Aktualności

Wycieczka do Berlina uczniów ZSI

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Weterynarii pod opieką Pana Andrzeja Fijałkowskiego odwiedzili stolicę Niemiec. Celem wycieczki było zwiedzanie Berlina i udział w tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym.
Młodzież rozpoczęła zwiedzanie miasta od pozostałości Muru Berlińskiego. Odwiedzili dzielnicę rządową, której głównym punktem jest Reichstag, Bramę Brandenburską oraz Wyspę Muzeów, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata.
Kolejnym punktem wycieczki była Aleja Unter den Linden – czyli Aleja Lip – jedna z najpiękniejszych ulic w Berlinie. Aleja ma długość 1,5 kilometra, a wzdłuż niej znajduje się szereg zabytków, pomników oraz śladów niemieckiej historii. Uczniowie odwiedzili m.in. Uniwersytet Humbolta, Operę Państwową, Bibliotekę Państwową, klasycystyczny budynek Neue Wache upamiętniający ofiary wojen i tyranii oraz okazałe budynki wielu ambasad.
Następnie nasi podopieczni udali się na spacer po Potsdamer Platz - jeden z największych i najruchliwszych placów w centralnym Berlinie. Jest on otoczony przez nowoczesną, zapierającą dech w piersiach zabudowę – to tam znajduje się m.in. Sony Center - monolityczna konstrukcja o elewacji ze szkła i stali, z charakterystycznym parasolem.
Miłym zakończeniem wyprawy było podziwianie słynnego Weihnachtsmarktu, czyli Jarmarku Bożonarodzeniowego w Berlinie. Świąteczna atmosfera, stragany oferujące ozdoby świąteczne, lokalne specjały kulinarne, wyroby rękodzielnicze, unoszący się wszędzie aromat tradycyjnych dań, gorących kasztanów oraz grzanego wina, klimatyczna muzyka i przyjaźni ludzie, atmosfera iście świąteczna – oto wszystko, czego doświadczyli nasi uczniowie na jarmarku berlińskim.
Podczas wycieczki młodzież spędziła miło czas, poćwiczyła znajomość języka, poznała dziedzictwo kulturowe naszych sąsiadów. Wyjazd posłużył też integracji naszych uczniów. - Wiele wrażeń, mnóstwo atrakcji, bogaty program. Wycieczka była bardzo udana - podsumowują nasi uczniowie. smile smile smile
Wysłano 20 Grudnia 2017

Wykład Kajetana Wójcika na temat sztuki iberyjskiej!

Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zaprasza na wykład Kajetana Wójcika, ucznia drugiej klasy słupskiego plastyka, na temat sztuki iberyjskiej w ramach programu „Uczeń zdolny, nie znaczy inny”. Wystąpienie odbędzie się w czwartek, 21 grudnia w godz. 8.00 – 9.35 w auli szkolnej przy ul. Koszalińskiej 9.
Serdecznie zapraszamy! smile smile smile
Wysłano 19 Grudnia 2017

Uczniowie Medycznego Liceum na warsztatach naukowych na Uniwersytecie Gdańskim

Uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pani Tamary Kropiowskiej i Pani Ewy Tomaszewskiej uczestniczyli w interesujących zajęciach, które odbyły się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Szkolenie w Gdańsku odbyło się w ramach projektu „Poznaj pracę biologa” - zainicjowanego w przeszłości przez dr Krystynę Burkiewicz.
W trakcie gdańskiej wizyty nasza młodzież wzięła czynny udział w cyklu zajęć warsztatowych pt. „Bliskie spotkania z cząsteczką życia – izolacja DNA” – ćwiczenia prowadziła dr Agnieszka Kaczmarczyk, oraz w warsztatach pt. „Czy można powąchać stres, czyli o tym jak pachną emocje” – szkolenie odbyło się pod kierunkiem mgr Martyny Siudak. Nasi uczniowie uczestniczyli też w ożywionej dyskusji panelowej na temat etycznych aspektów medycyny regeneracyjnej pod kierunkiem dr Anny Kot.
Ponadto nasi podopieczni mogli zobaczyć świetną wystawę edukacyjną "Życie w lesie bursztynowym", wystawę rodzimych i egzotycznych zwierząt oraz wysłuchać interesujących i przepełnionych pasją opowieści mgr Jakuba Typiaka o ptakach. Uczniowie dowiedzieli się też o bardzo ciekawych (i dobrze płatnych) możliwościach zatrudnienia i samozatrudnienia dla absolwentów Wydziału Biologii.
To już kolejna nasza wizyta na Uniwersytecie Gdańskim. W ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie aż trzykrotnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na UG. Wówczas młodzież doskonaliła umiejętności m.in. w zakresie barwienia bakterii i obserwacji komórek roślinnych, wykrywała produkty fotosyntezy oraz wykonywała analizy krwi. smile smile smile
Wysłano 19 Grudnia 2017

Uczniowie PLO na zajęciach w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu

Uczniowie klasy 3 B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami, Panami: Krzysztofem Straszakiem i Robertem Zającem, udali się na wycieczkę do Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Celem wizyty było zapoznanie uczniów klasy maturalnej z organizacją i funkcjonowaniem uczelni wyższej oraz ofertą edukacyjną WSAiB. Uczniowie zostali przywitani przez panią Magdalenę Czaję - kierownik Działu Rekrutacji WSAiB, a następnie wzięli udział w krótkim spotkaniu z pracownicami Działu Rekrutacji. W dalszej kolejności uczniowie uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach z kryminalistyki. Zajęcia prowadził kierownik Katedry Bezpieczeństwa pan dr Wojciech Wosek. W niezwykle ciekawy sposób i z wielkim zaangażowaniem przybliżył uczniom problematykę szeroko rozumianych śladów kryminalistycznych. Uczestnicy zajęć mieli możliwość praktycznego zabezpieczania śladów - między innymi linii papilarnych. Na zakończenie wizyty uczniowie zwiedzili budynek uczelni. Wszyscy byli zaskoczeni wielkością oraz wyposażeniem sali przystosowanej do prowadzenia zajęć z zakresu taktyki i techniki interwencji. Część uczniów wydawała się zachęcona do studiowania kryminalistyki. Tak więc jeszcze tylko matura i można rozglądać się za wybranymi uczelniami i wymarzonymi kierunkami studiów. smile smile smile
Wysłano 17 Grudnia 2017

Uczniowie ZSI z tytułem Finalisty Drużynowego Konkursu Naukowo-Technicznego EKOTECH 2017

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych bardzo dobrze zaprezentowali się w finale ogólnopolskiego Drużynowego Konkursu Naukowo-Technicznego EKOTECH 2017, zdobywając zaszczytny tytuł Finalisty. Finałowe rozstrzygnięcie odbyło się w Instytucie Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku. Naszą szkołę reprezentowały aż dwie drużyny, w skład których wchodzili następujący uczniowie: I drużyna: Daniel Brongoszewski, Michał Stępnik, Oskar Szczepański, II drużyna: Szymon Zając, Artsem Shlapak, Jordan Fiszka. Młodzież do konkursu przygotowała Pani Grażyna Linder.
Finaliści musieli zmierzyć się częścią teoretyczną i zadaniami praktycznymi. W części teoretycznej uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące energetyki odnawialnej oraz energetyki konwencjonalnej. Część praktyczna polegała na zaprezentowaniu modelu wiatraka opisanego w projekcie technicznym oraz wykonaniu pomiarów mających na celu wyznaczenie mocy skonstruowanych urządzeń.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Organizatorzy byli pod wrażeniem rozwiązań konstrukcyjnych wszystkich drużyn. Wszyscy otrzymali nagrody i zdobyli doświadczenie w pracy inżynierów, począwszy od planowania, aż po konstrukcję urządzenia.
Celem Konkursu Naukowo-Technicznego EKOTECH 2017 jest promocja wiedzy o odnawialnych źródłach energii wśród młodzieży.
Serdecznie gratulujemy finalistom! smile smile smile
Wysłano 14 Grudnia 2017

Pani Monika Skwarek wśród najlepszych nauczycieli Pomorza! Gala plebiscytu "Nauczyciel na medal"

W dniu wczorajszym w gdańskim Teatrze Wybrzeże odbyła się Gala plebiscytu "Nauczyciel na medal". Podczas uroczystości wyróżniono najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych pedagogów z Pomorza. Miło nam poinformować, że w tym gronie znalazła się Pani Monika Skwarek, nasza nauczycielka matematyki, która w plebiscycie "Nauczyciel na medal” zajęła III miejsce w Słupsku w kategorii „Nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej”.
Podczas uroczystego podsumowania pomorskiego plebiscytu nasza Szanowna laureatka odebrała pamiątkowy dyplom z rąk Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego. Miłym zwieńczeniem gali okazał się spektakl „Fahrenheit 451”, w którym główną rolę zagrała aktorka Katarzyna Figura. Pokłosiem uroczystości była też interesująca konferencja dla nauczycieli pt. "Media społecznościowe a edukacja" w Filharmonii Bałtyckiej.
Plebiscyt „Nauczyciel na medal“ to inicjatywa, dzięki której można pokazać społeczeństwu rolę nauczyciela, jego sukcesy i to, czym w istocie się zajmuje na co dzień. Cieszymy się ogromnie, że nasza nauczycielka znalazła się w gronie najlepszych nauczycieli Pomorza. - Pani Monika nie tylko doskonale przekazuje wiedzę, lecz także ma umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, cieszy się sympatią, autorytetem i szacunkiem.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! smile smile smile
Wysłano 13 Grudnia 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl