Aktualności

Fascynująca podróż do świata niepowtarzalnej i zachwycającej przyrody

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie pierwszej klasy Technikum Weterynarii pod opieką Pani Barbary Zdyb odbyli fascynującą podróż do świata unikatowej, niepowtarzalnej i zachwycającej przyrody. Fascynująca eskapada naszych Weterynarzy miała dwa oblicza poznawcze, charakter podwójnej wycieczki, ukierunkowanej na poznanie i doświadczenie przepięknej i zapierającej dech w piersiach fauny i flory oraz siedlisk związanych ze Słupią i jej doliną. Ale po kolei…

Najpierw nasza spragniona wiedzy młodzież odwiedziła siedzibę Parku Krajobrazowego Dolina Słupi, gdzie mieści się Centrum Edukacji Ekologicznej. Tam nasi uczniowie zwiedzili salę wystawową, w której urządzono dioramy (scenki) przedstawiające typowe siedliska związane z rzeką i jej doliną. Układ stanowisk nawiązuje do meandrującej rzeki, a tym samym sprawia, że nasi podopieczni mogli odnieść fascynujące wrażenie przemieszczania się doliną rzeczną. Uczniowie zobaczyli zatem modele płazów występujących w wodach Doliny Słupi, owady oraz charakterystyczne zwierzęta. Mogli również skorzystać ze stanowisk edukacyjnych zarówno manualnych, jak i interaktywnych, których zadaniem jest uzupełnienie wiedzy zwiedzającego. Uzupełnieniem ekspozycji są dwa duże akwaria, w których zaprezentowana jest ichtiofauna naszych rzek i jezior, a także gatunki inwazyjne zagrażające naszej rodzimej przyrodzie.

Kolejnym punktem przyrodniczej przygody naszych uczniów była wyprawa w teren. Nasi Weterynarze przemierzali i poznawali rozległe obszary przyrodnicze położone wzdłuż rzeki Słupi. Malowniczy teren, krajobraz cechujący się różnorodnością, bogactwo szaty roślinnej, urozmaicona rzeźba terenu, piękne widoki – stanowiły o wyjątkowości dzisiejszej wycieczki. Przyrodnicza przygoda naszej młodzieży miała również charakter mocno edukacyjny. Pani Barbara Zdyb w interesujący sposób przybliżyła naszym uczniom historię Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi”, zaznajomiła uczniów z rzadkimi i chronionymi gatunkami roślin oraz zwierząt występujących na tym terenie. Możliwość podziwiania roślin z bliska, piękne krajobrazy i wiosenna aura wyzwoliła w naszych uczniach potrzebę autentycznego kontaktu z naturą. Fascynujący świat przyrody mieli na wyciągnięcie ręki. Mogli słuchać, patrzeć, dotykać, porównywać, i co najważniejsze uczyć się chronić to niezwykłe zielone środowisko. Ten cel został zrealizowany niewątpliwie dzięki ciekawym, barwnym i angażującym opowiadaniom Pani Basi. Nasi uczniowie mogli poczuć więź z przyrodą i być świadomymi tego, że jest ona bezcennym skarbem.

Rewelacyjna przygoda i oryginalna lekcja w świetnym wydaniu! smile smile smile
Wysłano 11 Czerwca 2019

Spektakularny sukces Wiktorii Paszkiewicz w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Z wielką radością i dumą informujemy, że Wiktoria Paszkiewicz, uczennica trzeciej klasy Technikum Weterynarii zdobyła I miejsce w finale (etap centralny) XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym: weterynaria. To niesamowity sukces naszej sympatycznej i uzdolnionej uczennicy oraz Pani Marty Malinowskiej, która przygotowywała Wiktorię do Olimpiady!

Wiktoria okazała się najlepszą wśród uczniów techników weterynaryjnych z całej Polski!!!! Jako laureatka ma zagwarantowany indeks na kierunek medycyna weterynaryjna na wybranej uczelni! Dodatkowo nasza uczennica jest zwolniona z egzaminu zawodowego oraz otrzymała atrakcyjną nagrodę pieniężną ufundowaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Za swoją pracę doceniona została również Pani Marta Malinowska, nasza nauczycielka i lekarz weterynarii, która, jak wspominaliśmy, solidnie i wytrwale przygotowywała Wiktorię do olimpijskiej rywalizacji.

Finał Olimpiady odbył się w Hańczowej pod Krakowem . Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Organizatorem zmagań był Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Serdecznie gratulujemy! To spektakularny sukces i jedno z największych osiągnięć naszej szkoły!!! Brawo!!! smile smile smile
Wysłano 09 Czerwca 2019

Mistrz digital paintingu i concept artu w Plastyku!!! Spotkanie z Alexem Andreevem!!!

Alex Andreev, światowej sławy rosyjski artysta tworzący głównie w technice cyfrowej, spotka się 14 czerwca z miłośnikami digital paintingu i concept artu w auli Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podczas spotkania w słupskim Plastyku Rosjanin opowie m.in. o sobie, a także o różnych etapach swojej drogi artystycznej. Głównym punktem programu będzie lekcja pokazowa przybliżająca tajniki i aspekty warsztatu digital paintingu i concept artu, którą zademonstruje rosyjski artysta oraz panel dyskusyjny. Początek wydarzenia o godzinie 10.30. Wydarzenie odbędzie się w auli słupskiego Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza przy ul. Koszalińskiej 9.

Spotkanie z rosyjskim mistrzem techniki cyfrowej będzie preludium do dalszego cyklu słupskich warsztatów digital paintingu i concept artu, które prowadzić będzie Alex Andreev. Ich szczegółowe terminy zostaną podane 14 czerwca podczas spotkania z Rosjaninem. Celem tych zajęć będzie efektywna nauka, która pozwoli osiągnąć postawione cele oraz profesjonalny poziom w dziedzinie sztuki cyfrowej.

Alex Andreev to współczesny artysta rosyjski, mieszkający w Sankt Petersburgu, tworzący głównie w technice cyfrowej (digital painting). Nierzadko uważany za surrealistę. Jego ilustracje często przedstawiają obraz bliskiej przyszłości przeplatany współczesną rzeczywistością. Artysta ma na swoim koncie wiele indywidualnych wystaw na całym świecie. Przygotowuje też grafikę koncepcyjną dla kina i współpracuje z takimi reżyserami, jak Gieorgij Danelija i Alan Taylor. Senior concept artist przy produkcji gier i filmów (m.in. animacja „Ku! Kin-Dza-Dza” oraz serial „Zona”). Jego prace znajdują się w kolekcjach na terenie Rosji i poza jej granicami. Artysta tworzył na zlecenie m.in. Sony Pictures, New Scientist, Cirque du Soleil (Eloize). Jest wielkim fanem prozy Stanisława Lema, do której hobbystycznie tworzy ilustracje. Wśród swoich największych inspiracji i wzorów wymienia m.in. Zdzisława Beksińskiego oraz Rene Magritte.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z rosyjskim mistrzem. Będziemy gościć w naszej szkole niezwykłego artystę światowej sławy, z najwyżej artystycznej półki. Twórca wielce oryginalny, o przepastnej i nieokiełznanej wyobraźni, którego twórczość nikogo nie pozostawia obojętnym, wręcz powala odbiorcę na kolana. Maluje niesamowite światy, fantastyczne i jaskrawe: ogromne żółwie, latające statki i stworzenia, które niby zeszły z obrazów Salvadora Dali. Jest autorem niepokojących obrazów inspirowanych stanami granicznymi pomiędzy jawą a sennym koszmarem, teraźniejszością a futurystyczną wizją, świadomością a podświadomością, prawdą a fikcją, wreszcie – rzeczywistością realną a wirtualną – zachęca Daniel Stawski z Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza.

Więcej szczegółowych informacji na temat spotkania z rosyjskim artystą pod numerem telefonu: 516 248 129. smile
Wysłano 09 Czerwca 2019

Dzień Młodego Naukowca za nami!

Dzień Młodego Naukowca za nami! Gościliśmy blisko 100 uczestników – wspaniałej, kreatywnej i mega otwartej na doznania i bodźce naukowe młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z regionu słupskiego. Żywimy głęboką nadzieję, że niekonwencjonalna i twórcza forma zajęć rozbudziła wyobraźnię, kreatywność i nowe pomysły drzemiące w każdym z naszych Gości. Zamiast schematycznych wykładów i testów zaproponowaliśmy arcyciekawe i kreatywne, angażujące młode umysły, doświadczenia. Młodzież miała świetną okazję poznawać i odkrywać tajniki wiedzy z różnych dziedzin.

Celem naszej imprezy było przede wszystkim oderwanie młodzieży od ławek szkolnych i zaproszenie do wspólnego odkrywania fascynującego i tajemniczego świata nauki. Sądząc po reakcjach, entuzjazmie i bardzo pozytywnych opiniach ze strony uczestników na temat naszej naukowej imprezy, możemy śmiało stwierdzić: udało się! Po raz kolejny! Cieszymy się niezmiernie. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo w wydarzeniu. Do zobaczenia za rok! smile
Wysłano 09 Czerwca 2019

Turniejowy sukces Martyny Szaniawskiej

Z przyjemnością informujemy, że Martyna Szaniawska, uczennica pierwszej klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, doskonale spisała się w turnieju Judo Baltic Cup w Gdyni.

Martynka zaprezentowała świetną formę - była bezkonkurencyjna w kategorii +70 kg. To kolejny bardzo udany start naszej licealistki. Tym razem spróbowała swoich sił w wyższej kategorii wagowej. Martyna obie walki zakończyła przed czasem, wykonując bardzo skuteczne akcje techniczne w parterze.

Sukces naszej uczennicy to potwierdzenie jej ogromnych możliwości oraz tego, że jej sportowa kariera rozwija się prawidłowo i można oczekiwać kolejnych sukcesów.
Serdecznie gratulujemy! smile
Wysłano 09 Czerwca 2019

Powstał kolejny mural autorstwa naszych Plastyków!

W dniu dzisiejszym w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku odbyła się uroczystość prezentacji muralu pt. "Więzi Międzypokoleniowe", który wykonali nasi uczniowie Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, według projektu opracowanego przez Stacha Czomber, naszego mega utalentowanego grafika. Sam Stachu nadzorował prace nad muralem i brał aktywny udział w jego powstawaniu.

Malowidło powstało we współpracy z Słupską Radą Seniorów (z którą mieliśmy okazję współpracować już wcześniej przy realizacji różnych projektów o charakterze kulturalnym). Jest swego rodzaju serdecznym podarunkiem od naszej szkolnej społeczności Plastyka dla Szanownych słupskich seniorów. Powstał też w ramach naszego autorskiego projektu pod nazwą "15 murali na 15-lecie Plastyka", w ramach którego tworzymy jubileuszowe murale w przestrzeni miejskiej Słupska i okolic. Malowidła powstają m.in. w szkołach, instytucjach, bibliotekach itp.

W realizacji muralu Stachowi pomagała nasza kreatywna młodzież z Plastyka, uczennice: Dominika Trocha, Wiktoria Czech oraz Oliwia Grzegorczyk (wszystkie licealistki są z klasy pierwszej). Warto odnotować ciekawostkę: Jordan Fiszka Borzyszkowski, nasz uczeń Plastyka oraz mała i sympatyczna Hania, córeczka naszej nauczycielki matematyki Pani Agnieszki Kałuży – Horbaczewskiej, użyczyli swoich twarzy, które zostały uwiecznione na muralu. Z kolei materiały niezbędne przy realizacji muralu zakupił słupski Ratusz.

Dziękujemy Wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie muralu! Pozdrawiamy wszystkie Seniorki i Seniorów oraz przedstawicieli słupskiego Ratusza, którzy byli zaangażowani w prace nad tym pięknym muralem. smile smile smile
Wysłano 09 Czerwca 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl