Aktualności

Sukces Eryka Romana w ogólnopolskim konkursie

Z przyjemnością informujemy, że Eryk Roman, uczeń klasy pierwszej Liceum Plastycznego, został laureatem XVII Ogólnopolskiego konkursu „Ja i Król Maciuś Pierwszy". Licealista za swoją pracę otrzymał drugą nagrodę.
Eryk otrzymał laur w kategorii wiekowej 13-16 lat. Uczeń swoją pracę wykonał w technice malarskiej. Utalentowanego plastyka przygotowała do konkursu pani Maria Karpińska.
- Cieszę się ogromnie. Nagroda jest dla mnie dużym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy. Dziękuję pani Marii Karpińskiej za to, że sprawowała nade mną artystyczną pieczę – mówi laureat.
Na konkurs wpłynęło ponad półtora tysiąca prac z ośrodków kulturalnych z całej Polski. Celem konkursu było umożliwienie dzieciom i młodzieży wyrażenia odczuć i refleksji nad ideałami Króla Maciusia, konfrontacja osiągnięć dzieci i młodzieży uzdolnionej w dziedzinie sztuk plastycznych oraz wymiana doświadczeń metodycznych i artystycznych nauczycieli i instruktorów prowadzących zajęcia plastyczne. Uczestnicy konkursu mieli do wyboru trzy zagadnienia tematyczne: aktualność idei głoszonych przez Króla Maciusia, przygody Króla Maciusia oraz postrzeganie Maciusia przez jego rówieśników.
XVII Ogólnopolski konkurs „Ja i Król Maciuś Pierwszy" został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku we współpracy z Urzędem Miasta Płocka.
Serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu!
smile smile smile
Wysłano 16 Listopada 2016

Zajęcia w stadninie koni "Ranczo w dolinie"

Uczniowie klasy pierwszej Technikum Weterynarii wraz z wychowawcą - panią Darią Otolińską pojechali do stadniny koni "Ranczo w dolinie", znajdującej się w Dębnicy Kaszubskiej. Młodzież miała możliwość zapoznać się z wybranymi rasami koni, typami użytkowymi, podstawowymi maściami oraz przypomnieć sobie wybrane zagadnienia z zakresu anatomii i fizjologii zwierząt. Największą jednak atrakcją było osiodłanie konia i możliwość przejażdżki pod czujnym okiem pani instruktorki. Pomimo niesprzyjającej pogody i wszechogarniającego zimna cztery godziny spędzone w stadninie minęły bardzo szybko, a nasi weterynarze pogłębili swoją wiedzę dotyczącą koni.
smile
Wysłano 16 Listopada 2016

Międzynarodowa wymiana młodzieży

Na przełomie października i listopada br.uczniowie ZSI, pod opieką pani Anety Łosińskiej uczestniczyli w międzynarodowej wymianie młodzieży. Zespół Szkół Informatycznych od lat przyjaźni się z Gymnasium Heissen w Mulheim an der Ruhr, co skutkuje ciągłą współpracą i zacieśnieniem relacji między uczestnikami wymiany młodzieży. Uczniowie zostali ugoszczeni przez niemieckich kolegów w sposób nader przyjazny, mieli okazję poznać najwspanialsze zabytki regionu, jak np. Katedrę Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii oraz Red-Dot-Design-Museum w Essen, gdzie znajdują się projekty, które zdobyły nagrodę Red Dot Design Award. Nagroda ta uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, często nazywana też "Oscarem designu". Również wizyta w szkole i udział w zajęciach lekcyjnych okazały się ciekawym doświadczeniem związanym z poznaniem funkcjonowania placówki oświatowej innej niż polska. Weekend uczniowie spędzili w rodzinach. Chyba największa atrakcja spotkała Krzysia Kobielę, którego niemiecka rodzina zaprosiła na lot balonem, Szymon natomiast z Janikiem i jego rodzicami uczestniczył w meczu piłkarskim Borussia : Berlin w Dortmundzie wink: Szczerze zazdrościmy... Szóstego dnia wycieczki, w niedzielę wieczorem odbyła się impreza pożegnalna. Rodzice przygotowali smaczne potrawy, w tym polskie gołąbki i sałatkę warzywną, co okazało się miłym zaskoczeniem. W drodze powrotnej nie omieszkaliśmy zwiedzić port lotniczy w Dusseldorfie, trzecie pod względem wielkości lotnisko w Niemczech przygotowane na obsługę 22 mln pasażerów rocznie! Wyjazd obfitował w mnóstwo atrakcji, emocji i niezapomnianych wrażeń. Żal było odjeżdżać... Teraz musimy zrewanżować się naszym niemieckim kolegom i przyjąć ich zgodnie z polskim zwyczajem, oferując tradycyjną kuchnię i najciekawsze miejsca w naszego regionu, a jest co pokazywać...
Wysłano 15 Listopada 2016

Sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

10 listopada br. na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce odbył się XI Pomorski Bieg Niepodległości zorganizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupsku, Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce, Urzędem Miasta w Ustce, Urzędem Gminy Ustka oraz Urzędem Gminy Postomino. Na starcie biegu stanęło ponad 100 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Na trasie biegu na orientację uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, używania kompasu, strzelania z kbksu na odległości 50 metrów oraz rzucania granatem do celu, a także wiedzą historyczną dotyczącą walk narodowowyzwoleńczych od I rozbioru Polski do wyznaczenia granic II Rzeczpospolitej w 1921 r. Biegaczy nie rozpieszczała także pogoda i nawierzchnia, ujemna temperatura oraz piaszczyste drogi i wzgórza wydm na terenie poligonu nie ułatwiały im 10 kilometrowego biegu. Miło nam poinformować, że w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Damian Wolski, Rafał Szulist i Kamil Mutka zajęli I miejsce.
Zakończenie biegu odbyło się na wzgórzu, na którym położony jest punkt dowódczo-obserwacyjny poligonu. Tu na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, bigos i ognisko.
Laureaci XI Pomorskiego Biegu Niepodległości otrzymali puchary oraz cenne nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz upominki.
Dodatkową atrakcją zawodów była obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa, a puchary i nagrody wręczał sam marszałek Józef Piłsudski.
Do zawodów, w zakresie wiedzy historycznej, przygotowała uczniów pani Kamila Drobkiewicz, a nad formą biegową i umiejętnościami strzeleckimi oraz techniką rzucania granatem do celu czuwał pan Arkadiusz Herman.
Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!
smile smile smile
Wysłano 10 Listopada 2016

Zbiórka na słupskie hospicjum

W dniach od 29 października do 1 listopada br. wolontariusze z naszej szkoły włączyli się po raz pierwszy w akcję organizowaną corocznie przez Hospicjum w Słupsku. Zadaniem naszych uczniów była zbiórka pieniędzy na hospicjum na Nowym Cmentarzu w Słupsku. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i otwarte serca na potrzeby innych.
Wysłano 31 Października 2016

HALLOWEEN – cukierek albo psikus...

Dnia 28 października w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i klas plastycznych pod opieką pani Julity Rzeppki i pani Marii Lelakowskiej obchodzono Halloween. Uczniowie, którzy tego dnia przyszli do szkoły przebrani w najstraszniejsze zmory mogli liczyć na pobłażliwość nauczycieliwink Zatem, zajęcia w tym dniu nabrały nieco innego, bardziej przerażającego charakteru... Trzeba przyznać, że pomysłów na straszne stroje nasza kochana młodzież miała bez liku. Również niektórzy nauczyciele na ten czas wcielili się w postacie ze świata historii, baśni czy magii. Oprócz ciekawych strojów nie zabrakło i ciekawych pomysłów na wystrój sal lekcyjnych. Samorząd ogłosił też konkurs na najciekawszy lampion z dyni oraz na najstraszniejsze przebranie. Nasi uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i zdolnościami w wykonaniu lampionów. Wyniki obu konkursów ogłoszono podczas apelu z okazji Halloween w auli szkolnej. O słodką i ciekawą oprawę zabawy w auli zadbali w szczególności uczniowie klasy 2 Liceum Plastycznego pod opieką pani Julity, przygotowując ciekawe konkurencje oraz liczne halloweenowe słodkości. Tego dnia w naszej szkole nie zabrakło ekscytacji, dreszczyku emocji wynikającego z odwiecznego związku śmierci i żartu.

Wysłano 31 Października 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl