Aktualności

Niezapomniana lekcja historii

Uczestnicy szkolnego programu „Uczeń zdolny, nie znaczy inny”, wraz z pierwszą klasą Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, wzięli udział w żywej lekcji historii w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Nasi uczniowie pod opieką Pani Anety Łosińskiej odbyli swego rodzaju podróż w czasie, podczas której poznali doświadczenia wojenne Polaków wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy.
Sercem muzeum jest wystawa główna, zajmująca powierzchnię niemal 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. To opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Ma przypominać lekcję historii, której nie wolno nam zapomnieć.
Młodzież , oprócz eksponatów, mogła przeglądać archiwalne fotografie i filmy, obejrzeć relacje świadków tamtych wydarzeń, zapoznać się z interaktywnymi mapami prezentującymi militarne potyczki czy zmiany granic państw w czasie II wojny światowej. Godne uwagi są pomieszczenia, w których przedstawiono repliki walizek z Auschwitz - Birkenau, baraki, a także wagony, czołgi, kopie kamienic i ulic oraz eksponaty obrazujące życie codzienne w czasie II wojny światowej.
W gdańskim muzeum poruszone zostały wszystkie dziedziny życia oraz wszystkie doświadczenia, które wpłynęły na bieg wojny. Dzięki temu nasi uczniowie mogli pogłębić historię naszego państwa oraz miejsca, gdzie żyjemy. Wycieczka nie była tylko bardzo cenną lekcją, ale także ciekawym doświadczeniem, które pozostanie w pamięci na długo. smile smile smile
Wysłano 07 Stycznia 2018

Sukces uczniów w ogólnopolskim konkursie „Matematyczna Choinka”

Miło jest nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukces w ogólnopolskim konkursie pt. „Matematyczna Choinka”. Nasi podopieczni zdominowali tegoroczną edycję konkursu, zajmując zwycięskie pierwsze trzy miejsca. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce zajął zespół dwuosobowy: Natalia Pietrzak oraz Monika Malesa z 1 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pani Moniki Skwarek, na drugim miejscu uplasowała się Joanna Laskowska z 2 klasy Liceum Plastycznego pod kierunkiem Pani Agnieszki Kałuży – Horbaczewskiej, natomiast trzecie miejsce zdobył Jordan Fiszka Borzyszkowski z 2 klasy Liceum Plastycznego, ucznia również przygotowała Pani Agnieszka.
Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i koło naukowe Math4You. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu (i jego zrealizowanie) na Matematyczną Choinkę. Projekt powinien był zawierać elementy nawiązujące do szeroko rozumianej matematyki lub informatyki, a praca mogła być wykonana w dowolnej formie (plakat, rzeźba, rysunek, zdjęcie, układanka itp.).
Duże brawa dla uczniów za świetne a zarazem kreatywne pomysły. Cieszymy się, że młodzież potrafi zobaczyć piękno matematyki w nietypowy sposób!
smile smile smile
Wysłano 06 Stycznia 2018

Nauczycielki z ZSI Honorowymi Ambasadorami Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego

Z wielką przyjemnością informujemy, że Pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska i Pani Monika Skwarek, nasze Szanowne nauczycielki matematyki, uzyskały tytuł Honorowego Ambasadora Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”. Nasze Panie znalazły się w wąskim gronie osób, które zostały wyłonione z tysięcy zgłoszeń z całego świata w ramach niniejszego konkursu!!! Warto odnotować fakt, że Pani Monika Skwarek drugi raz z rzędu uzyskała ten zaszczytny tytuł.
Ambasadorowie Matematyki w obiektywie to osoby, które pomagają innym, w szczególności uczniom, w udziale w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie". Osoby pomagające uczestnikom tego międzynarodowego konkursu muszą wykazać się bardzo dużą aktywnością. Ambasadorowie pomagają rozwijać konkurs i propagować ideę kultury matematycznej.
Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie" organizowany corocznie przez Uniwersytet Szczeciński łączy świat kultury wizualnej z nauką, popularyzuje i rozwija wiedzę i kulturę matematyczną, przełamuje bariery przed matematyką.
Serdecznie gratulujemy! Bardzo cieszymy się, że mamy tak wspaniałych nauczycieli z pasją! smile smile smile
Wysłano 05 Stycznia 2018

Certyfikat Pomorskiej Szkoły z Życiem

Z przyjemnością informujemy, że nasza Szkoła otrzymała specjalny Certyfikat Pomorskiej Szkoły z Życiem za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #Komórkomania, mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.
Ponadto Pan Robert Zając, dyrektor administracyjny w naszej placówce, otrzymał zaszczytny tytuł „Pedagoga z Życiem” za aktywną pomoc, wsparcie i zaangażowanie w organizacji akcji #Komórkomania. Serdecznie gratulujemy!
smile smile smile
Wysłano 04 Stycznia 2018

Awans uczniów do etapu wojewódzkiego V edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego V edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Uczniowie, którzy będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w etapie wojewódzkim to: Paulina Bobko (kl. II Policyjne Liceum Ogólnokształcące), Wiktoria Jabłońska (kl. II Policyjne Liceum Ogólnokształcące) oraz Jakub Groński (kl. II Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego). Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych zdolnych licealistów!
Termin i miejsce przeprowadzenia etapu wojewódzkiego konkursu zostaną ogłoszone do 17 lutego 2018 roku. Eliminacje wojewódzkie mają charakter testu składającego się z pytań zamkniętych różnego typu.
Celem konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” jest pogłębienie wiedzy młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, obejmującej okres historii Polski na tle historii Europy i świata lat 1970-1990.
Konkurs jest trójstopniowy, składa się z trzech etapów – szkolnego (rywalizacja indywidualna), wojewódzkiego (rywalizacja indywidualna) i ogólnopolskiego (rywalizacja drużynowa).
Organizatorem konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku. Partnerem Konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
smile smile smile
Wysłano 28 Grudnia 2017

Jasełka bożonarodzeniowe

Tradycyjnie już w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed przerwą świąteczną w naszej szkole miały miejsce jasełka, w tym roku przygotowane przez uczniów pod kierunkiem Pani Karoliny Pery.
Boże Narodzenie to szczególny czas, który spędzamy w gronie najbliższych i tych, których kochamy. Z tym okresem kojarzą się nam najpiękniejsze chwile w życiu, którym towarzyszy radość, spokój i szczęście. Właśnie w taki nastrój wprowadziły wszystkich jasełka przygotowane przez naszą młodzież, podczas specjalnego programu świątecznego pojawiły się głębokie przesłania, które powinny nam towarzyszyć każdego dnia, jak i kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. W trakcie uroczystości dyrektor szkoły Pani Monika Stępnik złożyła wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Po jasełkach odbyły się klasowe spotkania wigilijno-noworoczne, których zakończenie rozpoczęło szkolną przerwę świąteczną.
Do zobaczenia w Nowym Roku 2018. smile smile smile
Wysłano 23 Grudnia 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl