Aktualności

Ognisko integracyjne klasy 1 TW

Dnia 29 września na terenie Fundacji dla dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja" przy ul. Kaszubskiej w Słupsku odbyło się ognisko integracyjne uczniów klasy pierwszej Technikum Weterynaryjnego. Młodzież wraz z wychowawczynią, panią Moniką Skwarek wybrała się w plener w celu bliższego poznania (między innymi swoich pasji, zainteresowań czy „bolączek” szkolnych). Piękna słoneczna pogoda, a przede wszystkim humory dopisały każdemu z nas. Ognisko zostało rozpalone, kiełbaski upieczone i ze smakiem pochłonięte w przeciągu kilku minuttongue. Oprócz smakołyków i słodkości, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działalnością i funkcjonowaniem Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja". Każdy uczestnik mógł skorzystać z przejażdżki konnej na „Narcyzie” bądź „Platonie”, oczywiście w asyście hipoterapeuty. Spotkanie było bardzo udane, aczkolwiek za krótkie wink. Na przyszłość zaplanujemy dłuższy czas imprezy...
Zapraszamy do galerii.
Wysłano 01 Października 2015

Podziękowania dla Dyrekcji ZSI

Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja" pragnie serdecznie podziękować Dyrektor Zespołu Szkół Informatycznych, Pani Monice Stępnik za pomoc okazaną podczas Festynu "Pożegnanie Lata z Nadzieją", który odbył się dnia 12 września 2015r. na Placu Zwycięstwa w Słupsku. Fundacja swoje podziękowania składa również na ręce młodzieży, która przyczyniła się do sprawnego przebiegu tej imprezy. Na wyróżnienie zasługuje rzetelność i zaangażowanie, z jakim uczniowie wykonali powierzone im zadania. Szczególną pracowitością i sumiennością wykazały się uczennice: Natalia Tarnowska, Milena Próchniak, Ewelina Babis, Katarzyna Zwierz, Adriana Kaszuba, Weronika Szczypek i Alicja Kaszuba. Gorące podziękowania należą się też Pani Marii Lelakowskiej, której chęć niesienia pomocy i zdolności organizacyjne okazały się niebagatelnym elementem udanej zabawy.
Wysłano 29 Września 2015

Akcja "Podziel się posiłkiem"

Już po raz 12 w dniach 25 -26 września odbyła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się Posiłkiem”. Wolontariusze z naszej szkoły również włączyli się do akcji przeprowadzając zbiórkę w markecie sieci "Biedronka". Produkty przekazane podczas zbiórki trafią do magazynu Banku Żywności, gdzie zostaną posortowane i oddane we "właściwe ręce" tzn. trafią do podopiecznych organizacji charytatywnych wspierających dzieci z najuboższych rodzin. Włączając się w akcję, uczniowie ZSI mają poczucie, że ich działania mogą zmienić los najuboższych. Jak widać, zwyczajna wrażliwość ludzka to wartość aktualna w każdym czasie i w każdej przestrzeni.
Wysłano 28 Września 2015

Uczennice Liceum Plastycznego laureatkami Konkursu Wiersz+

Z przyjemnością informujemy, że uczennice Liceum Plastycznego Alicja Orłowska (II LP), Blanka Erbel (III LP) oraz Hanna Lew – Kiedrowska (III LP) zostały laureatkami konkursu poetycko - plastycznego, którego organizatorem byli: Dwumiesięcznik Literacki TOPOS i Towarzystwo Przyjaciół Sopotu.
Tegoroczna, trzecia edycja Konkursu Wiersz + odbyła się pod hasłem Malujemy Gałczyńskiego. W 110. rocznicę urodzin Poety. Przedmiotem konkursu była plastyczna interpretacja dowolnie wybranego wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Spośród wielu nadesłanych prac Jury Konkursu Wiersz+ obradujące w składzie: Aleksandra Prusinowska – malarka, ASP w Gdańsku, Roswita Stern – malarka oraz Krzysztof Kuczkowski – poeta postanowiło przyznać nagrody m.in. naszym uczennicom. Alicja Orłowska i Blanka Erbel otrzymały ex aequo II nagrodę, natomiast Hanna Lew-Kiedrowska została wyróżniona. Nagrody mają charakter finansowo-rzeczowy.
Alicja Orłowska nadesłała na konkurs pracę zatytułowaną „Teatrzyk Zielona Gęś”, praca Blanki Erbel nosi tytuł „Zielona gęś przedstawia”, natomiast Hanna Lew – Kiedrowska swoją plastyczną interpretację opatrzyła tytułem „Zamarznięty chłopczyk z teatrzyku Zielona gęś”.
Wernisaż wystawy pokonkursowej Wiersz+ Malujemy Gałczyńskiego. W 110. rocznicę urodzin Poety odbędzie się w Dworku Sierakowskich w Sopocie, w czwartek 1 października o godzinie 16.30. Podczas wernisażu nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Wystawa w galerii Dworku Sierakowskich prezentująca prace nagrodzone i wyróżnione potrwa do końca października br. Można będzie ją oglądać codziennie w godzinach 12.00-18.00.
Do udziału w Konkursie organizatorzy zaprosili studentów ASP oraz wydziałów malarstwa i rysunku na innych wyższych uczelniach, studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniów szkół plastycznych, a także indywidualnych twórców z terenu Trójmiasta i całego województwa pomorskiego.
Wysoki poziom naszej pracowni artystycznej potwierdzają osiągnięcia uczniów. Nasi uczniowie zdobywają nagrody w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych oraz dostają się do najlepszych wyższych szkół i akademii sztuk pięknych.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
smile
Wysłano 26 Września 2015

Zajęcia dla uczniów z dysleksją

Zapraszamy wszystkich uczniów z dysleksją na zajęcia z panią pedagog, Małgorzata Siupik, które odbywać się będą w jednym z następujących dni:
Szkoły ponadgimnazjalne:
poniedziałek - godz. 8:00
czwartek - godz. 8:50
czwartek - godzina 13.30
piątek godz. 8:00
Zajęcia odbywać się będą w wymiarze 1 godziny lekcyjnej tygodniowo w sali nr 204. Termin do uzgodnienia z panią pedagog. Zapraszamy!

Wysłano 25 Września 2015

Wymiana młodzieży Słupsk – Mülheim an der Ruhr

W dniach od 7 do 11 września młodzież z Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku wzięła udział w corocznej wymianie młodzieży. Wyjazdy naszych uczniów do zaprzyjaźnionych miejscowości w Niemczech stały się już tradycją. Co roku spotykamy się z serdecznym przyjęciem ze strony niemieckich przyjaciół, których w październiku będziemy gościć u siebie w Słupsku. Uczniowie mieli okazję poznać mentalność i kulturę Niemiec, m.in. zwiedzili kompleks przemysłowy kopalni i koksowni Zollverein, który stanowi główną atrakcję Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego i od 2001 roku jest wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Oprócz tego, odwiedzili pięciopiętrowe Red Dot Design Museum, gdzie zachwycili się produktami wyróżnionymi w prestiżowych konkursach wzornictwa. Do niezapomnianych atrakcji należało też zwiedzanie międzynarodowego portu lotniczego w Düsseldorfie, jednego z największych w Niemczech, obsługującego dziennie około 60 tysięcy osób!
Jednak największą gratką okazało się zwiedzanie muzeum o światowej renomie - Museum Folkwang w Essen, które zostało założone przez mecenasa sztuki, Karla Ernsta Osthausa. Do jego eksponatów należą arcydzieła tak wyśmienitych artystów, jak: van Gogh, Cézanne, Gauguin, Braque, Renoir, Monet, Munch, Turner, Picasso, Warhol, Pollock, Dali i Baselitz. W oparciu o ponad 50 tysięcy eksponatów Kolekcja Fotograficzna muzeum prezentuje historię fotografii od roku 1920. Uczestnicy międzynarodowej wymiany wzięli udział w zajęciach szkolnych, zdobywając ciekawe doświadczenia, m. in. w ćwiczeniach nad sztuką kolażu.
Nie zabrakło też chwili wytchnienia i słodkiego "dolce vita", uczniowie zrelaksowali się podczas romantycznego spaceru brzegiem Renu oraz odkrywając najpiękniejsze zakątki Düsseldorfu.
Wieczorem, w przeddzień wyjazdu niemieccy koledzy wraz z rodzicami przygotowali pożegnalny poczęstunek. Wyjazd okazał się źródłem niezapomnianych wrażeń związanych z poznawaniem innych narodów, ich obyczajów, kultury i tradycji. W październiku goście z Niemiec przyjadą do Polski i poznają nasz piękny kraj.smile
Wysłano 23 Września 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl