Aktualności

Sukces uczniów w ogólnopolskim konkursie „Matematyczna Choinka”

Miło jest nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukces w ogólnopolskim konkursie pt. „Matematyczna Choinka”. Nasi podopieczni zdominowali tegoroczną edycję konkursu, zajmując zwycięskie pierwsze trzy miejsca. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce zajął zespół dwuosobowy: Natalia Pietrzak oraz Monika Malesa z 1 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pani Moniki Skwarek, na drugim miejscu uplasowała się Joanna Laskowska z 2 klasy Liceum Plastycznego pod kierunkiem Pani Agnieszki Kałuży – Horbaczewskiej, natomiast trzecie miejsce zdobył Jordan Fiszka Borzyszkowski z 2 klasy Liceum Plastycznego, ucznia również przygotowała Pani Agnieszka.
Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i koło naukowe Math4You. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu (i jego zrealizowanie) na Matematyczną Choinkę. Projekt powinien był zawierać elementy nawiązujące do szeroko rozumianej matematyki lub informatyki, a praca mogła być wykonana w dowolnej formie (plakat, rzeźba, rysunek, zdjęcie, układanka itp.).
Duże brawa dla uczniów za świetne a zarazem kreatywne pomysły. Cieszymy się, że młodzież potrafi zobaczyć piękno matematyki w nietypowy sposób!
smile smile smile
Wysłano 06 Stycznia 2018

Nauczycielki z ZSI Honorowymi Ambasadorami Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego

Z wielką przyjemnością informujemy, że Pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska i Pani Monika Skwarek, nasze Szanowne nauczycielki matematyki, uzyskały tytuł Honorowego Ambasadora Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”. Nasze Panie znalazły się w wąskim gronie osób, które zostały wyłonione z tysięcy zgłoszeń z całego świata w ramach niniejszego konkursu!!! Warto odnotować fakt, że Pani Monika Skwarek drugi raz z rzędu uzyskała ten zaszczytny tytuł.
Ambasadorowie Matematyki w obiektywie to osoby, które pomagają innym, w szczególności uczniom, w udziale w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie". Osoby pomagające uczestnikom tego międzynarodowego konkursu muszą wykazać się bardzo dużą aktywnością. Ambasadorowie pomagają rozwijać konkurs i propagować ideę kultury matematycznej.
Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie" organizowany corocznie przez Uniwersytet Szczeciński łączy świat kultury wizualnej z nauką, popularyzuje i rozwija wiedzę i kulturę matematyczną, przełamuje bariery przed matematyką.
Serdecznie gratulujemy! Bardzo cieszymy się, że mamy tak wspaniałych nauczycieli z pasją! smile smile smile
Wysłano 05 Stycznia 2018

Certyfikat Pomorskiej Szkoły z Życiem

Z przyjemnością informujemy, że nasza Szkoła otrzymała specjalny Certyfikat Pomorskiej Szkoły z Życiem za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #Komórkomania, mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.
Ponadto Pan Robert Zając, dyrektor administracyjny w naszej placówce, otrzymał zaszczytny tytuł „Pedagoga z Życiem” za aktywną pomoc, wsparcie i zaangażowanie w organizacji akcji #Komórkomania. Serdecznie gratulujemy!
smile smile smile
Wysłano 04 Stycznia 2018

Awans uczniów do etapu wojewódzkiego V edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego V edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Uczniowie, którzy będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w etapie wojewódzkim to: Paulina Bobko (kl. II Policyjne Liceum Ogólnokształcące), Wiktoria Jabłońska (kl. II Policyjne Liceum Ogólnokształcące) oraz Jakub Groński (kl. II Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego). Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych zdolnych licealistów!
Termin i miejsce przeprowadzenia etapu wojewódzkiego konkursu zostaną ogłoszone do 17 lutego 2018 roku. Eliminacje wojewódzkie mają charakter testu składającego się z pytań zamkniętych różnego typu.
Celem konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” jest pogłębienie wiedzy młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, obejmującej okres historii Polski na tle historii Europy i świata lat 1970-1990.
Konkurs jest trójstopniowy, składa się z trzech etapów – szkolnego (rywalizacja indywidualna), wojewódzkiego (rywalizacja indywidualna) i ogólnopolskiego (rywalizacja drużynowa).
Organizatorem konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku. Partnerem Konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
smile smile smile
Wysłano 28 Grudnia 2017

Jasełka bożonarodzeniowe

Tradycyjnie już w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed przerwą świąteczną w naszej szkole miały miejsce jasełka, w tym roku przygotowane przez uczniów pod kierunkiem Pani Karoliny Pery.
Boże Narodzenie to szczególny czas, który spędzamy w gronie najbliższych i tych, których kochamy. Z tym okresem kojarzą się nam najpiękniejsze chwile w życiu, którym towarzyszy radość, spokój i szczęście. Właśnie w taki nastrój wprowadziły wszystkich jasełka przygotowane przez naszą młodzież, podczas specjalnego programu świątecznego pojawiły się głębokie przesłania, które powinny nam towarzyszyć każdego dnia, jak i kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. W trakcie uroczystości dyrektor szkoły Pani Monika Stępnik złożyła wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Po jasełkach odbyły się klasowe spotkania wigilijno-noworoczne, których zakończenie rozpoczęło szkolną przerwę świąteczną.
Do zobaczenia w Nowym Roku 2018. smile smile smile
Wysłano 23 Grudnia 2017

III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora PLO w Słupsku

W dniu dzisiejszym na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ul. Zamiejskiej odbyły się III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.
Rywalizowały czteroosobowe drużyny z pięciu gimnazjów, w tym cztery ze Słupska i jedno z Postomina. Zmagania odbyły się w konkurencji karabin pneumatyczny, postawa stojąca, odległość 10 metrów.
Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Gimnazjum nr 3, wyprzedzając drużynę Szkoły Podstawowej nr 3, na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Postominie. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem zawodów została Julia Mańkowska z Gimnazjum nr 3 (94 pkt), drugie miejsce zajęła Julia Macko z Gimnazjum nr 3 (86 pkt), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Wojciech Prądzyński z Gimnazjum nr 3 (85pkt). Sędzią głównym był Henryk Jaśkowski. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali Panowie - Arkadiusz Herman i Krzysztof Straszak.
Wyniki, drużynowo:
1. Gimnazjum nr 3 350 pkt
2. Szkoła Podstawowa nr 3 305 pkt
3. Szkoła Podstawowa w Postominie 284 pkt
4. Szkoła Podstawowa nr 4 277 pkt
5. Gimnazjum nr 6 203 pkt
Puchary, dyplomy, medale i nagrody rzeczowe ufundowała Dyrektor Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku Pani Monika Stępnik.
Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy. smile smile smile
Wysłano 21 Grudnia 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl