Aktualności

Gdański Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Po raz dziesiąty Uniwersytet Gdański gościł maturzystów z województwa pomorskiego uczestniczących w Gdańskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2016. W przedsięwzięciu uczestniczyli również uczniowie Naszej szkoły z klas 3A i 3B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego oraz klasa Medycznego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką wychowawców: pani Anety Łosińskiej i pana Arkadiusza Hermana. Podczas uroczystości otwarcia Salonu, młodzież i nauczycieli przywitali: prof. Arnold Kłonczyński, prorektor Uniwersytetu Gdańskiego, Piotr Kowalczuk - wiceprezydent Gdańska, Irena Łaguna -dyrektor OKE w Gdańsku i Waldemar Siwiński - prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Młodzież z całego województwa tłumnie uczestniczyła w wykładach ekspertów OKE w Gdańsku na temat matury 2017 oraz swoją ofertę studiów przedstawili pomorskim maturzystom uczelnie z regionu i z całej Polski. Była to wyjątkowa okazja do zapoznania się z zasadami rekrutacji, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania. Tradycyjnie oblegane były stoiska Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i Perspektyw, gdzie goście Salonu mogli odbierać gratisowe egzemplarze Informatora dla Maturzystów 2017. Mnóstwo osób zrobiło sobie zdjęcia z rekinem "pracującym" w stoisku Szkoły Głównej Handlowej, a także pozowało do fotografii z zabawnymi rekwizytami w stoisku WSB. Podobnie jak w poprzednich latach, podczas Gdańskiego Salonu Maturzystów działał punkt konsultacyjny poradni psychologiczno-pedagogicznej, w którym doradcy pomogli uczniom określić ich predyspozycje i udzielili fachowych porad. Nasi maturzyści wrócili pełni emocji i planów na przyszłość, które na pewno stały się bardziej precyzyjne. Niektórzy utwierdzili się we wcześniej już podjętych decyzjach, a niektórzy otrzymali cenne wskazówki. Jednym słowem, wszyscy mają już o czym myśleć.
smile
Wysłano 03 Października 2016

Magdalena Majewska uczestnikiem V Europejskiego Festiwalu Studenckiego „Wspaniałe są nasze przyjaźnie!”

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica trzeciej klasy Liceum Plastycznego Magdalena Majewska była uczestnikiem V Europejskiego Festiwalu Studentów Rusycystów. W malowniczo położonym nad Morzem Czarnym bułgarskim kurorcie Kamczija miała miejsce piąta odsłona Europejskiego Festiwalu Studenckiego „Wspaniałe są nasze przyjaźnie!”. Kamczija to niezwykle urokliwe, oddalone zaledwie o 25 km na południe od Warny i położone nad Morzem Czarnym miasteczko. Znajdujący się w nim Kompleks Sanatoryjno-Uzdrowiskowy stał się miejscem festiwalowych prezentacji.
Festiwal studencki stał się dla młodych ludzi znakomitą okazją do poznania swoich rówieśników-rusycystów z całej Europy, do zawiązania nowych znajomości, przyjaźni. Organizatorzy przygotowali dla uczestników festiwalu szereg zajęć kształtujących kompetencje językowe, kulturowe i komunikacyjne. Dzięki licznym konkursom, quizom i warsztatom tematycznym uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie języka, literatury i kultury rosyjskiej. Młodzi ludzie z całej Europy mieli również okazje do wykazania się umiejętnościami artystycznymi. Tydzień spędzony nad Morzem Czarnym był również okresem wyjątkowych spotkań z bułgarską kulturą, architekturą i historią.
smile
Wysłano 29 Września 2016

Wycieczka autokarowa do Sztokholmu

Zapraszamy serdecznie do udziału w wycieczce autokarowej do Sztokholmu (bez rowerów!!!)
Termin: 29.11-1.12.16 (wtorek-czwartek)
Cena: 449zł
Zaliczka: 150zł (do środy 5.10.16)

W cenie przejazd autokarem firmy Albatros ze Słupska do Gdańska na terminal PŻB (Westerplatte), miejsce w kajucie 4-osobowej, rejs promem, 2x śniadanie, 2x obiadokolacja, drożdżówki w trakcie zwiedzania, ubezpieczenie, opłata ekologiczna, lekcja morska na promie, zabawa andrzejkowa, konkursy z nagrodami, opieka przewodnika i pilota, zwiedzanie najciekawszych miejsc w Sztokholmie z przewodnikiem (centrum miasta, zamek królewski, zabytkowy słynny ratusz miejski - to tu sa wręczane nagrody Nobla,
najmniejszy pomnik świata-chłopiec, który patrzy na księżyc, zabytkowe nabrzeże, port, marina,wizyta w słynnym muzeum Galeonu Vasa i inne atrakcje (dyskoteki, konkursy,kino na promie itp).
Zapraszamy również do udziału w wycieczce rodziców i nauczycieli. Koszt udziału osoby dorosłej to 595 zł.

Uczestnicy musza mieć ważny paszport lub dowód osobisty i kartę EKUZ (NFZ).

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej info, zgody na wyjazd: D.Narożna (WF) tel: 604 222 887
Zapraszamy
Wysłano 29 Września 2016

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny ''Matematyka w obiektywie''

Uniwersytet Szczeciński organizuje Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie”. Konkurs, organizowany cyklicznie od roku 2010, ma na celu połączenie świata kultury wizualnej z nauką, popularyzowanie i rozwijanie wiedzy oraz kultury matematycznej, przełamanie barier przed matematyką.
Tematyka : matematyka w przyrodzie martwej i ożywionej, geografii, architekturze, sztuce.
Zgłoszenie on – line: fotografie o walorach poznawczych, dydaktycznych, estetycznych wraz z tytułami i opisami należy przesłać w terminie do dnia 31 października br.
Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie internetowej konkursu : www.mwo.usz.edu.pl.
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału.
Wysłano 20 Września 2016

Akcja "Sprzątanie świata"

Dnia 16 września br. uczniowie ZSI zmierzyli się z niebagatelnym obowiązkiem nie tylko każdego ekologa, ale i wszystkich zamieszkujących naszą cudowną planetę Ziemię. Tego dnia uczniowie z zaangażowaniem oczyścili teren od ulicy Matejki do ulicy Grottgera. Coroczna akcja "Sprzątanie świata" uświadamia, jak wiele niepotrzebnych śmieci zalega skwery, trawniki, place oraz wokół domów mieszkalnych. Cieszymy się, że okolica została uwolniona choć w niewielkim stopniu od zbędnego plastiku, porzuconych butelek czy kilogramów papieru. Pełne worki złożone przed szkołą pokazały skalę zanieczyszczenia nawet tak małego obszaru. Dbajmy o naszą krainę, a odpłaci się nam swoim naturalnym pięknem...
Wysłano 18 Września 2016

Spotkanie z pisarką Jolantą Nitkowską - Węglarz

Uczniowie ZSI mieli szczególną okazję spotkać się z publicystką i pisarką baśni dla dzieci i dorosłych, panią Jolantą Nitkowską - Węglarz. Twórczość autorki oscyluje wokół legend Pomorza, Bałtyku i ziemi słupskiej. Ciekawe baśnie, bajki i bajeczki mogą z powodzeniem zainteresować nie tylko dzieci i młodzież, ale i starszych odbiorców, którym nieobcy jest obszar graniczący z Morzem Bałtyckim i lokalny koloryt naszej małej ojczyzny - Słupska. Oprócz legend, znajdziemy tu również fakty historyczne dotyczące tego regionu.
Nietuzinkowa osobowość pani Jolanty zachwyciła wszystkich obecnych na prelekcji, która okazała się inspiracją do zgłębienia tajemnic twórczości autorki. Uczniowie Liceum Plastycznego zostali wyróżnieni, mogąc przyczynić się do sukcesu kolejnego zbioru baśni, a to za sprawą ilustracji, które będą ich udziałem. Nie lada wyzwanie dla naszych najbardziej utalentowanych rysowników, ale i ciekawe doświadczenie artystyczne. Dziękujemy pani Nitkowskiej - Węglarz za interesujący wykład i z niecierpliwością oczekujemy na wydanie nowych baśni, tym razem opatrzonych ilustracjami uczniów Liceum Plastycznego.
Wysłano 18 Września 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl