Aktualności

Sukces uczennic na ogólnopolskim biennale rysunku i malarstwa!

Z wielką przyjemnością informujemy, że Aleksandra Łuczaj, uczennica III klasy Liceum Plastycznego, zajęła drugie miejsce w kategorii rysunku na IV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa "Figury ciała", którego organizatorem było Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Kreska.
"A pani w domu nie bili?" – tak brzmi tytuł nagrodzonej pracy konkursowej, którą stworzyła Ola. Druga dobra wiadomość to taka, że na wystawę pokonkursową dostała się również praca naszej kolejnej uczennicy - Zuzanny Tomińskiej (praca pt. "Sen narkomana"). Nasze zdolne uczennice do konkursu przygotował Pan Sergiusz Powałka. Na konkurs wpłynęło 198 prac z 31 szkół na terenie Polski. W jury zasiadali profesorowie z wyższych uczelni artystycznych w Poznaniu, Gdańsku i Krakowie. Konkurs został objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Szkolnictwa Artystycznego. Uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród odbędzie się 12 marca br. w CK Zamek w Poznaniu.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy kolejnych sukcesów! Brawo!
smile smile smile
Wysłano 20 Stycznia 2019

FERIE Z MATEMATYKĄ DLA MATURZYSTÓW!!!

Na MATEMATYCZNE FERIE DLA MATURZYSTÓW przygotowujące do egzaminu z matematyki zaprasza Zespół Nauczycieli Matematyki Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. Matematyczne spotkania zaczynają się 11 lutego.
W ramach zajęć będą rozwiązywane zadania z arkuszy maturalnych według poniższego harmonogramu:
- 11 lutego (poniedziałek): godz. 9.00-12.00, poziom podstawowy (arkusz maturalny). Prowadząca Maria Lelakowska (sala 7)

- 12 lutego (wtorek): godz. 9.00-12.00, poziom podstawowy (wybrane zadania z planimetrii). Prowadząca
Agnieszka Kałuża-Horbaczewska (sala 212)

- 13 lutego (środa): godz. 9.00-12.00, poziom podstawowy (wybrane zadania z geometrii analitycznej). Prowadząca Agnieszka Kałuża-Horbaczewska (sala 212)

- 14 lutego (czwartek): godz. 9.00-12.00, poziom podstawowy (wybrane zadania maturalne z arkuszy maturalnych). Prowadząca Monika Skwarek (sala 207)

- 15 lutego (piątek): ): godz. 9.00-12.00, poziom podstawowy (wybrane zadania maturalne z arkuszy maturalnych). Prowadząca Monika Skwarek (sala 207)

Wszystkie zajęcia będą odbywać się w budynku słupskiego Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9.
Zapisy na matematyczne ferie przyjmowane są drogą telefoniczną pod numerem 516 248 129 lub mailową: danielstaw3@wp.pl
Organizatorzy serdecznie zapraszają!

ferie2019.jpg
Wysłano 15 Stycznia 2019

ZSI będzie walczyć o kolejny tytuł – „Innowacyjnej szkoły”

Udowodniliśmy już, że jesteśmy Szkołą Dobrego Wychowania oraz Zaczytaną Szkoła. Wyznaczyliśmy sobie nowy cel. Chcemy pokazać, że jesteśmy także placówką innowacyjną, która wykorzystuje techniki informacyjno-komunikacyjne w praktyce szkolnej. Organizatorem konkursu jest Studium Prawa Europejskiego. Koordynatorki konkursu w naszej szkole – Panie Maja Frąckowiak i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska, z pomocą nauczycieli pracujących w ZSI, zmierzą się z różnorodnymi działaniami. Przeprowadzimy cykl lekcji, na których wykorzystywana będzie tablica interaktywna (znajdująca się na wyposażeniu wielu sal w szkole), nagramy filmik „TIKi szkoła”, będziemy poruszać zagadnienia związane z bezpieczeństwem w Internecie, zorganizujemy także szkolne mistrzostwa gier komputerowych. To tylko niektóre z zaplanowanych działań. Więcej informacji zamieścimy już wkrótce na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce "Innowacyjna szkoła". Zapraszamy do śledzenia naszych innowacyjnych działań.
smile
Wysłano 15 Stycznia 2019

Uczniowie ZSI na Nocy Biologów

Uczniowie ZSI: Zuzanna Starkowska, Weronika Bernacka (obydwie uczennice z klasy 1 Technikum Weterynarii) oraz Cezary Płusa (kl. I Liceum Plastyczne) uczestniczyli w Nocy Biologów - akcji zorganizowanej już po raz ósmy przez Instytut Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej w Słupsku. Projekt, który ma formę wykładów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, jak również wszystkich osób, którzy interesują się naukami biologicznymi.
"Czy istnieje recepta na wieczne zdrowie" - wykład dr Marty Zdanowicz, która z odrobiną humoru przekazała słuchaczom informacje o modnych dietach, ćwiczeniach, o tym jak cieszyć się zdrową i dobra formą na długie lata i jak ważny jest sen w życiu każdego człowieka. I najważniejsze co z tym wszystkim wspólnego mają bakterie jelitowe. Prowadząca omówiła podstawowe elementy zdrowego życia: zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną, harmonię duszy i ciała, profilaktykę chorób oraz rolę jelit w budowaniu zdrowia. Oznaczenia produktów, czytanie etykiet przy pomocy aplikacji telefonicznych oraz wzrost świadomości człowieka dotyczące odżywiania ułatwia nam konsumentom poruszanie się po sklepowych półkach. Alergie pokarmowe i zaburzenia na tle pokarmowym to schorzenia XXI wieku. Reagowanie odpowiednio i eliminacja alergenów pokarmowych pozwala w pełni funkcjonować organizmowi. Naturalne probiotyki i prebiotyki ułatwiają i wzmacniają naszą naturalną florę bakteryjną, jelita zasiedlają bakterie mikroskopijne bezjądrowe twory a ich waga 2 kg w naszym organizmie jest znacząca i pożyteczna. Dyskusja uczestników wykładu i wykaz literatury dopełnił i zakończył wykład.
"Antybiotyki - dobrodziejstwa czy przekleństwa" - w naszych czasach skuteczność i celowość stosowania antybiotyków budzi kontrowersje. Wzrasta niebezpieczeństwo ze strony bakterii, które charakteryzują się antybiotykoodpornością. Wykład, notabene biologiczny, przeniósł nas w świat bakterii chorobotwórczych. W dobie stosowania leków na wszystko i tym samym antybiotyków, pojawiają się bakterie odporne na antybiotyki. Dr Zdanowicz przedstawiała historię odkrycia antybiotyków, przypomniała budowę komórki bakteryjnej i uzmysłowiła konsekwencje złego stosowania i przyjmowania antybiotyków.
Interesujące zajęcia!
smile
Wysłano 14 Stycznia 2019

Wolontariat ZSI po raz kolejny zagrał z WOŚP!

Nasi uczniowie po raz kolejny uczestniczyli jako wolontariusze podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Tegoroczny finał przebiegał pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste". Celem zbiórki był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Młodzież naszej szkoły po raz kolejny udowodniła, iż zawsze chętnie pomaga potrzebującym. W niedzielnym Finale WOŚP jako wolontariuszki zbierające datki do puszek brały udział: Roksana Czapnik, Natalia Stukan (obie uczennice z klasy 1 Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego), Marta Dorszyńska (kl. 1 A Liceum Plastyczne), Alicja Bakika (kl. 3 Medyczne Liceum Ogólnokształcące) oraz Weronika Jarmuł (kl. 2 Technikum Weterynarii). Nasze dzielne wolontariuszki kwestowały na terenie słupskiej hali Gryfia.
Dziewczęta zgodnie stwierdziły, że niesienie innym bezinteresownego wsparcia daje wiele satysfakcji. Dziękujemy naszym uczennicom zaangażowanym w tegoroczną akcję charytatywną WOŚP. Szczególne podziękowania należą się Pani Marii Lelakowskiej, opiekunce szkolnego wolontariatu, która koordynowała akcję z ramienia naszej szkoły. Cieszymy się, że uczestniczymy i mamy swój wkład w jakże potrzebnej zbiórce pieniędzy . Brawo dziewczyny!!! Gratulujemy pięknej postawy społecznej!
smile
Wysłano 14 Stycznia 2019

W ZSI powstało Młodzieżowe Centrum Weterynarii!

W naszym Technikum Weterynarii powstało Młodzieżowe Centrum Weterynarii (MCW). Powstanie MCW zostało zainaugurowane warsztatami - sekcją zwłok drobiu, którą przeprowadzili nasi uczniowie Weterynarza pod opieką swoich nauczycieli. Centrum będzie prowadzić szeroko zakrojone prace dydaktyczne oraz badawcze.
Młodzieżowe Centrum Weterynarii powstało z inicjatywy naszych nauczycieli i uczniów Technikum Weterynarii. W utworzonym miejscu młodzież Weterynarza będzie się zajmować od strony praktycznej m.in. diagnostyką chorób zwierząt, anatomią i fizjologią zwierząt, badaniami klinicznymi, a także przeprowadzaniem zabiegów chirurgicznych oraz sekcji zwłok zwierząt. Ponadto młodzi adepci weterynarii będą wykonywać czynności pomocnicze w zakresie usług weterynaryjnych, zabiegi sanitarno-higieniczne i fizykoterapeutyczne oraz wiele innych. W ramach MCW ma powstać Szkolne Pogotowie Weterynaryjne - młodzieżowa służba o charakterze poradniczym i edukacyjnym powołana do niesienia pomocy w zakresie zwierząt - udzielanie porad i wsparcia edukacyjnego oraz kontynuowanie otwartych warsztatów weterynaryjnych dla młodzieży i mieszkańców powiatu słupskiego. Opiekę nad centrum weterynarii sprawuje Magdalena Piniaha (zootechnik) i Marta Malinowska (lekarz weterynarii), nasze nauczycielki Technikum Weterynarii.
Prace o charakterze badawczym już ruszyły w naszej placówce – zostały zorganizowane m.in. warsztaty podczas których uczniowie wspólnie z nauczycielami przeprowadzili sekcję zwłok drobiu w celu ustalenia przyczyn padnięcia zwierzęcia.
- Poprzez utworzenie Młodzieżowego Centrum Weterynarii chcemy umożliwić naszym uczniom zdobycie przede wszystkim konkretnej i profesjonalnej wiedzy specjalistycznej w oparciu o szerokie spektrum działań praktycznych oraz przygotowanie młodzieży do kontynuowania nauki na studiach wyższych i wejścia na rynek pracy. Prawdopodobnie nasze centrum jest jedynym takim miejscem w Polsce, oczywiście funkcjonującym na poziomie średniej szkoły zawodowej i związanym z naukami weterynaryjnymi, umożliwiającym tak szeroki i praktyczny rozwój naszych podopiecznych. Posiadamy obszerne zaplecze sprzętowe na które składa się wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny. A także wychodząc naprzeciw naszym uczniom i ich potrzebom, będziemy również starać się nawiązać współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin weterynarii. Ważną kwestią jest również to, że centrum będzie działać z myślą o młodzieży z innych szkół i mieszkańcach regionu – dla których będziemy organizować bezpłatne warsztaty oraz badania z zakresu np. diagnostyki weterynaryjnej, które już od pewnego czasu realizujemy. Myślę, że w pewien sposób wyznaczamy inspirujące trendy w obszarze edukacji młodzieży – mówi Pani Magdalena Piniaha.
Świetna idea!!!
smile
Wysłano 13 Stycznia 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl