Aktualności

Akcja #Komórkomania w Medycznym Liceum Ogólnokształcącym

Uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przeprowadzili akcję #Komórkomania. W ramach przedsięwzięcia uczniowie MLO przygotowali szereg działań promujących ideę dawstwa szpiku kostnego. Celem akcji było przeprowadzenie kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji.
Młodzież z medyka wspólnie z nauczycielami przygotowała otwartą prezentację pt. #Komórkomania i cykl zajęć według scenariuszy, przygotowanych przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Poza tym nasi podopieczni promowali rejestrację potencjalnych dawców za pomocą telefonów komórkowych, poprzez media społecznościowe i przesłanych przez Fundację DKMS drukowanych materiałów promocyjnych.
W finałowej odsłonie akcji licealiści umożliwili młodzieży szkolnej ze Słupska, rodzicom oraz pracownikom placówek oświatowych, rejestracji jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych. Całość działań w ZSI koordynował Pan Robert Zając.
W Polsce inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych dawców jest Fundacja DKMS.
- Naszą intencją jest uwrażliwienie przede wszystkim środowiska szkolnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi. Organizując akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych mamy możliwość realnego wpływu na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami krwi. Jest to również wspaniała przygoda dla całej szkoły, która uczniom pomaga zapoznać się z inicjatywą wolontariatu oraz ma pozytywny wpływ na ukształtowanie pożądanych prospołecznych postaw i zachowań –mówi Pan Robert Zając, koordynator akcji.
smile smile smile
Wysłano 29 Listopada 2017

Wizyta uczniów Technikum Weterynarii w Ranczo w Dolinie

Uczniowie z klasy 2 i 3 Technikum Weterynarii pod opieką Pani Anny Wnuk oraz Ewy Tomaszewskiej wybrali się na wycieczkę do Ranczo w Dolinie w Dębnicy Kaszubskiej. Dzięki uprzejmości właścicielki miejsca nasi podopieczni mogli obejrzeć stajnię, boksy dla zwierząt, halę, pastwisko oraz przyjrzeć się zabiegom wykonywanym na koniach.
Sztukę werkowania kopyt końskich przybliżył naszym przyszłym weterynarzom Pan Tomasz Ulenberg - kowal z wieloletnim doświadczeniem i ogromną pasją, wielki przyjaciel zwierząt, znakomity erudyta. Pan Tomek po raz kolejny (to nasza powtórna wizyta) dzielił się z naszymi uczniami wiedzą i umiejętnościami, odpowiadał wyczerpująco na każde pytanie, oraz opowiedział na czym polega jego praca. Podzielił się też swoimi przemyśleniami na temat trudności pracy z dużymi zwierzętami. Następnie nasza młodzież, dzięki uprzejmości uczennicy Weroniki Paszkiewicz, zapoznała się ze sprzętem jeździeckim oraz miała przyjemność uczestniczyć w pokazowej lekcji jazdy na koniu „Heronie” – notabene należącym do Magdy Zielińskiej, uczennicy klasy 2 Technikum Weterynarii. Po zajęciach na hali uczniowie uczyli się podstawowych czynności lekarsko-weterynaryjnych wykonywanych przy koniach. Szkolili się jak podchodzić do konia i zachowywać się przy zwierzęciu - osłuchiwać i opukiwać je, zaznajamiać się z miejscami pobierania krwi.
Wizyta w Ranczo w Dolinie to dla nas wspaniałe doświadczenie, a zajęcia poza murami szkolnymi oraz bliski kontakt ze zwierzętami jest, z pewnością, atrakcyjną formą zdobywania wiedzy, która umożliwia rozwój rozmaitych zainteresowań i wskazuje młodzieży ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu. Bardzo dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie! smile smile smile
Wysłano 29 Listopada 2017

Uczniowie Liceum Plastycznego na warsztatach w Politechnice Koszalińskiej

Uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach artystycznych, które odbyły się w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Nasza uzdolniona młodzież miała okazję pracować z tamtejszą kadrą naukową.
Licealiści z plastyka wzięli udział w szeregu licznych zajęć artystycznych, które odbyły się w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności, biorąc udział w warsztatach architektonicznych i zajęciach w Pracowni Produktu i Małych Form, a także w warsztatach w Pracowni Rysunku i w Pracowni Ubioru. Młodzi artyści mieli też okazję pracować na nowoczesnym skanerze 3D. Zajęcia w Koszalinie poprowadziła tamtejsza kadra naukowa: prof. Anna Orska, prof. Elżbieta Kalinowska, dr Paulina Kminikowska, mgr Jolanta Kwarciak, mgr Sara Betkier, mgr Ola Gołdyn-Witkowska, mgr inż. arch. Bartosz Warzecha, mgr Piotr Stramski i Emilian Reiske.
- Świetne doświadczenie - zajęcia i warsztaty przebiegały w bardzo twórczej, miłej i kreatywnej atmosferze. Wiele wynieśliśmy z wyjazdu do Koszalina. Była okazja, by spotkać się i popracować z koszalińską kadrą naukową – to ludzie oddani swojej pracy, pasjonaci i entuzjaści sztuki. Cieszę się, że zdobyłem cenną wiedzę i wskazówki do dalszej pracy. Wzbogacające doświadczenie – mówi Dariusz Begiedza, uczeń Liceum Plastycznego.
smile smile smile
Wysłano 26 Listopada 2017

Próbny alarm pożarowy w ZSI i SMS

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki. Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważna kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

Wysłano 26 Listopada 2017

Koncert "Pieśni i tańce Rzeczpospolitej"

Dnia 16 listopada uczniowie z klas 1 A PLO, 1 B PLO, 2 MLO oraz 2 PoLO uczestniczyli w koncercie edukacyjnym Pieśni i tańce Rzeczpospolitej. Młodzież wysłuchała pięknego koncertu "Pieśni i tańce Rzeczpospolitej" pod Bohdana Jarmołowicza, dyrektora Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara. Młodzież usłyszała najważniejsze utwory patriotyczne polskich kompozytorów, m.in.: Mazura z opery Halka Moniuszki, Warszawiankę - 1831 Kurpińskiego, Poloneza Pożegnanie ojczyzny Ogińskiego, Marsz Pierwszej Kompanii Kadrowej, Polonez Kościuszki - 1792. Prowadzący, Andrzej Zborowski opowiadał o kontekście historycznym i obyczajowym, w jakim powstał każdy z utworów. Dzięki temu uczniowie poznawali obyczaje i tradycję patriotyczną, zarówno szlachecką, jak i żołnierską. Solistą koncertu był Roman Kogut. Było wiele wzruszeń i emocji, niektórzy śpiewali nawet razem z solistą. Wszyscy wróciliśmy do szkoły uwzniośleni pięknem polskich pieśni oraz historią naszych przodków.
Wysłano 22 Listopada 2017

ZSI i SMS będą walczyć o tytuł "Szkoły Dobrego Wychowania"

Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Informatycznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku będą walczyć o tytuł "Szkoły Dobrego Wychowania" w ramach XV edycji konkursu Szkoła Dobrego Wychowania! Organizatorem konkursu jest Studium Prawa Europejskiego. Koordynatorki konkursu w naszej szkole – Panie Mają Frąckowiak i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska, mając do pomocy wszystkich nauczycieli pracujących w ZSI i SMS, wykonają szereg działań konkursowych, między innymi: zostanie opracowana Szkolna Karta Zasad Dobrego Wychowania, przeprowadzony będzie konkurs wiedzy "Mistrz Savoir Vivre" oraz zostanie zorganizowana w szkole pogadanka na temat dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka. To tylko niektóre z zaplanowanych działań. Więcej informacji zamieścimy już wkrótce na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce "Szkoła Dobrego Wychowania". smile smile smile
Wysłano 22 Listopada 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl