Aktualności

Szkolny Turniej Klas Policyjnych POLICJADA 2019

W dniu 6 lutego br. odbędzie się szkolny turniej klas policyjnych POLICJADA 2019. W ramach zawodów każda klasa o profilu policyjnym wystawia swoich pięciu reprezentantów, którzy będą musieli sprawdzić się w trzech konkurencjach: teście wiedzy policyjnej, strzelaniu i sprawności fizycznej. Życzymy wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w poszczególnych konkurencjach policyjnych. Najlepsi uczniowie mają szansę reprezentować naszą szkołę w finałach ogólnopolskich organizowanych w Szkole Policji w Pile.
Wykaz uczniów biorących udział w turnieju oraz szczegółowy regulamin i scenariusz zawodów znajdują się w plikach:
Regulamin
Scenariusz
Wykaz uczniów

policjada2019_1.jpg
policjada2019_2.jpg
policjada2019_3.jpg
policjada2019_4.jpg
policjada2019_5.jpg
policjada2019_6.jpg
Wysłano 31 Stycznia 2019

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno- Plastyczny „Matematyczne przeboje!” rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że Ogólnopolski Konkurs Matematyczno- Plastyczny „Matematyczne przeboje!” został rozstrzygnięty!!! Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Do pierwszego szkolnego etapu konkursu, który trwał od 1 listopada do 20 grudnia, wpłynęło 20 prac. Jury konkursowe w składzie: Monika Skwarek, Agnieszka Kałuża-Horbaczewska, Maria Lelakowska oraz Sergiusz Powałka miało trudne zadanie, ponieważ z każdego typu szkoły można było nadesłać tylko jedną pracę do etapu ogólnopolskiego. W przypadku Technikum Weterynarii, największym uznaniem cieszyła się praca Alicji Malek, jeśli chodzi o Medyczne Liceum Ogólnokształcące - to interesującą pracę stworzyła Alicja Symko, natomiast z Liceum Plastycznego zainteresowanie jury zdobyła praca Salomei Skroś. A z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego ciekawą pracę zaproponowała Justyna Sołśnia. Prace komisji etapu ogólnopolskiego zakończyły się 15 stycznia bardzo miłą wiadomością. Mianowicie, Justyna Sołśnia za pracę pt. „Jedyneczka” zdobyła nagrodę specjalną.
Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w piątek 8 lutego br. o godz. 11:30 w auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu przy ul. Drzymały 1, podczas inauguracji XXVIII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.
Serdecznie gratulujemy!
smile
Wysłano 29 Stycznia 2019

Nauczycielki ZSI Honorowymi Ambasadorami Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego!

Z wielką radością informujemy, że nasze nauczycielki matematyki Panie Monika Skwarek i Agnieszka Kałuża - Horbaczewska uzyskały tytuł Honorowego Ambasadora Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”!!!! Nasze sympatyczne Panie znalazły się w wąskim gronie osób, które zostały wyłonione z tysięcy zgłoszeń z całego świata w ramach niniejszego konkursu!!!
Sukces tym bardziej cieszy, że Pani Skwarek trzeci raz z rzędu uzyskała ten zaszczytny tytuł, natomiast Pani Kałuża – Horbaczewska po raz drugi w karierze zawodowej sięgnęła po miano ambasadorki!
Ambasadorowie Matematyki w obiektywie to osoby, które pomagają innym, w szczególności uczniom, w udziale w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie". Osoby pomagające uczestnikom tego międzynarodowego konkursu muszą wykazać się bardzo dużą aktywnością. Ambasadorowie pomagają rozwijać konkurs i propagować ideę kultury matematycznej.
Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie" organizowany corocznie przez Uniwersytet Szczeciński łączy świat kultury wizualnej z nauką, popularyzuje i rozwija wiedzę i kulturę matematyczną, przełamuje bariery przed matematyką.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za to, by ten prestiżowy tytuł również w przyszłym roku powędrował do ZSI. Ogromny sukces! Brawo! smile
Wysłano 29 Stycznia 2019

III miejsce ZSI w Ogólnopolskim Konkursie # Pan Tadeusz on-line

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że uczniowie Zespołu szkół Informatycznych zajęci 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie # Pan Tadeusz on-line. Uczestnikami były klasy 3A PLO, 3B PLO, 4LP, 3 MLO, 4TW oraz 3 PoLO. Po zalogowaniu się na platformie Konkursu, uczniowie sumiennie przygotowywali się, rozwiązując zadania i odpowiadając na pytania związane z opus magnum polskiego romantyzmu . Ćwiczenia na smarftonach okazały się ciekawym doświadczeniem edukacyjnym i, choć już na tym treningowym etapie należało się wykazać nie lada wiedzą z lektury, to uczestnicy poradzili sobie śpiewająco. Koordynatorem Konkursu w naszej szkole była pani wicedyrektor Maja Frąckowiak, która wraz z panią Eweliną Walczak i panią Bronisławą Boczoń – Sapetą przygotowały uczniów do zmagań z dziełem wieszcza Adama Mickiewicza. - Jesteśmy dumni i zadowoleni z tak wysokiej noty naszych podopiecznych. Pytania były bardzo szczegółowe, zatem nasi uczniowie tym bardziej zasługują na pochwałę. Poza tym uważam, że jest to super powtórka przed maturą… - komentuje pani Frąckowiak. Gratulujemy uczestnikom Konkursu i czekamy na kolejne laury.
Wysłano 24 Stycznia 2019

Alicja Symko finalistką eliminacji okręgowych XLV Olimpiady Historycznej

Serdecznie gratulujemy Alicji Symko, uczennicy 1 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, udziału i zakończenia z wynikiem pozytywnym zawodów II stopnia eliminacji okręgowych XLV Olimpiady Historycznej, która odbyła się 12 i 18 stycznia br. w Gdańsku na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Naszą zdolną licealistkę do Olimpiady przygotował Pan Stanisław Stefański, nauczyciel historii.
Ogólnopolska Olimpiada Historyczna jest od 1973 r. organizowana przez największą organizację społeczną skupiającą badaczy i miłośników historii – Polskie Towarzystwo Historyczne. Organizacja Olimpiady wpisuje się w główne idee głoszone przez PTH – popularyzację historii i umacnianie świadomości historycznej młodego pokolenia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu tajników historii.
Wysłano 23 Stycznia 2019

ZSI z Certyfikatem Pomorskiej Szkoły z Życiem!

Z wielką radością informujemy, że Zespół Szkół Informatycznych otrzymał zaszczytny Certyfikat Pomorskiej Szkoły z Życiem za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #KOMÓRKOMANIA, mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Ponadto Pan Robert Zając, nasz dyrektor administracyjny, otrzymał prestiżowy tytuł Pedagoga z Życiem za organizację działań w naszej szkole w ramach akcji #KOMÓRKOMANIA. W akcję zaangażowała się cała nasza społeczność szkolna, a szczególne podziękowania należą się uczniom naszego Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, którzy wspólnie z Panem Robertem koordynowali działania w naszej placówce. Serdecznie gratulujemy! Brawo! smile
Wysłano 23 Stycznia 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl