Aktualności

Ferie z matematyką dla maturzystów

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku zaprasza w ferie zimowe uczniów klas maturalnych na warsztaty matematyczne pt. „Matematyczne Ferie dla Maturzystów”. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Warsztaty matematyczne odbędą się w pierwszym tygodniu ferii w dniach 29.01- 02.02 , w godzinach 9.00 - 11.00. Uczniowie będą spotykać się w salach 207 i 212 w budynku słupskiego Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9. Na zajęcia nie obowiązują zapisy.
Warsztaty poprowadzą doświadczeni w pracy z młodzieżą nauczyciele z zespołu matematycznego ZSI w Słupsku, w tym tegoroczni Honorowi Ambasadorzy Międzynarodowego Konkursu „Matematyka w obiektywie”.
- 10 - godzinny cykl zajęć, który organizujemy to doskonała okazja do sprawdzenia stanu wiedzy i uzupełniania zaległości. Matura z matematyki wywołuje największe emocje - egzaminu z tego przedmiotu boją się nie tylko uczniowie klas humanistycznych. Młodzież niepotrzebnie boi się matematyki. Bardzo często ich wiedza wymaga po prostu uporządkowania i utrwalenia, by mogli odnieść sukces na maturze. Dla wszystkich, którzy chcą podciągnąć się z matematyki albo tylko powtórzyć to, co już wiedzą – organizowane są te zajęcia. Serdecznie zapraszamy! – zachęca Agnieszka Kałuża – Horbaczewska, nauczycielka matematyki w ZSI w Słupsku, współorganizatorka warsztatów. smile smile smile
Wysłano 23 Stycznia 2018

Fermentacja od podstaw - praktyczne warsztaty kiszenia w ZSI

Co kisić? Jak kisić i dlaczego? Jak naturalna fermentacja służy naszemu zdrowiu? Dowiesz się na warsztatach kiszenia 24 stycznia w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.
Grupa kulinarna „Kisiciele” działająca przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zaprasza wszystkich entuzjastów fermentacji na praktyczne warsztaty kiszenia warzyw i owoców. Zajęcia kulinarne odbędą się w 24 stycznia (środa), początek o godzinie 11.30. Miejsce: kuchnia szkolna (ZSI w Słupsku, ul. Koszalińska 9). Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 516 248 129. Ilość miejsc ograniczona.
- Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą poszerzyć gamę kiszonych specjałów w swoim domu. Tradycyjna kiszona kapusta i ogórki są smaczne ale… my poszerzymy horyzonty i pójdziemy o wiele dalej! Poddamy naturalnej fermentacji różnorodne warzywa, które zachwycą po ukiszeniu wyglądem i smakiem – zachęca Marcin Kisielewski, nauczyciel w ZSI w Słupsku, organizator warsztatów kiszenia, opiekun „Kisicieli”.
W trakcie warsztatu:
- dowiesz się dlaczego warto kisić i jakie są z tego korzyści dla zdrowia
- poznasz zasady bezpieczeństwa i higieny domowego kiszenia,
- poznasz proste techniki kiszenia, czyli wszystko o akcesoriach i o tym jak zacząć kiszenie u siebie w domu
- przygotujesz: kapustę kiszoną, seler, marchew, rzodkiew, wężymord, kalafior, buraki, kiełki, zakwas warzywny w nowej odsłonie i wiele innych!
Serdecznie zapraszamy!!! smile smile smile
Wysłano 22 Stycznia 2018

Zagraliśmy po raz kolejny z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

14 stycznia po raz 26 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznego finału było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w kweście ulicznej WOŚP. Zaopatrzeni w puszki i identyfikatory już od rana zbierali pieniądze, zachęcając do udziału w akcji uśmiechem i ciepłym sercem. Bardzo dziękujemy naszym Wolontariuszom, którzy wsparli tę wspaniałą inicjatywę.
Dziękujemy Kochani! smile smile smile
Wysłano 18 Stycznia 2018

Feryjne warsztaty artystyczne w Plastyku

Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku zaprasza młodzież na artystyczne warsztaty feryjne. Zajęcia będą prowadzone w pierwszym tygodniu ferii w dniach 30.01 - 31.01 w godzinach 10.30 - 12.30. Warsztaty są bezpłatne.
W programie warsztaty projektowania wnętrz i przedmiotu oraz rysunku i rzeźby. Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 59 845 60 70 lub 516 248 129.
Zajęcia będą odbywać się w pracowniach naszego Plastyka przy ul. Koszalińskiej 9.
- Zapraszamy młode osoby, które lubią twórczo spędzać czas. Nasze zajęcia to dobra zabawa, nauka, rozwijanie talentów, a także twórczy relaks. Nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności, najważniejsze są dobre chęci i determinacja aby tworzyć z pasją niepowtarzalne przedmioty artystyczne – zachęca Pani Julita Rzeppka, nauczycielka w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.
smile smile smile
Wysłano 18 Stycznia 2018

Uczniowie ZSI robią kiszonki promując zdrową żywność i styl życia

Nasi uczniowie aktywnie promują zdrową żywność i zdrowy styl życia - robią własne kiszonki i zachęcają młodzież do ich jedzenia. W tym celu nasza młodzież założyła szkolną grupę kulinarną „Kisiciele” specjalizującą się w kiszeniu warzyw i owoców oraz sporządzaniu potraw z kiszonych produktów. Efekty swojej kulinarnej pracy prezentują m.in. przy okazji szkolnych imprez propagujących edukację prozdrowotną. Działania „Kisicieli” cieszą się ogromną popularnością w naszej szkole.
Pomysłodawcą i opiekunem szkolnej grupy kulinarnej jest Pan Marcin Kisielewski, nauczyciel fizyki i informatyki, prywatnie smakosz i miłośnik kiszonek, wielki pasjonat fermentacji. Kulinarna ekipa liczy 12 członków. Celem działań „Kisicieli” jest propagowanie zainteresowań zdrowym odżywianiem, popularyzacja kiszenia i rozwijanie wiedzy dotyczącej procesu fermentacji, a także kultywowanie bardzo długiej w Polsce tradycji kiszenia.
Podczas szkolnych warsztatów kulinarnych uczniowie przyswajają m.in. techniki kiszenia warzyw i owoców, poznają tradycyjne przepisy i metody kiszenia z różnych części świata, a także zasady bezpieczeństwa i higieny domowego kiszenia.
Młodzi entuzjaści fermentacji kiszą niemal wszystkie warzywa i owoce, nie tylko tradycyjnie znanego ogórka czy kapustę. Do kiszenia przeznaczają też buraki, kalafior, marchew, wężymord, białą rzodkiew, cebulę, czosnek, fasolkę szparagową, bakłażany, paprykę, grzyby, a nawet figi, nashi czy kaki. Uczniowie inspiracji szukają również w tradycjach fermentacji z różnych zakątków świata - świetnie potrafią sporządzić np. tradycyjne dania kuchni azjatyckiej składające się z kiszonych warzyw. W procesie kiszenia młodzież hołduje metodom tradycyjnym. Wszystkie produkty są naturalnie kiszone, bez nowoczesnych chemicznych dodatków, bez konserwantów, czy przyspieszaczy fermentacji.
Nasi uczniowie swoje kiszone produkty prezentują przy okazji różnych szkolnych imprez propagujących edukację w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, w trakcie dni otwartych szkoły, a także w ramach ogólnopolskich projektów edukacyjnych. Podczas tych wydarzeń nasi podopieczni prowadzą szeroką kampanię informacyjno - edukacyjną o walorach zdrowotnych kiszonek, zachęcając młodych ludzi do podobnych inicjatyw. Wszystko to odbywa się przy degustacji smacznych i dla wielu nieznanych kiszonych potraw. W planach jest zorganizowanie praktycznych warsztatów kiszenia przeznaczonych dla młodzieży ze słupskich szkół. Uczniowie chcą też zaprezentować swoje kiszonki na targach, festiwalach, festynach i konkursach kulinarnych.
- Dla nas kiszenie to inspirujące eksperymenty kulinarne, odkrywanie nowych smaków i nieograniczone możliwości komponowania zdrowych potraw. To także czysta frajda. Najmniejszy słoik domowych kiszonych ogórków jest pełen buzującego w nim ukrytego życia – mówi Pan Marcin Kisielewski. smile smile smile
Wysłano 17 Stycznia 2018

Prace uczniów z Plastyka na wystawie pokonkursowej ogólnopolskiego konkursu

Miło nam poinformować, że prace naszych uczniów Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza: Alicji Grabskiej (kl. IV), Eryka Romana i Kajetana Wójcika (obaj kl. II) zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Śladami Kulisiewicza – wędrówki ze szkicownikiem”. Naszych młodych artystów do udziału w konkursie przygotowała Pani Maria Karpińska.
Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się w Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu.
Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Kalisza. Współorganizatorzy oraz fundatorzy nagród to Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Centrum Grafiki i Rysunku im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu, Muzeum Ziemi Kaliskiej, Fundacja Stypendia i Nagrody im. T. Kulisiewicza w Warszawie, Wydział Kultury Sportu i Turystyki w Kaliszu oraz Firma EKO.
Dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie i stworzenie świetnych prac konkursowych. smile smile smile
Wysłano 16 Stycznia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl