Aktualności

Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 18 października br. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Marii Lelakowskiej zorganizował otrzęsiny dla uczniów klas pierwszych. Podczas uroczystości nie zabrakło dobrego humoru i szalonej zabawy. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w wielu konkurencjach takich jak: jedzenie pączków na czas, rysowanie portretu wychowawcy, karaoke, pokaz mody oraz wiele innych atrakcji. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała komisja składająca się ze starszych kolegów i koleżanek. Emocje sięgały zenitu, walka bowiem była niebywale zażarta. Zwycięzcami okazali się ex aequo: klasa 1 B GIM i 1 MLO/ POLIT, 2 miejsce przypadło klasie 1 A PLO, 3 miejsce – 1 A LP. Można powiedzieć, że pierwszoklasiści przeszli chrzest bojowy. Po tak silnych przeżyciach niestraszne im będą sprawdziany i największe wyzwania szkolne wink
Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 23 Października 2016

Nagroda Burmistrza Miasta Ustka dla Urszuli Mokijewskiej

Z przyjemnością informujemy, że nasza utalentowana uczennica Urszula Mokijewska z drugiej klasy Liceum Plastycznego, otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta Ustka za liczne sukcesy w plastycznych konkursach międzynarodowych, celujące wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie.Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Urzędzie Miasta w Ustce. Naszej uzdolnionej licealistce laur wręczył burmistrz Pan Jacek Graczyk, składając gratulacje i życząc dalszych sukcesów.
Urszula ma na koncie wiele sukcesów w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych. Jest uczestniczką licznych projektów i warsztatów artystycznych oraz przedsięwzięć z szeroko rozumianej sztuki. Podczas uroczystości wręczenia nagrody burmistrza uczennicy towarzyszył wychowawca klasowy Pan Bogdan Jankowski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć i sukcesów!!!
smile smile smile
Wysłano 22 Października 2016

Szkolenie z zakresu postępowania w przypadku zamachu terrorystycznego

Dnia 20 października uczniowie i nauczyciele Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu z zakresu postępowania w przypadku zamachu terrorystycznego. Zajęcia szkoleniowe z uczestnikami poprowadziła sierżant Edyta Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.
W trakcie spotkania nasi licealiści i nauczyciele dowiedzieli się, jak postępować w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym, które potencjalnie mogą wystąpić na terenie placówek oświatowych. Prowadząca szkolenie policjantka przybliżyła procedury postępowania w chwili zagrożenia, przekazała informacje o tym, jakie dane należy przekazać odpowiednim służbom podczas informowania ich o wtargnięciu napastnika do placówki, a także jak postępować w sytuacji kiedy zostajemy zakładnikami podczas ataku terrorystycznego. Funkcjonariuszka wyjaśniała jak się zachować i w jaki sposób współpracować z Policją.
W trakcie szkolenia wykorzystano film instruktażowy, który zawierał m.in. podstawowe zasady postępowania w chwili wtargnięcia zamachowca do szkoły tj. sposobach alarmowania, ewakuacji, udzielania pomocy. W prezentacji omówiono konkretne przypadki terrorystycznych ataków, które miały miejsce na świecie.
Żyjemy w trudnych czasach i warto rozmawiać, szkolić się w związku z możliwością wystąpienia potencjalnych zagrożeń.
smile
Wysłano 20 Października 2016

Wizyta w schronisku dla zwierząt

Dnia 14 października uczniowie klasy 2 B PLO pod opieką wychowawcy, pana Krzysztofa Straszaka odwiedziła Schronisko dla zwierząt w Słupsku. Przekazali im zakupioną przez siebie karmę oraz obdarzyli szczerymi emocjami i chwilą czystej zabawy. Wyjście do schroniska to nieoceniona lekcja empatii oraz szacunku należnego wszystkim braciom mniejszym, nie tylko tym, którzy cieszą się miłością swego opiekuna, ale przede wszystkim tym, którzy tej miłości potrzebują.

Wysłano 17 Października 2016

Gratulacje dla nowych Odyseuszy!!!

Serdecznie gratulujemy paniom: Ewie Tomaszewskiej, Monice Skwarek i Tamarze Kropiowskiej, które uzyskały certyfikat trenera drużyn Odysei Umysłu. Odyseja umysłu to międzynarodowy konkurs edukacyjny, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób z całego świata. Uczestnicy programu rozwijają umiejętności kreatywnego i krytycznego myślenia, pracy zespołowej oraz łączenia i praktycznego stosowania wiedzy z różnych dziedzin – samodzielnie projektując. Realnie tworząc i publicznie prezentując autorskie rozwiązania interdyscyplinarnych problemów konkursowych, pozbawionych tylko jednego prawidłowego rozwiązania. Liczymy na to, że nasza młodzież w tym roku pod opieką jednego trenera wystartuje w tak dużym przedsięwzięciu. Trzymamy kciuki wink

odyseja_umyslu.png
Wysłano 17 Października 2016

Żywa lekcja przyrody

We wtorek, 11 października br. klasa 2 TW uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Gdańska pod opieką pani Moniki Skwarek oraz pana Daniela Ławniczaka. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz zapoznanie z warunkami ich życia w ZOO. Realizację programu wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie, gdzie młodzież zobaczyła wiele egzotycznych przedstawicieli różnych gatunków zwierząt . Kolejnym punktem wycieczki był mini park dinozaurów, już niekoniecznie żywych otoczony dziką przyrodą ze specyficznym mikroklimatem. Na jego terenie znajdowały się naturalnej wielkości prehistoryczne dinozaury - allozaur, stegozaur, kamptozaur. Po wyczerpującym zwiedzaniu przyszła pora na przerwę obiadową w przepięknej scenerii gdańskiej starówki. Po obfitym posiłku uczestniczyliśmy w pokazie połączonym z wykładem w dwóch językach (angielskim i niemieckim) na temat produkcji cukierków w manufakturze. Uśmiech na twarzach młodzieży z rękami pełnymi cukierków był fantastycznym przeżyciem dla ich wychowawczyni – ten niezapomniany błysk w oczach ...tongue Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie starówki Gdańska i wspólna fotografia przy fontannie Neptuna.
Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia młodzieży dopisywały humory, wzajemnie dzielili się wrażeniami a nawet wspólnie śpiewali – integracja „pełną parą” wink
Wysłano 17 Października 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl