Aktualności

„I Ty możesz zostać weterynarzem”. Warsztaty w Technikum Weterynarii

W Technikum Weterynarii odbyła się kolejna odsłona otwartych warsztatów pod nazwą „I Ty możesz zostać weterynarzem”. Podczas zajęć młodzież pod okiem nauczycieli „Weterynarza” badała układ pokarmowy zwierząt.
„I Ty możesz zostać weterynarzem” – pod taką nazwą nasi uczniowie i nauczyciele Technikum Weterynarii realizują cykl otwartych warsztatów, których celem jest przybliżenie podstawowej umiejętności obsługi i pielęgnacji weterynaryjnej zwierząt. W trakcie kolejnego spotkania młodzi adepci weterynarii pod opieką nauczycieli Technikum Weterynarii badali układ pokarmowy zwierząt. W programie kolejnych zajęć m.in.: warsztaty z szycia chirurgicznego, badanie USG psów, opatrywanie ran, pierwsza pomoc dla psa - jak pomóc w razie wypadku, ćwiczenia z fantomem imitującym psa oraz wiele innych zajęć praktycznych.
- W trakcie warsztatów młodzież ma okazję poznać różne aspekty pracy przy leczeniu zwierząt. Przekazujemy uczestnikom warsztatów przede wszystkim wiedzę praktyczną jak np. udzielać pierwszej pomocy zwierzętom, jak się nimi opiekować, ale także na jakie zachowania zwierząt zwracać uwagę. Rzeczowo, profesjonalnie i serdecznie przekonujemy do mądrej i odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. Celem spotkań jest również dobra zabawa – mówi Pani Magdalena Piniaha, zootechnik i nauczyciel w naszym Technikum Weterynarii. smile
Wysłano 07 Stycznia 2019

Bal Absolwentów z okazji 20-lecia ZSI

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku w bieżącym roku szkolnym obchodzi swoje 20-lecie istnienia i z tej okazji zorganizowany będzie BAL ABSOLWENTÓW.
Bal Absolwentów to okazja do spotkania po latach, wspominania wspaniałych chwil spędzonych w szkole, odnowienia być może zapomnianych trochę znajomości i przyjaźni, przeżywania od nowa wydarzeń sprzed lat, a także do świętowania obchodzonego w naszej Szkole jubileuszu 20-lecia działalności i oczywiście wspólnej zabawy do białego rana. Szkoła serdecznie zaprasza wszystkich Absolwentów oraz byłych i obecnych Pracowników do udziału w tej jubileuszowej uroczystości.
Bal odbędzie się 31 maja 2019 r. od godz. 19.00 w restauracji Aureus w Słupsku (ul. Westerplatte 4). Koszt uczestnictwa wynosi 129 zł od osoby. Zapisy na bal są prowadzone do 31 marca br. Więcej informacji pod numerem 516 248 129 lub 59 845 60 70 (sekretariat szkoły). Kontakt również pod adresem mailowym: danielstaw3@wp.pl
Jest to doskonała okazja, aby spotkać się po latach z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławki i wspólnie móc uczcić ten wyjątkowy i jakże szczególny dzień. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i integracji! smile
Wysłano 02 Stycznia 2019

Uczniowie zbierali monety na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej

Nasi wspaniałomyślni uczniowie ze szkolnego wolontariatu zorganizowali na terenie naszej placówki zbiórkę monet w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza”. W ramach akcji naszej młodzieży udało się zebrać blisko 600 złotych.
Zebrane środki zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka. Akcję w ZSI i SMS koordynowała Pani Maria Lelakowska, opiekunka szkolnego wolontariatu.
- Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie młodzieży i najmłodszym dzieciom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Nasi uczniowie nie zawiedli, każdy przynosił tyle, ile mógł – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie”. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji – mówi Pani Lelakowska.
Piękna inicjatywa! Brawo!
smile smile smile
Wysłano 22 Grudnia 2018

Wizyta Pana Mariana Jankowskiego w naszej szkole

W tym tygodniu naszą szkołę odwiedził Pan Marian Jankowski, tata Kubusia - chłopca, któremu poświęcona jest nasza wolontariacka "Zakręcona akcja dla Kubusia". Pan Marian jest bardzo miłym, otwartym i serdecznym człowiekiem. Bardzo cieszymy się, że możemy razem z nim współpracować w zakresie pomocy dla naszego przyjaciela Kubusia. Podczas wizyty rozmawialiśmy o naszej inicjatywie, Kubusiu oraz pokazaliśmy naszemu Szanownemu Gościowi naszą szkołę. A już niedługo, gdy na dworze zrobi się trochę cieplej, Pan Marian odwiedzi naszą placówkę w towarzystwie Kubusia, którego serdecznie pozdrawiamy! Dziękujemy za miłą i przyjacielską wizytę! Serdecznie pozdrawiamy!

marian.jpg
smile smile smile
Wysłano 21 Grudnia 2018

Szkolne jasełka

Tradycyjnie już, przed przerwą świąteczną, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w szkolnych jasełkach. Jasełka w wykonaniu naszej młodzieży wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Nasi uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku. Występ był niezwykłym przeżyciem dla uczniów, nauczycieli i dyrekcji i będzie z pewnością zapamiętany przez wszystkich. Uczestnictwo w jasełkach pozwoliło społeczności szkolnej lepiej zrozumieć sens Bożego Narodzenia. Zgromadzonym uświadomiono, że święta to nie tylko prezenty, lecz przede wszystkim czas, który powinni poświecić rodzinie i bliźnim, którzy bardzo często potrzebują pomocy. Grudniowe świętowanie i śpiewanie kolęd jest stałym elementem w kalendarzu Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną porcję wzruszeń. Po jasełkach odbyły się klasowe spotkania wigilijno-noworoczne, których zakończenie rozpoczęło szkolną przerwę świąteczną. Tegoroczne jasełka przygotowała Pani Karolina Pera oraz Pan Andrzej Kolman. Do zobaczenia w Nowym Roku 2019. smile
Wysłano 21 Grudnia 2018

Życzenia Bożonarodzeniowe

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Czas niezwykłych kolorów: barwnych choinek, świec i lampionów. Czas dźwięku wspólnie śpiewanych kolęd. Czas bogactwa zapachów i smaków. To także czas rodzinnych spotkań, łamania się opłatkiem, składania życzeń i obdarowywania upominkami. Czas radości i odpoczynku.
Ale Święta Bożego Narodzenia to także coś więcej. To dla chrześcijan czas, kiedy rodzi się Bóg – małe, bezbronne dziecko – przynosząc światu radość, pokój i nadzieję. Czas wybaczania sobie i innym. Czas kiedy znowu przypominamy sobie o tym, co w życiu jest, a przynajmniej powinno być najważniejsze. Czas wreszcie, kiedy lepiej rozumiemy słowa Jana Pawła II:
„Człowiek jest wielki
Nie przez to, kim jest,
Ale przez to,
Czym dzieli się z innymi”.
Wszystkim nam życzę pełnych radości i ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz tego aby to szczególne przesłanie nadchodzących świat towarzyszyło nam także przez cały następny rok.

Dyrektor ZSI i SMS w Słupsku
Monika Stępnik
Wysłano 21 Grudnia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl