Aktualności

Indywidualny Program Rozwijania Zdolności Kierunkowych

„Dajcie mi punkt podparcia, a poruszę Ziemię” powiedział Archimedes. My również w naszej społeczności szkolnej mamy uczniów, dla których słowa Archimedesa nie są jedynie pustym frazesem, lecz "bułką z masłem". Specjalnie dla każdego z nich zostanie opracowany Indywidualny Program Rozwijania Zdolności Kierunkowych. Główne cele programu to: rozwijanie zainteresowań uczniów, rozwijanie i poszerzanie wiadomości i umiejętności zdobytych na lekcjach oraz zdolności poznawczych i kształcących, uzyskiwanie wiedzy o podwyższonym poziomie trudności, przygotowanie uczniów do konkursów, olimpiad i wielu innych form wykazania się swoją wiedzą.
Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie naszej szkoły w zakładce "Uczeń zdolny", która jest w naszych inicjatywach.
Wysłano 19 Listopada 2014

Praca w gospodarstwie rolnym w Krzyni

W środę, 13 listopada uczniowie klasy II Technikum Weterynarii pod opieką pani Magdaleny Stolc udali się do gospodarstwa zajmującego się hodowlą owcy pomorskiej. Uczniowie mieli okazję bezpośrednio zapoznć sie ze specyfiką hodowli tego gatunku owiec, ich wyżywieniem, utrzymaniem i rozrodem. W gospodarstwie moża było spotkać świnki rasy złotnickiej pstrej oraz kozy. Nasi zapaleni "weterynarze" pomagali w codziennych pracach przy zwierzętach. Najwięcej sympatii wzbudziło małe jagnię o imieniu Joszi. Uczniowie nakarmili malucha prosto z butelki smile Po pracy w gospodarstwie, uczniowie zwiedzili ruiny zamku w Krzyni, wysłuchali legend krążących na temat jego mieszkanców oraz cieszyli się pięknem okolicy. Uczniowie Technikum Weterynarii dobrze wiedzą o radościach płynących z obcowania ze zwierzętami, jednak nie zapominają, że oczekują one od człowieka pomocy i zwyczajnej pracy wokół nich. Za to potrafią cudownie się odwdzięczyć swoją spontanicznością i autentyzmem uczuć...
Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 19 Listopada 2014

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Jesteśmy głęboko przekonani, ze nagroda ta nie pozwoli Wam osiąść na laurach, lecz jeszcze bardziej zmotywuje do dalszej pracy. Szczęśliwcami okali się uczniowie:
Monika Miotk - IV LP
Adelajda Soszyńska - IIA PLO
Katarzyna Tesmer - II MLO oraz
Kamil Dziekoński - IV TW.
Gratulacje!!!
Wysłano 17 Listopada 2014

Wystawa kartograficzna w Collegium Maius

W dniach 7-8 listopada br. uczniowie klas III PLO wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo w lekcjach muzealnych i wystawach kartograficznych o charakterze interaktywnym, zorganizowanych w murach zabytkowego Collegium Maius.
W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z tajnikami powstawania map, ich wykorzystania oraz historią kartografii na ziemiach polskich. Oprócz tego, samodzielnie dokonywali pomiarów kartometrycznych i rozwiązywali zagadki logiczne z pogranicza matematyki i kartografii.
Pobyt w grodzie Kraka został wzbogacony zwiedzaniem najciekawszych zabytków miasta, takich jak Wawel, Rynek Główny oraz Kopiec Kościuszki.
Nie obyło się również bez krakowskich precelków pochłoniętych na krakowskich Plantach wink
Wysłano 16 Listopada 2014

IX Pomorski Bieg Niepodległości

Gratulujemy uczniom, Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, którzy swoją radość z Odzyskania Niepodległości przez Polskę okazali aktywnym udziałem w IV Pmorskim Biegu Niepodległości o Puchar Starosty Słupskiego. Bieg miał na celu uczczenie 96 Rocznicy Odzyskania Państwowości Polskiej. Jak widać, dla uczniów PLO Narodowe Święto Niepodległości to nie kolejny wolny dzień od szkoły, lecz dzień głębokiej refleksji nad wartością, jaką jest wolność i suwerenność Państwa Polskiego.
Wysłano 16 Listopada 2014

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Po koniec października odbył się I - szkolny etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Wzięło w nim udział pięciu uczniów Technikum Weterynaryjnego:
Katarzyna Wrońska - II TW
Agnieszka Sroka - II TW
Michał Demkowycz - III TW
Michalina Wróblewska - IV TW oraz
Kamil Dziekoński - IV TW
Etap szkolny składał się z dwóch części. Pierwsza część - pisemna zawierała 60 pytań zamkniętych dotyczących różnych gałęzi rolnictwa, agrobiznesu, przepisów prawnych oraz ciekawostek z życia wziętych.
Druga część - praktyczna obejmowała zadania z zakresu rozpoznawania ras zwierząt gospodarskich i żywienia zwierząt.
Najwyższe wyniki w etapie szkolnym osiągnęli Kamil Dziekoński i Katarzyna Wrońska. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne etapy Olimpiady, gdyż już w marcu odędzie się drugi etap - okręgowy. Koordynatorem przedsięwzięcia jest pani Magdalena Stolc, która gokłada wszelkich starań, aby należycie przygotować uczniów. Trzymamy kciuki!!!
Wysłano 16 Listopada 2014

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl