Aktualności

#matura 2019

Przed naszymi maturzystami kolejne edukacyjne wyzwanie medialne z języka polskiego. Po sukcesie w ogólnopolskim konkursie ze znajomości „Pana Tadeusza” (3 miejsce), nasi maturzyści wezmą udział w kolejnym konkursie o zasięgu ogólnopolskim. Celem konkursu jest powtórzenie i utrwalanie podstawowych wiadomości o epokach literackich, przygotowanie do matury pisemnej i ustnej, doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem i szybkiego czytania, a także wzmacnianie tożsamości narodowej i szacunku do tradycji literackich. Konkurs jest innowacją edukacyjną wprowadzoną przez nauczycielki na lekcjach z języka polskiego. Pozwala na wykorzystanie smartfonów do celów edukacyjnych. Konkurs zaprojektowany na wzór gier ma 12 poziomów. Maturzyści przez miesiąc będą ćwiczyli zadania testu głównego podczas lekcji języka polskiego, zajęć dodatkowych oraz samodzielnie. Konkurs jest prowadzony w formule Edukacyjne Wyzwania Medialne, co oznacza, że maturzyści mogą zaprosić do podjęcia wyzwania wraz z nimi całą szkołę, nauczycieli, rodziców, a także znajomych z socjal mediów. Szkolnymi koordynatorkami konkursu są Panie Bronisława Boczoń-Sapeta, Maja Frąckowiak oraz Ewelina Walczak. smile
Wysłano 25 Lutego 2019

Zakręcone czytanie

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, święto którego zadaniem jest przypomnienie wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego. Ten ważny dzień postanowiliśmy upamiętnić także w Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego. W ciągu tego tygodnia na terenie szkoły będą miały miejsce różne przedsięwzięcia, mające na celu podkreślenie wartości i piękna naszego języka ojczystego. Przed nami udział wszystkich uczniów w dwóch innowacyjnych konkursach. Po sukcesie ogólnopolskiego konkursu o „Panu Tadeuszu” (zajęliśmy trzecie miejsce), uczniowie klas maturalnych wezmą udział w kolejnym edukacyjnym wyzwaniu medialnym, będącym jednocześnie nowatorską formą przygotowania do egzaminu maturalnego, a uczniowie klas młodszych będą walczyć o tytuł Mistrza Ortografii. Polonistki przeprowadzą także we wszystkich klasach zajęcia dotyczące zjawiska określanego mową nienawiści - Jak rozmawiać z młodzieżą o nienawiści? – na podstawie scenariusza Anny Konarzewskiej. W ramach godzin wychowawczych uczniowie pod opieką wychowawców przygotują plakaty na temat: „Mój język świadczy o mnie - wypowiadamy wojnę wulgaryzmom”. Plakaty zostaną wyeksponowane na korytarzach szkolnych, a praca nad nimi będzie dobrą okazją, by skłonić uczniów do refleksji na temat ich języka i sposobu wypowiadania się.

W czwartek odbędzie się szkolny konkurs oratorski zorganizowany przez Panią Bronisławę Boczoń-Sapetę. Oratorstwo to sztuka pięknego mówienia, dar słowa, ale również gest towarzyszący mówcy. Konkurs przygotowuje uczniów do wystąpień publicznych. Dając im możliwość prezentacji opowieści przed widownią, uczy pokonywania tremy. W piątek z kolei w szranki staną tegoroczni maturzyści. Podczas festiwalu lektur szkolnych zorganizowanego przez Panie Maję Frąckowiak oraz Ewelinę Walczak zaprezentują oni stopień opanowania obowiązkowych lektur szkolnych. Uwaga! Wykazać się będą mogli także nauczyciele:) Niespodziankę szykuje dla nich Pani Bronisława Boczoń-Sapeta. Mini test dla nauczycieli będzie sprawdzał stopień znajomości slangu młodzieżowego.

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będą wystawy tematyczne szeroko związane z naszym językiem ojczystym.

Będzie ciekawie, będzie nowocześnie, będzie pracowicie i będzie słodko… ponieważ w tym tygodniu na każdego, kto wypożyczy książkę w bibliotece, czeka cukierek. smile smile
Wysłano 25 Lutego 2019

Bezpieczeństwo dzieci w Internecie – konserwatorium

Dnia 06.02.2019 roku uczniowie z klas 1 TW oraz 2 AP wzięli udział w konwersatorium na temat Bezpieczeństwa dzieci w Internecie poprowadzonego przez Panie Maję Frąckowiak oraz Małgorzatę Siupik-Winiszewską. Spotkanie odbyło się w ramach obchodzonego w szkole Dnia Bezpiecznego Internetu oraz konkursu Innowacyjna szkoła. Dyskusję na temat Internetu poprzedziło obejrzenie przez uczniów silnego i odważnego dokumentu o pułapkach globalizacji „Czyściciele Internetu”. Reportaż zmusza do zastanowienia się nad ochroną naszej prywatności, a także nad zadbaniem o prawa ludzi narażonych na drastyczne treści w sieci. W czasie konwersatorium uczniowie rozważali takie zagadnienia jak: zagrożenia płynące z sieci, w jaki sposób chronić się przed nimi, cenzura w Internecie, czy wreszcie świat bez sieci. Wynikiem pracy uczniów są kolaże, które stały się sposobem wyrażenia emocji, skojarzeń i refleksji związanych z zagadnieniem. Na szczęście okazało się, że nasi uczniowie mają duży zasób wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie i są świadomi zagrożeń.
Wysłano 25 Lutego 2019

Matematyczne ferie dla maturzystów

W dniach od 11 do 15 lutego w naszej szkole odbywały się MATEMATYCZNE FERIE DLA MATURZYSTÓW. Cykl zajęć prowadził zespół nauczycieli matematyki. Podczas spotkań, codziennie w godzinach od 9.00 do 12.00, maturzyści z naszej szkoły i nie tylko, doskonalili swój warsztat w rozwiązywaniu typowych problemów matematycznych, w nieco innej formie niż standardowe zajęcia lekcyjne.

W poniedziałek zajęcia odbyły się w dwóch blokach: w pierwszej odsłonie, prowadząca Pani Maria Lelakowska, poprowadziła ćwiczenie pt. "Jestem Geniuszem", które polegało na podawaniu przez nauczyciela i uczniów liczb pięciocyfrowych – zadaniem było jak najszybsze policzenie sumy tych liczb. Następnie uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte, dostając do dyspozycji arkusze. Zadania były prezentowane również na tablicy multimedialnej. Z kolei druga część zajęć polegała na uczestnictwie w zabawie "Gdzie jest kokardka". Ćwiczenie to wzbudziło wśród młodzieży wielkie poruszenie – poprzez oryginalną formę, prowadząca urozmaiciła warsztaty, ale również pokazała, że matematyka może zaciekawić i nie musi być nudna, niemniej jednak uczniowie skupili się na rozwiązywaniu zadań otwartych z arkusza maturalnego. Pomiędzy ćwiczeniami młodzież mogła napić się pysznej kawy i przegryźć do tego małe co nieco.

Drugiego i trzeciego dnia rolę gospodarza Matematycznych Ferii przejęła Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska. Zajęcia opierały się na pracy wspólnej oraz indywidualnej. Młodzież popijając herbatkę i podgryzając ciasteczka, pracowała w zespołach pięcioosobowych i sześcioosobowych, z wykorzystaniem kart pracy, które były kompatybilne z flipchart'ami przygotowanymi na tablicę multimedialną. Podczas spotkania poruszana była tematyka typowych zadań z niełatwych działów: planimetria i geometria analityczna. - "Wnikliwie sprawdziliśmy tablice matematyczne, wiemy, jakie wzory mamy dostępne a jakich warto się nauczyć na egzamin dojrzałości" – mówili zadowoleni maturzyści.

Zajęcia czwartkowe i piątkowe dla naszych uczniów oraz odwiedzających nas gości z innych słupskich szkół, opierały się na pracy z arkuszem maturalnym. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności na różnych płaszczyznach i powymieniać się informacjami, także swoim dotychczasowym doświadczeniem. W ramach odskoczni prowadząca zajęcia Pani Monika Skwarek zastosowała aplikację mobilną Quizizz, dzięki której, w sposób zabawny i przy relaksacyjnej muzyce, młodzież odpowiadała na pytania egzaminacyjne (tym samym rywalizując ze sobą). Podczas warsztatów wykorzystano również narzędzia Classroom Screen, które są świetną pomocą dla nauczyciela, z kolei aplikacja ExitPool posłużyła nam do ewaluacji tygodniowych zajęć. Tygodniowe Matematyczne Ferie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży! Zdjęcia z naszych spotkań można zobaczyć w szkolnej fotogalerii na stronie internetowej szkoły – zapraszamy do obejrzenia!
smile smile smile
Wysłano 24 Lutego 2019

Gabriela Siecińska z Nagrodą Prezydenta Słupska!!!

Z olbrzymią radością informujemy, że Gabriela Siecińska, uczennica klasy IA Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza otrzymała Nagrodę Prezydenta Słupska w XI edycji konkursu „Niekontrolowany Obszar Wrażliwości”!

Nasza uzdolniona licealistka została doceniona za rzeźbę ceramiczną „Abstrakcyjna forma przestrzenna”, którą stworzyła na potrzeby niniejszego konkursu. Gabriela w ramach nagrody otrzymała 750 zł!

Konkurs Plastyczny „Niekontrolowany Obszar Wrażliwości” adresowany jest do artystów ze Słupska i całego województwa pomorskiego. Jego celem jest ukazanie niezwykłego potencjału oraz niespożytego talentu tkwiącego w twórcach z naszej ziemi. Dodatkowo wystawa pokonkursowa daje szanse na ocenę stanu, dorobku i tendencji w rozwoju amatorskiego ruchu plastycznego.
Serdecznie gratulujemy! Wielkie brawa! smile smile smile
Wysłano 23 Lutego 2019

Uczniowie ZSI w prestiżowym konkursie naukowym E(x)plory!!!

A teraz świetna wiadomość!

Nasi uczniowie powalczą o udział w finale ogólnopolskiego Konkursu Naukowego E(x)plory organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii!

Co roku do udziału w nim zgłaszanych jest kilkaset projektów, których pomysłodawcami są młodzi naukowcy z całego kraju. W etapie regionalnym tegorocznej edycji E(x)plory, wśród 21 zakwalifikowanych zespołów, znalazły się trzy z naszej szkoły!!!

Zgłosiliśmy najwięcej wyróżnionych projektów!👍😎 I tak Oskar Szczepański zaprezentuje pracę pt. „Wcielenia dźwięku”, Krzysztof Rogiński zapozna uczestników konkursu z projektem „Bezpieczny plecak”, z kolei Dawid Pogorzalski wspólnie z uczennicami z innych słupskich szkół: Moniką Kisielewską (II LO im. A. Mickiewicza) i Natalią Nowak (Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych) zaprezentują projekt „Postaw na kiszonki”. Opiekunami projektów są Pani Grażyna Linder (opiekuje się wszystkimi projektami) i Pan Marcin Kisielewski (opieka nad projektem o kiszonkach, wspólnie z Panią Grażyną).

Regionalny etap Konkursu Naukowego E(x)plory odbędzie się 15 marca w szczecińskim Technoparku Pomerania. W Szczecinie nasi młodzi naukowcy będą walczyć o miejsca w finale na Gdynia E(x)plory Week 2019 (wydarzenie odbędzie się jesienią br.)

Konkurs Naukowy E(x)plory daje młodym naukowcom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. Został on stał stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Organizatorem konkursu jest warszawska Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Gratulujemy naszej młodzieży i trzymamy kciuki za świetny występ w Szczecinie i w konsekwencji awans do gdyńskiego finału! Brawo!
smile smile smile
Wysłano 23 Lutego 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl