Aktualności

Spotkanie z Barbarą Kosmowską

Dnia 30 maja odbyło się spotkanie autorskie ze znaną pisarką, Barbarą Kosmowską, w którym uczestniczyli z uczniowie ZSI. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących życia i twórczości artystki. Pisarka mówiła m.in. o swoim debiucie literackim, o procesie tworzenia, o kondycji współczesnej literatury. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej i kameralnej atmosferze. Uczniowie zadawali nurtujące ich pytania, na które starała się odpowiedzieć pani Kosmowska. Spotkanie było inspirujące i ciekawe. Bezpośredni kontakt z autorami dzieł literackich jest niewątpiwie najlepszą formą promocji czytelnictwa wśród młodzieży. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy następnego gościa w naszej szkole, który odkryje przed nami tajniki swojej twórczej drogi literackiej. Ale to już w przyszłym roku szkolnym...
Wysłano 05 Czerwca 2014

"Liderzy Europy"

Dnia 28 maja odbył się konkurs "Liderzy Europy" mający na celu wyłonienie najbardziej przedsiębiorczych przedstawicieli młodzieży słupskiej. Organizatorem Konkursu był Bank Zachodni WBK. Reprezentanci ZSI stanowili grupę składającą się z pięciu drużyn z klas ponadgimnazjalnych: 1A PLO/1A MLO, 1B PLO, 1LP oraz dwa teamy 1TW. Uczniowie starli się w zmaganiach polegających na zarobieniu jak największej ilości pieniędzy wink Najlepszą biznesową strategię zastosowali uczniowie klasy 1APLO/1MLO, którzy zdobyli I miejsce. Laureaci nieźle sobie poradzili, bezbłednie odpowiadając na wszystkie pytania z zakresu podstaw przedsiębiorczości oraz kultury. II miejsce przypadło drużynie z klasy 1LP, a III - 1B PLO. Gratuluacje!!! Panie opiekunki - Natalia Hendrych i Agata Adamska dołożyły wszelkich starań, aby reprezentacja spisała się na medal, za co im serdecznie dziękujemy...
Wysłano 30 Maja 2014

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W dniu 29 maja 2014 roku Rejonowy oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Słupsku zorganizował w PKiW Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Celem zawodów było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.
Pięcioosobowe zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych rywalizowały o tytuł Mistrza Pierwszej Pomocy. Do tegorocznych zawodów zgłosiło się dziewięć szkół ze Słupska, w tym po raz pierwszy uczniowie Naszej szkoły: reprezentacja Medycznego Liceum Ogólnokształcącego w składzie – Elżbieta Rubaj, Anna Matusiak, Sandra Sikorska, Estera Durawa, Katarzyna Tesmer oraz reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie – Katarzyna Świeczkowska, Alicja Smuczyńska, Karol Dąbrowski, Alan Kosar oraz Oskar Majcherski.
Zawody polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane były przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów, a całość zdarzenia wyglądała bardzo realistycznie.
Po bardzo zaciętej rywalizacji, miło nam poinformować, że nasze drużyny zajęły bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej. Drużyna Medycznego Liceum Ogólnokształcącego zajęła 3 miejsce, a drużyna Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego - 5. Gratulujemy uczniom wysokich lokat i życzymy dalszych sukcesów oraz zapału w podnoszeniu kwalifikacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy, które są bardzo przydatne w życiu codziennym.
Wysłano 30 Maja 2014

XII Bałtycki Festiwal Nauki

Dnia 23 maja młodzież z klas 2 TI, 3 LP, 3 TW i 3 gimnazjum pod opieką Marii Lelakowskiej, Agnieszki Kałuży i Marcina Kisielewskiego miała przyjemność uczestniczyć w XII Edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Studenci z Akademii Pomorskiej pod czujnym okiem wykładowców przygotowali mnóstwo atrakcji. W naszym harmonogramie znalazła się wizyta w planetarium. Na 25 minut przenieśliśmy się centrum gwieździstego nieba, gdzie nauczyliśmy się dróżniać gwiazdy od planet, widzieliśmy również symulację zrzucenia „łazika”, a na koniec zobaczyliśmy wszystkie gwiazdozbiory, które w najbliższym czasie można będzie obserwować na niebie. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz LOGO EDUCATION. Pod okiem prowadzących młodzież składała roboty, które później rywalizowały ze sobą – co ciekawe, wygrał najwolniejszy! W punkcie medycznym można było nauczyć się badać piersi, zobaczyć pokaz pierwszej pomocy z użyciem AED, zmierzyć ciśnienie i BMI. Matematycy przygotowali warsztaty składania japońskich brył – najwięcej cierpliwości mieli chłopcy z gimnazjum, którzy bardzo mile zaskoczyli swoją panią od matematyki... Plastyków i weterynarzy najbardziej zainteresowała wystawa zabawek fizycznych, obok której znajdował się twórczy kącik dla najmłodszych uczestników festiwalu. To tylko niektóre z wielu atrakcji imprezy... Naszą naukową przygodę zakończyliśmy wizytą w pobliskim markecie, gdzie wszyscy zjedliśmy pyszne lody wink
Wysłano 30 Maja 2014

Dzień Otwartej Szkoły

W sobotę - 24 maja gościliśmy w naszej szkole wielu gimnazjalistów zainteresowanych nauką w ZSI. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w szeregu ciekawych działań przygotowanych przez kadrę nauczycielską oraz pracowników szkoły. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs informatyczny oraz warsztaty plastyczne, gdzie gimnazjaliści mogli wykazać się swoim talentem artystycznym, a także wiedzą z zakresu informatyki. Oczywiście zwycięzców nagrodziliśmy sowicie wink Laureaci konkursów otrzymali bowiem m.in. tablety oraz wysokiej jakości pendrive'y. W przerwie "zwiedzania szkoły" można było posilić się kiełbaską pieczoną na żywym ogniu tongue oraz spróbować coś słodkiego w kawiarence szkolnej przygotowanej specjalnie na tę okazję. Pracownie artystyczne, weterynaryjne oraz informatyczne otworzyły swoje podwoje. Wszystkim towarzyszyła życzliwa atmosfera. Za przybycie gościom dziękujemy i zapraszamy we wrześniu!
Wysłano 30 Maja 2014

Zawody o Puchar Rektora AP

W dniu 23 maja reprezentacja uczniów ZSI wzięła udział w prestiżowych zawodach w siatkówkę o Puchar Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku. Po całorocznych zmaganiach i wielu odniesionych sukcesach w SOM drużyna ZSI została nieco "okrojona". Barwy naszej szkoły reprezentowali: A.Smuczyńska, N.Stępień, O.Bikuń, K.Drab, P.Gański, O.Majcherski oraz bracia Sieradzcy. Walka była zacięta, nasi grali ambitnie, jednak jako beniaminek zawodów musieli zapłacić "frycowe" i zająć IV miejsce. Wynik ten jednak tylko jeszcze bardziej zmobilizował uczestników do dalszej rywalizacji sportowej w nowym już roku szkolnym 2014/2015. - Nie poddamy się. Naszym celem jest pokonanie wszystkich uczestników zawodów. Jesteśmy świetnie przygotowani i w przyszłym roku pokażemy, na co nas stać! - zapewnia trener teamu, pan Robert Laskowski.
Wysłano 25 Maja 2014

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl