Aktualności

Sukces uczennicy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w turnieju tenisa stołowego

W dniach 4-5 grudnia odbył się turniej tenisa stołowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę w zawodach reprezentowały: Weronika Opaczyk (kl. 2A Policyjne Liceum Ogólnokształcące), Monika Domaros (kl. 1 Liceum Plastyczne) oraz Kinga Megger (kl. 1A Policyjne Liceum Ogólnokształcące). Rywalizacja w zawodach była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie sportowym. Miło nam poinformować, że w klasyfikacji indywidualnej Weronika Opaczyk zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt i będzie reprezentować Słupsk w turnieju wojewódzkim. Bardzo dobrze spisały się również pozostałe zawodniczki - Monika Domaros i Kinga Megger, które zdobyły cenne punkty dla naszej szkoły. Ponadto wysoką lokatę uzyskały nasze uczennice w deblu w składzie: Weronika Opaczyk i Monika Domaros – dziewczyny zajęły ostatecznie 5 miejsce w zawodach. Serdecznie gratulujemy tak rewelacyjnych wyników w turnieju i życzymy wszystkim uczennicom kolejnych sukcesów sportowych. smile smile smile
Wysłano 05 Grudnia 2017

Maraton Pisania Listów w ZSI i SMS

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów organizowany pod patronatem Amnesty International, stowarzyszenia, które działa na rzecz obrony praw człowieka na całym świecie.
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który jest obchodzony 10 grudnia. Miliony osób na całym świecie przyłącza się do tej największej globalnej akcji w obronie praw człowieka.
Młodzież naszej szkoły również chętnie wzięła udział w tym przedsięwzięciu. W tym roku akcję w ZSI i SMS koordynowała Pani Natalia Hendrych i Pan Krzysztof Antonowicz. Uczniowie pisali listy w obronie „więźniów sumienia”, czyli ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi wobec których prawa człowieka są łamane. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży oraz nauczycieli. W naszej szkole można było również obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą praw i wolności człowieka - przygotowaną przez Panią Hendrych.
Wydarzenie było ważną lekcją empatii i tolerancji. Uczniowie poznali problemy współczesnego świata, a także, co ważniejsze, nabrali przekonania, że mogą mieć realny wpływ na poprawę życia ludzi nawet w najdalszych zakątkach globu. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Mamy nadzieję, że dzięki tegorocznemu Maratonowi kolejne osoby zostaną uwolnione a ich prawa zaczną być respektowane.
Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przyłączyli się do akcji. smile smile smile
Wysłano 04 Grudnia 2017

Wielkie brawa dla Wolontariuszy!!!

Możemy być dumni, że mamy w szkole prężnie działającą grupę wolontariuszy uczniów, młodych aktywnych ludzi, pragnących nieść bezinteresowną pomoc. Nasi szkolni wolontariusze pod opieką Pani Marysi Lelakowskiej, w ostatnim czasie bardzo intensywnie działali, angażując się w różnorodne akcje, przedsięwzięcia oraz inicjatywy.
A więc po kolei – w ramach wolontariatu nasi uczniowie uczestniczyli w zbiórce na rzecz słupskiego hospicjum oraz zaangażowali się w akcję „Pomaganie wzmacnia - oddaj krew". Z kolei w końcu listopada młodzież wzięła udział w zbiórce krwi dla Mateusza Morowiaka, który uległ wypadkowi samochodowemu i leży obecnie w słupskim szpitalu. Poza tym cała nasza społeczność szkolna bierze udział w akcji "Polacy - Kresowym Straceńcom" - polegającej na przygotowaniu paczek świątecznych dla polskich dzieci z bardzo ubogich rodzin oraz dzieci z domu dziecka, mieszkających na terenie Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny, a także głównie do ostatnich żyjących na terenie Białorusi i Litwy żołnierzy Armii Krajowej ( i ich najbliższych). Akcja trwa do 6 grudnia. To nie wszystko. - Nasi szkolni wolontariusze zaoferowali swoją pomoc przygotowując w siedzibie słupskiej Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja" 400 paczek dla dzieci, które bawiły się na balu "Mikołaj z Nadzieją" (notabene nasi uczniowie uczestniczyli w tym wydarzeniu).
W najbliższym czasie nasza wspaniała młodzież weźmie również udział w świątecznej zbiórce pieniędzy, z której całkowity dochód przekazany zostanie na dofinansowanie działalności Fundacji Nadzieja, zajmującej się kompleksowym wsparciem niepełnosprawnych dzieci. Zbiórka odbędzie się na terenie CH Jantar.
Doceniamy i ogromnie szanujemy to, że nasi uczniowie są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka, podziwiamy ich za zaangażowanie oraz ogrom serca włożony w ich pracę, za wrażliwość i empatię, za ich całoroczną aktywność oraz gotowość do działania.
smile smile smile
Wysłano 03 Grudnia 2017

Warsztaty świąteczne dla młodzieży w plastyku

Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku zaprasza uzdolnioną artystycznie młodzież na świąteczne warsztaty, które odbędą się 7 grudnia, w godz. 16.00-19.00, w siedzibie szkoły przy ul. Koszalińskiej 9. Wstęp wolny!
W programie zajęć m.in. : warsztaty „zrób to sam” – tworzenie artystycznych papierowych toreb, kartek świątecznych, ozdób choinkowych, drobnych prezentów oraz wiele innych. Uczestnicy warsztatów oraz osoby zainteresowane, będą mogły również w tym dniu zakupić prace uczniów słupskiego plastyka z zakresu rysunku, malarstwa, fotografii oraz rzeźby.
Więcej informacji i rezerwacja pod numerem tel. 59 845 60 70 lub 516 248 129.
Serdecznie zapraszamy! smile smile smile
Wysłano 01 Grudnia 2017

Uczniowie ZSI w gronie stypendystów Prezesa Rady Ministrów!

W poniedziałek, 27 listopada, w sali Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni zebrało się ponad 200 zdolnych, młodych ludzi z województwa pomorskiego. Okazją była uroczystość wręczenia, przez wicewojewodę Mariusza Łuczyka oraz kurator oświaty Monikę Kończyk, stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Miło nam poinformować, że w tym gronie znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych - Alicja Nowicka (kl. III A Policyjne Liceum Ogólnokształcące), Marta Osojca (kl. III Technikum Weterynarii), Michał Stępnik (kl. II Politechniczne Liceum Ogólnokształcące) oraz Kajetan Wójcik (kl. II Liceum Plastyczne).
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! smile smile smile
Wysłano 30 Listopada 2017

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego z wizytą w słupskim komisariacie

Uczniowie klasy 1 B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pana Krzysztofa Straszaka udali się z wizytą do Komisariatu Policji I w Słupsku. Wyjście do komisariatu było praktycznym uzupełnieniem wiadomości na temat zadań oraz struktury organizacyjnej Policji. Licealiści zapoznali się z lokalizacją jednostki oraz z jej strukturą organizacyjną, a także wyposażeniem. Poznali też miejsce komisariatu Policji jako jednostki organizacyjnej w strukturze Policji RP. Dzięki uprzejmości pana komendanta KP I w Słupsku mł. insp. Tomasza Zacharzewskiego, młodzież zapoznała się z charakterem oraz specyfiką służby funkcjonariuszy Zespołu ds. Wykroczeń, Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, a także Referatu Dochodzeniowo-Śledczego. Uczniowie skorzystali również z możliwości zapoznania się z tzw. Niebieskim Pokojem , gdzie przeprowadzane są czynności służbowe z osobami małoletnimi. Wśród naszych podopiecznych znaleźli się również odważni, którzy zdecydowali się wejść do tzw. pomieszczenia przejściowego, najczęściej określanego kolokwialnie jako "klatka". Tradycyjnie nie zabrakło też okazji do zrobienia sobie zdjęć w radiowozie i włączenia przy tej okazji sygnałów świetlnych i dźwiękowych uprzywilejowania.
Wizyta była doskonałą okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem jednostki terenowej Policji szczebla komisariatu - mamy nadzieję w przyszłości miejsca pełnienia służby dzisiejszych uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego.
smile smile smile
Wysłano 30 Listopada 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl