Aktualności

"Master Chef"

W środę, 26 listopada uczniowie Technikum Weterynarii spróbowali swoich możliwości jako "Master Chef". Klasa II TW zmierzyła się bowiem z przygotowaniem potraw z różnych rodzajów mięsa. Uczniowie, mając do dyspozycji mięso drobiowe, wieprzowe, wołowe oraz dziczyznę starali się wyczarować potrawy rodem z programów telewizyjnych. Sposobów na mistrzowskie dania było co najmniej tyle, ile uczestników imprezy. Jedni wybierali smażenie, drudzy - gotowanie, a inni - pieczenie. Aromatyczny zapach rozchodził się po całej szkole i przyciągał wszystkich zgłodniałych kulinarnych atrakcji. Lekcja miała na celu zgłębienie wiedzy na temat termicznej obróbki mięsa, rozróżniania jego rodzajów oraz oceny sensorycznej. Każdy z uczniów przy okazji świetnej zabawy, niewątpliwie dowiedział się więcej o mięsie i sposobach jego przygotowania.
Wysłano 30 Listopada 2014

Światowy Dzień Życzliwości

W tym roku, po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości w naszej szkole. 21 listopada był dniem i doskonałą okazją, aby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Bo uśmiech, serdeczność, wzajemne ciepło jest dobre na wszystko. Tego dnia wolontariusze naszej szkoły podczas zajęć zamykali dzienniki na złe oceny i uwagi oraz rozdawali ordery życzliwości. Na długiej przerwie każdy uczeń oraz pracownik szkoły miał okazję spróbować słodkości, czyniąc ucztę dla podniebienia. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze przebranie. Pierwsze miejsce zajęła klasa IV TW, drugie -klasa III LO SMS, a trecie ex aequo - ITW/LP. Po konkursie dla uczestników przewidziana była mała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku, który przygotowały dziewczyny z wolontariatu. I od razu zrobiło się jakoś życzliwiej... wink
Wysłano 30 Listopada 2014

Konkurs historyczny - wyniki

Podajemy wyniki szkolnego konkursu historycznego "96 Rocznica Odzyskania Niepodległości". A zatem, z nieukrywaną przyjemnością gratulujemy następującym laureatom Konkursu:
I miejsce: IMLO/IAPLO (22pkt. ) reprezentowane przez Radosława Walkowiaka i Damiana Wolskiego
II miejsce: ITW/ILP (21 pkt.) reprezentowane przez Jakuba Łuczaka i Dariusza Begiedzę
III miejsce: IB PLO ( 18 pkt.) reprezentowana przez Damiana Krywucia i Pawła Czarnowskiego.
Oczywiście, gratulujemy nie tylko laureatom, lecz wszystkim uczestnikom Konkursu, którzy biorąc udział w zmaganiach związanych z historią Polski, udowodnili, że wolność i niepodległość naszego kraju jest dla nich najwyższą wartością.
Zapraszamy za rok!!!
Wysłano 26 Listopada 2014

II Bieg Patrolowy Szkół Mundurowych

W dniu 18 listopada odbył się II Bieg Patrolowy Szkół Mundurowych. Głównym celem zawodów było promowanie wśród młodzieży postaw ukierunkowanych na dyscyplinę, samodzielność i kreatywność w realizowaniu zadań przygotowujących do przyszłej pracy m.in. w policji, wojsku, straży granicznej oraz straży pożarnej. Zawody miały charakter regionalny, obejmujący powiat Słupski. Do biegu zgłosiło się 13 drużyn składających się z trzech zawodników. Reprezentowali oni następujące szkoły ponadgimnazjalne o profilu mundurowym ze Słupska: Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych gospodarz zawodów, Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego, Prywatne Młodzieżowe Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Policyjne Liceum Ogólnokształcące.
Drużyny startowały w czterech konkurencjach: test sprawności fizycznej na torze w sali gimnastycznej, strzelanie z broni sportowej z odległości 10 metrów na strzelnicy pneumatycznej, nocny bieg na orientację ulicami miasta Słupska (ok. 12 kilometrów) oraz test wiedzy obejmujący problematykę z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa - IV poziom kształcenia.
Po zaciętej rywalizacji miło nam poinformować, że drużyna Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego reprezentująca klasę 3A PLO w składzie: Karol Dąbrowski, Piotr Wejer i Adrian Chaładus zajęli II miejsce w zawodach. Pozostałe miejsca premiowane pucharami zajęli gospodarze zawodów - Mechanik. Zajęcie tak wysokiego miejsca trzeba uznać za duży sukces, ponieważ w poprzedniej edycji Biegu Patrolowego Szkół Mundurowych miejsca 1-3 zajmowali tylko uczniowie Mechanika.
Na wyróżnienie zasługują również pozostałe drużyny reprezentujące Naszą szkołę: zespół z klas pierwszych PLO Rafał Szulist, Damian Wolski i Arkadiusz Gostkowski (8 miejsce) oraz zespół z klasy 2A PLO Klaudia Drab, Błażej Karbownik oraz Cezary Syldatk (9 miejsce).Gratulujemy i zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 21 Listopada 2014

Spektakl edukacyjny "Bella"

W dniu 19 listopada w auli szkolnej odbył się spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Bella” w wykonaniu Teatru Moralitet z Krakowa. W spektaklu, który był ukierunkowany na przeciwdziałanie agresji i przemocy (również cyberprzemocy) w szkole i poza nią uczestniczyli uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych. Widowisko ukazało nam wielką prawdę. A mianowicie, że najczęstszą przyczyną, przez którą młody człowiek staje się agresorem jest brak zainteresowań, nieasertywna postawa życiowa, błędne przekonanie, że w dzisiejszych czasach takie właśnie zachowanie jest właściwe. Dostrzeganym zjawiskiem jest również nękanie psychiczne za pomocą telefonów, sms-ów, e-maili lub działań w Internecie.
Szkoła stara się reagować na tego typu zachowania m.in. za pomocą organizowanych przedstawień, w sferze kultury oraz sprzeciwiając się brutalnym zachowaniom wobec otoczenia. Poprzez sztukę wspaniale można wzbogacić postrzeganie świata przez młodzież. Ukazać właściwe, wartościowe wzorce, wolne od przemocy zarówno fizycznej jak i psychicznej; przedstawić rolę dorosłych, jako opiekunów, zawsze stojących w obronie pokrzywdzonych.


Wysłano 21 Listopada 2014

Olimpiada HIV/AIDS

Informujemy, iż 19 listopada 2014r. odbyły się szkolne eliminacje olimpiady wiedzy o HIV i AIDS. W konkursie wzięło udział 27 uczniów. Laureatami etapu szkolnego zostali: Elżbieta Rubaj z kl. II MLO oraz Adrian Maizner z kl. I MLO. Uczniowie Ci, 1 grudnia 2014r. będą reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Wysłano 20 Listopada 2014

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl