Aktualności

Podziękowania od Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego na ręce Pani Dyrektor Moniki Stępnik

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Pan Wojciech Hermeliński i Szef Krajowego Biura Wyborczego Pani Beata Tokaj złożyli na ręce Pani Dyrektor Moniki Stępnik serdeczne podziękowania za zgłoszenie uczniów i ich udział w II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. Przedstawiciele PKW i KBW z satysfakcją stwierdzają, że niniejszy Konkurs znalazł uznanie wśród dyrekcji, nauczycieli, a przede wszystkim wśród naszych uczniów, którzy zgłosili chęć udziału w przedsięwzięciu, jednocześnie życząc wielu sukcesów dyrekcji, kadrze pedagogicznej oraz uczniom.
Cieszymy się bardzo i dziękujemy za serdeczne życzenia oraz docenienie naszych działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat prawa wyborczego oraz propagowania idei świadomego udziału w wyborach wśród młodych ludzi. smile smile smile
Wysłano 13 Stycznia 2018

Uczniowie ZSI świetnie spisali się w 28 Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie bardzo dobrze spisali się w 28 Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus (matematyczna edycja). Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a uczestnicy mogli maksymalnie zdobyć 100 punktów. W pierwszej kategorii wiekowej najwięcej punktów zdobyli: Kewin Tkaczyszyn z klasy I B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Kajetan Wójcik z klasy II Liceum Plastycznego – uczniowie zanotowali aż 72 punkty. Przypominamy, że w poprzedniej edycji od 80 punktów przyznawane były wyróżnienia. Także niewiele zabrakło naszym młodym matematykom do nagradzanej noty. W drugiej kategorii wiekowej najlepsi byli uczniowie: Michał Stępnik z klasy 2 Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego – licealista zdobył 60 punktów, oraz uczennice: Wiktoria Kadłubańska z klasy 2 A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, Weronika Sarnowska z klasy 2 A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Aleksandra Łuczaj z klasy 2 Liceum Plastycznego – dziewczęta uzyskały po 56 punktów. Bardzo dobry wynik osiągnęła również nasza tegoroczna maturzystka Rebeka Durawa z klasy 3 A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, która zdobyła 68 punktów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi wykraczającymi nierzadko poza zakres królowej nauk. Młodzież do konkursu przygotowały Panie: Monika Skwarek i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska. smile smile smile
Wysłano 10 Stycznia 2018

DZIEŃ KAPCIA – POCZUJ SIĘ SWOBODNIE JAK W DOMU!

Szanowni Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy, Droga Społeczności Szkolna, w najbliższy piątek, tj. 12 stycznia odbędzie się w nasze szkole DZIEŃ KAPCIA – POCZUJ SIĘ SWOBODNIE JAK W DOMU.
Kochani zamieńcie tego dnia swoje obuwie na wygodne i ulubione kapcie. Zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu całą społeczność szkolną. Poczujcie się stylowo, swobodnie i komfortowo. Im bardziej odjazdowe i szalone kapcie tym lepiej! Liczymy na Waszą kreatywność i oryginalność.
Uwaga: Uczniowie klas policyjnych, którzy w tym dniu na swoje stopy włożą kapcie będą zwolnieni z umundurowania!!!
Pozdrawiamy wszystkich „kapciarzy”! smile smile smile
Wysłano 09 Stycznia 2018

Niezapomniana lekcja historii

Uczestnicy szkolnego programu „Uczeń zdolny, nie znaczy inny”, wraz z pierwszą klasą Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, wzięli udział w żywej lekcji historii w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Nasi uczniowie pod opieką Pani Anety Łosińskiej odbyli swego rodzaju podróż w czasie, podczas której poznali doświadczenia wojenne Polaków wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy.
Sercem muzeum jest wystawa główna, zajmująca powierzchnię niemal 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. To opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Ma przypominać lekcję historii, której nie wolno nam zapomnieć.
Młodzież , oprócz eksponatów, mogła przeglądać archiwalne fotografie i filmy, obejrzeć relacje świadków tamtych wydarzeń, zapoznać się z interaktywnymi mapami prezentującymi militarne potyczki czy zmiany granic państw w czasie II wojny światowej. Godne uwagi są pomieszczenia, w których przedstawiono repliki walizek z Auschwitz - Birkenau, baraki, a także wagony, czołgi, kopie kamienic i ulic oraz eksponaty obrazujące życie codzienne w czasie II wojny światowej.
W gdańskim muzeum poruszone zostały wszystkie dziedziny życia oraz wszystkie doświadczenia, które wpłynęły na bieg wojny. Dzięki temu nasi uczniowie mogli pogłębić historię naszego państwa oraz miejsca, gdzie żyjemy. Wycieczka nie była tylko bardzo cenną lekcją, ale także ciekawym doświadczeniem, które pozostanie w pamięci na długo. smile smile smile
Wysłano 07 Stycznia 2018

Sukces uczniów w ogólnopolskim konkursie „Matematyczna Choinka”

Miło jest nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukces w ogólnopolskim konkursie pt. „Matematyczna Choinka”. Nasi podopieczni zdominowali tegoroczną edycję konkursu, zajmując zwycięskie pierwsze trzy miejsca. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce zajął zespół dwuosobowy: Natalia Pietrzak oraz Monika Malesa z 1 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pani Moniki Skwarek, na drugim miejscu uplasowała się Joanna Laskowska z 2 klasy Liceum Plastycznego pod kierunkiem Pani Agnieszki Kałuży – Horbaczewskiej, natomiast trzecie miejsce zdobył Jordan Fiszka Borzyszkowski z 2 klasy Liceum Plastycznego, ucznia również przygotowała Pani Agnieszka.
Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i koło naukowe Math4You. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu (i jego zrealizowanie) na Matematyczną Choinkę. Projekt powinien był zawierać elementy nawiązujące do szeroko rozumianej matematyki lub informatyki, a praca mogła być wykonana w dowolnej formie (plakat, rzeźba, rysunek, zdjęcie, układanka itp.).
Duże brawa dla uczniów za świetne a zarazem kreatywne pomysły. Cieszymy się, że młodzież potrafi zobaczyć piękno matematyki w nietypowy sposób!
smile smile smile
Wysłano 06 Stycznia 2018

Nauczycielki z ZSI Honorowymi Ambasadorami Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego

Z wielką przyjemnością informujemy, że Pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska i Pani Monika Skwarek, nasze Szanowne nauczycielki matematyki, uzyskały tytuł Honorowego Ambasadora Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”. Nasze Panie znalazły się w wąskim gronie osób, które zostały wyłonione z tysięcy zgłoszeń z całego świata w ramach niniejszego konkursu!!! Warto odnotować fakt, że Pani Monika Skwarek drugi raz z rzędu uzyskała ten zaszczytny tytuł.
Ambasadorowie Matematyki w obiektywie to osoby, które pomagają innym, w szczególności uczniom, w udziale w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie". Osoby pomagające uczestnikom tego międzynarodowego konkursu muszą wykazać się bardzo dużą aktywnością. Ambasadorowie pomagają rozwijać konkurs i propagować ideę kultury matematycznej.
Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie" organizowany corocznie przez Uniwersytet Szczeciński łączy świat kultury wizualnej z nauką, popularyzuje i rozwija wiedzę i kulturę matematyczną, przełamuje bariery przed matematyką.
Serdecznie gratulujemy! Bardzo cieszymy się, że mamy tak wspaniałych nauczycieli z pasją! smile smile smile
Wysłano 05 Stycznia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl