Aktualności

Zbiórka dla Domu Dziecka

Po raz pierwszy wolontariusze nasze szkoły pod opieką pani Marii Lelakowskiej zorganizowali akcję charytatywną polegająca na zbiórce przyborów szkolnych dla Domu Dziecka w Słupsku. Przybory można było przynosić do opiekuna wolontariuszy. Z początku nasza inicjatywa nie cieszyła się zbytnim powodzeniem, jednak z biegiem czasu ludzie się na szczęście zmobilizowali. Najwięcej zebraliśmy zeszytów. Oprócz tego sporo długopisów, gumek, bloków, mazaków i Inn rzeczy, które na pewno się przydadzą wychowankom Domu Dziecka. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcieli się włączyć w naszą akcję.
Wysłano 18 Czerwca 2013

Refleksje teatralne

Dnia 13 czerwca 2013 roku rozpoczął się 58 Turniej Teatru Jednego Aktora „Sam, na scenie”. Razem z klasą II LP tuż po godzinie dziesiątej udaliśmy się na uroczystą inaugurację do teatru PTL „ Tęcza”. Festiwal będzie trwał trzy dni i na koniec trzeciego dnia zostaną rozdane nagrody i wyróżnienia w konkursie.
Jako pierwsza wystąpiła Małgorzata Dwulist z województwa pomorskiego. Przedstawiła spektakl pt. „Malowane” na podstawie powieści Świetlany Aleksijewicz. Aktorka bardzo dokładnie i czysto zagrała swoją rolę. Przedstawienie opowiadało o kobietach na froncie. Był to zupełnie inny i odrębny temat od pozostałych przedstawień. Aktorka przybliżyła nam życie kobiety – żołnierza i trudów wojny. Opowiadała nam to ze swojej perspektywy. Wszyscy widzowie słuchali z zainteresowaniem. Spektakl trwał pół godziny. Byłam bardzo zadowolona z gry aktorki. Jej mimika twarzy i całego ciała stanowiła spójną całość z przedstawieniem. Przedstawiła temat wojny w bardzo prosty sposób, pokazany z perspektywy kobiety. Małgorzata Dwulist otrzymała drugą nagrodę w konkursie „Sam, na scenie”.
Ostatnim konkursowym spektaklem był „ Mortal kombajn”. W rolę „kibola” wcielił się Mateusz Iwiński. Monodram na podstawie dramatu Pawła Sali pod tym samym tytułem został bardzo miło przyjęty przez widzów. Mateusz Iwiński za ten spektakl był już wielokrotnie wyróżniany w wielu prestiżowych konkursach. Również w Słupsku spektakl został uznany za bardzo dobry i ex quo, razem z Małgorzatą Dwulist otrzymał drugą nagrodę w konkursie recytatorskim. Spektakl poświęcony był życiu ulicznemu. Pomimo wielu niecenzuralnych słów, które padły w przedstawieniu, widzowie z chęcią obejrzeli spektakl wykonany przez młodego aktora. Były momenty bardzo śmieszne, gdzie aktor bardzo wczuł się w rolę swojego bohatera. Świetnie oddał emocje. W tym spektaklu została ukazała ponura, groźna i ciężka sytuacja ludzi żyjących w biednych dzielnicach i blokowiskach.
Były to dwa najlepsze spektakle pierwszego dnia festiwalu. Aktorzy bardzo dobrze wczuli się w swoje role, idealnie odegrali emocje bez żadnych pomyłek czy „efektu sztucznego grania”. Mam nadzieję, że pozostałe przedstawienia będą również tak dobre jak te dwa.

Klaudia Stańko z II LP
Wysłano 18 Czerwca 2013

IV Parada Bajkowa

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku im. Marii Dąbrowskiej składa serdeczne podziękowania uczniom Liceum Plastycznego za przygotowanie wspaniałej i emocjonującej zabawy w ramach IV Parady Bajkowej dnia 7 czerwca 2013r. Podziękowania należą się, a jakże, paniom: Agnieszce Babińskiej oraz Julicie Rzeppka, które nie szczędziły trudu i czuwały nad przygotowaniem imprezy i jej "szatą artystyczną".
Wysłano 12 Czerwca 2013

31 maja - Światowy Dzień bez tytoniu

W tym roku młodzież z Zespołu Szkół Informatycznych wraz z uczniami klasy I Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego pod kierownictwem pani Marii Lelakowskiej i pani Żanety Obolewicz zorganizowali Światowy Dzień bez papierosa. Akcja miała charakter informacyjny skierowany do uczniów naszej szkoły. Podczas przerwy uczniowie klasy I Gim przebrani w stroje „papierosa” chodzili i rozdawali ulotki oraz balony – z antynikotynowymi hasłami. Była też możliwość zmierzenia sobie ciśnienia oraz zjedzenia jabłka w myśl powiedzenia „zamiast dymka witaminka”. Uczniowie LP przygotowali papierosa, na którym zostały umieszczone najważniejsze informacje dotyczące szkodliwości tytoniu. Nasi uczniowie co roku organizują akcję Dnia bez papierosa. Jesteśmy zagorzałymi wrogami tych, ktorzy palą. Mamy nadzieję, że nasze akcje przyniosą oczekiwane efekty i uczniowie zanim siegną po papierosa, dobrze się zastanowią.Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do przeprowadzenia tej akcji.
Wysłano 02 Czerwca 2013

VIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Portret Rodzinny 2013"

Organizatorzy VIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Portet Rodzinny" serdecznie dziękują Dyrekcji szkoły za stworzenie utalentowanej plastycznie młodzieży warunków uczestnictwa w kolejnej edycji Biennale "Portret Rodzinny". Ufają, że idea, której poświęcony był Konkurs, stanie się dla młodych artystów powodem trwałej refleksji nad kondycją współczesnej rodziny. Organizatorzy dziękują również pani Malinie Tomaszewskiej za opiekę merytoryczną nad młodymi twórcami, którzy podjęli problem sportretowania rodziny, wzbogacając w ten sposób nie tylko własną osobowość, ale również pobudzając do refleksji innych odbiorców sztuki.
Wysłano 29 Maja 2013

Wyjazd plastyków do Orońska

Uczniowie klasy II i III Liceum Plastycznego wraz z opiekunem – panią Natalią Hendrych mieli kolejną okazję delektować się sztuką. Uczestniczyli bowiem w dorocznych warsztatach sztuki w Orońsku – niewielkiej, malowniczej wsi niedaleko Radomia. Pracownie rzeźbiarskie, ceramiczne, odlewnicze stały przed nimi otworem. Mogli spróbować swoich sił podczas obróbki drewna, metalu i kamienia. Uczestniczyli także w lekcjach muzealnych, dzięki którym poznali problematykę współczesnej twórczości. Kulturalna tradycja Orońska narodziła się w połowie XIX wieku. Kultywowali ją kolejni właściciele dworu - Christiani, Pruszakowie i Brandtowie. Plenerowa impreza artystyczna w Orońsku zawsze pozostawia w duszach artystów niezapomniane wrażenia. Już dziś wiemy, że za rok znów tam pojedziemy...
Wysłano 27 Maja 2013

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl