Aktualności

Uczniowie PLO na zajęciach w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu

Uczniowie klasy 3 B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami, Panami: Krzysztofem Straszakiem i Robertem Zającem, udali się na wycieczkę do Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Celem wizyty było zapoznanie uczniów klasy maturalnej z organizacją i funkcjonowaniem uczelni wyższej oraz ofertą edukacyjną WSAiB. Uczniowie zostali przywitani przez panią Magdalenę Czaję - kierownik Działu Rekrutacji WSAiB, a następnie wzięli udział w krótkim spotkaniu z pracownicami Działu Rekrutacji. W dalszej kolejności uczniowie uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach z kryminalistyki. Zajęcia prowadził kierownik Katedry Bezpieczeństwa pan dr Wojciech Wosek. W niezwykle ciekawy sposób i z wielkim zaangażowaniem przybliżył uczniom problematykę szeroko rozumianych śladów kryminalistycznych. Uczestnicy zajęć mieli możliwość praktycznego zabezpieczania śladów - między innymi linii papilarnych. Na zakończenie wizyty uczniowie zwiedzili budynek uczelni. Wszyscy byli zaskoczeni wielkością oraz wyposażeniem sali przystosowanej do prowadzenia zajęć z zakresu taktyki i techniki interwencji. Część uczniów wydawała się zachęcona do studiowania kryminalistyki. Tak więc jeszcze tylko matura i można rozglądać się za wybranymi uczelniami i wymarzonymi kierunkami studiów. smile smile smile
Wysłano 17 Grudnia 2017

Uczniowie ZSI z tytułem Finalisty Drużynowego Konkursu Naukowo-Technicznego EKOTECH 2017

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych bardzo dobrze zaprezentowali się w finale ogólnopolskiego Drużynowego Konkursu Naukowo-Technicznego EKOTECH 2017, zdobywając zaszczytny tytuł Finalisty. Finałowe rozstrzygnięcie odbyło się w Instytucie Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku. Naszą szkołę reprezentowały aż dwie drużyny, w skład których wchodzili następujący uczniowie: I drużyna: Daniel Brongoszewski, Michał Stępnik, Oskar Szczepański, II drużyna: Szymon Zając, Artsem Shlapak, Jordan Fiszka. Młodzież do konkursu przygotowała Pani Grażyna Linder.
Finaliści musieli zmierzyć się częścią teoretyczną i zadaniami praktycznymi. W części teoretycznej uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące energetyki odnawialnej oraz energetyki konwencjonalnej. Część praktyczna polegała na zaprezentowaniu modelu wiatraka opisanego w projekcie technicznym oraz wykonaniu pomiarów mających na celu wyznaczenie mocy skonstruowanych urządzeń.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Organizatorzy byli pod wrażeniem rozwiązań konstrukcyjnych wszystkich drużyn. Wszyscy otrzymali nagrody i zdobyli doświadczenie w pracy inżynierów, począwszy od planowania, aż po konstrukcję urządzenia.
Celem Konkursu Naukowo-Technicznego EKOTECH 2017 jest promocja wiedzy o odnawialnych źródłach energii wśród młodzieży.
Serdecznie gratulujemy finalistom! smile smile smile
Wysłano 14 Grudnia 2017

Pani Monika Skwarek wśród najlepszych nauczycieli Pomorza! Gala plebiscytu "Nauczyciel na medal"

W dniu wczorajszym w gdańskim Teatrze Wybrzeże odbyła się Gala plebiscytu "Nauczyciel na medal". Podczas uroczystości wyróżniono najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych pedagogów z Pomorza. Miło nam poinformować, że w tym gronie znalazła się Pani Monika Skwarek, nasza nauczycielka matematyki, która w plebiscycie "Nauczyciel na medal” zajęła III miejsce w Słupsku w kategorii „Nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej”.
Podczas uroczystego podsumowania pomorskiego plebiscytu nasza Szanowna laureatka odebrała pamiątkowy dyplom z rąk Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego. Miłym zwieńczeniem gali okazał się spektakl „Fahrenheit 451”, w którym główną rolę zagrała aktorka Katarzyna Figura. Pokłosiem uroczystości była też interesująca konferencja dla nauczycieli pt. "Media społecznościowe a edukacja" w Filharmonii Bałtyckiej.
Plebiscyt „Nauczyciel na medal“ to inicjatywa, dzięki której można pokazać społeczeństwu rolę nauczyciela, jego sukcesy i to, czym w istocie się zajmuje na co dzień. Cieszymy się ogromnie, że nasza nauczycielka znalazła się w gronie najlepszych nauczycieli Pomorza. - Pani Monika nie tylko doskonale przekazuje wiedzę, lecz także ma umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, cieszy się sympatią, autorytetem i szacunkiem.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! smile smile smile
Wysłano 13 Grudnia 2017

Wizyta uczniów Medycznego Liceum Ogólnokształcącego w słupskim szpitalu

Uczniowie klasy 2 i 3 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili blok operacyjny Słupskiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka.
Uczniowie odwiedzający blok operacyjny musieli od samego początku wizyty przestrzegać rygorystycznych norm postępowania aseptycznego, które w maksymalnym stopniu ogranicza lub zapobiega rozprzestrzenianiu się zakażeń w tak wrażliwym miejscu. Zmiana odzieży i obuwia w tak zwanej śluzie, na specjalne stroje, była więc wymagana. Czystość a często sterylność jest ważnym elementem funkcjonowania bloku operacyjnego, licealiści mogli się o tym przekonać oglądając specjalne umywanie służące przygotowaniu się lekarzy i pielęgniarek do zabiegów operacyjnych.
W dalszej części wizyty uczniowie odwiedzili poszczególne sale operacyjne, na których przeprowadzane są zabiegi operacyjne w obrębie jamy brzusznej, kręgosłupów kości czy czaszki człowieka. Mogli zapoznać się z wysokospecjalistyczną aparaturą medyczną umożliwiającą wykonywanie zabiegów, taką jak: stoły operacyjne, aparaty do RTG , aparaty do znieczuleń czy narzędzia chirurgiczne.
Wizyta oprócz wymiaru czysto edukacyjnego miała za zadanie uświadomić złożoność funkcjonowania tego specjalistycznego oddziału szpitalnego, oraz specjalnych praw rządzących blokiem operacyjnym, była również okazją na złapanie przysłowiowego bakcyla przez uczniów Liceum. smile smile smile
Wysłano 12 Grudnia 2017

Zuzanna Tomińska finalistką ogólnopolskiego konkursu „Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2017”

Miło nam poinformować, że Zuzanna Tomińska, uczennica drugiej klasy Liceum Plastycznego została finalistką jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu „Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2017”.
Praca konkursowa naszej utalentowanej uczennicy zostanie zaprezentowana w 2018 roku na wystawie „Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2017” w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie. Naszą finalistkę do konkursu przygotowała Pani Ania Wojcieszek.
Konkurs był kierowany do artystów uprawiających karykaturę i rysunek satyryczny, a także do studentów wyższych szkół artystycznych. Przedmiotem konkursu są prace o charakterze satyryczno-humorystycznym i karykatury, które powstały lub powstaną w ciągu 2017 lub na początku 2018 roku i nie były dotychczas nagrodzone w innych konkursach.
Organizatorem całorocznego ogólnopolskiego konkursu „Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2017” jest Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
smile smile smile
Wysłano 09 Grudnia 2017

Akcja „Polacy - Kresowym Straceńcom”

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego włączyli się w akcję “Polacy – Kresowym Straceńcom” polegającą na przygotowaniu paczek świątecznych dla polskich dzieci z bardzo ubogich rodzin oraz dzieci z Domu Dziecka żyjących na terenie Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny a także ostatnich żyjących na terenie Białorusi i Litwy żołnierzy Armii Krajowej ( i ich najbliższych).
W ramach akcji nasi wspaniałomyślni uczniowie zorganizowali zbiórkę produktów spożywczych o długim terminie ważności, środków czystości, zabawek, upominków oraz słodyczy, a następnie przygotowali paczki świąteczne, które powędrują do rodzin w potrzebie żyjących na terenie Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny, oraz byłych żołnierzy Armii Krajowej mieszkających na Białorusi i Litwy. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwała Pani Maria Lelakowska, opiekunka szkolnego wolontariatu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji “Polacy – Kresowym Straceńcom”.
smile smile smile
Wysłano 08 Grudnia 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl