Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to okazja, aby przybliżyć uczniom najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które doprowadziły do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w tym dniu pokaz multimedialny połączony z recytacją najpiękniejszych wierszy patriotycznych związanych z walką Polaków o niepodległość. Złożyli również hołd bohaterom polskim, którzy zaznaczyli się niezwykłą odwagą i poczuciem powinności w obronie ojczyzny. Przed symboliczną ścianą pamięci pełnili honorową wartę w umundurowaniu wojskowym. Uczniowie mieli okazję posłuchać pieśni patriotycznych, m.in. "Przybyli ułani pod okienko", "Szara piechota" oraz "My, pierwsza brygada", które trafiły do serc młodych Polaków przepojonych dumą z naszych przodków niewahających się oddać życie w obronie wolności. Zwieńczeniem uroczystości był film, który przybliżył bohaterskie działania Polaków od roku 966 po dziś dzień przy akompaniamencie "Roty". Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 14 Listopada 2014

Haloween w ZSI

Dnia 31 października aula szkolna zamieniła się w pokój grozy i strachu. Uczniowie prezentowani najstraszniejsze stroje i działania rodem z zaświatów. Kilku z nich przebrało się za mumie, a zadaniem pozostałych było odgadnięcie, kto skrywa sie pod zwojem papieru. Najmniej strasznym elementem imprezy okazał się konkurs na najbardziej makabryczną dynię. Nie zabrakło również atrakcji dla nauczycieli! Ci z zawiązanymi oczami musieli odgadnąć "części ciała ludzkiego" zanurzone w kisielu crying Wszyscy przez cały dzień straszyli pomalowanymi przez naszych plastyków twarzami, które skutecznie podtrzymywały klimat grozy i przerażenia w tym dniu w całej szkole. Zdjęcia w fotogalerii.
Wysłano 14 Listopada 2014

Otrzęsiny klas pierwszych

Jak co roku, uczniowie klas pierwszych zostali "oficjalnie" przyjęci do grona uczniów ZSI... Impreza kotowania odbyła się dnia 22 października na auli szkolnej i miała charakter konkursu. W programie znalazło się wiele ciekawych pomysłów opiekuna Samorządu Uczniowskiego, pana Marcina Kisielewskiego. Było to m.in. picie mleka prosto z talerzyka bez użycia rąk, najszybsze pochłonięcie bułki z niewiadomym nadzieniem oraz konkurs karaoke, w którym uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności wokalne wink Zwycięzcami klas pierwszych okazali się uczniowie klasy IA PLO. Gratulujemy! Jak widać, szkoła nasza dba o kultywowanie tradycji...
Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 14 Listopada 2014

Sukces ekologiczny naszej uczennicy!

Miło Nam poinformować, iż uczennica klasy IB Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego Sara Jakubowska została laureatką konkursu ekologicznego ,,Wspólnie dbamy o środowisko" organizowaną przez PGK w Słupsku. Edycja 2014 była rekordowa - napłynęło ponad pół tysiąca prac od uczniów ze Słupska oraz Gmin: Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Słupsk i Trzebielino. Sara zajęła trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Opiekunem w konkursie była Pani Ewelina Florek. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Wysłano 12 Listopada 2014

Happening Liceum Plastycznego

Dnia 30 października w słupskiej kawiarni "Kafeina" odbył się pokaz mody, na którym pod kierownictwem artystycznym pani Julity Rzeppki swoje prace zaprezentowały uczennice z Liceum Plastycznego. Dziewczyny ubrane w "spódnice z odzysku" zwróciły uwagę mieszkańców Słupska na rolę recyklingu materiałów sztucznych i segregowania odpadów. Pokaz miał charakter warsztatów, w których mogli aktywnie uczestniczyć wszyscy zainteresowani przechodnie. W roli modelek wystąpiły: Klaudia Zakrzewska, Alicja Orłowska oraz Alicja Kaszuba z klasy ILP, Martyna Majewska i Adrianna Kaszuba z klasy IILP oraz Dominika Krzysiak z klasy IVLP - pomysłodawczyni występu. Uczennice prezentowały nie tylko spódnice z gazet i plastiku, lecz wykwintne fryzury dzieła Piotra Ejsmonta. - To jest dopiero początek cyklicznych imprez, które nie tylko ukażą drugie życie zużytych materiałów, lecz przede wszystkim zintegrują słupszczan i ożywią centrum naszego pięknego miasta. Mamy nadzieję, że dzięki nam Słupsk odzyska miano "Małego Paryża" - mówi Dominika Krzysiak. Zdjęcia w fotogalerii.
Wysłano 04 Listopada 2014

Zwykłe dni, a jednak święto!

Oprócz ciężkiej nauki, uczniowie ZSI potrafią również się bawić wink W dniach 28-30 października uczniowie klas ILP, IA PLO oraz I MLO w ramach Święta ciasteczek, szalika i spódnicy przygotowali szereg zaskakujących konkursów, Wszyscy uczniowie przyszli w spódnicach, o dziwo nawet chłopcy i... nauczyciele płci męskiej. I wcale nie był to szkocki kilt! Szalików, owszem było co niemiara; jesienne, zimowe, eleganckie i nonszalanckie. Podczas imprez uczniowie zajadali się, a jakże, smakowitymi ciasteczkami tongue
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dnia ciasteczek, dnia szalika oraz dnia spódnicy.
Wysłano 04 Listopada 2014

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl