Aktualności

Matematyka z Mikołajem 2017

Gry planszowe są miłą odskocznią od codzienności, świetną formą spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym lub wśród znajomych. Można przy nich poćwiczyć szare komórki, wspólnie się pośmiać oraz pogłówkować. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie - mali i duzi, miłośnicy rywalizacji i współpracy, pasjonaci matematyki, entuzjaści historii. Można zagrać szybką partię w 15 minut lub spędzić przy planszy pół dnia. By zachęcić do takiej formy spędzania wolnego czasu, 6 grudnia z okazji Mikołajek w naszej szkole zorganizowano już po raz trzeci Matematykę z Mikołajem. W zabawie udział wzięli uczniowie z różnych kierunków kształcenia w ZSI. O godzinie 8 rano do sali nr 7 przybyli członkowie zespołu „Uczeń zdolny, nie znaczy inny” - działającego w naszej szkole, specjaliści od Domino, Rummikuba, Triominos, Digita, Remika liczbowego, Geniusza Go, Jengi, Tnagramów oraz Callisto. Uczniowie ci odpowiadali za porządek oraz zasady fair-play przy danym stole. I tak nasza wspaniała młodzież w miłej atmosferze świątecznej integrowała się, ćwicząc logiczne myślenie.
Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwali organizatorzy – Panie: Monika Skwarek, Maria Lelakowska i Agnieszka Kałuża - Horbaczewska. Za przygotowanie imprezy od strony technicznej należą się pochwały dla członków zespołu „Uczeń zdolny nie znaczy inny” oraz uczniom - Magdalenie Kępczyńskiej i Krystianowi Kąkel z klasy 2A PLO, a także Alicji Malek i Krystianowi Berlińskiemu z klasy 3 TW.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie i oczywiście zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku. smile smile smile
Wysłano 07 Grudnia 2017

III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

Policyjne Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zaprasza młodzież gimnazjalną do udziału w III Zawodach Strzeleckich o Puchar Dyrektora PLO w Słupsku.
Trzecia edycja zawodów strzeleckich odbędzie się 21 grudnia. Początek turnieju o godzinie 12.00. Zawody odbędą się na Strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ul. Zamiejskiej 30 w Słupsku.
W turnieju wezmą udział reprezentacje wystawione przez szkoły gimnazjalne z terenu powiatu słupskiego i miasta Słupsk. Każda szkoła gimnazjalna może wystawić jedną reprezentację, składającą się z czterech zawodników. Zawody odbędą się w konkurencji karabin pneumatyczny, postawa stojąca, odległość 10 metrów. Organizator zabezpiecza broń i amunicję dla wszystkich zespołów.
Celem turnieju jest promowanie strzelectwa wśród uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu słupskiego i miasta Słupsk, integracja młodzieży szkolnej oraz popularyzacja strzelectwa sportowego.
Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju!
Do pobrania:
Regulamin zawodów strzeleckich oraz karta zgłoszenia
Wysłano 07 Grudnia 2017

Sukces Stanisława Czombera w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, że Stanisław Czomber, uczeń czwartej klasy Liceum Plastycznego, zajął II miejsce w I Ogólnokrajowym konkursie plastycznym „Kolej w mojej wyobraźni – kiedyś, dzisiaj lub w przyszłości”.
Nasz utalentowany licealista w ramach konkursu wykonał pracę pt. „Czołoarowowizja”. Ucznia do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę w dowolnej technice plastycznej wyobrażającą motyw kolei. W ocenie prac konkursowych jury oceniało następujące aspekty: twórczy charakter dzieła, technika wykonania, poziom plastyczny pracy, oryginalność, samodzielność wykonania pracy, interpretacja, pomysłowość, ogólną estetykę pracy.
Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz” w Warszawie oraz Kolejowe Towarzystwo Kultury w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu! smile smile smile
Wysłano 06 Grudnia 2017

Sukces uczennicy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w turnieju tenisa stołowego

W dniach 4-5 grudnia odbył się turniej tenisa stołowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę w zawodach reprezentowały: Weronika Opaczyk (kl. 2A Policyjne Liceum Ogólnokształcące), Monika Domaros (kl. 1 Liceum Plastyczne) oraz Kinga Megger (kl. 1A Policyjne Liceum Ogólnokształcące). Rywalizacja w zawodach była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie sportowym. Miło nam poinformować, że w klasyfikacji indywidualnej Weronika Opaczyk zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt i będzie reprezentować Słupsk w turnieju wojewódzkim. Bardzo dobrze spisały się również pozostałe zawodniczki - Monika Domaros i Kinga Megger, które zdobyły cenne punkty dla naszej szkoły. Ponadto wysoką lokatę uzyskały nasze uczennice w deblu w składzie: Weronika Opaczyk i Monika Domaros – dziewczyny zajęły ostatecznie 5 miejsce w zawodach. Serdecznie gratulujemy tak rewelacyjnych wyników w turnieju i życzymy wszystkim uczennicom kolejnych sukcesów sportowych. smile smile smile
Wysłano 05 Grudnia 2017

Maraton Pisania Listów w ZSI i SMS

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów organizowany pod patronatem Amnesty International, stowarzyszenia, które działa na rzecz obrony praw człowieka na całym świecie.
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który jest obchodzony 10 grudnia. Miliony osób na całym świecie przyłącza się do tej największej globalnej akcji w obronie praw człowieka.
Młodzież naszej szkoły również chętnie wzięła udział w tym przedsięwzięciu. W tym roku akcję w ZSI i SMS koordynowała Pani Natalia Hendrych i Pan Krzysztof Antonowicz. Uczniowie pisali listy w obronie „więźniów sumienia”, czyli ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi wobec których prawa człowieka są łamane. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży oraz nauczycieli. W naszej szkole można było również obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą praw i wolności człowieka - przygotowaną przez Panią Hendrych.
Wydarzenie było ważną lekcją empatii i tolerancji. Uczniowie poznali problemy współczesnego świata, a także, co ważniejsze, nabrali przekonania, że mogą mieć realny wpływ na poprawę życia ludzi nawet w najdalszych zakątkach globu. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Mamy nadzieję, że dzięki tegorocznemu Maratonowi kolejne osoby zostaną uwolnione a ich prawa zaczną być respektowane.
Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przyłączyli się do akcji. smile smile smile
Wysłano 04 Grudnia 2017

Wielkie brawa dla Wolontariuszy!!!

Możemy być dumni, że mamy w szkole prężnie działającą grupę wolontariuszy uczniów, młodych aktywnych ludzi, pragnących nieść bezinteresowną pomoc. Nasi szkolni wolontariusze pod opieką Pani Marysi Lelakowskiej, w ostatnim czasie bardzo intensywnie działali, angażując się w różnorodne akcje, przedsięwzięcia oraz inicjatywy.
A więc po kolei – w ramach wolontariatu nasi uczniowie uczestniczyli w zbiórce na rzecz słupskiego hospicjum oraz zaangażowali się w akcję „Pomaganie wzmacnia - oddaj krew". Z kolei w końcu listopada młodzież wzięła udział w zbiórce krwi dla Mateusza Morowiaka, który uległ wypadkowi samochodowemu i leży obecnie w słupskim szpitalu. Poza tym cała nasza społeczność szkolna bierze udział w akcji "Polacy - Kresowym Straceńcom" - polegającej na przygotowaniu paczek świątecznych dla polskich dzieci z bardzo ubogich rodzin oraz dzieci z domu dziecka, mieszkających na terenie Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny, a także głównie do ostatnich żyjących na terenie Białorusi i Litwy żołnierzy Armii Krajowej ( i ich najbliższych). Akcja trwa do 6 grudnia. To nie wszystko. - Nasi szkolni wolontariusze zaoferowali swoją pomoc przygotowując w siedzibie słupskiej Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja" 400 paczek dla dzieci, które bawiły się na balu "Mikołaj z Nadzieją" (notabene nasi uczniowie uczestniczyli w tym wydarzeniu).
W najbliższym czasie nasza wspaniała młodzież weźmie również udział w świątecznej zbiórce pieniędzy, z której całkowity dochód przekazany zostanie na dofinansowanie działalności Fundacji Nadzieja, zajmującej się kompleksowym wsparciem niepełnosprawnych dzieci. Zbiórka odbędzie się na terenie CH Jantar.
Doceniamy i ogromnie szanujemy to, że nasi uczniowie są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka, podziwiamy ich za zaangażowanie oraz ogrom serca włożony w ich pracę, za wrażliwość i empatię, za ich całoroczną aktywność oraz gotowość do działania.
smile smile smile
Wysłano 03 Grudnia 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl