Aktualności

Konkurs Sienkiewiczowski

W ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza uczniowie ZSI przystąpili do dwuetapowego Konkursu o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza zorganizowanego przez panią Eweliną Walczak. Konkurs miał na celu przybliżenie sylwetki tego wielkiego pisarza, publicysty i społecznika oraz poszerzenie wiedzy o Jego twórczości. Uczniowie mogli zaprezentować poziom znajomości tekstów literackich twórcy oraz szczegóły życiorysu. A oto wyniki Konkursu:
I miejsce: Ilona Woźniak - klasa IIA PLO
II miejsce: Damian Krywuć - klasa IIB PLO
III miejsce: Adrian Ossowski - klasa IIB PLO
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy, mając nadzieję, że wiedza o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza zatriumfuje na lekcjach języka polskiego i nie tylko...
Wysłano 08 Czerwca 2016

Kolejny spektakularny sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego!!!

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęli I miejsce w finale II Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa dla uczniów klasy policyjnej.
W dniu 6 czerwca odbył się finał II Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa zorganizowanej przez Instytut Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej w Słupsku przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach oraz Niepaństwową Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Białymstoku. Honorowy patronat nad imprezą objął szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Minister Obrony Narodowej oraz Minister Edukacji Narodowej. Głównym celem imprezy było kształtowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań proobronnych i postaw patriotycznych oraz popularyzacja wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli i zadaniach Sił Zbrojnych RP. Etap finałowy Olimpiady składał się testu wiedzy na temat bezpieczeństwa i obronności państwa. Do udziału w zawodach zgłosiło się 8 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych wyłonionych z eliminacji, które odbywały się w różnych województwach w Polsce. Każda drużyna wystawiła trzech zawodników. Miło nam poinformować, że nasza drużyna z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Julia Sulik, Ilona Woźniak i Damian Wolski zdobyła I miejsce w ścisłym finale Olimpiady wiedzy o obronności i bezpieczeństwie państwa. Naszych uczniów przygotował pan Arkadiusz Herman. Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw w turniejach i olimpiadach.
smile smile smile
Wysłano 06 Czerwca 2016

Warsztaty „Lubię się uczyć języków obcych”

Warsztaty dla młodzieży „Lubię się uczyć języków obcych” odbyły się w budynku Wydziału Filologiczno – Historycznego AKADEMII POMORSKIEJ w Słupsku w dniu 2.06.2016 w ramach POMORSKIEGO FESTIWALU NAUKI. Celem spotkania było wskazanie i zdefiniowanie sposobów samodzielnej nauki języka obcego poprzez wykorzystanie wszechobecnych urządzeń komputerowych, gadżetów i portali społecznościowych, tak popularnych wśród młodzieży w kontekście poszukiwania wiedzy czy komunikacji.
Przesłanie warsztatu bazowało na korelacji między przyjemnością samodzielnego uczenia się a skutecznością procesu nauki, równocześnie sygnalizując potrzebę autonomii i wzrostu świadomości uczących się języka obcego. Takie „zanurzenie” się w języku obcym, lub otaczanie się nim, jest kluczem do bram sukcesu lingwistycznego i stanowi swoistą ucieczkę od monotonnej rutyny zajęć szkolnych. Uczestnicy pod opieką Pani Karoliny Matkowskiej chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi problemów z nauką języka, akcentując śmiało swoje oczekiwania i potrzeby związane z nauką.
Wysłano 06 Czerwca 2016

Edukacyjny spektakl "Dobra dziewczyna..."

W dniu 23 maja br. klasy I ZSI uczestniczyły w spektaklu „Dobra dziewczyna zeszła na złą drogę”, którego scenariusz powstał na motywach wątku Krystal, nastolatki z powieści J.K. Rowling „Trafny wybór”. Dziewczyna znalazła się, jak jej się wydaje, w sytuacji bez wyjścia. Skazana na patologiczne środowisko, życie z matką narkomanką, próbuje znaleźć drogę wyjścia z marazmu. Ma nadzieję, że pasja do tańca (w powieści jest to wioślarstwo) i treningi pozwolą jej oderwać się od patologii w domu, ale seria zdarzeń losowych powoduje, że traci nadzieję. Ci, którym ufała odchodzą, zostaje sama. Nie znając innych sposobów na ratunek, sięga po narkotyki. Robi to, czego przez całe swoje życie nienawidziła u matki. Bardzo kontrowersyjna postać nastolatki wzbudziła głębokie i skrajne uczucia wśród odbiorców. Zatem, aby przywrócić trzeźwe spojrzenie na problem narkomanii, po spektaklu miała miejsce rozmowa z młodzieżą na temat środków psychoaktywnych prowadzona przez specjalistów. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się o przyczynach sięgania po narkotyki, słabościach, którym można ulec oraz o zagrożeniach nie tylko dla młodzieży płynących z zażywania narkotyków.
Wysłano 30 Maja 2016

Spektakl teatru "Moralitet" w naszej szkole

Dnia 17 maja br. uczniowie klas II uczestniczyli w spektaklu edukacyjno - profilaktycznym "Tatuaż " w wykonaniu aktorów z Teatru MORALITET z Krakowa. Teatr ten już po raz kolejny zawitał do naszej szkoły. Tym razem z spektaklem ukazującym rolę rodziny, przyjaciół, priorytetów
oraz relacji młodych ludzi z najbliższymi, a także poruszającym problem przemocy i agresji. Sympatyczne przedstawienie pełne humoru, ale i skłaniające do głębokich przemyśleń na tym, co w życiu jest najważniejsze? Kult pieniądza, władzy i pięknego wizerunku w dzisiejszych czasach przesłaniają wartości duchowe. Ważne jest, aby młodzi ludzie znaleźli oparcie w swych rodzicach, by ich stosunki były serdeczne i oparte na wzajemnym porozumieniu, szacunku, zaufaniu i lojalności. To pozwala na umocnienie autorytetu rodziców i na prawidłową komunikację uwrażliwiającą na problemy dzieci i młodzieży. Dzięki temu istnieje możliwość właściwej reakcji na przejawy agresji ze strony rówieśników i zapewnienie bezpieczeństwa w grupie.
Wysłano 30 Maja 2016

VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Sport nas łączy"

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom z klasy II Liceum Plastycznego, którzy godnie reprezentowali nas na VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Sport nas łączy" - Olimpiada zorganizowanym przez Zespół Szkół w Postominie. Cały artystyczny team zgarnął najważniejsze trofea Konkursu w przedziale wiekowym 17 - 19 lat. A oto szczegółowe wyniki:
I miejsce: Stanisław Czomber
II miejsce: Alicja Orłowska
III miejsce: Alicja Grabska
Jury Konkursu przyznało również wyróżnienia dla Klaudii Zakrzewskiej oraz Dagmary Grzegorczyk. Jak widać, starania naszych reprezentantów nie poszły na marne... wink Wśród uczniów Liceum Plastycznego panuje całkiem słuszna, zdrowa rywalizacja, która przynosi znakomite efekty w postaci najwyższych miejsc na różnych konkursach powiatowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Nad wysokim poziomem uczniów czuwała pani Maria Karpińska, której również gorąco gratulujemy i dziękujemy.
Wysłano 25 Maja 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl