Aktualności

III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora PLO w Słupsku

W dniu dzisiejszym na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ul. Zamiejskiej odbyły się III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.
Rywalizowały czteroosobowe drużyny z pięciu gimnazjów, w tym cztery ze Słupska i jedno z Postomina. Zmagania odbyły się w konkurencji karabin pneumatyczny, postawa stojąca, odległość 10 metrów.
Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Gimnazjum nr 3, wyprzedzając drużynę Szkoły Podstawowej nr 3, na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Postominie. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem zawodów została Julia Mańkowska z Gimnazjum nr 3 (94 pkt), drugie miejsce zajęła Julia Macko z Gimnazjum nr 3 (86 pkt), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Wojciech Prądzyński z Gimnazjum nr 3 (85pkt). Sędzią głównym był Henryk Jaśkowski. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali Panowie - Arkadiusz Herman i Krzysztof Straszak.
Wyniki, drużynowo:
1. Gimnazjum nr 3 350 pkt
2. Szkoła Podstawowa nr 3 305 pkt
3. Szkoła Podstawowa w Postominie 284 pkt
4. Szkoła Podstawowa nr 4 277 pkt
5. Gimnazjum nr 6 203 pkt
Puchary, dyplomy, medale i nagrody rzeczowe ufundowała Dyrektor Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku Pani Monika Stępnik.
Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy. smile smile smile
Wysłano 21 Grudnia 2017

Eliminacje etapu rejonowego Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza..."

W auli naszej szkoły odbyły się eliminacje etapu rejonowego XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Wzięli w nich udział uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku oraz nasi reprezentanci. Do zawodów etapu wojewódzkiego awansowały dwie uczennice klasy 1B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego – Milena Mrzygłocka i Julia Dydyna. Dobrą wiedzą popisały się Wiktoria Kadłubańska, Paulina Bobko i Alicja Nowicka, także uczennice Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantek, a Milenie i Julii życzymy powodzenia w następnym etapie Olimpiady. smile smile smile
Wysłano 20 Grudnia 2017

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

W Starostwie Powiatowym w Słupsku odbył się II etap (zawody międzyszkolne) XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”. Uczennice klas 1A i 1B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego uzyskały następujące rezultaty: Milena Mrzygłocka 27 pkt., Klaudia Jagnieszko 24 pkt., Julia Dydyna 21 pkt., Agnieszka Weyhe 21 pkt., Daria Brunke 16 pkt., a uczennica Liceum Plastycznego Wiktoria Nowacka zdobyła 21 pkt. Była to pierwsza próba naszych reprezentantek sprawdzenia swoich sił w tej bardzo trudnej dziedzinie wiedzy. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w następnej edycji Olimpiady. smile
Wysłano 20 Grudnia 2017

Wycieczka do Berlina uczniów ZSI

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Weterynarii pod opieką Pana Andrzeja Fijałkowskiego odwiedzili stolicę Niemiec. Celem wycieczki było zwiedzanie Berlina i udział w tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym.
Młodzież rozpoczęła zwiedzanie miasta od pozostałości Muru Berlińskiego. Odwiedzili dzielnicę rządową, której głównym punktem jest Reichstag, Bramę Brandenburską oraz Wyspę Muzeów, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata.
Kolejnym punktem wycieczki była Aleja Unter den Linden – czyli Aleja Lip – jedna z najpiękniejszych ulic w Berlinie. Aleja ma długość 1,5 kilometra, a wzdłuż niej znajduje się szereg zabytków, pomników oraz śladów niemieckiej historii. Uczniowie odwiedzili m.in. Uniwersytet Humbolta, Operę Państwową, Bibliotekę Państwową, klasycystyczny budynek Neue Wache upamiętniający ofiary wojen i tyranii oraz okazałe budynki wielu ambasad.
Następnie nasi podopieczni udali się na spacer po Potsdamer Platz - jeden z największych i najruchliwszych placów w centralnym Berlinie. Jest on otoczony przez nowoczesną, zapierającą dech w piersiach zabudowę – to tam znajduje się m.in. Sony Center - monolityczna konstrukcja o elewacji ze szkła i stali, z charakterystycznym parasolem.
Miłym zakończeniem wyprawy było podziwianie słynnego Weihnachtsmarktu, czyli Jarmarku Bożonarodzeniowego w Berlinie. Świąteczna atmosfera, stragany oferujące ozdoby świąteczne, lokalne specjały kulinarne, wyroby rękodzielnicze, unoszący się wszędzie aromat tradycyjnych dań, gorących kasztanów oraz grzanego wina, klimatyczna muzyka i przyjaźni ludzie, atmosfera iście świąteczna – oto wszystko, czego doświadczyli nasi uczniowie na jarmarku berlińskim.
Podczas wycieczki młodzież spędziła miło czas, poćwiczyła znajomość języka, poznała dziedzictwo kulturowe naszych sąsiadów. Wyjazd posłużył też integracji naszych uczniów. - Wiele wrażeń, mnóstwo atrakcji, bogaty program. Wycieczka była bardzo udana - podsumowują nasi uczniowie. smile smile smile
Wysłano 20 Grudnia 2017

Wykład Kajetana Wójcika na temat sztuki iberyjskiej!

Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zaprasza na wykład Kajetana Wójcika, ucznia drugiej klasy słupskiego plastyka, na temat sztuki iberyjskiej w ramach programu „Uczeń zdolny, nie znaczy inny”. Wystąpienie odbędzie się w czwartek, 21 grudnia w godz. 8.00 – 9.35 w auli szkolnej przy ul. Koszalińskiej 9.
Serdecznie zapraszamy! smile smile smile
Wysłano 19 Grudnia 2017

Uczniowie Medycznego Liceum na warsztatach naukowych na Uniwersytecie Gdańskim

Uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pani Tamary Kropiowskiej i Pani Ewy Tomaszewskiej uczestniczyli w interesujących zajęciach, które odbyły się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Szkolenie w Gdańsku odbyło się w ramach projektu „Poznaj pracę biologa” - zainicjowanego w przeszłości przez dr Krystynę Burkiewicz.
W trakcie gdańskiej wizyty nasza młodzież wzięła czynny udział w cyklu zajęć warsztatowych pt. „Bliskie spotkania z cząsteczką życia – izolacja DNA” – ćwiczenia prowadziła dr Agnieszka Kaczmarczyk, oraz w warsztatach pt. „Czy można powąchać stres, czyli o tym jak pachną emocje” – szkolenie odbyło się pod kierunkiem mgr Martyny Siudak. Nasi uczniowie uczestniczyli też w ożywionej dyskusji panelowej na temat etycznych aspektów medycyny regeneracyjnej pod kierunkiem dr Anny Kot.
Ponadto nasi podopieczni mogli zobaczyć świetną wystawę edukacyjną "Życie w lesie bursztynowym", wystawę rodzimych i egzotycznych zwierząt oraz wysłuchać interesujących i przepełnionych pasją opowieści mgr Jakuba Typiaka o ptakach. Uczniowie dowiedzieli się też o bardzo ciekawych (i dobrze płatnych) możliwościach zatrudnienia i samozatrudnienia dla absolwentów Wydziału Biologii.
To już kolejna nasza wizyta na Uniwersytecie Gdańskim. W ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie aż trzykrotnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na UG. Wówczas młodzież doskonaliła umiejętności m.in. w zakresie barwienia bakterii i obserwacji komórek roślinnych, wykrywała produkty fotosyntezy oraz wykonywała analizy krwi. smile smile smile
Wysłano 19 Grudnia 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl