Osiągnięcia uczniów Liceum Plastycznego 2014/2015

  1. Uczennica Ewelina Babis z klasy 2 LP została laureatką XIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" organizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sosnowcu pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF oraz Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.
  2. Nasi uczniowie wzięli udział w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Sport nas łączy" pod hasłem "Kochamy taniec" organizowanym przez Zespół Szkół w Postominie. Laury, którymi mogą się pochwalić: Grand Prix Konkursu dla Hanny Lew Kiedrowskiej z klasy 2 LP, I nagroda w kategorii wiekowej 14-16 lat dla Magdy Majewskiej z klasy 1 LP, a w kategorii 17-19 lat I miejsce zajęła Ewelina Babis z klasy 2 LP, II miejsce Stanisław Czomber z klasy 1 LP, III miejsce Dagmara Grzegorczyk z klasy 1 LP. Z kolei uczennice: Klaudia Zakrzewska, Katarzyna Zwierz, Magdalena Łozińska, Blanka Erbel oraz Kinga Bubniak otrzymały wyróżnienia konkursowe.
  3. W VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym "Witkacy i ja" uczennica z klasy 2 LP Daria Elwart zajęła I miejsce w kategorii rysunek/malarstwo oraz I miejsce w kategorii fotografia, natomiast II nagrodę za malarstwo otrzymała Katarzyna Krasna z klasy 4 LP.
  4. W XIV Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Morskie opowieści" organizowanym przez Muzeum Morskie i Pałac Młodzieży w Gdańsku, nasi uczniowie: Klaudia Zakrzewska, Dariusz Begiedza, Hanna Lew - Kiedrowska, Katarzyna Krasna, Małgorzata Wiertel oraz Kasandra Mroczek, sięgnęli po najwyższe laury.
  5. Uczeń klasy 1 LP Dariusz Begiedza uzyskał I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Geniusz Kresów" związanym z życiem i twórczością Brunona Schulza.
  6. Uczennica Magdalena Łozińska z klasy 2 LP została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ogłoszonego przez Program I Polskiego Radia, pod patronatem honorowym żony Prezydenta RP Anny Komorowskiej.
  7. Uczennica Hanna Lew Kiedrowska otrzymała Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej w VII edycji Konkursu Plastycznego Niekontrolowany Obszar Wrażliwości zorganizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Słupska oraz Starosty Powiatu Słupskiego.
  8. Daria Elwart z klasy 2 LP zajęła II miejsce w konkursie "Z książką przy herbacie" organizowanym przez herbaciarnię Filar't w Słupsku.
  9. Uczennica Magdalena Łozińska z klasy 2 LP zdobyła wyróżnienie w Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanego w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki, pod patronatem marszałka województwa, Mieczysława Struka.
  10. Uczennica Klaudia Kania godnie reprezentowała naszą szkołę w I Ogólnopolskim Plenerze Projektowym dla uczniów liceów plastycznych "INTERAKCJE".
  11. Nasze Liceum Plastyczne otrzymało wyróżnienie za aktywne uczestnictwo w wydarzeniach Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej oraz udział w wielu projektach artystycznych. To zaszczytne wyróżnienie przyznała Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w ramach drugiej edycji plebiscytu "Pociąg do kultury".
  12. Nasi uczniowie Liceum Plastycznego brali zaszczytny udział w promocji Centrum Informacji Turystycznej "Ziemia Słupska", imprezie sygnowanej przez Prezydenta Miasta Słupska, pana Roberta Biedronia.
  13. Uczennica z klasy 3 LP Kasandra Mroczek została zwyciężczynią w konkursie na logo biura Tutoria.
  14. Uczennica z klasy 4 LP Monika Miotk otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. 
  15. Uczennice: Kasandra Mroczek, Judyta Ludwicka oraz Klaudia Kania reprezentowały naszą szkołę w II etapie X Przeglądu Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby makroregionu pólnocno - zachodniego w Szczecinie.
  16. Organizatorzy VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego "Witkacy i ja" złożyli podziekowania dla pani Agnieszki Babińskiej oraz pana Bogdana Jankowskiego za współpracę, ogromne zaangażowanie, profesjonalizm oraz poświęcony czas podczas obrad jury.
  17. Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku złożył podziękowania pani Julicie Rzeppka za pomoc w obradach jury w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Podwórko - Podwórkowe zabawy".
  18. Park Krajobrazowy "Dolina Słupi", główny organizator i inicjator akcji edukacyjnej Dni otwarte "...park, tarlisko, przepławka" złożył podziękowanie na ręce Pani Julity Rzeppka, która wraz z grupą uczniów wspomogła organizacyjnie akcję.

Osiągnięcia uczniów Liceum Plastycznego 2013/2014

  1. Podziękowanie za pomoc, uwagę i zainteresowanie poświęcone akcji „Zabytki Dzieciom”. Podziękowanie za udział w budowie kolorowej krainy Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego w Słupsku.
  2. Podziękowanie dla pani Maliny Tomaszewskiej za przygotowanie dzieci do V Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Soczi 2014”.  
  3. III miejsce Emilii Jagodzińskiej w konkursie „Biblioteka na celowniku fotoreportera”.
  4. Dyplom za udział w II etapie przeglądu prac z rysunku, malarstwa i rzeźby Makroregionu Północno-Zachodniego.
  5. Dyplom dla Kingi Łysiuk za udział w wystawie w XVII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży.
  6. Certyfikat dla Liceum Plastycznego za zaangażowanie i udział w programie edukacyjno-wychowawczym „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki.
  7. Podziękowanie dla Pani Żanety Obolewicz za przygotowanie laureata konkursu 12. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Inne spojrzenie”.
  8. Wyróżnienie dla Aleksandry Chmury w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Martwa natura”. 
  9. Dyplom za udział w konkursie „Salvador Dali paleta snów”.
  10. III miejsce Macieja Mackiewicza w V Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Soczi 2014”.
  11. Nagroda dla Klaudii Kani w Konkursie Plastycznym „Podróże po krajach Unii Europejskiej”.
  12. Nagroda dla Klaudii Kani w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Podwórko-Podwórkowa przyjaźń”.
  13. I miejsce Moniki Miotk w Fotograficznym Konkursie Wielkanocnym organizowanym przez CH Riviera.

Osiągnięcia uczniów Liceum Plastycznego 2012/2013

  1. Uczniowie LP pod opieką pani Julity Rzeppki wykonali scenografię do I edycji konkursu "Lasy-zielony skarb Pomorza" zorganizowanego przez Park Krajobrazowy "Dolina Słupi".
  2. Udział uczniów w plenerze artystycznym w Orońsku pod opieką pani Natalii Hendrych.
  3. Podziękowanie dla pani Malwiny Tomaszewskiej za przygotowanie uczniów do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Podwórko – kosmiczne podwórko".
  4. Wyróżnienie dla Maćka Mackiewicza oraz Darii Raszewskiej w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Podwórko – kosmiczne podwórko".
  5. Dyplom dla Mai Czeszejko-Sochackiej, Aleksandry Chmury oraz Joanny Wac za udział w II etapie VIII przeglądu prac z rysunku, malarstwa i rzeźby makroregionu północno-zachodniego.
  6. Podziękowanie dla pani Maliny Tomaszewskiej za bardzo dobre przygotowanie uczniów do Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Pamiętajcie o ogrodach".
  7. Dyplom dla Liceum Plastycznego w Słupsku za udział i sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pudełko zwane wyobraźnią".
  8. I miejsce Kasandry Mroczek w konkursie "Plakat promujący Liceum Plastyczne w Słupsku".
  9. II miejsce Angeliki Rogozy w konkursie "Plakat promujący Liceum Plastyczne w Słupsku".
  10. IV miejsce Mariusza Mieczkowskiego w konkursie "Plakat promujący Liceum Plastyczne w Słupsku".
  11. II nagroda Joanny Wac w III Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Labirynt wyobraźni 2012".
  12. I miejsce Aleksandry Chmury w konkursie artystycznym "Gdańszczanie i ich domy w czasach historycznych (XV-XVIII w.).
  13. II miejsce Mai Czeszejko-Sochackiej w konkursie artystycznym "Gdańszczanie i ich domy w czasach historycznych (XV-XVIII w.).
  14. Wyróżnienie dla Darii Raszewskiej w konkursie ekologicznym "Wspólnie dbamy o środowisko".
  15. Prezentacja prac uczniów Liceum Plastycznego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bytowie pod opieką pani Natalii Hendrych.
  16. Dyplom dla Angeliki Rogozy, Pauliny Motarskiej oraz Kornelii Muniak za udział w konkursie tematycznym "Transplantacja – szansa na drugie życie".

Osiągnięcia uczniów Liceum Plastycznego 2011/2012

  1. X Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa klas młodszych Liceów Plastycznych (Koszalin 2011) (prace z lat 2009/2010 oraz 2011/2011)
    - dwa wyróżnienia z malarstwa dla: Aleksandry Chmury (kl II – obecnie) oraz Martyny Jędrzejewskiej (obecnie kl IV).
  2. Konkurs PGK w Słupsku – „Wspólnie dbajmy o środowisko” – nagrodzone uczennice klasy II: Joanna Wac i Maja Czeszejko-Sochacka
  3. XVI Wojewódzki konkurs pt. „Moje marzenia” w Lęborku (MOK) nagrody otrzymali:
    - Grand Prix – Anna Kowalczyk  IV LP
    - I miejsce w kategorii 17-21 lat – Aleksandra Myślińksa III LP
    - II miejsce w kategorii 17-21 lat – Paulina Jankowska IV LP
    - III miejsce w kategorii 17-21 lat – Agnieszka Połeć III LP
    - 2 wyróżnienia w kategorii 17-21 lat – Joanna Wac II LP i Patrycja Kalczyńska IV LP
    oraz
    II miejsce w kategorii 13-16 lat – Kasandra Mroczek I LP
  4. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Olimpiada – Londyn 2012
    organizatorzy: Fundacja Młoda Polonia W-wa
    honorowy patronat: L. Wałęsa, Minister Kultury – B. Zdrojewski, członkini MKOL – Irena Szewińska (prace wpłynęły z Litwy, Rosji, Norwegii, Meksyku, Łotwy, Słowacji, Chorwacji, Chin). Nagrody przyznano w grupach:
    - Grand Prix: Dominika Kubicka II LP i Anna Wruszczak IV LP
    - Pierwszych nagród: Joanna Wac II LP, Patrycja Kalczyńska IV LP i Bartłomiej Szultka IV LP
    - Drugich nagród: Aleksandra Chmura II LP, Joachim Olejnik IV LP, Marta Pilacka, Adelina Nowak, Martyna Jędrzejewska IV LP, Paulina Motarska II LP
    - Trzecich nagród: Paulina Bogdanowicz IV LP
    Prace nagrodzone będą w lutym prezentowane w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, następnie w ambasadzie Rzeczypospolitej w Londynie (podczas Olimpiady).

Osiągnięcia uczniów Liceum Plastycznego 2010/2011

  1. XIII Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Dzieł St. I. Witkiewicza – nagroda dla K. Wismonta,
  2. Konkurs „Serce spod strzechy” – A. Wruszczak – I miejsce, M. Jędrzejewska i A. Kowalczyk – wyróżnienia,
  3. VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Fotograficzny „Piękno Polskiego Krajobrazu” -  III miejsce dla M. Myszk,
  4. Grand prix dla M. Rymar w konkursie „Chopin – impresje plastyczne”,
  5. M. Zarzycka i M. Jędrzejewska zakwalifikowały się do eliminacji okręgowych XXXV Olimpiady Artystycznej,
  6. III Ogólnopolski Konkurs na Pastele „Wyspiański i jemu podobni” – wyróżnienie dla A. Chmury,
  7. III Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Fotograficzny „Witkacy i ja” – I miejsce dla M. Czeszejko-Sochackiej, wyróżnienie dla P. Matusiaka, Nagroda Dyrektora Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku dla Doroty Chmiel,
  8. II Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Labirynt wyobraźni” – wyróżnienie dla Mai Czeszejko-Sochackiej,
  9. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje Muzeum” – II miejsce dla Martyny Jędrzejewskiej,
  10. III Międzynarodowy Konkurs Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Papież Jan Paweł II w naszych sercach” – nagroda dla A. Chmury, wyróżnienie dla J. Wac,
  11. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży pn. „Rosja – kraj bogatej kultury, wierzeń i tradycji” – II miejsce dla J. Wac,
  12. udział w akcji propagowania honorowego krwiodawstwa,
  13. udział w akcji „Góra grosza”.

Osiągnięcia uczniów Liceum Plastycznego 2009/2010

  1. IX Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa w Koszalinie (wyróżnienie dla M. Zarzyckiej i A. Kowalczyk),
  2. VI edycja Konkursu Plastycznego „Mój Kościół na Pomorzu” (laureat B. Szultka),
  3. II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach” (wyróżnienie dla A. Kowalczyk),
  4. wystawa prac uczniów LP w trakcie 43. Festiwalu Pianistyki Polskiej,
  5. M. Jędrzejewska zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych XXXIV Olimpiady Artystycznej,
  6. prace wyróżnione na konkursie fotograficznym organizowanym przez GP (H. Tomasik, T. Adamczyk),
  7. wyróżnienie dla A. Kowalczyk w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Wariacje nt. twórczości Jana Cybisa”,
  8. P. Kalczyńska zakwalifikowała się do II etapu konkursu rzeźbiarskiego na statuetkę wręczaną laureatom Konkursu Chopinowskiego,
  9. wyróżnienie dla J. Olejnika i II miejsce dla A. Kowalczyk w konkursie pt. „Witkacy i ja”,
  10. III miejsce dla P. Matusiaka i wyróżnienie dla M. Bednarskiej w Międzynarodowym konkursie Plastycznym „Labirynt wyobraźni”,
  11. I miejsce – A. Wruszczak, II – O. Poprawska, wyróżnienia dla M. Zarzyckiej, D. Ziomek i T. Adamczyka w konkursie plastycznym „Chopin – impresje plastyczne”,
  12. III miejsce dla A. Kowalczyk, wyróżnienie dla P. Bogdanowicz w Ogólnopolskim Konkursie „Poezja M. Grechuty widziana okiem malarza”,
  13. O. Poprawska została laureatką II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Internetowego „Planeta Ocean”,
  14. I miejsce dla ucz. kl. II LP w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Malarskie Inspiracje Muzyką Chopina” zorganizowanym prze LP Rzeszów.

Osiągnięcia w roku szkolnym 2008/2009

  1. Udział w Olimpiadzie Artystycznej – zakwalifikowanie uczennicy z kl. II LP do etapu rejonowego,
  2. Grand Prix dla Michała Gielara z kl. II LP za plakat II edycji konkursu "Twoja krew uratowała życie..." ,
  3. wyróżnienie dla A. Kowalczyk i M. Zarzyckiej na Biennale w Koszalinie,
  4. podziękowanie Prezydenta Miasta Słupska za aranżację plastyczną i wykonanie wystawy „Posprzątajmy – będzie pięknie”,
  5. Udział uczniów w akcji: „Twoja krew uratowała życie” (uczniowie oddali w roku szkolnym 1050 ml krwi),
  6. stworzenie logo dla akcji charytatywnej dla hospicjum w Słupsku, „Alfabet sztuki” we współpracy z osobami niepełnosprawnymi,
  7. „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją”.
  8. Na początku roku szkolnego uczniowie brali udział w wymianie młodzieży na Litwie.
  9. Uczniowie LP brali udział w ustanowieniu rekordu na największy portret Premiera RP,
  10. Obchodziliśmy uroczystość 10-lecia ZSI.
  11. Uczniowie LP zaprezentowali swoje prace na wystawie w SOK-u.

Osiągnięcia w roku szkolnym 2007/2008

  1. Nagroda Prezydenta Miasta Słupska dla PPM Liceum Plastyczne w Słupsku za STRASZLIWY DRAMAT (X Konkurs „Witkacy Pod Strzechy”),
  2. III miejsce na I Ogólnopolskim Festiwalu Widowisk Telewizyjnych KANWA 2007,
  3. 2 członków szkolnego koła teatralnego zakwalifikowało się na V Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem "O Złotą Podkowę Pegaza" w Suwałkach,
  4. I miejsce dla uczniów LP za zwycięstwo w półfinale i finale Konkursu Historycznego „89. Rocznica Odzyskania Niepodległości”,
  5. udział w I edycji Akcji „Twoja krew uratowała życie…”,
  6. praca Andrzeja Heppnera została zakwalifikowana na wystawę I Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Piękno Krajobrazu Europejskiego Inspiracją Twórczą",
  7. Beata Jakimiak za plakat do przedstawienia „Zemsta” A. Fredry  otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę indywidualną od Anny Bobrowskiej-Ekiert, autorki scenografii do przedstawień Nowego Teatru,
  8. praca Magdaleny Bartoszuk z kl. III LP znalazła się wśród prac wyróżnionych - zakwalifikowanych na wystawę w VIII OGÓLNOPOLSKIM BIENNALE RYSUNKU I MALARSTWA UCZNIÓW KLAS MŁODSZYCH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH,
  9. udział w Olimpiadzie Artystycznej (po raz pierwszy),
  10. udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy,
  11. wyróżnienie dla Amelii Mausolf oraz I miejsce dla Beaty Jakimiak w konkursie na nowe logo CKP w Słupsku,
  12. B. Jakimiak i A. Ziomek – udział w finale konkursu oraz wystawie pokonkursowej I Młodzieżowego Triennale Rysunku w Zakopanem,
  13. O. Poprawska, K. Jasutowicz, A. Ongirska i A. Wabik – malowanie sal na Oddziale Ginekologiczno – Położniczm w Ustce,
  14. udział w akcji Góra Grosza.

Wstecz

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl