Aktualności

Liceum Plastyczne wyróżnione w drugiej edycji plebiscytu „Pociąg do kultury"

Z przyjemnością informujemy, że nasze Liceum Plastyczne otrzymało wyróżnienie za aktywne uczestnictwo w wydarzeniach Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej oraz udział w wielu projektach artystycznych. To zaszczytne wyróżnienie przyznała Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w ramach drugiej edycji plebiscytu "Pociąg do kultury".
W tym roku szkolnym w plebiscycie wzięło udział ponad 20 szkół i przedszkoli ze Słupska i Ustki. Dla zwycięskich placówek Galeria przygotowała przejściowe statuetki "Maszynisty kultury". Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach:
Kategoria I - Przedszkola
Kategoria II - Szkoły Podstawowe
Kategoria III - Gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i uczelnie wyższe w tym UTW
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w szczególny sposób postanowiła wyróżnić również nasze Liceum Plastyczne, które bardzo angażowało się w wydarzenia BGSW.
Konkurs jest kierowany do wszystkich placówek oświaty w Słupsku i Ustce - od przedszkola po uczelnie wyższe i UTW. Celem było zebranie jak największej ilości punktów, które przyznawane były za wszelkiego rodzaju aktywność i uczestnictwo w wydarzeniach Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. Plebiscyt odbywał się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Słupska i Burmistrza Miasta Ustka.
Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w wielu imprezach kulturalnych, może pochwalić się sukcesami w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych. Nasze sukcesy to efekt wytężonej pracy pedagogów i uczniów, czego potwierdzeniem są licznie otrzymywane nagrody i wyróżnienia.
smile
Wysłano 22 Czerwca 2015

Pożegnanie absolwentów

W ubiegłą środę, 10 czerwca br. pożegnaliśmy naszych absolwentów. Uroczystość odbyła się tradycyjnie w auli szkolnej, w której zgromadziło się szacowne grono rodziców, nauczycieli oraz uczniów klas maturalnych, którzy w tym roku opuścili nasze progi. Pani Dyrektor, Monika Stępnik w metaforyczny sposób udzieliła uczniom wskazówek na dalszą drogę życia, trafiając nie tylko do sfery intelektualnej absolwentów, ale wprost do ich serc. Nie zabrakło również wzruszających pożegnań ze strony wychowawców... Najlepszymi absolwentami 2015 roku okazali się: Justyna Konkol - PLO, Monika Miotk - LP oraz Kamil Dziekoński - TW. Oczywiście, także inni uczniowie zostali wyróżnieni w rozmaitych kategoriach. Wszyscy otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy, a rodzice - listy gratulacyjne. Trzymamy kciuki za dobre wyniki egzaminów maturalnych i życzymy Wam, Drodzy Absolwenci, abyście zawsze szli przez życie z podniesioną głową i nie szczędzili trudu, aby rozsiewać wokół piękno, miłość i dobro.
Wysłano 15 Czerwca 2015

Liceum Plastyczne zaprasza na wystawę eksponatów recyklingowych

W środę 17 czerwca o godz. 17.00 w Domówce przy ul. Tuwima 17 w Słupsku otwarta zostanie nietypowa i oryginalna wystawa eksponatów recyklingowych – ART 3R Reduce. Reuse. Recycle. Wystawę przygotuje nasza młodzież z Liceum Plastycznego.Ekspozycję oglądać będzie można do niedzieli 21 czerwca br.
Uczniowie z popularnego „Plastyka” zaprezentują niezwykłe eksponaty recyklingowe m.in. stroje, suknie itp., które w ciekawy i obrazowy sposób przekazują wiedzę na temat właściwego odzyskiwania i przetwarzania odpadów, które można wykorzystać np. na polu szeroko pojętej… mody.
Wystawa ma również na celu uświadomienie skali zagrożeń wynikających z niewłaściwego postępowania ze śmieciami, oraz wskazanie na zasadność ich przetwarzania i recyklingu.
Licealiści już wcześniej organizowali podobne artystyczne wydarzenia (np. w słupskiej Kafeinie), które cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Słupska i osób okazjonalnie odwiedzających nasze miasto.
Serdecznie zapraszamy! smile
Wysłano 14 Czerwca 2015

Policyjne Liceum Ogólnokształcące najlepsze w Polsce!

W dniach 1-2 czerwca 2015 r. w Szkole Policji w Pile, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, Starosty Pilskiego, Prezydenta Miasta Piły, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Szkole Policji w Pile odbył się VII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2015”. Jego organizatorami była Szkoła Policji w Pile i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Z przyjemnością informujemy, że po dwóch dniach zaciętej rywalizacji nasi uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w klasyfikacji generalnej zajęli I miejsce zdobywając zaszczytny tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2015”.
W tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział 25 drużyn z całego kraju, składających się z czterech zawodników i opiekuna, reprezentujących szkoły z różnych województw, w których utworzono klasy o profilu policyjnym. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Dąbrowski, Alicja Smuczyńska, Aleksander Szpynda i Cezary Syldatk. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do turnieju był pan Arkadiusz Herman.
Czteroosobowe drużyny brały udział w następujących konkurencjach: teście umiejętności strzeleckich, teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, teście sprawności fizycznej (tor przeszkód) oraz sprawdzianie obejmującym ogólną wiedzę o Policji.
Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego, który wręczył nadinsp. Władysław Padło pełnomocnik KGP ds. Kontaktów z Samorządem Terytorialnym i Organizacjami Społecznymi i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatorów Turnieju oraz pamiątkowym dyplomem. Ponadto w konkurencji strzeleckiej Alicja Smuczyńska i Cezary Syldatk zajęli II miejsce wśród wszystkich uczestników zawodów, natomiast w pokonywaniu policyjnego toru przeszkód nasza drużyna zajęła III miejsce. W pozostałych konkurencjach nasi licealiści również wypadli bardzo dobrze plasując się wysoko w klasyfikacji, co pozwoliło na odniesienie tak spektakularnego sukcesu. W trakcie turnieju, oprócz zmagań w poszczególnych konkurencjach, uczniowie uczestniczyli w wieczorze integracyjnym, podczas którego na specjalnie zorganizowanym stoisku Szkoły, można było zapoznać się z jednostkami broni używanymi przez polską Policję, wykonać pamiątkową daktyloskopię, obejrzeć walizkę kryminalistyczną i zobaczyć ślady, które technicy kryminalistyki ujawniają na miejscu zdarzenia. Serdecznie gratulujemy sukcesu! smile
Wysłano 10 Czerwca 2015

Bieg na orientację

W dniu 29 maja br. nasi uczniowie z klas Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego uczestniczyli w zajęciach terenowych z mapą. Pod czujnym okiem pana Piotra Grzebieniaka, klasy podzielone na grupy 3-4 osobowe, wystartowały z 2 minutowym interwałem na trasie o dystansie 5 km. Rywalizacja była przednia, uczniowie wystartowali z pełnym zaangażowaniem, by uzyskać jak najlepszy czas i zebrać wszystkie punkty. Najlepiej wypadła klasa 1 LO SMS, która w rekordowym czasie zebrała wszystkie PK. Bieg na orientację jest jednym ze świetnych sposobów spędzania aktywnie wolnego czasu oraz wspaniałą formą integracji młodzieży podczas zajęć. smile
Wysłano 06 Czerwca 2015

Marsz "KOCHAMY nasze miasto SŁUPSK"

W poniedziałek, 1 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku uczestniczyli w Marszu "KOCHAMY nasze miasto SŁUPSK" zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Słupska, pana Roberta Biedronia. Marsz miał charakter promocji naszego pięknego miasta i przebiegał wzdłuż linii najciekawszych zabytków Słupska. Uczestnicy odwiedzili m.in. Bibliotekę Miejską, Basztę Czarownic oraz Muzeum Pomorza Środkowego. W każdym z tych miejsc można było posłuchać interesujących faktów z historii obiektu oraz jego aktualnej funkcji. I tak, Bibliotekę Miejską zaprezentował znany słupski pisarz, Daniel Odija, Basztę Czarownic - pani Hanna Szuran Kogut, opiekun ekspozycji w Baszcie, natomiast przed Muzeum Pomorza Środkowego uczestników marszu uroczyście przywitali pracownicy Muzeum przebrani w stroje książąt pomorskich, wprawiając wszystkich w zdumienie. Pan Rafał Fołtyn, opowiedział o losach Muzeum od 1945r. po dziś dzień. Dla chętnych przygotowano makiety z otworami na twarze, dając możliwość fotografii "monidle". Przez chwilę niektóre dziewczyny poczuły się Marią Nawrocką, bohaterką obrazów Witkacego wink.
Jak widać, uczniowie ZSI i SMS naprawdę kochają swoje miasto; tu chcą uczyć się, pracować i zakładać rodziny. Wspólnie zrobimy wszysto, aby to malownicze miasto nie było jedynie przystankiem na drodze do szczęścia, ale żeby samo dawało szerokie możliwości rozwoju i świetlanej przyszłości dla wszystkich słupszczan, ponieważ "KOCHAMY nasze miasto SŁUPSK"!!!
Wysłano 05 Czerwca 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl