Aktualności

Wizyta uczniów Medycznego Liceum Ogólnokształcącego w słupskim szpitalu

Uczniowie klasy 2 i 3 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili blok operacyjny Słupskiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka.
Uczniowie odwiedzający blok operacyjny musieli od samego początku wizyty przestrzegać rygorystycznych norm postępowania aseptycznego, które w maksymalnym stopniu ogranicza lub zapobiega rozprzestrzenianiu się zakażeń w tak wrażliwym miejscu. Zmiana odzieży i obuwia w tak zwanej śluzie, na specjalne stroje, była więc wymagana. Czystość a często sterylność jest ważnym elementem funkcjonowania bloku operacyjnego, licealiści mogli się o tym przekonać oglądając specjalne umywanie służące przygotowaniu się lekarzy i pielęgniarek do zabiegów operacyjnych.
W dalszej części wizyty uczniowie odwiedzili poszczególne sale operacyjne, na których przeprowadzane są zabiegi operacyjne w obrębie jamy brzusznej, kręgosłupów kości czy czaszki człowieka. Mogli zapoznać się z wysokospecjalistyczną aparaturą medyczną umożliwiającą wykonywanie zabiegów, taką jak: stoły operacyjne, aparaty do RTG , aparaty do znieczuleń czy narzędzia chirurgiczne.
Wizyta oprócz wymiaru czysto edukacyjnego miała za zadanie uświadomić złożoność funkcjonowania tego specjalistycznego oddziału szpitalnego, oraz specjalnych praw rządzących blokiem operacyjnym, była również okazją na złapanie przysłowiowego bakcyla przez uczniów Liceum. smile smile smile
Wysłano 12 Grudnia 2017

Zuzanna Tomińska finalistką ogólnopolskiego konkursu „Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2017”

Miło nam poinformować, że Zuzanna Tomińska, uczennica drugiej klasy Liceum Plastycznego została finalistką jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu „Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2017”.
Praca konkursowa naszej utalentowanej uczennicy zostanie zaprezentowana w 2018 roku na wystawie „Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2017” w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie. Naszą finalistkę do konkursu przygotowała Pani Ania Wojcieszek.
Konkurs był kierowany do artystów uprawiających karykaturę i rysunek satyryczny, a także do studentów wyższych szkół artystycznych. Przedmiotem konkursu są prace o charakterze satyryczno-humorystycznym i karykatury, które powstały lub powstaną w ciągu 2017 lub na początku 2018 roku i nie były dotychczas nagrodzone w innych konkursach.
Organizatorem całorocznego ogólnopolskiego konkursu „Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2017” jest Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
smile smile smile
Wysłano 09 Grudnia 2017

Akcja „Polacy - Kresowym Straceńcom”

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego włączyli się w akcję “Polacy – Kresowym Straceńcom” polegającą na przygotowaniu paczek świątecznych dla polskich dzieci z bardzo ubogich rodzin oraz dzieci z Domu Dziecka żyjących na terenie Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny a także ostatnich żyjących na terenie Białorusi i Litwy żołnierzy Armii Krajowej ( i ich najbliższych).
W ramach akcji nasi wspaniałomyślni uczniowie zorganizowali zbiórkę produktów spożywczych o długim terminie ważności, środków czystości, zabawek, upominków oraz słodyczy, a następnie przygotowali paczki świąteczne, które powędrują do rodzin w potrzebie żyjących na terenie Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny, oraz byłych żołnierzy Armii Krajowej mieszkających na Białorusi i Litwy. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwała Pani Maria Lelakowska, opiekunka szkolnego wolontariatu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji “Polacy – Kresowym Straceńcom”.
smile smile smile
Wysłano 08 Grudnia 2017

Matematyka z Mikołajem 2017

Gry planszowe są miłą odskocznią od codzienności, świetną formą spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym lub wśród znajomych. Można przy nich poćwiczyć szare komórki, wspólnie się pośmiać oraz pogłówkować. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie - mali i duzi, miłośnicy rywalizacji i współpracy, pasjonaci matematyki, entuzjaści historii. Można zagrać szybką partię w 15 minut lub spędzić przy planszy pół dnia. By zachęcić do takiej formy spędzania wolnego czasu, 6 grudnia z okazji Mikołajek w naszej szkole zorganizowano już po raz trzeci Matematykę z Mikołajem. W zabawie udział wzięli uczniowie z różnych kierunków kształcenia w ZSI. O godzinie 8 rano do sali nr 7 przybyli członkowie zespołu „Uczeń zdolny, nie znaczy inny” - działającego w naszej szkole, specjaliści od Domino, Rummikuba, Triominos, Digita, Remika liczbowego, Geniusza Go, Jengi, Tnagramów oraz Callisto. Uczniowie ci odpowiadali za porządek oraz zasady fair-play przy danym stole. I tak nasza wspaniała młodzież w miłej atmosferze świątecznej integrowała się, ćwicząc logiczne myślenie.
Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwali organizatorzy – Panie: Monika Skwarek, Maria Lelakowska i Agnieszka Kałuża - Horbaczewska. Za przygotowanie imprezy od strony technicznej należą się pochwały dla członków zespołu „Uczeń zdolny nie znaczy inny” oraz uczniom - Magdalenie Kępczyńskiej i Krystianowi Kąkel z klasy 2A PLO, a także Alicji Malek i Krystianowi Berlińskiemu z klasy 3 TW.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie i oczywiście zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku. smile smile smile
Wysłano 07 Grudnia 2017

III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

Policyjne Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zaprasza młodzież gimnazjalną do udziału w III Zawodach Strzeleckich o Puchar Dyrektora PLO w Słupsku.
Trzecia edycja zawodów strzeleckich odbędzie się 21 grudnia. Początek turnieju o godzinie 12.00. Zawody odbędą się na Strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ul. Zamiejskiej 30 w Słupsku.
W turnieju wezmą udział reprezentacje wystawione przez szkoły gimnazjalne z terenu powiatu słupskiego i miasta Słupsk. Każda szkoła gimnazjalna może wystawić jedną reprezentację, składającą się z czterech zawodników. Zawody odbędą się w konkurencji karabin pneumatyczny, postawa stojąca, odległość 10 metrów. Organizator zabezpiecza broń i amunicję dla wszystkich zespołów.
Celem turnieju jest promowanie strzelectwa wśród uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu słupskiego i miasta Słupsk, integracja młodzieży szkolnej oraz popularyzacja strzelectwa sportowego.
Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju!
Do pobrania:
Regulamin zawodów strzeleckich oraz karta zgłoszenia
Wysłano 07 Grudnia 2017

Sukces Stanisława Czombera w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, że Stanisław Czomber, uczeń czwartej klasy Liceum Plastycznego, zajął II miejsce w I Ogólnokrajowym konkursie plastycznym „Kolej w mojej wyobraźni – kiedyś, dzisiaj lub w przyszłości”.
Nasz utalentowany licealista w ramach konkursu wykonał pracę pt. „Czołoarowowizja”. Ucznia do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę w dowolnej technice plastycznej wyobrażającą motyw kolei. W ocenie prac konkursowych jury oceniało następujące aspekty: twórczy charakter dzieła, technika wykonania, poziom plastyczny pracy, oryginalność, samodzielność wykonania pracy, interpretacja, pomysłowość, ogólną estetykę pracy.
Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz” w Warszawie oraz Kolejowe Towarzystwo Kultury w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu! smile smile smile
Wysłano 06 Grudnia 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl