wysłuchała pięknego koncertu Pieśni i tańce Rzeczpospolitej pod Bohdana Jarmołowicza, dyrektora Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara. Młodzież usłyszała najważniejsze utwory patriotyczne polskich kompozytorów, m.in.: Mazura z opery Halka Moniuszki, Warszawiankę - 1831 Kurpińskiego, Poloneza Pożegnanie ojczyzny Ogińskiego, Marsz Pierwszej Kompanii Kadrowej, Polonez Kościuszki - 1792.
Prowadzący, Andrzej Zborowski opowiadał o kontekście historycznym i obyczajowym, w jakim powstał każdy z utworów. Dzięki temu uczniowie poznawali obyczaje i tradycję patriotyczną, zarówno szlachecką, jak i żołnierską. Solistą koncertu był Roman Kogut. Było wiele wzruszeń i emocji, Niektórzy śpiewali nawet razem z solistą. Wszyscy wróciliśmy do szkoły uwzniośleni pięknem polskich pieśni oraz historią naszych przodków.
smile smile smile
Wysłano 22 Listopada 2017

Awans drużyn ZSI do finału VI Drużynowego Konkursu Naukowo - Technicznego EKOTECH 2017

Z przyjemnością informujemy, że dwie drużyny z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zakwalifikowały się do finału VI Drużynowego Konkursu Naukowo - Technicznego EKOTECH 2017 organizowanego przez Instytut Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku. Finał odbędzie się 8 grudnia w Gdańsku i będzie się składał się z dwóch części:
I - wiedzowej - test wiedzy o źródłach odnawialnej energii
II - części, praktycznej, sprawdzającej moc skonstruowanego przez drużynę wiatraka.
Oto nasi uczniowie zakwalifikowani do Finału Drużynowego Konkursu EKOTECH 2017:
- drużyna I: Daniel Brongoszewski, Michał Stępnik, Oskar Szczepański;
- drużyna II: Szymon Zając, Artsem Shlapak, Jordan Fiszka
W finale nasi uczniowie zmierzą się z zespołami z Gdyni, Gdańska, Kartuz, Miastka, a także z jednym zespołem ze Słupska - z II LO. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za występ naszych uczniów w Gdańsku. smile smile smile
Wysłano 13 Listopada 2017

Konkurs Historyczny - 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W Zespole Szkół Informatycznych świętowanie Dnia Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęło się już w poniedziałek tj. 6 listopada br. pod kuratelą pana Igora Kuc - Mikłaszewicza. Reprezentanci klas I Technikum Weterynarii, I Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego oraz III B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przystąpili do zmagań w ramach Konkursu Historycznego z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Konkurs okazał się nie lada gratką dla rywalizujących ze sobą drużyn, bowiem obejmował nie tylko materiał z zakresu wiedzy teoretycznej, ale też umiejętności kojarzenia faktów oraz rozszyfrowywania kalamburów, rzecz jasna dotyczących XX- lecia międzywojennego i okoliczności zmian na mapie politycznej Europy, dzięki którym Polska odzyskała swoje należyte miejsce wśród narodów walczących o niepodległość swoich krajów. Trudne pytania okazały się wyzwaniem dla uczestników Konkursu, jednak wszyscy poradzili sobie "śpiewająco". I miejsce zdobyła drużyna klasy IIIB PLO reprezentowana przez Huberta Janickiego i Szymona Szczura, II miejsce otrzymała klasa II POLO dzięki Michałowi Stępnikowi i Oskarowi Szczepańskiemu, natomiast zaszczytne III miejsce przypadło klasie I TW, a to za sprawą Kyryła Bobro i Jakuba Maksymiuka. Wszystkim serdecznie gratulujemy wiedzy i historycznego polotu, mając nadzieję, że udział w konkursie dotyczącym historii Polski nie pozostanie jedynie epizodem ze szkolnej edukacji, a początkiem świadomej tożsamości naszej młodzieży.
Wysłano 13 Listopada 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl