Aktualności

Projekt "Młodzi patrzą na trzeźwo"

8 października 2014r. odbyły się zajęcia prowadzone przez pana Grzegorza Śliwińskiego z Fundacji Zielony Liść. Zajęcia były elementem projektu Młodzi patrzą trzeźwo. W czasie zajęć prowadzący zaprezentował arcyciekawy i dający do myślenia film. Wykorzystał także symulator nietrzeźwości (alkogogle). Jedna para alkogogli pozostała w szkole.
Celem projektu jest zwrócenie uwagi młodych osób na to, że alkohol jest jedną z przyczyn wypadków drogowych. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest wypadek, jakie są jego rodzaje i statystyki odnośnie wypadków drogowych. Zapoznali się też z obrazem życia po traumie, ze skutkami niepełnosprawności oraz kosztami społecznymi i skutkami prawnymi wypadków. Uczniowie mieli okazję zaołożyć alkogogle, które imitowały upojenie alkoholem i poczuć trudność poruszania się będąc "pod wpływem". Nietrudno sobie wyobrazić wrażenia z tego niecodziennego doświadczenia. Ogólnopolską akcją interesowały się również media. Odwiedzili nas dziennikarze z Rada Koszalin i RMF MAXX. Zainteresowanym przesyłamy
link do audycji radia Koszalin:
http://www.radio.slupsk.pl/pl/artykul/ogladaja-swiat-przez-alkogogle.7471.html oraz fotogalerii.
Zajęcia zorganizowała Małgorzata Siupik - pedagog szkolny, za co serdecznie dziękujemy.
Wysłano 13 Października 2014

Wystawa "Bożki słowiańskie"

Dnia 23 września uczniowie klasy III Liceum Plastycznego uczestniczyli w wernisażu wystawy "Bożki słowiańskie" zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej Diament przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo-Koło w Słupsku oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku. Projekt Bożki słowiańskie został zrealizowany na przełomie stycznia i lutego 2014r. w pracowni technik różnych Warsztatu Terapii Zajęciowej Diament. W jego ramach powstało 21 portretów fotograficznych, przedstawiających luźne wyobrażenia mitycznych postaci. Uczniowie mogli podziwiać nie tylko fotograficzne obrazy bożków, ale też film prezentujący reprodukcje prac plastycznych wraz z inspirującymi komentarzami zdjęć. Jak widać, uczniowie LP starają się być obecni wszędzie tam, gdzie sztuka daje znać o sobie, niezależnie od form jej wyrazu artystycznego. Zdjęcia w fotogalerii.
Wysłano 01 Października 2014

"Pociąg do kultury"

Od września 2013r. do czerwca 2014r. młodzież z Liceum Plastycznego uczestniczyła w wystawach, wernisażach organizowanych przez Basztę Czarownic, Galerię Współczesną oraz Centrum Aktywności Twórczej. Chętnie brała udział w spotkaniach multimedialnych organizowanych przez Krzysztofa Tomasika. Jednak okazło się, że to zbyt mało, aby zdobyć statuetkę Maszynisty Roku zaprojektowaną przez panią Danutę Rosa. Mamy jednak nadzieję, że zmobilizowani porażką i zaprawieni w bojach artystycznych osiągniemy upragniony sukces za rok!!! Zapraszamy do
fotogalerii.
Wysłano 01 Października 2014

"Witkacy cacy cacy" i my!

Słupsk, jako miasto chlubiące się największą kolekcją portretów Stanisława Ignacego Witkiewicza skutecznie zadbało o wciąż niegasnący wizerunek artysty. Od 19 września oczy mieszkańców miasta cieszą kolejne reprodukcje obrazów Witkacego, które tym razem znalazły swoje miejsce na blokach przy ul. 3 Maja. Swoją cegiełkę dołożyli również uczniowie Liceum Plastycznego, którzy zaangażowali się w projekt "Astrofaza Witkacego" i od początku lipca wraz z grupą Witkacy cacy cacy przygotowywali się do happeningu poprzedzającego ekspozycję dzieł artysty. Pokaz ogni i fajerwerków dostarczył wszystkim obecnym wiele pozytywnych emocji i uświetnił uroczystość. Uczniowie klasy I i II LP stworzyli kostiumy artystyczne do 12 znaków zodiaku Witkacego, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem. - Uważam, że Słupsk to piękne miasto, dla którego sztuka Witkacego od zawsze była wizytówką. Cieszę się, że ten artysta jest ciagle żywy poprzez właśnie tego typu imprezy - mówi uczennica klasy II LP, Maja Olech. A zatem, Evviva l'arte! wink Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 01 Października 2014

Wizyta angielskich policjantów

Dnia 17.09.2014 nasza szkoła miała zaszczyt gościć czwórkę policjantów, którzy przebywali na wymianie w Komendzie Policji w Słupsku. W spotkaniu udział wzięły dwie klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, IIIA oraz IIIC. Towarzyszyła im dyrekcja oraz dwoje nauczycieli, pani Karolina Matkowska oraz pan Arkadiusz Herman. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem dopytywali o zasady pracy angielskiej policji oraz bardzo uważnie słuchali gości. Angielscy policjanci zapoznali naszych uczniów z systemem pracy w ich kraju, opowiedzieli o warunkach, jakie należy spełnić, aby pracować w angielskiej policji. Sami natomiast byli zaskoczeni naszą szkoła. W ich kraju nie ma szkół średnich o profilu policyjnym. Po spotkaniu uczniowie pod opieką nauczyciela języka angielskiego udali się do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, gdzie trwały ćwiczenia ewakuacyjne w razie podłożenia bomby. Nasi angielscy goście, jak i uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania, a wspólne zainteresowania stały się głównym tematem rozmów, które uczniowie z pewnością zapamiętają na długi czas. Zdjęcia ze spotkania w fotogalerii.
Wysłano 30 Września 2014

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty!!!

Zgodnie z rytuałem ogólnopolskim, Zespół Szkół Informatycznych rozpoczął Rok Szkolny 2014/2015. Uroczystość odbyła się tradycyjnie na auli szkolnej w kilku odsłonach. W części pierwszej pani dyrektor Monika Stępnik powitała tych uczniów, którzy dopiero przekroczyli progi naszej szkoły, życząc im najlepszych wyników w nauce, ale też wspaniałych przyjaźni i miłej atmosfery podczas zajęć. Nauczycielom natomiast życzyła cierpliwości smile oraz efektywnej inwencji twórczej. Uczniowie klas starszych zostali powitani przez panie wicedyrektor: Anetę Łosińska i Maję Frąckowiak. Z refleksją przypomniały o upływającym czasie i zbliżającym się egzaminie maturalnym. Przez aulę przeszedł dreszcz emocji... Jednak mimo to, wszyscy z nową energią przystąpili do kolejnego roku szkolnego. Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 03 Września 2014

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl