Aktualności

Maraton komandosa

W listopadzie w Kokotku koło Lublińca w województwie śląskim odbyła się 11 edycja kultowego Maratonu Komandosa organizowanego przez Wojskowy Klub Biegacza i 1 Pułk Specjalny Komandosów. Najlepsi sportowcy z całej Polski reprezentujący różne służby mundurowe, takie jak wojsko, Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna i inne, mieli do pokonania dystans ponad 42 km. Wymagania organizatorów co do udziału w zawodach były bardzo proste. Każdy kto chciał wystartować w Maratonie Komandosa musiał mieć pełne umundurowanie polowe: mundur z długim rękawem, beret lub czapkę polową, buty wojskowe, szelki lub kamizelkę taktyczną, a do tego jeszcze bardzo ciężki plecak. Wszystkie dodatkowe przedmioty musiały mieć kolor i kształt typu wojskowego. Na linii startu pojawiło się ponad 500 zawodników. Wśród nich znalazł się również, już po raz trzeci, nauczyciel przedmiotów zawodowych z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, pan Arkadiusz Herman. Komandos jest specyficznym maratonem. Biegnie się po lasach, wioskach i cały czas czuje się ciężar na plecach. Nikt nie może pomagać w trakcie biegu, a napoje i batony lub żele energetyczne każdy zawodnik musi zabrać ze sobą. Wszyscy, którzy dobiegną do mety, są zwycięzcami. Największe brawa należą się tym, którzy docierają na końcu. Bieg przez ponad siedem godzin z plecakiem o wadze 10 kilo to przecież wariactwo, a przebiec ten dystans poniżej 4 godzin to już totalne szaleństwo. Żeby dostać się do grona totalnych szaleńców, oprócz doskonałego przygotowania fizycznego, poprzedzonego wielomiesięcznymi treningami biegowymi i siłowymi, trzeba opracować odpowiednią taktykę biegu. Ta sztuka udała się panu Arkadiuszowi, który pokonał ten morderczy dystans z czasem 3 godz. 59 min. Pozwoliło mu to osiągnąć bardzo wysokie 21 miejsce w zawodach. Spośród 65 funkcjonariuszy Policji startujących w Maratonie Komandosa zajął 3 miejsce. Jesteśmy pełni podziwu i gratulujemy!!! Zdjęcia z maratonu w fotogalerii.
Wysłano 09 Grudnia 2014

Sukces uczennicy Liceum Plastycznego w ogólnopolskim konkursie plastycznym!

Z przyjemnością informujemy, że uczennica Liceum Plastycznego Magdalena Łozińska (kl. II) została laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego ogłoszonego przez Program I Polskiego Radia, pod patronatem honorowym żony Prezydenta RP Anny Komorowskiej. Hasło konkursu dla dzieci i młodzieży to Choinki Jedynki. Od 24 listopada do 4 grudnia na antenie Programu I Polskiego Radia codziennie jurorzy konkursu przedstawiali i komentowali wybrane do nagród prace. Wśród nagrodzonych równorzędnych dwudziestu prac jest praca Magdaleny Łozińskiej! Wszystkie prace były licytowane cały dzień na antenie radiowej 5 grudnia.Pracę Magdaleny wylicytowano za 2000 zł. Dochód z licytacji przeznaczony jest na fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko oraz fundację Andrzeja Brandstattera Pro Artis.
W akcji Choinki Jedynki Programu I Polskiego Radia brały udział znane osoby ze świata kultury m.in. Andrzej Wajda, Magdalena Zawadzka, a także znani sportowcy (ich prace będą licytowane podczas objazdowych imprez radiowych w różnych miastach Polski w okresie przedświątecznym). Gratulujemy Magdalenie sukcesu! Poniżej zamieszczamy linki:
- wypowiedź Magdaleny o swojej pracy konkursowej:
http://www.polskieradio.pl/13/3707/Audio/1309477,Magda-Lozinska-wlaczyla-wyobraznie-i-postawila-na-tusz
- wypowiedź jurorki konkursu prof. Danuty Kołwzan - Nowickiej o pracy konkursowej naszej uczennicy:
http://www.polskieradio.pl/13/3707/Audio/1301210,2411-Popoludnie-z-Jedynka-prof-Danuta-KolwzanNowicka

choinka_mlozinska.jpg
Wysłano 07 Grudnia 2014

Sukces uczniów Medycznego Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy na temat HIV/AIDS

1 grudnia br. w Dniu Światowych Obchodów AIDS w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku odbył się Finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”. Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego spisali się znakomicie : Elżbieta Rubaj zdobyła 69 punktów, zajęła tym samym I miejsce, natomiast Adrian Maizner (64 punkty) uplasował się na III miejscu. Uczniów przygotowała Pani Ewelina Florek.
W tegorocznej edycji udział wzięło 24 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Zadaniem każdego było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę z zakresu pochodzenia, budowy HIV, dróg zakażeń wirusem, chorób przenoszonych drogą płciową, objawów klinicznych, przebiegu i zapobiegania zakażeniom oraz na temat choroby AIDS. Pytania konkursowe dotyczyły też między innymi problematyki zakażeń wertykalnych (matka-dziecko). Uczestnicy olimpiady mogli uzyskać maksymalnie 78 punktów. Chodziło o sprawdzenie wiedzy młodzieży na temat zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS, uświadomienie zagrożeń oraz promowanie odpowiedzialności za własne zdrowie i zdrowie bliskich.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody w postaci kart podarunkowych sieci Decatlon ufundowane przez powiat słupski o wartości od 100 do 200 złotych.Gratulujemy sukcesu i dziękujemy Pani Ewelinie za przygotowanie uczniów. smile
Wysłano 07 Grudnia 2014

Spotkanie z Arturem Cerońskim

W piątek, 28 listopada 2014 r. odbyło się spotkanie z panem Arturem Cerońskim, który od wielu lat związany jest z szeroko rozumiana profilaktyką zachowań ryzykowanych i pomocą ludziom uzależnionym. Artur Ceroński, kiedyś bandyta i handlarz narkotykami, dziś szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci, w prosty i komunikatywny sposób pokazuje młodzieży, że nigdy nie jest za późno na zmianę. Podczas spotkań z nastolatkami porusza nie tylko tematykę sticte związaną z zachowaniami ryzykowanymi, ale także rozmawia z młodzieżą o wartościach, o tym czy bycie "dobrym człowiekiem" to zwykle "frajerstwo", czy może wręcz przeciwnie - wielki życiowy sukces. Jako otwarta, bezpośrednia osoba, natychmiast nawiązuje kontakt ze słuchaczami i w niezwykle barwny sposób przekazuje swoje doświadczenia młodym ludziom, w którzy w pogoni za lepszym życiem czy po prostu rozerwaniem się, wpadają w trudne do uniknięcia pułapki "dorosłości".
Zapraszając ludzi, którzy w jakikolwiek sposób wpływają na rozwój poczucia odpowiedzialności za własną przyszłość jest dla nas jednym z priorytetów zawartych w misji szkoły, którą staramy sie realizować. Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 02 Grudnia 2014

Maraton pisania listów "Amnesty International"

Dnia 10 grudnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w naszej szkole odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International.
Czym jest Maraton Pisania Listów? Jest to sposób walki społeczeństwa całego świata o prawa człowieka. Każdy może w tym dniu napisać list w obronie ludzi, którzy są represjonowani i wobec których nie stosuje się aktów prawnych uznanych przez społeczeństwa cywilizowane. Maraton po raz pierwszy został zorganizowany w Polsce w 2001 roku i od tej pory odbywa sie on cyklicznie na początku grudnia. Podczas Maratonu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los tych ludzi.
W tym roku po raz pierwszy zostanie również zorganizowana zbiórka publiczna na rzecz Amnesty International. Organizatorzy w składzie: Małgorzta Siupik (koordynatorka), Natalia Hendrych oraz Kamila Drobkiewicz zapraszają do włączenia się w akcję.

Wysłano 02 Grudnia 2014

Andrzeju, Andrzeju - dziewcząt dobrodzieju...

Tradycyjnie, jak co roku Święty Andrzej zawitał również do ZSI. Uczniowie klasy IV LP pod czujnym okiem pani Natalii Hendrych, odegrali iście andrzejkowy seans. W mrocznych zakamarkach podziemi cyganki przepowiadały przyszłość dokładając wszelkich starań, aby spełnić wymagania dorastających panien i kawalerów. Wszyscy uczestnicy magicznego spotkania z niecierpliwością i wypiekami na twarzy oczekiwali imienia swej przyszłej żony lub męża. Można było również zapoznać się z tajnikami własnej duszy i tym, co Świety Andrzej "zaplanował" dla nas na przyszłość. Fantastyczną aurę podgrzewała niesamowita muzyka i dym, w którym skąpana była cała sala. Uczniowie wszelkie przepowiednie traktowali z należytą powagą wink. Teraz już tylko oczekują na ich spełnienie...
"Andrzeju, Andrzeju - dziewcząt dobrodzieju.
Wolę swoją okaż, najmilszego pokaż!"
Zdjęcia w fotogalerii.
Wysłano 30 Listopada 2014

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl