Aktualności

Policyjne Liceum Ogólnokształcące po raz trzeci z rzędu najlepsze w Polsce !!!

W dniach 29-30 maja 2017 r. w Szkole Policji w Pile odbył się IX Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2017”. Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku w klasyfikacji generalnej zajęli po raz kolejny I miejsce, zdobywając zaszczytny tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2017”.
W tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział 25 drużyn z całego kraju, składających się z czterech zawodników i opiekuna, reprezentujących szkoły z różnych województw, w których utworzono klasy o profilu policyjnym. Policyjne Liceum Ogólnokształcące przy ZSI w Słupsku reprezentowali: Alicja Nowicka, Kamil Mutka, Szymon Szkil i Damian Wolski. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do turnieju był pan Arkadiusz Herman.
Czteroosobowe drużyny brały udział w następujących konkurencjach: teście umiejętności strzeleckich, teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, teście sprawności fizycznej (tor przeszkód) oraz sprawdzianie obejmującym ogólną wiedzę o Policji.
Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharem ufundowanym przez sprawującego nad Turniejem patronat honorowy, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Mariusza Błaszczaka. Ponadto w konkurencji strzeleckiej Damian Wolski i Szymon Szkil zajęli II miejsce wśród wszystkich uczestników zawodów. W pozostałych konkurencjach nasi uczniowie również wypadli bardzo dobrze plasując się wysoko w klasyfikacji, co pozwoliło na odniesienie tak spektakularnego sukcesu. Podobnie jak w latach ubiegłych, rozdane zostały nagrody za osiągnięcia indywidualne i zespołowe.
W trakcie turnieju, oprócz zmagań w poszczególnych konkurencjach, uczniowie uczestniczyli w wieczorze integracyjnym, podczas którego mogli wymienić się doświadczeniami i wrażeniami z Turnieju oraz brali udział w różnych konkurencjach sportowych.
Organizatorami turnieju była Szkoła Policji w Pile. Powołany został również Komitet Honorowy Turnieju w składzie: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Jarosław Zieliński, Komendant Główny Policji - nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Starosta Pilski - Eligiusz Komarowski oraz Prezydent Miasta Piły - dr Piotr Głowski.
Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego sukcesu!!! smile smile smile
Wysłano 30 Maja 2017

Porozumienie o współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku

Z przyjemnością informujemy, że Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zawarło porozumienie o współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dokument sygnowali dyrektor Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza Monika Stępnik oraz rektor ASP w Gdańsku dr hab. Krzysztof Polkowski. Pierwszym efektem współpracy było uczestnictwo młodzieży ze Słupska w warsztatach fotograficznych.
Przedmiotem porozumienia jest popularyzacja wśród uczniów szeroko pojętej sztuki, wiedzy i umiejętności artystycznych, krzewienie wrażliwości artystycznej oraz przygotowanie młodzieży do nauki na uczelniach wyższych. W ramach współpracy uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku będą mogli brać udział w dniach otwartych gdańskiej uczelni, wykładach tematycznych, zajęciach artystycznych, wystawach, projektach i innych działaniach zaproponowanych przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Z kolei nasza placówka zobowiązuje się m.in. do organizowania spotkań młodzieży szkolnej z przedstawicielami uczelni.
Założenia współpracy zostały szybko wcielone w życie. Nasi uczniowie wspólnie z młodzieżą z Słupskiego Ośrodka Kultury mieli już okazję uczestniczyć w warsztatach fotograficznych, których organizatorem było Międzywydziałowe Studium Fotografii (dr hab. Leszek Krutulski i dr Agnieszka Babińska).
Poza tym młodzi słupszczanie wzięli udział w warsztatach na Wydziale Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku. Podczas zajęć młodzież pracowała z kamerą wielkoformatową. Portrety wykonano na materiałach negatywowych w atelier. Przeprowadzone zostały również zajęcia w ciemni fotograficznej (luksografia i camera obscura).
Cieszymy się ogromnie na tę współpracę! smile smile smile
Wysłano 30 Maja 2017

Sukces uczennic w prestiżowym ogólnopolskim konkursie „Matematyka w obiektywie”

Z przyjemnością informujemy, że nasze uczennice: Anna Rogulska, Judyta Ludwicka i Magdalena Zielińska zostały laureatkami prestiżowego ogólnopolskiego konkursu matematyczno – fotograficznego „Matematyka w obiektywie”. Dziewczyny praktycznie zdominowały konkurs, zajmując najważniejsze lokaty.
Anna Rogulska, uczennica pierwszej klasy Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego zajęła I miejsce za fotografię pt. „Idealna linia prosta a efekt złudzenia”, natomiast Judyta Ludwicka z czwartej klasy Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza zajęła II miejsce za zdjęcie pt. „ Roślinny kątomierz”. Na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Zielińska z pierwszej klasy Technikum Weterynarii - uczennicę doceniono za pracę fotograficzną pt. „Nieskończoność w okręgu”. Laureatki do konkursy przygotowały panie Monika Skwarek i Agnieszka Kałuża – Horbaczewska, nauczycielki matematyki.
Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Uczestnicy mieli także za zadanie uruchomić wyobraźnię i spostrzegawczość w widzeniu otaczającego nas świata.
Organizatorem konkursu było Centrum Popularyzacji Matematyki „Signum” przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Nagrodzone prace zostały wystawione podczas XV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Białymstoku.
Serdecznie gratulujemy tak ogromnego sukcesu! Brawo! smile smile smile
Wysłano 26 Maja 2017

ZSI otrzymał grant z Unii Europejskiej na realizację autorskiego projektu edukacyjnego

Miło nam poinformować społeczność szkolną o tym, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach akcji „Mobilność kadry edukacji szkolnej w programie Erasmus+ w roku 2017”. Projekt, który złożyliśmy, nosi tytuł „Uczniowie ZSI obywatelami Europy”. Przyznane dofinansowanie wynosi 16 tysięcy euro! Zgodnie z założeniami naszego projektu sześciu przedstawicieli szkoły skorzysta z dwutygodniowych zagranicznych kursów doskonalących m.in. kompetencje zawodowe oraz metodyczno – językowych. Beneficjentami programu Erasmus+ w naszej szkole są: panie: Monika Stępnik, dyrektor szkoły, Marzena Łach, dyrektor szkoły, Ewelina Walczak, nauczycielka języka polskiego, Aneta Łosińska, nauczycielka języka niemieckiego, Monika Skwarek, nauczycielka matematyki oraz pan Marcin Kisielewski, nauczyciel fizyki i informatyki. Nasi reprezentanci będą doskonalić swoje kompetencje zawodowe w następujących krajach europejskich: Wielka Brytania, Irlandia, Malta i Niemcy.
Projekty realizowane w ramach akcji „„Mobilność kadry edukacji szkolnej w programie Erasmus+ w roku 2017” w obszarze edukacji szkolnej mają na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe. Głównym celem projektu „Uczniowie ZSI obywatelami Europy” jest m.in. unowocześnienie programów nauczania, wprowadzenie innowacji pedagogicznych, autorskich programów nauczania oraz nowoczesnej metodyki pracy z uczniem, zwiększenie wykorzystania nowych technologii (wprowadzenie blended learningu i mobile learningu), współtworzenie programu lekcji przez młodzież. Ponadto celem jest nawiązanie współpracy zagranicznej z placówkami spoza Polski, poprawa kompetencji językowych uczestników projektu dzięki zagranicznym mobilnościom edukacyjnym oraz zmiana postaw prospołecznych i obywatelskich u społeczności szkolnej – promowanie otwartości i świadomości różnorodności językowej i kulturowej.
Serdecznie gratulujemy! smile smile smile
Wysłano 25 Maja 2017

Uczennice Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego na podium w zawodach lekkoatletycznych!

Z przyjemnością informujemy, że nasze uczennice z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego
znakomicie spisały się w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbyły się w dniu dzisiejszym na stadionie 650-lecia w Słupsku. Rozgrywane były następujące konkurencje dla dziewcząt: 100 m, 400 m, 800m, sztafety: 4x100 m i 4x400m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz skok wzwyż. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Paulina Bobko, Wiktoria Burda, Magdalena Kępczyńska, Julia Paluch - klasa 1A PLO, Daria Welzandt – klasa 1B PLO, Alicja Nowicka – klasa 2A PLO, Kamila Barska – klasa 2B PLO oraz Joanna Kołodziejska – klasa 3B PLO.
Miło nam poinformować że w biegu na 400 m zawody wygrała Kamila Barska. Bardzo dobrze spisała się Joanna Kołodziejska, która w biegu na 100 m zajęła drugie miejsce, a w skoku w dal uplasowała się na trzeciej pozycji. Pozostałe uczennice Naszej szkoły również bardzo dobrze wypadły w swoich konkurencjach i zdobyły cenne punkty dla szkoły.
Wszystkie dziewczyny zasługują na wielkie słowa uznania za wolę walki i zaangażowanie na zawodach. Opiekę trenerską nad licealistkami sprawował Pan Arkadiusz Herman.
Serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
smile smile smile
Wysłano 24 Maja 2017

Konkurs FotoMat rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że konkurs matematyczno - plastyczny FotoMat, zorganizowany przez Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku został rozstrzygnięty. Jury Konkursowe złożone z pracowników Liceum Plastycznego im. S. I. Witkiewicza, dyrektora Zespołu Szkół Informatycznych Pani Moniki Stępnik oraz młodzieży szkolnej, przyznało główną nagrodę Dominice Jurek z Gimnazjum nr 5 w Słupsku za pracę pt. „Koło wpisane w kwadrat”. Z kolei prestiżowe wyróżnienia otrzymały: Małgorzata Kubiak z Gimnazjum nr 2 w Słupsku za fotografię pt. „Matematyka wokół nas” oraz Wiktoria Kachelek z Gimnazjum nr 5 w Słupsku za pracę pt. „Geometryczne wiry”. Celem konkursu było: popularyzowanie matematyki wśród uczniów, rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania matematyką i fotografią, zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki: dostrzeżeniem jej w życiu codziennym, przyrodzie, martwej naturze… i uwiecznieniem na fotografii. Gratulujemy zwycięzcom oraz zapraszamy po odbiór nagród na galę finałową Dni Młodego Naukowca, która odbędzie się w środę 24.05 o godzinie 16.00 w auli Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej. Wystawę najciekawszych prac można oglądać w budynku szkoły na holu drugiego piętra. smile smile smile
Wysłano 23 Maja 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl