Aktualności

Znowu Mateusz?

Na pierwsze Środkowopomorskie Zmagania Językowe nadesłano 18 prac. Temat nadesłanych prac brzmiał: Europa - Wspólnota Przyjaźni". Zadaniem uczestników było napisanie w jednym z wybranych języków (do wyboru: angielski, niemiecki lub francuski) pracy w formie listu, apelu o przyjaźni do młodzieży europejskiej. Do półfinału zakwalifikowało się 9 osób, w tym uczeń naszego Technikum Informatycznego - Mateusz Weiland. Z tego grona wyłonionych zostanie trójka finalistów, którzy wygrają roczne kursy nauki języka obcego w szkole "Afternoon".
Mateusz, trzymamy za Ciebie kciuki!
Wysłano 10 Kwietnia 2009

CeBIT - Międzynarodowe Targi Komputerowe

W dniach 9 – 15 marca 2006 w Hanowerze odbyły się międzynarodowe Targi Komputerowe CeBIT 2006. CeBIT to jedyne w swoim rodzaju miejsce spotkań, wymiany myśli, kreowania nowych idei. To międzynarodowa platforma nawiązywania kontaktów i impreza prezentująca – w 24 ogromnych halach - kompleksową ofertę z zakresu informatyki i teleinformatyki.
W siedmiu halach zaprezentowane zostały inteligentne systemy wspomagające obieg informacji i logistykę w przedsiębiorstwach. W kilku innych zaprezentowano zagadnienia z dziedziny telekomunikacji, m.in. telekomunikacja mobilna, technologie satelitarne i transmisyjne, telematyka i nawigacja, sieci i rozwiązania sieciowe.
Siedem hal dotyczyło technologii cyfrowych, takich jak fotografia cyfrowa, cyfrowa obróbka obrazu, drukowanie i przygotowanie materiałów do druku, osobiste i mobilne nośniki danych, pliki MP3, grafika i dźwięk, monitory i wyświetlacze, elektronika do użytku domowego czy do celów rozrywkowych, komponenty do komputerów osobistych i notebooków, wreszcie także obudowy i systemy chłodzenia.
Hala 17 tematycznie związana była z finansami i bankowością, a część hali 9 z rozwiązaniami przygotowanymi dla sektora publicznego.
Najciekawsza była ekspozycja umiejscowiona w pozostałej części hali nr 9 – FUTURE PARC. Tu zaprezentowane zostały nowe generacje produktów teleinformatycznych – prototypy urządzeń przyszłości. Swoje innowacje pokazały renomowane instytuty naukowe, uniwersytety i wszystkie największe niemieckie instytuty naukowo-badawcze. Nie zabrakło prezentacji przygotowanych przez przedsiębiorstwa innowacyjne (Spin-Off) oraz przez aktywizacyjne programy menedżerskie dla studentów i absolwentów (Start-Up). Można było pograć w ping-ponga z komputerem, zagrać w wirtualną piłkę nożną, obejrzeć płaski obraz BMW w trójwymiarze, skorzystać z tablicy multimedialnej. Można było spróbować skontaktować się z robotem, a nawet zaobserwować sposób, w jaki on nas postrzega.
Nie wszystko dało się zobaczyć, nie sposób o wszystkim napisać. Jedno jest pewne – za rok znów musimy tam być.
Monika Stępnik
Wysłano 10 Kwietnia 2009

Głosy niewinności

Klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego kolejny raz uczestniczyły w projekcji filmu przygotowanej przez Młodzieżowy Klub Filmowy przy kinie REJS w Słupsku. Tym razem uczniowie mieli okazję obejrzeć dzieło meksykańskiego reżysera Luisa Mandoki, pt. Głosy niewinności, prosty i przejmujący film o losie dzieci dorastających w warunkach wojny. Projekcja poprzedzona była krótkim wprowadzeniem, które przybliżyło młodzieży sylwetki twórców filmowych oraz pomogło w bogatszym odczytaniu filmu.
W październiku 2005 roku uczniowie rozpoczęli regularne spotkania z filmami o walorach artystycznych i wychowawczych. Celem uczestnictwa w tych projekcjach jest pogłębienie zainteresowań filmowych, poszerzenie wiedzy z zakresu historii i teorii kina, uwrażliwienie na wartości artystyczne a także pobudzanie własnej kreatywności i postawy twórczej młodzieży. Spotkanie z sztuką filmową kontynuowane było na lekcjach polskiego. Na stronie szkoły sportowej zamieściliśmy niektóre efekty tej pracy.
Uczniowie wezmą również udział w gimnazjalnym konkursie na recenzje filmową organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury.
Maja Bachan
Wysłano 10 Kwietnia 2009

Miłość niejedno ma imię....

Wtorkowe popołudnie. Ogromna, przyciemniona przestrzeń, w której wyczuwalna była teatralna atmosfera. Prawie stuosobowa publiczność zasiadła w wyczekiwaniu na to, co za chwilę miało się wydarzyć, tzn. montaż poetycko muzyczny pt.: Miłość niejedno ma imię. Był to debiut powstałej w tym roku grupy teatralnej bez nazwy: cztery dziewczyny i dwóch chłopaków stworzyło, z okazji dnia zakochanych, teatralne studium miłości, pokazując jej różne oblicza, także te, o których zazwyczaj nie chcemy mówić.
Scenariusz spektaklu oparty na poetyckich tekstach (Poświatowskiej, Staffa, Świrszczyńskiej, Wojaczka, Grochowiaka, Pawlikowskiej–Jasnorzewskiej, Kofty, Grassa, Shakespeare), złotych myślach oraz listach miłosnych Gorge Sand do Wojciecha Grzymały i Franza Kafki do ukochanej Felicji miał skłonić oglądających do głębszej refleksji. Aktorzy zatarli klasyczną granicę pomiędzy sceną a widownią, przenosząc akcję wśród zdezorientowaną publiczność, przecież mówili o nich, przez nich i dla nich. Ogromnym zaskoczeniem była profesjonalnie odegrana scena miłosna Bartka Chomicza, który wyznał swe uczucia zdumionym Paniom Pedagog oraz Dyrektor. Martyna Kałucka stworzyła wielowymiarową postać współczesnej kobiety, targanej namiętnościami i skrajnymi uczuciami. W roli Franza Kafki gościnnie wystąpił aktor Teatru Rondo Amadeusz Gendig. Kreacje cynicznej, zdystansowanej wobec świata i uczuć Gorge Sand zagrała Aneta Karnicka. Całość dopełniły sentencje przybliżone widzom przez Angelikę Małek. Asceza środków teatralnych zachęcała do zwrócenia uwagi na tekst, momentami nastrojowy, momentami nieco kontrowersyjny.
Swój pierwszy występ grupa może sobie wpisać na konto sukcesów, czego świadectwem było zaangażowanie widzów. Widowisko wywołało żywe reakcje przeniesione również poza przestrzeń „teatru”.
Maja Bachan - opiekun teatru szkolnego
Wysłano 10 Kwietnia 2009

XXII Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne

3 marca 2006 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie odbył się finał Wojewódzkiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego.
Do finału zakwalifikowało się jedynie 6 osób z całego województwa pomorskiego.
Naszą szkołę reprezentował Mateusz Weiland z klasy I Technikum Informatycznego. Chociaż komisja zdecydowała o przyznaniu I miejsca jego konkurentom, to zdaniem obserwatorów Mateusz spisał się na medal, a jego prezentacja i prelecja zrobiły na komisji duże wrażenie.
Gratulujemy Mateuszowi i życzymy wielu sukcesów w kolejnych zmaganiach.
Wysłano 10 Kwietnia 2009

Konkurs fotograficzny

Organizowany przez Liceum Plastyczne w Słupsku
III edycja

1.Organizatorem konkursu jest Liceum Plastyczne w Słupsku.
2.Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
3.Konkurs dotyczy fotograficznej interpretacji następujących zagadnień:
„Kontrasty” - w sensie plastycznym kontrasty form, kontrasty światła, itp.
- kontrasty w sensie społecznym, np. reportaż poruszający problemy współczesnego życia
"Znalezione martwe natury”
"Sami o sobie”
4.Każdy autor może zgłosić dowolną ilość prac w wybranej kategorii tematycznej.
5.Technika realizacji jest dowolna, jednakże powinna zawierać przewagę elementów fotografii. Dopuszczalne są ingerencje cyfrowe, oraz wszelkie przetworzenia fotografii metodami tradycyjnymi. Wszystkie prace (również z plików cyfrowych)
należy dostarczyć w postaci odbitek.
6.Realizacje przyjmowane są w formatach od 13x18cm do30x40cm. Kadr nie musi mieć określonych, fotograficznych proporcji, dopuszczalne są formaty pośrednie, fotografie w kwadracie, panoramiczne, itp.
7.Każda praca powinna być opisana (tytuł i kategoria w jakiej została zgłoszona oraz dane autora – imię, nazwisko, wiek, adres kontaktowy.
8.Prace oceniane będą przez jury pod względem:
-spełnienia warunków technicznych,
-kryteriów estetyczno-artystycznych,
-stopnia, w jakim zgłoszone prace są odpowiedzią na poszczególne zagadnienia.
9.We wszystkich kategoriach zostaną przyznane wyróżnienia, oraz nagroda główna dla zwycięzcy konkursu.

OBOWIĄZKI I PRAWA ORGANIZATORÓW:
1.Nadesłanie prac jest równoznaczne z uznaniem regulaminu.
2.Prace nie spełniające warunków określonych w regulaminie nie będą oceniane.
3.Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej prezentacji prac w prasie oraz na stronach internetowych.
4.Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe podczas przesyłania zdjęć.
5.Przesłane prace przechodzą na własność organizatorów.

KALENDARZ KONKURSU:
Termin nadsyłania prac: 14 maja 2006
Powiadomienie o wynikach: 23 maja 2006
Zakończenie konkursu, rozdanie nagród: 10 czerwca 2006

PATRONAT HONOROWY:
Prezydent Miasta Słupska

PATRONAT MEDIALNY:
Radio Vigor, Telewizja Vectra, Głos Pomorza

ADRES ORGANIZATORÓW:
Liceum Plastyczne w Słupsku
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

(z dopiskiem KONKURS FOTOGRAFICZNY)

Komisarz konkursu: Agnieszka Babińska
Wysłano 10 Kwietnia 2009

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/2007

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl