Aktualności

Miedzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

Do 26 listopada trwają zapisy chętnych do udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do swoich nauczycieli matematyki lub szkolnego koordynatora Konkursu, pani Agnieszki Kałuży - Horbaczewskiej.
Skrócony harmonogram konkursu:
19 marca 2015 r. - przeprowadzenie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur 2015"
od 12 maja 2015 r. - przedstawienie wyników konkursu
do 30 maja 2015 r. - wręczenie nagród i dyplomów

Zapraszamy!
Wysłano 02 Listopada 2014

Geocaching z udziałem ZSI

W sobotę 25.10.2014r. grupa młodzieży z ZSI uczestniczyła w spotkaniu informującym, na czym polega zabawa w geocaching. A jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest zwykle znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego "geocache") i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Prowadzącym trasę był pan Piotr Grzebieniak, który skompletował fajną drużynę ze szkoły. Zabawa w geocaching posiada nie tylko walory edukacyjne, lecz również sportowe, bowiem, aby dojść do wyznaczonych punktów, często należy wykazać się nie lada umiejętnościami wspinaczki, jak i kondycją fizyczną. Uczniowie poznali miejsca, o których do tej pory nie wiedzieli; m.in.: 24 stuletnie lipy w Bierkowie, gotycki kościół w Zębowie oraz Letni domek Baby Jagi. Trasa liczyła 20,5km. Uczniowie wykazali się bystrością umysłu i sprawnością sportową. Jak widać, nie uciekają od wyzwań!!!
link do trasy:
http://www.trasygps.com/trasy/pokaz/2550/Zabawa_z_geocaching/
oraz
zdjęcia.
Wysłano 28 Października 2014

Spódnice "Plastyka" na Nowobramskiej

W ramach ożywienia miasta Słupska, uczniowie Liceum Plastycznego pod kierownictwem artystycznym pani Julity Rzeppki we współpracy m.in. ze Stowarzyszeniem Aktywne Pomorze przygotowują się do Dnia Spódnicy. Oprócz kulturalnej aktywizacji centrum Słupska, akcja ma na celu pobudzenie ekoświadomości wśród słupszczan. Spódnice naszych plastyczek powstaną na warsztatach upcyklingu z materiałów niepotrzebnych i nieużywanych. Akcję promuje gazetowa spódnica, której pomysłodawczynią jest uczennica, Dominika Krzysiak. Modelki w ekospódnicach zostaną fantazyjnie uczesane przez mistrza rękodzieła, Piotra Ejsmonda. Pomocną dłoń zaoferował również słupski projektant, Łukasz Sieniuć - Więckowski. Pokaz spódnic recyklingowych odbędzie sie dnia 30 października przy ulicy Nwobramskiej 2, w kawiarni Kafeina. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00. Mamy nadzieję, że nasze dziewczyny skutecznie przyczynią się do tego, aby Słupsk zatętnił życiem artystycznym. Zapraszamy!!!
Wysłano 24 Października 2014

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku, w ramach uroczystości związanych z Dniem Edukacji Narodowej uczniowie, pod przewodnictwem pani Aldony Gojlik- Dobrosielskiej, przygotowali galę dla kadry nauczycielskiej. Tym razem aula szkolna rozbrzmiewała muzyką i śpiewem uczniów z klasy IIA i IIB PLO oraz IITW. Po życzeniach pani dyrektor oraz przypomnieniu faktów historycznych związanych z ustanowieniem Komisji Edukacji Narodowej rozpoczęła się część artystyczna. Program zawierał m.in. pokaz sprawności policyjnych, scenki z "życia szkoły" oraz koncert klimatycznych piosenek z lat 80 - tych. Atrakcjom nie był końca. Niezwykłymi zdolnościami aktorskimi wykazały się uczennice: Patrycja Rusak i Roksana Szejna, które w szczególny sposób uświetniły naszą galę. Uroczystość zakończyło rozdanie kwiatów dla nauczycieli, którzy na co dzień nie szczedzą trudu, aby kształtować umysły i dbać o rozwój osobowości młodych ludzi. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i życzymy samych sukcesów zarówno w pracy zawodowej, jak i poza nią. Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 20 Października 2014

Udział w projekcie "Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu"

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie "Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu" realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości "Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości / Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości". Uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się z radcą prawnym, który poinformował ich o organizacji i funkcjonowaniu polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz o zagrożeniach prawnych i zasadach ochrony praw osób pokrzywdzonych. Zwrócił też uwagę na zagrożenia płynące z Internetu. Uczniowie uczestniczyli w inscenizacji procesu sądowego, wcielając się w role zespołu prawników i podsądnych. Jako sędzia wystąpił Damian Krywuć - uczeń klasy IB PLO, który wydał iście salomonowy wyrok wink Kto wie, może kiedyś to właśnie oni staną na straży praworządności Najjaśniejszej Rzeczpospolitej...
Zdjęcia z warsztatów w fotogalerii.
Wysłano 14 Października 2014

"Miasto 44" w oczach uczniów ZSI

W ciągu kilku ostatnich dni uczniowie ZSI m.in. klas IIA i IIB PLO, II MLO oraz ITW i ILP wybrali się do słupskiego Multikina na film "Miasto 44" w reż. Jana Komasy. Film o Powstaniu Warszawskim niewątpliwie przybliżył uczniom prawdziwe zmagania warszawskiej młodzieży z niemieckim okupantem. Wszyscy w skupieniu śledzili losy głównych bohaterów, w których role wcielili się Zofia Wichłacz i Józef Pawłowski. Nie obyło się bez skrajnych emocji. Ból, rozpacz, walka i miłość skutecznie dopełniły naszego katharsis. - Cieszę się, że uczniowie mogli "potowarzyszyć" Powstańcom w tych najtrudniejszych chwilach.- mówi pani Ewelina Walczak, wychowawca klasy pierwszej - Pomimo kontrowersyjnych opinii uważam, że młodzież należycie odebrała przekaz reżysera i poczuła, że tamci chłopcy i dziewczęta to oni, tylko trochę "starsi". Świetna lekcja historii i patriotyzmu...
Wysłano 14 Października 2014

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl