Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października przedstawiciele SU z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyli wszystkim nauczycielom życzenia i wręczyli drobne upominki. W auli szkolnej został rozstrzygnięty konkurs "na najsympatyczniejszego nauczyciela roku 2016". 3 miejsce ex aequo zajęli pani Karolina Matkowska i pan Krzysztof Straszak, 2 miejsce - pani Monika Skwarek i 1 miejsce - pan Marcin Kisielewski. Uroczystość uprzyjemnił występ gimnazjalistów oraz uczniów z klasy 2A PLO, którzy pod kuratelą pani Karoliny Pery przedstawili ciekawy repertuar. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, a wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy owocnej pracy i samorealizacji w tym pięknym zawodzie.
Wysłano 17 Października 2016

"Pomaganie wzmacnia"

We wrześniu uczniowie ZSI i SMS przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz naszego ulubionego pana informatyka, aby wspomóc go w chorobie, z jaką się zmaga. Nad całą zbiórką czuwała pani Maria Lelakowska - opiekun SU. Udało nam się zebrać łącznie 1366 zł. Fundusze zostały przekazane panu Danielowi dnia 14 października. Dziękujemy wszystkim wychowawcom czuwającym nad zbiórką oraz wszystkim klasom i darczyńcom, którzy włączyli się do akcji, a panu Danielowi życzymy powrotu do zdrowia smile
Wysłano 17 Października 2016

Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni Nauczyciele! Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy podziękować Państwu za pasję i entuzjazm w tworzeniu jak najlepszej jakości pracy naszej placówki. Życzymy, aby wszystkie dni w roku szkolnym były radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację oraz wychowanie młodzieży. Wszystkim Naszym Pracownikom Oświaty pragniemy złożyć życzenia radości i satysfakcji z pracy, dumy z wychowanków oraz powodzenia w życiu osobistym.

Dyrekcja Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku
smile
Wysłano 14 Października 2016

Warsztaty artystyczne w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Uczniowie Liceum Plastycznego cyklicznie odwiedzają Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W tym roku, od 2 do 7 października do tego wyjątkowego zakątka Polski zawitali uczniowie klasy 3 i 4 LP. Wszyscy wraz z opiekunami; panią Julitą Rzeppką oraz panią Eweliną Walczak, wzięli udział w warsztatach artystycznych, w których dyscypliną wiodącą była oczywiście rzeźba. Wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności lepienia z gliny szamotowej oraz sprawności toczenia naczyń na kole garncarskim, co wbrew pozorom okazało się nie lada trudnym, acz fascynującym zajęciem wink. W wolnych chwilach uczniowie mieli okazję podziwiać zabytkowe obiekty wchodzące w cały kompleks CRP oraz wziąć udział w plenerach malarskich, fotograficznych i rysunkowych. W tej materii największym zainteresowaniem cieszyła się Galeria "Oranżeria", gdzie uczniowie oddali się uwiecznianiem na papierze szklanego wystroju galerii. Oprócz intensywnych zajęć warsztatowych, uczniowie mogli podziwiać też wnętrza neorenesansowego pałacu malarza, Józefa Brandta, Galerię "Kaplica", w której wystawiono dzieła rzeźbiarzy związanych w przeszłości z Orońskiem oraz Galerię "Wozownia", tzw. galerię jednego dzieła, gdzie zobaczyli "Ukon" - monumentalny obiekt rzeźbiarski z drewna i stali autorstwa Magdaleny Abakanowicz. Główną jednak atrakcją dla młodych artystów z Liceum Plastycznego była wystawa dzieł jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy na świecie, Tony'ego Cragga, który wraz z kilkoma innymi brytyjskimi artystami, takimi jak Antony Gormley, Anish Kapoor czy Mark Wallinger, współtworzy potęgę współczesnej rzeźby angielskiej. Tony Cragg to laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody Turnera w Londynie. Nie można również pominąć samego obiektu parkowego w Orońsku, zwanym Ogrodem Rzeźby Współczesnej. Na 13 hektarach bowiem zostało rozmieszczonych wiele znakomitych rzeźb i prac plenerowych różnych utalentowanych rzeźbiarzy. Wyjazd naszych młodych artystów do Orońska okazał się bardzo owocnym w eksponaty własnoręcznie wyrzeźbione, które niebawem będziemy mogli oglądać na wystawie zorganizowanej przez szkołę. Uczniowie powrócili pełni wrażeń, bogatsi w doświadczenia artystyczne oraz wiedzę, którą z pewnością wykorzystają w dalszej pracy twórczej.
Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 12 Października 2016

Dzień Chłopaka

Jak co roku w naszej szkole dnia 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego składały życzenia naszym przesympatycznym chłopakom oraz wręczały słodkości. Dodatkową "atrakcją" dla chłopców było zwolnienie ich z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek, pod warunkiem jednak, że każdy z nich będzie miał na sobie krawat. Zdecydowana większość uczniów płci męskiej zadbała, aby być wolnym od wszelkich "niedogodności" szkolnych i przyszła pod krawatem smile
Wysłano 10 Października 2016

Sukces uczennic Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w sztafetowych biegach przełajowych

W dniu 4 października na terenie Lasku Północnego odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. W jesiennej scenerii, na trudnej trasie crossowej liczącej ok. 900m, rywalizowali ze sobą uczniowie ze słupskich szkół o różnym szczeblu edukacji. Miło nam poinformować, ze reprezentacja dziewcząt z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce w zawodach spośród wszystkich startujących szkół ponadgimnazjalnych w Słupsku. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Bobko Paulina, Burda Wiktoria, Maszke Katarzyna, Grzegorzewska Oliwia, Kępczyńska Magdalena, Kolska Klaudia – wszystkie z 1A PLO, Kadłubańska Wiktoria i Welzandt Daria z 1B PLO, Nowicka Alicja i Tabaka Adrianna z 2A PLO, Barska Kamila z 2B PLO oraz Kasprzyk Alicja, Kuryło Sara, Krawczyk Nikola z 3A PLO i Kołodziejska Joanna 3B PLO.
Gratulujemy wszystkim startującym uczennicom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
smile
Wysłano 04 Października 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl